Прескочи до съдържание

Аржентина и Чили, втора серия


Alexander

Препоръчани мнения

Обичам да повтарям и потретвам  места, които са ме впечатлили.

Тези страни са огромни и има какво да се гледа, ако ще и два месеца да седя там и взех да си правя по-подробен план за това което искам да видя следващият път.

 

Надявам се да е тази есен/зима, най-добре ще е, ако намеря билет с отиване до Сантияго и връщане от Буенос Айрес или в обратния ред.


Ако кацането е в Сантиаго, мисля да седим там 1-2 дни и да хванем самолет до Мендоса.

Там взимаме кола, обикаляме района, след това отиваме към парка Sierra de las Quijadas, спим някъде, като крайната цел е Кордоба и се връщаме обратно в Мендоса накрая.

Общо за Мендоса, Кордоба и парковете смятам  4-5 дни.

 

Следва самолет и летим  към Bariloche. Пак кола под наем, обиколки в района и ходене до Puerto Octay и Puerto Montt в Чили, като целта е Parque Alerce Andino и Llanquihue.

Общо 2+2 дни.

 

Следва полет към Буенос Айрес и Игуасу- 2 дни.

Връщане в БА за 1 или макс 2 дни  и след това към България.

 

Броят на нощувките е ориентировъчни, но смятам да се събера в  14-15 дни.

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Миналата година по това време бяхме в Буенос Айрес и Сантяго. Честно казано, чилийската столица не ни хареса особено... Стори ми се много по-криминална от аржентинската. Мигрантите от Венецуела и Хаити масово си живеят на палатки из зелените площи. Цените са доста високи. Да не говорим, че навсякъде си включваха 10% бакшиш и после питаха за още върху сметката със сметнатия бакшиш... 

 

Направихме си дневна разходка до Валпараисо и Виня дел мар, която ни беше по-интересна. Атобусите са много начесто. Пробвахме местната супа caldillo de congrio (морска змиорка), която беше разкошна. Има я и пържена змиорката - също не беше лоша. Единственият проблем е, че сега точно май ги обхвана огромен пожар и не знам колко точно е засегнал зоната. Между другото и миналата година имаше тлеещи пожари около Сантяго и въздухът беше доста замърсен, до степен да го виждаш.

 

Мисля, че ми е останала картата за метрото в Сантяго, но не знам дали ще е валидна до вашето пътуване, иначе с удоволствие ще ви я подаря. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Готов съм с билетите вече, там ще сме 14 пълни  дни от края на ноември до началото на декември.


Само че са обикновени  двупосочни до БА, до Сантиаго няма да се ходи.

Този път кацаме  на градското летище и то сутринта, тръгването е следобед пак от него.

Обикновено се каца на далечното EZE и често късно  вечерта и се стига в хотела в 1-2 часа..

Та това ми се струва много голям плюс този път.

 

Всичко останало от програмата смятам да го изпълня.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 8.03.2024 г. в 16:47, Alexander каза:

Готов съм с билетите вече, там ще сме 14 пълни  дни от края на ноември до началото на декември.


Само че са обикновени  двупосочни до БА, до Сантиаго няма да се ходи.

Този път кацаме  на градското летище и то сутринта, тръгването е следобед пак от него.

Обикновено се каца на далечното EZE и често късно  вечерта и се стига в хотела в 1-2 часа..

Та това ми се струва много голям плюс този път.

 

Всичко останало от програмата смятам да го изпълня.

Може ли да дадете повече инфо за билетите че и ние сме на тема Аржентина/Чили в момента 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Взех билети наскоро от турците, цената, часовете на кацане и излитане и самите летища също ни бяха важни.

Летим през Богота, кацаме на градското летище сутринта, връщането е пак от там, тръгване следобед.

На връщане имам 20часа стоп в Богота, което е плюс за мен, понеже ще си на пазаря кафе, ще направим разходка и нощувка.

 

Всички 5 вътрешни взех с АА, имат доста полети всеки ден, за разлика от другите компании, а и са на подобни цени. Един двупосочен и 3 на мултисити.

При плащане с каквото и да е карта се спестяват 10-12% от официалния курс.

Имам сутрешни, следобедни, както съм искал.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 17 часа, EmoKrastev каза:

Може ли да дадете повече инфо за билетите че и ние сме на тема Аржентина/Чили в момента 

Един хинт да дам и аз, понеже и аз взех билети за южна америка с цел Аржентина.

В момента с турците има билети София - Asuncion (Парагвай), за 587 евро през сайта на турците и с още 40 евро надолу през норвежкия бравофлай. Става дума за Ноември-Декември.

От там може да се вземе полет за около 100 евро двупосочен до Buenos Aires или доста различни локации в самата аржентина (а и в целия регион там) с Aerolines Argentinas (абонирах се за техните промоции и получих мейл, че на 13-ти май ще имат промоция, така че се надявам и там за по-добри цени). Въпроса е вече за чекирания багаж, но пак трябва да си сметнете дали ви е ок, понеже Aerolines Argentinas предлагат цени със и без багаж). Иначе от доста време гледам билети София - Аржентина (където и да е), но под 850 евро трудно съм виждал. Имаше грешка в сайта на турците за 700 евро, ама беше за кратко.

Може да изчакаш промоцията на Турците и там да разгледаш, какво ще излезе.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз ще следя темата  ,че второто ми ходене до Аржентина от 3 години се отлага. .. 

@EmoKrastev,миналата година на майската промоция на турците билетите от София до БА бяха под 500 евро (през Сао Пауло ,но повечето със сериозен stop over там). Дано тази година Има пак нещо подобно. Аз също искам с по-малко път,  че това са 4-5 дни повече само за отиване и връщане, а не мога да си позволя повече от 10 дни.

Отделно ситуацията там с лудия президент е малко взривоопасна , но пък това не може да се придвиди кога какво.

@Alexander ще преписвам от твоята програма , Барилоче ми е в плановете.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето я пълната програма, кацане в БА сутринта на градското летище, на следващия ден сутринта летим за Игуасу, нощувка и чак вечерта връщане в БА.

На следващиоя ден преди обяд летим за Мендоса, кола под наем 4 нощувки, като ще се ходи до Кордоба за една нощувка и една ще има в националният парк между двата града.

Следва полет до Барилоче и 6 нощувки, 4 в Аржентина и 2  в Чили около Puerto Varas или  Puerto Montt

Връщане в БА, две нощувки и връщане в Бг.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.