Прескочи до съдържание

Района на Валенсия - бърза справка - колко дни и какво да се види?


deian

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

докато търсех евтини билети за Барселона, попаднах на такива за Валенсия. Признавам, че нямам готовност и яснота, затова моля накратко да ме ориентирате какво може да се види, заслужава ли си за една седмица през юни?

Транспортно обезпечено ли е - да се движим с влакове/автобуси?

Има ли как да се настаним във Валенсия или района и всеки ден да пътуваме до друго място, с цел разглеждане? Може и някой плаж...

Или пък да летим до Валенсия и оттам да се придвижим към Барселона, която ми беше първоначалната цел?

 

Благодаря!

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Не сме били във Валенсия, следя. Септември имаме полет към Африка от Барселона, но и на мен ми хрумна идеята преди около месец да отидем до Валенсия за 2-3 дни и от там с влак към Барселона за полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мислех да кажа предните дни,щом няма евтино до Барселона да видиш  Валенсия,но не знаех дали се интересуваш само от Барселона.Може да седите ден -два във Валенсия и после да идете до Барселона.Аз съм пътувал с автобус на Alsa.Плажовете не ги знам,нито хотелите.Във Валенсия има по-малко туристи според мен от Барселона и това ми харесва.Забележителности много не гледам.Юни ще е горещо,то в момента гледам колоездене от Майорка и хората са по къси гащи и фланелки.

Връзка към мнение

Аз съм била във Валенсия четири дни по Коледа и имаше с какво да си запълня програмата без много бързане. Май авторът на темата е с деца в ученическа възраст, та Валенсия предлага доста в тази част - има Биопарк, в Града на науките и изкуствата има детски занимания и музей, Аквариум, някакъв Гъливер парк, в коритото на река Турия е готино за разходки, бягане, има детски площадки и какво ли не. Има голям и широк плаж и водата там е доста топла като за Испания, макар и леко да ми идва сивкав пясъкът във водата.

Отделно е по-евтино от Барселона, няма такава навалица, има много велоалеи и ми се видя доста приятен и уреден градът като за зимно живеене, когато си е топло и слънчево през повечето време. И не на последно място - интересна кухня с много вредни за снагата обедни менюта на прилични цени и известен футболен отбор.
Тогава гледах и някакви близки градчета с обществен транспорт, но нищо не ме грабна като за зима и отидохме в Аликанте за два дни, които се оказаха доста за този град. :smile3:
Влакове/автобуси до Барселона има достатъчно.
За в града - метро/автобус летище-център, после автобуси до плажа, макар неусетно да стигахме пеша до там няколко пъти, но лятото ще е жега+влага.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Т.е. еднодневки от Валенсия по-скоро не, с такова впечатление оставам.

Гледам, че има влак до Мадрид за под 2 часа. Или пък другата опция е с преместване в Барселона - няколко дни Валенсия и няколко дни Барселона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , deian каза:

Т.е. еднодневки от Валенсия по-скоро не, с такова впечатление оставам.

Гледам, че има влак до Мадрид за под 2 часа. Или пък другата опция е с преместване в Барселона - няколко дни Валенсия и няколко дни Барселона.

Мен Мадрид не ми харесва. Друго си е на морето.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И нас морско по ни влече, още повече че ще е вече лято. Но не знам по крайбрежието, близо до Валенсия, има ли какво да се види с обществен транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , deian каза:

И нас морско по ни влече, още повече че ще е вече лято. Но не знам по крайбрежието, близо до Валенсия, има ли какво да се види с обществен транспорт.

Приятелю, в Испания във всеки град и във всеки регион има "какво да се види". Разрови се в интернет и ще намериш един куп забележителности от "какво да се види"  И във Валенсия И в региона. И до всяка една от тях има междуградски превоз. За твое улеснение мога да ти дам насоки. Peñíscola, Morella, Bocairente, Denia, Calpe, Xátiva, средновековни градчета, малки морски курортни селища и какво ли не!

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, muchachote каза:

Приятелю, в Испания във всеки град и във всеки регион има "какво да се види". Разрови се в интернет и ще намериш един куп забележителности от "какво да се види"  И във Валенсия И в региона. И до всяка една от тях има междуградски превоз. За твое улеснение мога да ти дам насоки. Peñíscola, Morella, Bocairente, Denia, Calpe, Xátiva, средновековни градчета, малки морски курортни селища и какво ли не!

Точно такива местенца харесваме. Благодаря за предложенията!

Но Valencia - Peñíscola ми дава 2ч 55мин с обществен транспорт (google maps).

Valencia - Morella - 3 ч 32 мин - 4 ч и косур...

Valencia - Bocairent - 1 ч 44 мин до над 4 часа...

Valencia - Denia - 2 ч 05 мин

Calpe - близо 3 часа.

До 1.5 - 2 часа в посока бива, но вече 3 и отгоре за еднодневно хойкане ми идва в повече. Дано гугъл греши часовете.

 

 

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , deian каза:

До 1.5 - 2 часа в посока бива, но вече 3 и отгоре за еднодневно хойкане ми идва в повече.

Точно това нас ни отказа през зимата, когато и денят е къс. На Denia ѝ се чудехме до последния ден, но в деня за нея дойдоха едни приятели от Мадрид и се отдадохме на безцелно шматкане с тях из Валенсия.

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 13 часа, dimitrov6 каза:

Мадрид не ми харесва

+1 на връщане от Порто към София имахме прекачване и ден в Мадрид, но не го почувствах изобщо, грам не ни грабна и хареса.

@deian Ако си фен на футбола на около 65 км. или малко над два часа с обществен транспорт се намера градчето Виляреал. Аз като голям фен на едноименния отбор със сигурност ще го включа при ходенето ни до Валенсия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Барселона остана за отделно пътуване.

 

Колко дни за Валенсия препоръчвате, че нещо не мога да си направя още програмата? Имаме общо 6 пълни дни и половината от 7-мия, преди обратния полет. Както на пръв прочит не намирах какво толкова да видим, на втори-трети-петнайсети прочит - желаните местенца станаха повече от дните, с които разполагаме.🤫

Валенсия - 2 пълни дни, или е малко?

Xátiva - 1 ден.

И оттук-нататък вече някои измежду:

Bocairent

Morella и и Ares del Maestrat

Peñíscola

Albarracín

/тези горните сякаш са най-интересни/

---

Castellon

Villafames

Culla

Cervera del Maestre

Coves de Sant Josep

Sagunto

Requena

Cullera

Chulilla Castle

/но и в тези има какво да се види.../

 

Изобщо се чудя дали всички нощувки да са ни във Валенсия, или да ги разделя между Валенсия и Кастейон, защото доста от градчетата са всъщност по-близо до Кастейон.

🤔

Приемам всякакви съвети и предложения.

Връзка към мнение

На мен във Валенсия ми са любими крайниците квартали,където се смесваш с местните. Близо до летището има една изоставена къща с голямо дърво Райска ябълка,където два пъти съм убивал време и ядох плодове. На снимката е в средата, където е спирката на транспорта.

2024_03_21_13.33.56.jpg

Връзка към мнение
преди 47 минути , dimitrov6 каза:

На мен във Валенсия ми са любими крайниците квартали,където се смесваш с местните. Близо до летището има една изоставена къща с голямо дърво Райска ябълка,където два пъти съм убивал време и ядох плодове. На снимката е в средата, където е спирката на транспорта.

2024_03_21_13.33.56.jpg

Благодаря, ще си заделя ден за тази топ-забележителност.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Моля, дайте идея за среднощно придвижване от летище VLC до центъра на Валенсия? Надявах се на градски транспорт, но установявам, че метрото приключва в 22:32 и е отново на линия чак в 5:27, а ние кацаме около 01:00 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, deian каза:

Моля, дайте идея за среднощно придвижване от летище VLC до центъра на Валенсия? Надявах се на градски транспорт, но установявам, че метрото приключва в 22:32 и е отново на линия чак в 5:27, а ние кацаме около 01:00 часа.

Не го предлагам,само казвам,че от 3 пъти предвижване между летището и центъра,все съм вървял пеш. 10 км е за 2 часа. По друг начин не съм пътувал. Но все през деня и сам.

  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.