Прескочи до съдържание

Помощ с програма за Филипини през април/май


Препоръчани мнения

Здравейте, 

Имам нужда от помощ с подреждане на програмата за Филипините, т.к тотално се обърках от всичкото прочетено във форума и изгледано в youtube. 

За сега разполагам с 2 седмици от 26.04 след работа до 12.05 вечерта. Към момента съм букнал само полета на връщане в 01:50 на 12.05 от Себу с Туркиш и започнах да правя програмата наобратно. Все още не съм решил дали да не направим някой стоп на отиване някъде из Азия за 2-3-4 дни , но за да разбера ще имам ли време и колко трябва да завърша първо програмата за Филипините.  За сега имам само идея да направим Хонг Конг или Хонг Конг + Шанхай, но понеже ще сме на отделни билети така и не намерих достоверна информация ще ни дадат ли безплатна транзитна виза в Шанхай и май ще го оставим за друг път, ако не успея да се убедя, че няма да има проблем с влизането. 

За Филипините ми се иска да разделя програмата 60% почивка в хубав хотел или резорт с прекрасен плаж и 40% за трипове. 

Гледам да трансферите да са със самолети и минимално време да се прекарва в път с ван или лодка. 

По всяка вероятност ще влезем през Манила така, че си мисля за полет до Боракай почивка 4-5 нощувки след това полет до ЕЛ Нидо ( ENI) 2-3 нощувки с един тур ( тук се колебая между А и C, като понеже сме двама не знам дали да не вземем частен тур. 

Следва полет до Корон- 1-2 нощувки с тур и после полет до Себу за 1-2 нощувки, където ще се направи сутрешен трип за китовите акули.

 

Въпросите ми са следните:

Заслужава ли си да се ходи и на Корон и на Ел Нидо и кое си заслужава повече,ако изберем 1? 

Колко струва в момента частния тур и струва ли си, защото гледах видеа в ютуб, че макар и по-малко хора пак на стоповете се събирате с яко народ от други частни турове?

Боракай ли е най-подходящото място за лежерна почивка в хубав резорт? По другите острови почти не намерих добри опции за настаняване, а предвид, че скоро отвориха Боракай предполагам ще е по-добре от другите. Тук целта е хубав хотел с шезлонги, хубав бял ситен пясък и неприлично син цвят на водата. Не търсим барове,дискотеки, купони и т.н, а хубава храна и хубав плаж.

За Себу и ходенето на акулите в Ослоб от там как става логистиката? Четох за редене на някакви опашки от рано сутрин и какво ли още не...... АКо сме 1 нощувка предвид, че няма да буквам нощувка за 11-ти ще успеем ли сутринта да отидем на акулите и следобед да разгледаме Себу, т.к не видях да има кой знае какво за гледане така или иначе?

 

 

Благодаря предварително на отзовалите се.

 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Jorro каза:

ще сме на отделни билети така и не намерих достоверна информация ще ни дадат ли безплатна транзитна виза в Шанхай

Можеш , да 👍

Връзка към мнение

На Ел Нидо правих само тур А, беше окей. Също бях в Порт Бартон и Пуерто Принцеса, за сметка на Корон (може би сгреших). Порт Бартон си беше супер де. 
 

Спах във Focus rooms, препоръчвам, извън лудницата в селцето, но пък на 10 минути пеша и 3 минути с триколка. Местността Lio близо до летището също ми хареса, малко по-луксозно, но по-далеч от селото. На централния плаж на Ел Нидо има един бар, дето му забравих името, управителя е българин. То си личи, пуши се навън и има масички и люлки като в български бар 😃 на мен ми хареса. 
 

боракай съм сега, Fairways and Blue waters - супер е като съотношение цена-качество, а също е огромно, с частен плаж, няколко ресторанта, няколко басейна и голф, на 5 минути с триколка до White beach. 
 

 

3335EA18-5113-4AB5-94D7-19CF86ABCA7F.jpeg

6D8D7A43-FD2E-4A7D-A5FE-AF99F4E2979F.jpeg

EA7C9E77-6A9C-4E67-8387-9031EBE849C7.jpeg

F19CD999-D951-41BB-9AD5-AFD99DB0B346.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 47 минути , Kaloyan89 каза:

На Ел Нидо правих само тур А, беше окей. Също бях в Порт Бартон и Пуерто Принцеса, за сметка на Корон (може би сгреших). Порт Бартон си беше супер де. 
 

Спах във Focus rooms, препоръчвам, извън лудницата в селцето, но пък на 10 минути пеша и 3 минути с триколка. Местността Lio близо до летището също ми хареса, малко по-луксозно, но по-далеч от селото. На централния плаж на Ел Нидо има един бар, дето му забравих името, управителя е българин. То си личи, пуши се навън и има масички и люлки като в български бар 😃 на мен ми хареса. 
 

боракай съм сега, Fairways and Blue waters - супер е като съотношение цена-качество, а също е огромно, с частен плаж, няколко ресторанта, няколко басейна и голф, на 5 минути с триколка до White beach. 
 

 

3335EA18-5113-4AB5-94D7-19CF86ABCA7F.jpeg

6D8D7A43-FD2E-4A7D-A5FE-AF99F4E2979F.jpeg

EA7C9E77-6A9C-4E67-8387-9031EBE849C7.jpeg

F19CD999-D951-41BB-9AD5-AFD99DB0B346.jpeg

Благодаря за коментара.  В Боракай трансфера до хотела как е по-добре да го направя? Предварително с тях или на място има по-евтини опции? Как са цените на ресторантите ? В коя част е по-хубаво да се отседне ? Не виждам шезлонги по плажовете. Има ли достатъчно сянка под палмите да се скрие човек от слънцето?

Връзка към мнение
преди 42 минути , Jorro каза:

Благодаря за коментара.  В Боракай трансфера до хотела как е по-добре да го направя? Предварително с тях или на място има по-евтини опции? Как са цените на ресторантите ? В коя част е по-хубаво да се отседне ? Не виждам шезлонги по плажовете. Има ли достатъчно сянка под палмите да се скрие човек от слънцето?

Плажът на ресорта има шезлонги по басейните и частния плаж, дават и кърпи. За навън не дават, няма шезлонги на няколкото плажа, които посетих. 
 

трансферът от летището, през пристанището, до самия хотел беше лесен, 1000 песос (16€), за около 50 минути. Чакат отпред представители на разни фирми, които организират трансфери. Може и да има и по-евтини опции, но тази беше наистина hassle-free, безпроблемна, от изхода на летището в Катиклан до рецепцията на Fairways. 
 

Точно сега съм на Puka beach

 

 

7C67BA9C-6F69-4BB1-85D9-17D58CCF9AD7.jpeg

5DAB6780-4843-471F-9425-C73309EFFB38.jpeg
 

Впрочем, носете си висококачествен слънцезащитен крем от Европа, слънцето е много силно, бързо се изгаря, а тук купих някакъв боклук, който изобщо не подейства, изгорях си геройската, въпреки че се мазах с него. 
 

Комари няма в момента, но е хубаво да имате и лични обувки за плаж,на някои екскурзии ги искат и дават под наем, но не се знае кой ги е обувал преди това, мен малко ме погнуси. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Благодаря за коментара.  В Боракай трансфера до хотела как е по-добре да го направя? Предварително с тях или на място има по-евтини опции? Как са цените на ресторантите ? В коя част е по-хубаво да се отседне ? Не виждам шезлонги по плажовете. Има ли достатъчно сянка под палмите да се скрие човек от слънцето?

На място, според мен. Ресторантите зависи дали искаш филипинска храна или западна. Има за всякакъв джоб и бюджет, има и 7/11. Аз на ваканция си угаждам, хапвам основно в международни ресторанти, където съм сигурен, че хигиената е на ниво и продуктите са пресни. Боракай е малък остров, където и да отседнете, сте на 3-5-10 минути от плажа, за по няколко Евро с триколка. Колкото до сянката, тя се измества. Затова е важен слънцезащитния крем с високо качество. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Човек, ще де убиеш от път и летене. Най-грубо избери Корон, ако си гмуркач, или Ел Нидо, ако си за плаж. Не че няма такива дейности и на двете, ама има нюанс, както се казва. 🙂

 

Както съм писал преди тук, не се за занимавай с азбучни трипове, а буквай къстъм частен. Разликата в качеството на преживяването е ОГРОМНА!

 

Точно се връщам от Себу. Не бих повторил там. Всички готини трипове са убийствено далече. Най-ми хареса, намерих един с обикаляне по водопади, ама не тоя екстремния, известния, с каските и скалите за тинейджъри, Kawasan, има други много хубави с повече релакс. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , T.E.Lawrence каза:

Човек, ще де убиеш от път и летене. Най-грубо избери Корон, ако си гмуркач, или Ел Нидо, ако си за плаж. Не че няма такива дейности и на двете, ама има нюанс, както се казва. 🙂

 

Както съм писал преди тук, не се за занимавай с азбучни трипове, а буквай къстъм частен. Разликата в качеството на преживяването е ОГРОМНА!

 

Точно се връщам от Себу. Не бих повторил там. Всички готини трипове са убийствено далече. Най-ми хареса, намерих един с обикаляне по водопади, ама не тоя екстремния, известния, с каските и скалите за тинейджъри, Kawasan, има други много хубави с повече релакс. 🙂

 

Прочетох какво си писал за туровете, затова и аз се насочих към частен тур, но това което ме притесни са видеа в които виждам същата навалица и с такъв тур само дето е в пъти по-скъп. На Ел Нидо мислех да направим 1 ден целодневен тур (всъщност каква им е продължителността) и 1 ден може би за плаж. Корон ми е много непознат, сега гледам видеа от турове там и съм много на кантар заслужава ли си логистиката или да останем повече време на Боракай за релакс, защото не сме бекпекъри и ще се мъкнат големи багажи, което ще напраив нещата неприятни....

 

Връзка към мнение

Двата острова са много различни. Корон е основно скалист за гмуркачи и читав плаж само на тур.

 

Аз бих отишъл и на двете места, ако има поне три нощувки на всяко. Както си ги описал по ден-два, твърдо не. Избери едното.

 

Няма да ходиш в силния сезон, така че едва ли ще има голяма навалица по туровете. Там в онези мнения бях писал  и конкретно кое според мен си заслужва повече за къстъм тура. Ако не им кажеш какво искаш, нормално да не им се занимава с творчество и да те пуснат и с частния тур по стандартната програма да вървиш с другите в пакет пак.

Връзка към мнение
преди 6 минути , T.E.Lawrence каза:

Двата острова са много различни. Корон е основно скалист за гмуркачи и читав плаж само на тур.

 

Аз бих отишъл и на двете места, ако има поне три нощувки на всяко. Както си ги описал по ден-два, твърдо не. Избери едното.

 

Няма да ходиш в силния сезон, така че едва ли ще има голяма навалица по туровете. Там в онези мнения бях писал  и конкретно кое според мен си заслужва повече за къстъм тура. Ако не им кажеш какво искаш, нормално да не им се занимава с творчество и да те пуснат и с частния тур по стандартната програма да вървиш с другите в пакет пак.

Не сме гмуркачи, така като те слушам по-добре да го пропуснем значи. За къстъм тура цял ден ли е и колко неща мога да групирам? Цена помниш ли?

Себу не мога да го пропусна, защото от там ми е полета на връщане, но не знам колко време да си оставя. На Ослоб ходи ли за китовите акули?

 

Връзка към мнение

Беше преди ковида, ама беше поносима цената. Ако директно с лодкарите се пазариш е още по-евтино. Частния тур на Ел Нидо са ми едни от най-добре похарчените пари в живота.

 

Ослоб не беше моето, все едно се гмуркаш в аквариум, те ги държат насила там акулите с мрежи. На много хора обаче им харесва, та въпрос на предпочитания.  

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , T.E.Lawrence каза:

Беше преди ковида, ама беше поносима цената. Ако директно с лодкарите се пазариш е още по-евтино. Частния тур на Ел Нидо са ми едни от най-добре похарчените пари в живота.

 

Ослоб не беше моето, все едно се гмуркаш в аквариум, те ги държат насила там акулите с мрежи. На много хора обаче им харесва, та въпрос на предпочитания.  

Ок, значи остава да се пазаря на място. За настаняване на Ел Нидо къде да гледам в града от където тръгват лодките ли? Ако не сме там евтини ли са тук тук , които да ползваме до града и до плажовете?

 

Връзка към мнение

До топ плажа на Ел Нидо - Nacpan има регулярно ванове. Просто питайте в хотел откъде тръгват и кога.  Трайсикълите са евтини до съседните плажове също.

 

Аз като гледах хотел, за мен беше важно да съм близо до крайбрежната улица на Ел Нидо, защото вечер искам ресторант и бар и обичам да ходя пеш. 🙂 Ти ако търсиш спокойствие, виж в по-широк периметър, ама ако е много далече трябва да мислиш и транспорт.  А, и нещо много важно, резервирай отрано, че цена-качество местата са кът. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

До топ плажа на Ел Нидо - Nacpan има регулярно ванове. Просто питайте в хотел откъде тръгват и кога.  Трайсикълите са евтини до съседните плажове също.

 

Аз като гледах хотел, за мен беше важно да съм близо до крайбрежната улица на Ел Нидо, защото вечер искам ресторант и бар и обичам да ходя пеш. 🙂 Ти ако търсиш спокойствие, виж в по-широк периметър, ама ако е много далече трябва да мислиш и транспорт.  А, и нещо много важно, резервирай отрано, че цена-качество местата са кът. 

За Себу къде е добре да букна хотел? На главната в стария град ли?

Връзка към мнение
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Най-ми хареса, намерих един с обикаляне по водопади, ама не тоя екстремния, известния, с каските и скалите за тинейджъри, Kawasan, има други много хубави с повече релакс. 🙂

Аз съм си заплюл следните-Aguinid Waterfalls , Dao Falls , Inambakan Falls

Имаш ли преки наблюдения от някой от тях?

Връзка към мнение
преди 5 часа, Jorro каза:

За Себу къде е добре да букна хотел? На главната в стария град ли?

Близо до голям мол, всички друго е досадни просяци  и дрОгари. Моят хотел беше до Robinsons. Grab върши чудеса, евтин превоз навсякъде и без това градът не е за ходене пеш изобщо. 

 

преди 5 часа, mbuch каза:

Аз съм си заплюл следните-Aguinid Waterfalls , Dao Falls , Inambakan Falls

Имаш ли преки наблюдения от някой от тях?

Да ,готини са, има и други. Само дето са много далече от Себу и трябва време, планиране и логистика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Близо до голям мол, всички друго е досадни просяци  и дрОгари. Моят хотел беше до Robinsons. Grab върши чудеса, евтин превоз навсякъде и без това градът не е за ходене пеш изобщо. 

 

Да ,готини са, има и други. Само дето са много далече от Себу и трябва време, планиране и логистика.

От летището Граб мога ли да си викна, не ги гонят? На сайта им има само някакви бели и жълти таксита описани като превоз ? За акулите още го мисля написаното от теб, но на Малдивите вече платихме 400$ без да успеем да ги видим, в Шри Ланка не ги видяхме , там поне беше по-евтино и сега хем искам да ги видя хем до колкото разбирам ще е кофти експириънс. Поне пътя от Себу до Ослоб нали не е някакъв тегав и повече от 2-3часа?

 

Връзка към мнение

По-дълъг и тегав е пътят. 🙂

 

Поне на Филипините няма такси мафия и на летището е уредено откъде да те вземе граб.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.