Прескочи до съдържание

Самолетни билети до Тенерифе


Препоръчани мнения

Здравейте, колеги

Замислила съм пътуване до Тенерифе за Великден. Датите са 27/28 април - заминаване и връщане 5 или 6 май.Трима възрастни. Гледах през azair, но при проверка на полетите, часовете нещо не се връзват. А и там ми дава възможности с Райън ер и Изи джет. Може би има и други..Имаме опция на отиване да летим от София на 27, а към Тенерифе на 28 и съответно на връщане също с една нощувка някъде на 5 срещу 6 -ти май. Ще съм благодарна за а помощ за тази задачка. Благодаря !

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Sju каза:

Здравей! На мен не ми стана ясно. Искаш или не искаш да има междинна нощувка, до кое летище в Тенерифе, някакъв бюджет гониш ли? 

 

Здравейте, за предпочитане е да няма междинна нощувка. Точно тези връзки, които показва azair ме объркаха , защото когато се влезе в сайта на Райън ер часовете са съвсем различни и връзката е невъзможна. А и azair не показва някои нискотарифни, които летят до Тенерифе като Vueling например. Бюджет от  около 500 евро за тримата би бил ок., а иначе и двете летища в Тенерифе стават, защото смятаме да се движим с кола под наем.

Връзка към мнение

При условие, че католическия Великден е на 31 март, ми се струва много трудно да се намерят 3 билета на обща стойнос  около 500 евро, независимо от къде се лети.

Ние също имахме желание да отидем за пролетната ваканция в Тенерифе, та гледах връщането до Букурещ с Уиз е 139 евро на човек. Щяхме  да летим до Тенерифе през Венеция, даже бяхме си взели билети, но Уиз промениха деня на тръгване и се отказахме.

 

Връзка към мнение

google flights дава 224 евро на човек с Ийзиджет през Гатуик

image.png

ако връщането е на 5ти става 310. Според Гугъл цената е ниска. На мен azair не ми работи, дава различни часове и цени, не става. От 2-3 години.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ABoneva каза:

Точно тези връзки, които показва azair ме объркаха , защото когато се влезе в сайта на Райън ер часовете са съвсем различни и връзката е невъзможна.

Аз виждам, че има разлика в часовете, но и че има по два полета на ден и вторият може да се хване. Просто са по-неудобни часове:

 

1000023925.png.94a41700878802608172ea9d806e236e.png

 

Screenshot_20240114-121746.png.3ced4bda6b2070e09c06ce1b614cb53d.png

 

 

Screenshot_20240114-122027.png.3f877d1eed5588938d159823f58f2716.png

 

 

Screenshot_20240114-123448.png.822a00c0644f6534640512dde1532cb7.png

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Аз бих летяла с директен полет от Букурещ. Има таксита от Русе до летище Отопени, автобуси също.

От март се очаква и влак Русе-Отопени....

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Sju каза:

Аз виждам, че има разлика в часовете, но и че има по два полета на ден и вторият може да се хване. Просто са по-неудобни часове:

 

1000023925.png.94a41700878802608172ea9d806e236e.png

 

Screenshot_20240114-121746.png.3ced4bda6b2070e09c06ce1b614cb53d.png

 

 

Screenshot_20240114-122027.png.3f877d1eed5588938d159823f58f2716.png

 

 

Screenshot_20240114-123448.png.822a00c0644f6534640512dde1532cb7.png

 

 

 

 

 

 

 

Да, ще се опитам да комбинирам нещо. Много благодаря за сэдействието!

Връзка към мнение

За Канарските острови от България, най-добре се лети или през Барселона или през Мадрид, а през лятото когато има повече полети и през Севиля. През Лондон Станстед има по няколко полета на ден и може да се направят добри прекачвания, а и цените са едни от най-ниските. От там обаче се удължава малко полета с около час. Най-евтините билети в посока са ми били с Раян през Барселона за 39.80 евро. Комбинация от Раян и Вуелинг също дава добри резултати през Испания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма такова нещо, че през Испания е най-евтино.

Аз съм летял през Белгия, Германия, Англия, Италия и Испания, в зависимост през кой град е било най-евтино.

По-важното е да стане прехода без междинна нощувка, защото оскъпява и изяжда спестеното.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Sun Canaria & Meer -40%. Jetzt ins Warme fliegen und 40% sparen, z.B. auf die Kanaren, nach Madeira oder ans Rote Meer
на www.tui.com или на TUI fly
 
Има цени за май от 165Е с 20кг багаж/еднопосочен директен от FRA до LPA примерно или 135Е с едно прикачване в Мадрид.
Връзка към мнение
преди 23 минути , Alexander каза:

Няма такова нещо, че през Испания е най-евтино.

Аз съм летял през Белгия, Германия, Англия, Италия и Испания, в зависимост през кой град е било най-евтино.

По-важното е да стане прехода без междинна нощувка, защото оскъпява и изяжда спестеното.

 

От Испания обикновено има най-често и най-голям избор. Дали, кога и при какви условия (допълнителни нощувки и пр.) е по-евтино е съвсем друг въпрос

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Alexander каза:

Няма такова нещо, че през Испания е най-евтино.

Аз съм летял през Белгия, Германия, Англия, Италия и Испания, в зависимост през кой град е било най-евтино.

По-важното е да стане прехода без междинна нощувка, защото оскъпява и изяжда спестеното.

 

А каква търсачка за нискотарифни използвате, защото azair напоследък хич не е надеждна?

Връзка към мнение

Може и ръчно проиграване с основните градове на страните, които изброих, които от своя страна да имат полети и до София.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 15.01.2024 г. в 11:03, Alexander каза:

Няма такова нещо, че през Испания е най-евтино.

Аз съм летял през Белгия, Германия, Англия, Италия и Испания, в зависимост през кой град е било най-евтино.

По-важното е да стане прехода без междинна нощувка, защото оскъпява и изяжда спестеното.

 

Понеже е под моят пост предполагам, че е към него първото ти изречение. Само, че ако го прочетеш внимателно никъде не съм написал, че е най-евтино през Испания, а че е най-добре. Тъй като има добри връзки от София до Испания на лоукост компаниите и съответно доста полети от Испания към Канарските острови. Освен това като се изключи престоя между двата полета, то това е и най-бързият маршрут като време. Но ти си запознат с това, Иначе ниски цени има и през Италия и през Германия и през Белгия, но през там се удължава малко полета. А въпросият полет през Барселона за 39.80 евро беше с преспиване на летището, защото полетът от София беше късно вечерта, а полета от Барселона към острова беше много рано сутринта, то и за това цената беше по 19.90 евро на полет. При честите промоции на Раян през Станстед се лети също на много добри цени, а и от там има доста полети към Канарските острови. Но като си изкарам зелено NIE ще имам 70% от цената на билета без таксите до Испания, така че за мен лично през Испания ще си остане най-добрият маршрут.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Captain45 каза:

Понеже е под моят пост предполагам, че е към него първото ти изречение. Само, че ако го прочетеш внимателно никъде не съм написал, че е най-евтино през Испания, а че е най-добре. Тъй като има добри връзки от София до Испания на лоукост компаниите и съответно доста полети от Испания към Канарските острови. Освен това като се изключи престоя между двата полета, то това е и най-бързият маршрут като време. Но ти си запознат с това, Иначе ниски цени има и през Италия и през Германия и през Белгия, но през там се удължава малко полета. А въпросият полет през Барселона за 39.80 евро беше с преспиване на летището, защото полетът от София беше късно вечерта, а полета от Барселона към острова беше много рано сутринта, то и за това цената беше по 19.90 евро на полет. При честите промоции на Раян през Станстед се лети също на много добри цени, а и от там има доста полети към Канарските острови. Но като си изкарам зелено NIE ще имам 70% от цената на билета без таксите до Испания, така че за мен лично през Испания ще си остане най-добрият маршрут.

Ако визираш канарско NIE за въпросното намаление с каквото съм аз, пак не винаги минавам през Испания.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Благодаря на всички за помощта! Билетите вече са факт.  29 април- 9 май- през Лондон с Райън. Останахме само двама пътуващи и билетите излязоха към 400 Е с 1 чекиран багаж / 20 кг/.  Не зная дали тази цена е ок, но  предвид ,че е православния Великден , ми се струва че става...

Вече имаме и резервация - къщичка до La Orotava, и вече с най- голям кеф се преместих в друтиге теми за Тенерифе, за да черпя магелански опит за програмата. Пътеводителя на  @Alexander  е безценен-  и за колите, и за кръчмичките най- вече, защото сме от тези дето трябва да опитат от всичко и да надзърнат навякъде. За целта ще вземем кола под наем и ще гледаме да обиколим повече места .

Имам два конкретни въпроса -  в някой от дните може би ще ни се доплажува, та къде бихте препоръчали за един лежерен полу- дневен плаж без много хора?

През май доколко водата позволява къпане?

Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.