Прескочи до съдържание

Рим..Вечният град


Италианецът

Препоръчани мнения

Съвсем скоро посетих Рим,самоорганизирано мероприятие..Полезна информация за транспорта от и до летище Ciampino(Чампино) взех оттук.Лично аз ползвах автобус 520,до метростанция на А1 Cinecita,Anagnina(Ананинья)..1,5 евро..Билети BIT-100 минутни,взех си от летището..пише там къде и как,и колко важат..има особеност,дали първо валидираш в Метро или автобус..

Хванаха ни два дъждовни дни,но си изпълнихме плана..само "Устата на истината" пропуснахме..от важните..и ..получих "възмездие"!Откраднаха ми портфейла в автобус 64(Плаза Навона-Гара Термини)..закопчан в преден джоб с цип..!!!На Термини установих липсата(може би десетина,петнайсет минути..)..което не им е попречило веднага да ползват дебитна карта..3X50 евро за 3-4 секунди..!!!!Магазинчето в което са правили "транзакции" вече е известно..!

Както и да е..,ИСКАМ ДА СТЕ МНОГО ВНИМАТЕЛНИ,ИМАЙТЕ ВИНАГИ "ВТОРИ ВАРИАНТ" С ПАРИ И ПАСПОРТ !В случая имах и международен паспорт и други пари,късмет !

Рим ...ех Рим..!Запомних те!

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Пред очите ми откраднаха камерата на човек който беше седнал да почива в градинка до Термини. Съдържанието на портфейла ти може да се е върнало още преди теб в България, ако не - с голяма вероятност е поело към Румъния или Албания 😉

Най-любимата ми столица в света е и едно от най-крадливите места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък преди година спах на летище Фиумичино и ми е паднал калъфа с лична карта,дебитни карти и кеш под пейката.Установих го след минути в тоалетната и се върнах на мястото,но никой не ги беше взел.Оттогава вече не ги държа в джоба на панталона,а ги слагам в предното джобче на тениската и отгоре съм с яке.

Преди 1 час, Италианецът каза:

Билети BIT-100 минутни,взех си от летището..пише там къде и как,и колко важат..има особеност,дали първо валидираш в Метро или автобус..

Първо от летището се валидира хартиения билет в автобуса и после с него се отваря пак турникета на метрото.В обратна посока е обратното,но вече не се валидира в автобуса след метрото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Пред очите ми откраднаха камерата на човек който беше седнал да почива в градинка до Термини. Съдържанието на портфейла ти може да се е върнало още преди теб в България, ако не - с голяма вероятност е поело към Румъния или Албания 😉

Най-любимата ми столица в света е и едно от най-крадливите места.

А 64 е най-ограбваният автобус.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.