Прескочи до съдържание

Коледа 2024 - мечти и планове за пътуване


Препоръчани мнения

Тази зима свърши и съвсем естествено изникна въпросът как и къде да се спасим от следващата :ded_snegurochka: Напълно готова съм да крада идеи и да обменям впечатления от дестинации, посетени в този период. 

Този път ми се иска да не се разтягаме до 20 дни, както ни е навик, а да се вместим в празниците за 9-12-14 дни и да си спестим малко отпуск. Засега съм се сетила само за Гамбия (9 дни), Малдиви (10-12 дни) или Виетнам, но там въобще не ми е ясно коя част е ок през периода и дали на нас ще ни хареса. До декември или поне до някоя билетна промоция има още вода да изтече, но не пречи да си хортуваме тук :friends:

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Виетнам, но там въобще не ми е ясно коя част е ок през периода и дали на нас ще ни хареса.

Аз винаги обичам да си ги представям нещата на карта.


best_time_to_visit_vietnam.jpg      7edc7a973d05e5835ee6d5e3e8488bc2.png 


61e673b931897.png
 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 3
  • Браво 3
Връзка към мнение

Чудесно! Аз също се оглеждам за същия период и същото времетраене. Мислех за Андалусия, че все пропускаме поради адската жега през лятото, но не знам какво време да очаквам в този район за периода от 25.12-08.01.2025 г.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Duke каза:

Чудесно! Аз също се оглеждам за същия период и същото времетраене. Мислех за Андалусия, че все пропускаме поради адската жега през лятото, но не знам какво време да очаквам в този район за периода от 25.12-08.01.2025 г.

@master_of_germs ходи тогава. На мен ми се вижда много време за зимна Европа, нищо че харесвам района. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нова Зеландия.

Не съм сигурна, че ще се вместите за 14 дни, но през цялото време докато бях там, някак си представях колко подходящо е за вас и колко много ще ви хареса. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Нова Зеландия.

Не съм сигурна, че ще се вместите за 14 дни, но през цялото време докато бях там, някак си представях колко подходящо е за вас и колко много ще ви хареса. 

Аз това също съм го мислил, но 14 дни не са достатъчни за пълнокръвна обиколка на двата острова, а да се изсипеш от другия край на света за нещо половинчато поне на мен не ми харесва като идея. В същото време обаче, 14 дни са оптимални за обиколка на източния бряг на Австралия + Мелбърн и Сидни. Имах билети, план и визи, но всичко пропадна заради пандемията...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

Нова Зеландия.

Не съм сигурна, че ще се вместите за 14 дни, но през цялото време докато бях там, някак си представях колко подходящо е за вас и колко много ще ви хареса. 

Няма да се вместим, много е малко времето. Търся си нещо на 10 -13 часа полет, че да не минават празниците по летища и самолети. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

преди 5 часа, Duke каза:

Чудесно! Аз също се оглеждам за същия период и същото времетраене. Мислех за Андалусия, че все пропускаме поради адската жега през лятото, но не знам какво време да очаквам в този район за периода от 25.12-08.01.2025 г.

Били сме там по същото време преди години с база Севиля. Разкошен град. Времето беше бомба. Не беше баш за къс ръкав, но не и гадното софийско време. Вечер хората си седяха и хранеха навън под газовите горелки, и ние, де. За Нова година букваш фламенко представление, а малко преди 00:00 отивате на площада пред Общината и когато забие камбаната на Катедрала - на всеки звън изяждаш по едно гроздово зърно (12 на брой) с всички останали около теб. Стара испанска традиция. Продават във всяко суперче кенчета с 12 гроздови зърна. После всички се прегръщат и разцелуват и започват празненствата на площада. Оттук си бяхме букнали апартамент на гърба на Общината в старата част: https://www.sevilla5.com/ - покривът беше огромна тераса. По това време на годината цените на екскурзиите бяха доста разумни и преценихме, че вместо кола под наем, ще си букнем такива ексурзии. На 2 от тах бяхме сами с едно кубинско семейство, живеещо в Маями. И досега сме приятели.

 

Ето малко нагледен материал за времето, виж хората как са облечени. А вечер всички са навън, след 21 часа трудно се намира място за сядане.

 

 

Спойлер

DSC00138.JPG.df83e005cbfc01337b9ccbae49f53130.JPG

 

DSC00172.JPG.392f5e5154cb35e2c31439bcdb3c6551.JPG

 

DSC00183.JPG.e8e900d7014085cc3f38c18b024e9835.JPG

 

DSC00578.JPG.feadcc90f887f1987d320b8e9d2820c3.JPG

 

Фламенко в новогодишната нощ - уникално преживяване е:

 

DSC01810.JPG.4c2c947a47c332f4eb197b86a49ef1ff.JPG

 

DSC01814.JPG.2c467f1d6e638f6532fa5d29119d52bc.JPG

 

И отрупаните с портокали дървета посред зима:

 

DSC01197.JPG.a372102524d5d215c22625e4d7a295d6.JPG

 

DSC01288.JPG.09ad0f5422074fef0456523e74a5b95b.JPG

 

 

И ние се ослушваме за Виетнам, Мелбърн... В краен случай Бали, макар че там сме били сума ти пъти. Може и Филипините, макар че одъртяхме за този island hopping там.

  • Харесвам 14
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Duke каза:

Чудесно! Аз също се оглеждам за същия период и същото времетраене. Мислех за Андалусия, че все пропускаме поради адската жега през лятото, но не знам какво време да очаквам в този район за периода от 25.12-08.01.2025 г.

Идеално време е. Бяхме 21-31.12.2023 г.  До обяд е хладно, в смисъл, че не е за къс ръкав. Следобед за няколко часа си е за по тениска. 17-22 градуса, примерно. Без капка дъжд, епизодични облачета. Даже и в морето си нагьолих краците. И определено 10 дни не ми стигнаха, нито Малага разгледахме, нито Нерха. Нито едни други пещери, дето си бях харесал. Още три пълни дни съм си планирал някога само за района между Тарифа и Кадис, където сега нарочно не ходихме. За мене беше идеалната смесица от море, планина, културно-исторически забележителности и излети сред природата. Едно от най-удовлетворяващите пътувания, които някога съм правил, като изключа чисто планинарските. И беше организирано съвсем в последния момент, защото първо ни отмениха полетите до Рияд, после пък отмениха линията до Акаба.

 

П.П. А иначе, за себе си изобщо не съм сигурен, че ще мога да пътувам покрай тазгодишната коледа. Много зачукано се падат празничните дни, а при нас зимният семестър свършва чак в средата на февруари, без да има никаква регламентирана коледна ваканция. Затова аз пък търся сега великденско вдъхновение, че този ще ми е последният великден, където мога да сливам повече дни, а едва днес си научих финално програмата за този период. Та почвам активно да издирвам нещо останало...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 23 минути , master_of_germs каза:

Та почвам активно да издирвам нещо останало...

Има по-евтини билети от София за Бристъл преди основните почивни дни, там можеш да си навържеш някоя Португалия.

 

Screenshot.png.4a777311a4c04e4bcee104978c306ad2.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никога не пътувам покрай тия празници , но по темата - за мен всичко в Европа между ноември и март е на късмет.Дори в Сицилия, Малта или Португалия може цяла седмица да ви пере леден дъжд , а може и да е 30 градуса. 

Най-близкото гарантирано топло местенце е Дубай и вече разни по-далечни дестинации.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, Lindt каза:

 

Този път ми се иска да не се разтягаме до 20 дни, както ни е навик, а да се вместим в празниците за 9-12-14 дни и да си спестим малко отпуск. Засега съм се сетила само за Гамбия (9 дни), Малдиви (10-12 дни) или Виетнам, но там въобще не ми е ясно коя част е ок през периода и дали на нас ще ни хареса. До декември или поне до някоя билетна промоция има още вода да изтече, но не пречи да си хортуваме тук :friends:

 

Не знам дали точно е в темата, но съм била в Гамбия и ми беше харесало. Но в този момент не бих я избрала. Знаете , че не съм много политически ярко оцветена, но само преди седмица в Гамбия предложиха законопроект за узаконяване на гениталното осакатяване на жени. Това ще е първата озаконила го в съвремения свят държава, ако няма възпиращ фактор. Това за мен е прекалено, така че аз засега няма да ходя втори път там. 

Иначе Сенегал - много птици и подобен климат. 

Кабо верде също ще е добре като климат. Е, за да има животинки не мисля, че ще е богато.

Помислете за Салала, Оман. Става и за плаж, а съвсем близо е Jabal Samhan Reserve. Много известен е с популацията на азиатски леопарди. Почти изчезващ вид е, а там има , както и газели и нубийски кози. Има и доста морски костенурки.Изобщо място, което искам да видя. пък и се намират по-добри цени от Турция.

  • Харесвам 6
  • Шок 2
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Никога не пътувам покрай тия празници , но по темата - за мен всичко в Европа между ноември и март е на късмет.Дори в Сицилия, Малта или Португалия може цяла седмица да ви пере леден дъжд , а може и да е 30 градуса. 

Най-близкото гарантирано топло местенце е Дубай и вече разни по-далечни дестинации.

Канарските о-ви? 

Връзка към мнение
преди 55 минути , Роми каза:

Не знам дали точно е в темата, но съм била в Гамбия и ми беше харесало. Но в този момент не бих я избрала. Знаете , че не съм много политически ярко оцветена, но само преди седмица в Гамбия предложиха законопроект за узаконяване на гениталното осакатяване на жени. Това ще е първата озаконила го в съвремения свят държава, ако няма възпиращ фактор. Това за мен е прекалено, така че аз засега няма да ходя втори път там. 

Иначе Сенегал - много птици и подобен климат. 

Кабо верде също ще е добре като климат. Е, за да има животинки не мисля, че ще е богато.

Помислете за Салала, Оман. Става и за плаж, а съвсем близо е Jabal Samhan Reserve. Много известен е с популацията на азиатски леопарди. Почти изчезващ вид е, а там има , както и газели и нубийски кози. Има и доста морски костенурки.Изобщо място, което искам да видя. пък и се намират по-добри цени от Турция.

ооо...хм. Не, няма да е Гамбия, благодаря, че ми обърна внимание.

П.П. Всъщност знам ли, на места в Европа или Щатите когато се опитват да забранят абортите, не го приемам като местен идиотизъм, а обвинявам неадекватни, фанатизирани старци-политици, които се опитват да решат какво жените да правят с телата си. 

Много море ще ни дойде тази година. Малдивите ме изкушават само заради тези снимки с акули и скатове. Накрая ще сложим неопренчетата в раницата и ще ходим в Египет. Близко, кратко, с рибки. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дахаб е много приятно хипи градче за самостоятелно пътуване. В съчетание със Синай и Шарм ел Шейх. Но не знам дали ще става за къпане тогава.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз малко като в Другия форум, но да се запиша, че ме интересува темата Аз също мисля за Виетнам. Ще разгледам картата и ще реша заслужава ли си.

Харесах си круиз от Хонг Конг до Окинава И Ишигаки (така ли се казваше ) и обратно точно за НГ, само 5 нощувки, връзва се идеално с няколко дни за Хонг Конг и Макао около круиза. Но, цените за самолетите по това време все още са отвратителни, а не ми се дават баш за ХК. Ако беше Сидни, друга работа. Сейшели също е супер идея, благодаря на Леси за нея. Ще видим какво ще пуснат турците. Ние вече не може да отсъстваме извън училищните ваканции и става много сложно при нас. Може ,също като мастъра, да се наложи да свалим куфарите и да ги оставим за Европа само за дълго, дълго време. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, lesy каза:

Дахаб е много приятно хипи градче за самостоятелно пътуване. В съчетание със Синай и Шарм ел Шейх. Но не знам дали ще става за къпане тогава.

 Ще се стъмва рано и сигурно ще ни трябват якета вечер. @Marisha може да ми каже дали с неопрен си струва да проверим Червено море за Коледа 🙂

Връзка към мнение
преди 17 минути , Lindt каза:

 Ще се стъмва рано и сигурно ще ни трябват якета вечер. @Marisha може да ми каже дали с неопрен си струва да проверим Червено море за Коледа 🙂

ако това ти пречи - в южното полукълбо

Връзка към мнение
преди 33 минути , Lindt каза:

 Ще се стъмва рано и сигурно ще ни трябват якета вечер. @Marisha може да ми каже дали с неопрен си струва да проверим Червено море за Коледа 🙂

На мен ми е студено след средата на декември и ми е некомфортно в морето. Затова ходим ноември. В интерес на истина за Коледа никога не сме били там. А и дълги зимни вечери какво ще правите там🙂.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Коледно-новогодишният период се слави не само с високи цени на самолетните билети, но и с още по-високи цени за настаняване. Ние въпреки, че не сме вързани с деца и ученически ваканции, това ни е със сигурност най-добрата възможност за 2 седмици спокойствие. След това крадем по някой ден тук и там, но не е същото. 
Били сме две седмици по коледно време в НЗ и после за НГ в Сидни. Зарята до моста в Сидни беше умопомрачителна. Има две зари на 31.12. - едната в 21 или 22 за семействата с деца, за да може след това да се приберат (ако искат, де), която е една идея по-кратка и другата в 24:00. Всички зони около моста, Операта и парковете от двете страни на моста са обособени зони за наблюдение и се продават билети. Има много малко безплатни места и те са окупирани два дни по-рано. Има специален сайт, от където се закупуват билетите. Там има и много добро инфо за самите зони, достъп до тях, дали са за семейства или само за възрастни, снимки, онагледяващи как се вижда зарята и т.н. Билетите ги пускат няколко месеца по-рано, но трябва да се внимава, че въпреки супер високите си цени, свършват бързо. 
Това е за тези, които са се насочили към Down under за този период.

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, luba_rizova каза:

Аз малко като в Другия форум, но да се запиша, че ме интересува темата Аз също мисля за Виетнам. Ще разгледам картата и ще реша заслужава ли си.

Харесах си круиз от Хонг Конг до Окинава И Ишигаки (така ли се казваше ) и обратно точно за НГ, само 5 нощувки, връзва се идеално с няколко дни за Хонг Конг и Макао около круиза. Но, цените за самолетите по това време все още са отвратителни, а не ми се дават баш за ХК. Ако беше Сидни, друга работа. Сейшели също е супер идея, благодаря на Леси за нея. Ще видим какво ще пуснат турците. Ние вече не може да отсъстваме извън училищните ваканции и става много сложно при нас. Може ,също като мастъра, да се наложи да свалим куфарите и да ги оставим за Европа само за дълго, дълго време. 

 

@luba_rizova, дали би ми подала линк за този круиз? Макар че хич не съм гледала какво е времето в тази част на света около НГ... Хич не ми се ходи на студено, ама пък оттук самолетните билети са с нормални цени. То и колко да са за 4 часа полет?!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , DaBo каза:

@luba_rizova, дали би ми подала линк за този круиз? Макар че хич не съм гледала какво е времето в тази част на света около НГ... Хич не ми се ходи на студено, ама пък оттук самолетните билети са с нормални цени. То и колко да са за 4 часа полет?!

 

Няма да е топло. Вишните им цъфтят през февруари, а съм почти сигурна, че ще наметвам вечер с нещо в края на април на Ишигаки. Морето сигурно ще е към 22-23 градуса, което не ми е по вкуса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.