Прескочи до съдържание

София-Токио-София Март 2024


Препоръчани мнения

Здравейте, в момента разглеждам билети по посочения маршрут, за ок. 15 нощувки в Япония. В момента гледам полети от/до Нарита като по-евтин вариант. Виждам поносими цени от LOT (800-900лв на посока) и не чак толкова ужасно скъпи от Qatar Airways (1100-1200лв на посока). Да попитам пътували по маршрута, много по-зле ли са поляците от катарците? Струва ли си разликата, гледам полети с по едно прекачване и без нискотарифни междинки, както и без прекачвания в Китай и други екзотични (за мен) места ? Мнения за Turkish, ако изпадне нещо интересно, преди седмица бяха конкуренти по цена на LOT, а сега почнаха да минават катарците по цени... То е ясно, че икономичната класа е мизерия, въпросът е дали няма нещо друго, което не съобразявам.

 

Не съм летял на такива големи дистанции (вкл. извън Европа) и изобщо не съм наясна за какво да гледам. При 2 прекачвания ми се струва, че шанса за объркване на нещо става значителен и сигурно е за по-опитни пътешественици. Поляците дават 2:30ч. време за трансфер преди полета Полша -> Япония, което не ми се струва особено много, ако се забавя при излитането от София.

Връзка към мнение

Аз бих взел по-евтиния билет. 2:30 е ок за трансфер, авиокомпаниите по принцип продават и с 40-50мин. Ако го изпуснеш, ще те сложат на следващи, което при ЛОТ е минус, защото може да е след 2 дни, ако полетите не са всеки ден, иначе при Катар-ците сигурно са по 2 полета на ден, но небих дал тези допълнителни пари за това.

Връзка към мнение

LOT продават презокеански полети от София с прекачване само 1 час във Варшава , а 2 часа и половина би трябвало да са предостатъчни.Не е някакво огромно летище.

Връзка към мнение

Благодаря много, щом са ок ще се насоча към поляците от ЛОТ. Последен въпрос, имате ли идея дали може да се купят билети само с ЛК, докато излезе паспорта или няма да стане ?

Връзка към мнение

Страхотна оферта, аз съм леко предубен към китайците, но парите са наистина наполовина спрямо другите оферти. Разбира се и логистично е  по-сложно с транспортирането от и до Истанбул.

Връзка към мнение
преди 54 минути , flying_baguette каза:

Благодаря много, щом са ок ще се насоча към поляците от ЛОТ. Последен въпрос, имате ли идея дали може да се купят билети само с ЛК, докато излезе паспорта или няма да стане ?

Няма проблем, не съм купувал от ЛОТ, но не би трябвало да ти иска номер на паспорт при взимането на билета (а ако иска, няма да е задължително поле). Ще го въведеш на по-късен етап, когато се чекираш за полета.

Връзка към мнение
2 minutes ago, П.Кръстев said:

Няма проблем, не съм купувал от ЛОТ, но не би трябвало да ти иска номер на паспорт при взимането на билета (а ако иска, няма да е задължително поле). Ще го въведеш на по-късен етап, когато се чекираш за полета.

Благодаря, ще взема да пробвам. За европейски полети преди време ми искаше данни едва при чекирането, както пишеш ти, но тук нали нещата са по-различни и се замислих.

Връзка към мнение
преди 2 часа, flying_baguette каза:

Страхотна оферта, аз съм леко предубен към китайците, но парите са наистина наполовина спрямо другите оферти. Разбира се и логистично е  по-сложно с транспортирането от и до Истанбул.

Зависи откъде, на мен ми е поудобно Истанбул от Бургас 

Връзка към мнение

Гледал ли си варианти София - Токио - Осака - София? Или в обратния ред, зависи каква ти е програмата, но по спомен включваше Киото и Осака. Така би спестил време в пътуване и отделно допълнителни $ за предвижване между Токио и Киото. 

Връзка към мнение

Не съм пътувала са поляците, Катарците са страхотни, но да не се залъгваме, на 12-14 часов полет все си е кривина и си парцал с подути крака накрая. Аз бих избрала по-изгодния вариант. Ние ще пътуваме София-Рим-Ханеда април месец само с ръчен багаж и компания, с която не сме летяли, но за 580 евро двупосочен на човек и само с четка за зъби да даваха да пътуваме, пак бих се съгласила хаха

Връзка към мнение

Като човек пътувал по същия маршрут с катарците бих ти ги препоръчал. Но тогава цената в посока ми стъпи ~800 лв. с ранно купуване на билети. Точно за този период, в който ще пътуваш, цените са си завишени покрай сакурата. Иначе предполагам си видял, че най-евтините билети на поляците са без включен чекиран багаж.

Връзка към мнение
2 hours ago, Насам_натам said:

Не съм пътувала са поляците, Катарците са страхотни, но да не се залъгваме, на 12-14 часов полет все си е кривина и си парцал с подути крака накрая. Аз бих избрала по-изгодния вариант. Ние ще пътуваме София-Рим-Ханеда април месец само с ръчен багаж и компания, с която не сме летяли, но за 580 евро двупосочен на човек и само с четка за зъби да даваха да пътуваме, пак бих се съгласила хаха

Да наистина аз съм определено притеснен как ще оцелея на такъв дълъг полет, но ще пусна нова тема за да не разводнявам билетната. Успех и безпроблемно пътешествие, цените на които сте взели билети са наистина атрактивни 🙂

2 hours ago, SteFanoV said:

Като човек пътувал по същия маршрут с катарците бих ти ги препоръчал. Но тогава цената в посока ми стъпи ~800 лв. с ранно купуване на билети. Точно за този период, в който ще пътуваш, цените са си завишени покрай сакурата. Иначе предполагам си видял, че най-евтините билети на поляците са без включен чекиран багаж.

Сега цените са други, наистина, обаче от Април натам, поне цените които аз гледах се качват още повече, дори и при поляците. Изглежда не е само сакурата, просто Април и Май са по-натоварени, изглежда. Иначе си прав, пиша го и  ако някой се интересува, в ЛОТ цените с чекиран багаж са +100лв., избор на седалка също се заплаща от 30 до 120лв. в зависимост кой от полетите се гледа.

Връзка към мнение
5 hours ago, veselush said:

Гледал ли си варианти София - Токио - Осака - София? Или в обратния ред, зависи каква ти е програмата, но по спомен включваше Киото и Осака. Така би спестил време в пътуване и отделно допълнителни $ за предвижване между Токио и Киото. 

По принцип е идейно, гледах няколко през скайскенер, всичките са с по 2 прекачвание и странни трансфери през Китай.  Може би не съм уцелил време за резервация и нормалните компании са вече букнати. По принцип действам малко късно и не е ясно дали ще успея да резервирам нещо в крайна сметка, ако се туткам още.

Връзка към мнение
преди 2 часа, flying_baguette каза:

Изглежда не е само сакурата, просто Април и Май са по-натоварени, изглежда.

След техния си Голдън Уийк, май месец е топ за посещение и е далеч от натоварените покрай сакурата март и април. Другият месец, който бих препоръчал, е ноември. Есенна красота - койо и момиджи.

 

За подобни дълги полети препоръчвам, ако е възможно, поне 6 месеца по-рано да се резервират самолетни билети и хотели. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако сте гъвкав откъм дати, погледнете в google flights като махнете отметката за точни дати. Може да изкочи нещо интересно. Вижте и опциите за нощувки. Ние взехме самолетните билети още юни месец, но чак сега започваме организация и малко се поозорихме с намирането. Хем трудно, хем скъпо. Бях чела за много по-бюджетни нощувки от това, което реално букнахме и малко ме е яд, че чак сега се захванахме

Връзка към мнение

Благодаря за съветите, огледах и дати околни на зададените с цел по-добра цена. Определено подкрепям, че такива дестинации са за по-ранно купуване на билети. Определено се усеща в момента.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.