Прескочи до съдържание

Пътешествие из Португалия


ivelin1012

Препоръчани мнения

Здравейте с един приятел ще ходим края на Март до Лисабон плана ни е следния:

1. ден кацане в Лисабон около 14 часа, разходка, спане там

2. ден от Лисабон до Порто, разглеждаме Порто, спим там

3 ден от Порто до Фатима, разглеждаме набързо там и обратно към Лисабон, спим там

4. ден разглеждаме Синтра, спим в Лисабон

5. ден до следобяд в Лисабон

Изпълним ли е плана?

Междуградско как е най-изгодно, с Фликсбъс ли да пътуваме или с влак?

Трябвали да купуваме билети предварително за автобусите или може ден/два преди това

Във фатима има ли какво да се види или да я скипнем?

В Порто какво е добре да се види

С този план се притеснявам ще имаме ли достатъчно време за Лисабон, защото няма да имаме един цял ден.

За синтра за мавърския замък и за замъка Пена да взимам ли предварително билети или на място

25-29 март ще има ли много големи опашки?

Връзка към мнение

Без да съм ходил в Португалия (все още, т.к. това предстои да се случи края на Май), планът ми се струва много претупан - около ден, ден и половина в Лисабон, половин в Порто, малко време в други градчета и най-много време прекарано по пътищата. Според мен се концентрирайте в Лисабон и нещата наблизо, без да ходите толкова на север към Порто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Специално за Фатима - няма какво да правите там, ако не сте вярващи. Има само религиозни обекти, и то нови, от 20 век.

В района има интересни неща обаче (Обидуш, Томар, Баталя...) 

И аз мисля, че за един ден не си струва да се ходи до Порто, стойте близо до Лисабон, а Порто друг път

29 март е Разпети петък, иначе преди това не вярвам да е пълно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Направете Лисабон, Синтра, Кашкайш.. или си изберете градче близо до Лисабон (Мафра например). Порто го оставете за друг път. 

Ние посетихме Лисабон 4 нощувки, Синтра , Коимбра, Авейро по една нощувка, Порто две. Фатима е за религиозен туризъм.

Кацане в Лисабон, излитане от Порто. Придвижвахме се и с влак, и с автобус. Транспортът им е добре уреден.

 

Може да останете да спите в Синтра, градският замък е готин, Кинта да Регалейра - прекрасен замък, градините на Монсерат... яки кръчми, вкусна храна, страхотно вино...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За Синтра, как е най-добре да подредим плана, искаме да видим Пена, Мавърския замък и Кинта да Регалейра, после ще запълваме времето със стария град. За Пена за тази дата най-ранните часове за билет са 13 часа, ако цъфнем пред замъка рано сутринта  има ли шанс да чакаме и да вземем билети на място. Тези адмишъни по часове да не са за твърда бройка туристи?

Връзка към мнение

Отивайте възможно най-рано, няма да ви броят, споко.

И от Пена започнете програмата точно, после слизате на маврите и след това на Кинта Регалейра. При стройна организация ще можете и още неща да разгледате.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.