Прескочи до съдържание

София-Северно сияние-София


Препоръчани мнения

Здравейте,

След няколко дневно търсене без успех се обръщам за помощ.

Искам за почивните дни през март да видим северното сияние от някъде без значение къде. Четох, че тази година активността е по-силна от обичайната и мисля, че това е шанса ни да го видим по-лесно. Нямам абсолютно никакви дни отпуска така, че възможните полети са ни в петък 1.03 след 18:00ч и връщане в понеделник 4.03. 2-ма сме, бюджет 200 евро на човек като, ако сме с лоукост трябва да сложа в цената приорити и място, което прави нещата още по-сложни. Тромсьо ми харесва най-много като локация, но цените на полетите до там са скандални. Гледах варианти с прекачвания през Лондон, Мюнхен, Виена и всички други дестинации с късни полети в петък или ранни в събота, но нямам особен успех с намирането на нищо подходящо. Намирам удобни полети с Луфтханза до Гьотеборг за около 150 евро двупосочно, но той не е достатъчно на север за да видим сияние от там.  Надявам, се че някой ще избухне с добра идея и ще спаси почивните дни. 

Връзка към мнение

Благодаря, но искам да уплътня почивните дни, а вече нямам останал и 1 час отпуск за 2024 така,че трябва да се огранича до тези дни само.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , dimitrov6 каза:

Значи трябва по-голям бюджет  или другата година.

ееее то това ясно, затова се надявах някой да има идея как да спасим почивните дни..... иначе лесно ще организирам Германия, Англия и Италия за тоя бюджет, ама ми се иска нещо различно и в Европа ми останаха само Исландия и Северното сияние от някъде било то от там или от другаде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега гледах Azair и най-евтино за Северно сияние е Осло през тези дни точно,но без места в самолета и приорити. С нискотарифни и прекачване.После по цена е Исландия,а най-скъпо е Финландия.

Връзка към мнение

@Jorro Много късмет ти пожелавам на първо място, в този момент активността да е висока+да не е облачно, което от сега за март няма как да се планира.

За да го видите по време на полетите: гледай да си във въздуха над северните места към вечерта местно време. Да е тъмно от всички страни. Аз бих се целила да е след 22:30 вечерта... И също ти пожелавам да случите на пилот и екипаж, защото може и да има сияние, но ако не изгасят светлините вътре в самолета, малко ще се загуби чара.

За часовете на най-висока активност над дадено място има много сайтове със статистически данни. 

За гледане на място: в градовете обичайно има светлинно замърсяване, затова навсякъде правят турове да изведат извън населените места групите и да се вижда добре + оцикалят с автобусите туристи, за да избегнат места с покритие от облаци.

 

За Финландия е супер: https://www.nlalert.fi/

Може да си платиш за шумни нотификации за точното място, където се намираш, пищи много дразнещо. Моят опит е, че "познават" и си струва парите.

 

За Исландия и Норвегия също има подобни, опитвам се да се сетя кои бяха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 38 минути , Coo каза:

@Jorro

 

 

За Финландия е супер: https://www.nlalert.fi/

Може да си платиш за шумни нотификации за точното място, където се намираш, пищи много дразнещо. Моят опит е, че "познават" и си струва парите.

 

За Исландия и Норвегия също има подобни, опитвам се да се сетя кои бяха.

А за Исландия коя нотификация препоръчвате? Четирима магеланци взехме билети за след 2 седмици. Ще сме с кола под наем.

Връзка към мнение
преди 5 часа, lesy каза:

А за Исландия коя нотификация препоръчвате? Четирима магеланци взехме билети за след 2 седмици. Ще сме с кола под наем.

Опитвах да се сетя днес по-рано, но не можах. Когато пътувам обикновено свалям няколко, после ги трия и забравям кое е било по-добре от другите:/ финландското го разпознах, защото скоро го ползвахме. Ще питам половинката ми за Исландия дали помни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали си гледал като възможност Шотландия  - Шетландски острови? Има полет рано сутринта на 2-ри до Единбург за 65 евро и на 3-ти следобед към София за 25 евро или общо по 90 евро на човек или по 140 евро приорити багаж + място. Не съм гледал дали можете да стигнете до островите бързо и за какви пари, може и на север от Единбург където ви хареса, гледате вечерта сиянието и сутринта обратно към Единбург и следобеден полет към София.

 

Едит: Видях, че полетите до Леруик са доста скъпи, така че някакъв наземен транспорт до по-северните части на Шотландия ще свърши работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.