Прескочи до съдържание

Търся билет София - Коломбо (Шри Ланка) през февруари /март 2024


Препоръчани мнения

Търся бюджетно решение за полет до Коломбо през февруари / март  - до 600 евро отиване и връщане. Периода: десетина дни. Напр. 08.02 - 18.02.24. С Turkish Airlines и Quatar Аrlines е прекалено скъпо. Възможно е при една от посоките да имам една нощувка някъде.   Вариант е, да пътувам с нощния влак София-Истанбул и от там да взема полет. Има изгоден такъв от Истанбул Сабиха до Коломбо с SalamAir, но ревютата за тази авиокомпания са ужасни. Същото е и с Jaseera и AirArabia, пак от Истанбул Сабиха. Предварително благодаря!

Връзка към мнение
преди 4 минути , Silvia Kotseva каза:

Търся бюджетно решение за полет до Коломбо през февруари / март  - до 600 евро отиване и връщане. Периода: десетина дни. Напр. 08.02 - 18.02.24. С Turkish Airlines и Quatar Airlines е прекалено скъпо. Възможно е при една от посоките да имам една нощувка някъде.   Предварително благодаря!

Може да се опиташ с Уиз ер до Абу Даби и от ОАЕ да търсиш евтини полети за конкретни дати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Или пак с Уиз до Мале, а от там до Коломбо има много полети. 

Проверете и Флай Дубай, които преди правиха стоп в Коломбо, на полета до Мале.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, Silvia Kotseva каза:

Търся бюджетно решение за полет до Коломбо през февруари / март  - до 600 евро отиване и връщане. Периода: десетина дни. Напр. 08.02 - 18.02.24. С Turkish Airlines и Quatar Аrlines е прекалено скъпо. Възможно е при една от посоките да имам една нощувка някъде.   Вариант е, да пътувам с нощния влак София-Истанбул и от там да взема полет. Има изгоден такъв от Истанбул Сабиха до Коломбо с SalamAir, но ревютата за тази авиокомпания са ужасни. Същото е и с Jaseera и AirArabia, пак от Истанбул Сабиха. Предварително благодаря!

Пътували сме от Истанбул до Коломбо и обратно с Jazeera airways декември 2022 и от Коломбо до Истанбул в началото на 2024г. Не сме имали никакви проблеми. Разписанието се спазва точно. В момента за вашите дати цената на билета е около 600 $.

image.png.428de4efe79d66927e58e2ba13db1ac2.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Янко Велков
преди 21 часа, Ивайло Д. каза:

При полет през Кувейт трябват ли визи и ако да, откъде ?

Точно от там минах този декември, с престой на летището от няколко часа - на терминала има гише, където ми издадоха бордните карти за следващите полети, като само ми поискаха да видят платената виза за Шри Ланка. 

Престоят ми беше над 6 часа, в който случай четох, че била нужна транзитна виза, но нищо не са ми искали на място. Иначе по-рано през годината бях в Кувейт и като турист, а визата си изкарах пак на летището при пристигане:)

Връзка към мнение
На 19.01.2024 г. в 16:42, Норита каза:

JAZEERA  - проверете там , аз лично си закупих билет за 550 долара 

 

Пътувахте ли вече с Jaseera или предстои? Аз се притеснявам от отмяна на полет. Жалко ще е да пътуваме до Истанбул и да ни отменят полет. На определените дати от нас през февруари (7 нощувки), всичките 4 полета (два на отиване и два на връщане - през Кувейт) са със свободни места. Разбира се може и да не си избираш/плащаш място и те пуска по-нататък за заплащане на билета. Не знам колко е показателно това, че местата в полетите са свободни. Може би няма желаещи и самолета е празен или самолета е пълен, но никой не иска да си избира/заплаща местата.

 

На 19.01.2024 г. в 20:26, Янко Велков каза:

Точно от там минах този декември, с престой на летището от няколко часа - на терминала има гише, където ми издадоха бордните карти за следващите полети, като само ми поискаха да видят платената виза за Шри Ланка. 

Престоят ми беше над 6 часа, в който случай четох, че била нужна транзитна виза, но нищо не са ми искали на място. Иначе по-рано през годината бях в Кувейт и като турист, а визата си изкарах пак на летището при пристигане:)

Вие с Jaseera Airways ли пътувахте? Имахте ли проблем с полетите? Закъснения,отмяна? Четох пътеписът ви за Шри Ланка. Къде не си струва да ходим на острова? Времето ни ще е малко, а острова си е голям.

Връзка към мнение
Янко Велков
преди 6 часа, Silvia Kotseva каза:

Вие с Jaseera Airways ли пътувахте? Имахте ли проблем с полетите? Закъснения,отмяна? Четох пътеписът ви за Шри Ланка. Къде не си струва да ходим на острова? Времето ни ще е малко, а острова си е голям.

AnadulyJet (дъщерна авиокомпания на Turkish airlines) Истанбул за Кувейт, и AirArabia Кувейт-Абу Даби-Коломбо. Съвсем нормални полети, по разписание (в същото време тази седмица ми Austrian ми отмениха полета Виена-Лондон, така че всичко е възможно:)

За Шри Ланка си зависи от вас и интересите ви - аз например не бих се задържал по крайбрежието прекалено, а Сигирия е просто задължителна! Чаените плантации и пътуването с влак също са уникални, но не за всеки вкус. Също градовете не са за разглеждане, а най-много спирка за нощувка:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.