Прескочи до съдържание

15 дни Япония и Южна Корея


Препоръчани мнения

Здравейте, планираме пътуване до Южна Корея и Япония от 01.07 до 15.07.24г. До колкото разбрах от посолството на Южна Корея вече не важи това разрешение което се е изисквало преди. Ще помоля за малко помощ относно спане и места за хапване и какво може да видим програмата ни е това:

02.07-05.07- Сеул там намерих за спане. 
на 05.07 летим от Сеул до Токио

05.07-08.07 сме в Токио но не мога да се ориентирам в кой район е ок да спим, ако може да ми препоръчате🙏🏼.

на 08.07 пътуваме за Фуджи мислим с влак трябва ли предварително да си купим билет .

08.07-09.07 Фуджи имаме една нощувка там пак ако може да ми препоръчате място. От там ще пътуваме за Осака

09.07-13.07 Осака

-Киото имаме една нощувка там , много бих искала да спим на традиционно място за тях ако може да ми препоръчате.

-Кобе

-Нара

за тези 2града ще спим в Осака и ще пътуваме до тях според вас дали това е ок.

На 13.07 се връщаме в Токио с една нощувка и на 14.07 летим за Сеул и вечерта на 14ти ни е полета за София и на 15ти сме в БГ. 
моля ви кажете дали програмата е ок и да ми препоръчате места за спане. 
благодаря много предварително 🍀

Връзка към мнение

За Корея българите сме без виза, но трябва eTA - предполагам, разрешението, за което пишеш
https://www.k-eta.go.kr/portal/apply/index.do?locale=EN

 

За места за хапване не мога помогна, че минаха много години (10) от посещението ми там.
Ето пътепис за идеи

 

Токио - съветът е стандартен за подобни мегаполиси. Изберете хотел близо до метро за лесно придвижване
За пътуването с влак - ако ще се ползва шинкансен добре е преди това да се закупи някой от пасовете за влаковите мрежи
Ето за JR

 

Прегледай магеланския пътеводител, мисля ще е полезен за идеи

 

Относно местата за настаняване - най-добре, ако @samuraika се включи със съвети, като местен 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, Ryy каза:

@samuraika, много бих се радвала ако споделиш места , и всичко което може да ми помогне за пътуването😊. Благодаря предварително 🍀

Здравей. 

Конкретни места не мога да препоръчам. За Токио - района на Шинагава ще ви е удобен за Фуджи. 

В Киото има огромно разнообразие от рьикани, прегледай ревюта. 

Програмата е съвсем постижима и не я претоварвайте с много обекти на ден. 

Пас няма да ви трябва, според мен. 

 

Връзка към мнение
На 18.03.2024 г. в 17:11, Ryy каза:

Здравейте, планираме пътуване до Южна Корея и Япония от 01.07 до 15.07.24г. До колкото разбрах от посолството на Южна Корея вече не важи това разрешение което се е изисквало преди. Ще помоля за малко помощ относно спане и места за хапване и какво може да видим програмата ни е това:

02.07-05.07- Сеул там намерих за спане. 
на 05.07 летим от Сеул до Токио

05.07-08.07 сме в Токио но не мога да се ориентирам в кой район е ок да спим, ако може да ми препоръчате🙏🏼.

на 08.07 пътуваме за Фуджи мислим с влак трябва ли предварително да си купим билет .

08.07-09.07 Фуджи имаме една нощувка там пак ако може да ми препоръчате място. От там ще пътуваме за Осака

09.07-13.07 Осака

-Киото имаме една нощувка там , много бих искала да спим на традиционно място за тях ако може да ми препоръчате.

-Кобе

-Нара

за тези 2града ще спим в Осака и ще пътуваме до тях според вас дали това е ок.

На 13.07 се връщаме в Токио с една нощувка и на 14.07 летим за Сеул и вечерта на 14ти ни е полета за София и на 15ти сме в БГ. 
моля ви кажете дали програмата е ок и да ми препоръчате места за спане. 
благодаря много предварително 🍀

1. Бих те посъветвал в периода 09.07.-13.07. да си избереш като "база" или Осака, или Киото. Тези градове са много близко един до друг и са отлично свързани с релсов транспорт, така че е безсмислено да губиш ценно време в настаняваници и хамалогия с багажи. Oсобено пък за една-единствена нощувка в Киото, която плануваш. По-добре отдели 20-30 минути и ще стигнеш безпроблемно от Осака до Киото или обратно. Ако избереш да нощуваш в Киото, бих препоръчал мястото за настаняване да е в близост до гарата.

 

2. Oт избраната "база" може да пътуваш и до Нара и Кобе, без да нощуваш в тях - по същите причини.

 

3. Докато бях в Япония, ползвах мобилно приложение Navitime за транспорт. Много съм доволен от него и го препоръчвам. 

 

4. Според мен юли месец е твърде топло и влажно на остров Хоншу (статистически погледнато), но вие си знаете най-добре какви метеорологични условия предпочитате за туризъм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.