Прескочи до съдържание

Планиране на моята Индия през октомври 2024


liliya

Препоръчани мнения

Индия попадаше в плана за 2024, октомври месец, но нямахме конкретни дати и се мотаехме  с билетите.  Случайна среща с Красен Денев в Абу Даби бе причината да започна да чета неговият пътепис за Индия. Четох го бавно и внимателно, поглъщах цялата информация дума по дума. Малко след като приключих  "Индия-чиста,цветна и достъпна", може би в рамките на половин час, вече имах билети ... .ЮХУУУ. Вдъхновението е толкова голямо и нямам търпение да започна организацията. Надявам се за съдействие в програмата на вещите по темата. Нахвърлях някои неща, но някак си не мога да поместя Удайпур и евентуално Джодхпур /за който обаче имам съмнения че няма да ни стигне времето/. Тагвам за помощ @krasen_denev, @Madonna, @lyusi, @MayaS, @ZORI@Граф Вронски и @Pantelej Putnik.

Благодаря предварително на всички включили се. 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Малко информация за нас - 4 персони. Билетите са   за 10.2024 - 12 дни. Ще се наложат може би 2-3- полета и диржим да има и влак 🙂

Ето какво успях да сглобя първоначално:

INDIA TOUR

DAY 1 – ARRIVE DELHI 05.05AM – INTERHATIONAL FLIGHT FROM ISTAMBUL

                     DELHI DRIVE TO JAIPUR BY CAR

DAY 2 – IN JAIPUR, RAJASTHAN

DAY 3  – JAIPUR – AGRA BY CAR

DAY 4 – AGRA – JHANSI BY TRAIN

                      DRIVE  TO KHAJURAHO  VIA ORCHHA BY CAR

DAY 5 - KHAJURAHO- CHITARAKOOT – ALLAHABAD BY CAR

DAY 6  - ALLAHABAD – VARANASI BY CAR

DAY 7 - IN VARANASI

DAY 8 - VARANASI – ……………… – DOMESTIC FLIGHT

DAY 9  -........................................

DAY 10 –.......................................

DAY 11 – …………………………….DELHI – DOMESTIC FLIGHT

DAY 12 - IN DELHI

DAY 13 – DELHI AIRPORT DEPARTURE – INTERNATIONAL FLIGHT  - 06.15 AM

 

  И тук на точките зациклих.... в момента, в който тръгнах да търся полети от Варанаси до Удайпур и видях, че няма директни , а има само такива през Делхо,  които минимум отнемат време около 05:00 часа. Възможни са промени в програмата и размествания, но се чудя как точно и къде да вмъкна Удайпур и евентуално Джодхпур, за който писах, че не знам дали ще ни стигне времето - така, че той остава под въпрос.

Връзка към мнение
Граф Вронски

Привет.

Без да съм гледал никакви опции за точни полети, ще споделя какво виждам.

От входната точка Delhi, тръгваш на запад към Jaipur. После тръгваш на изток към Агра, другите градове/места чак до Варанаси пак на изток (още по).
И после към още по-западна точка (от първата западна точка Jaipur) Udaipur / Jodhpur и няма директен полет от Варанаси до Удайпур. Според мен това е излишно лашкане напред назад и го виждам леко като загуба на време, защото разстоянията се минават бавно (дори с кола). 

До колкото разбирам, все още няма нищо фиксирано, затова едно една идея, която би могла да се прегледа :

  • от Delhi да се хване самолет до Udaipur (знам, че такъв има директен, защото част от групата се прибира с такъв) - Jodhpur (ако стигне времето за него) - Jaipur. От Jaipur виждам, че има полет до Varanasi. След това Allahabad, Chitarakoot, Khajurano, Djansi, Agra и връщане в Delhi (престоят в Delhi може да е в началото или в края, зависимост от полетите). Тука имаш 2 вътрешни полета.

Мислех и за маршрут във формата на кръг на движение: Delhi, Agra, Varanasi, Allahabad, Chitarakoot, Khajurano, Djansi, Udaipur, Jaipur. Но има 2 прекалено големи отсечки, които нямат алтернатива със самолет (или аз не я виждам), та затова такова нещо отпада (по-скоро). И ми се вижда грозно 😄 та, по-скоро е невъзможен така.

Аз използвам flightconnections, за да видя къде има летища и като си избера някое конкретно показва неговите полети (целогодишни и сезонни/периодични). 


Дано да помогнат тези хвърчати мисли с избистрянето на плана ви. 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Граф Вронски каза:

Привет.

Без да съм гледал никакви опции за точни полети, ще споделя какво виждам.

От входната точка Delhi, тръгваш на запад към Jaipur. После тръгваш на изток към Агра, другите градове/места чак до Варанаси пак на изток (още по).
И после към още по-западна точка (от първата западна точка Jaipur) Udaipur / Jodhpur и няма директен полет от Варанаси до Удайпур. Според мен това е излишно лашкане напред назад и го виждам леко като загуба на време, защото разстоянията се минават бавно (дори с кола). 

До колкото разбирам, все още няма нищо фиксирано, затова едно една идея, която би могла да се прегледа :

  • от Delhi да се хване самолет до Udaipur (знам, че такъв има директен, защото част от групата се прибира с такъв) - Jodhpur (ако стигне времето за него) - Jaipur. От Jaipur виждам, че има полет до Varanasi. След това Allahabad, Chitarakoot, Khajurano, Djansi, Agra и връщане в Delhi (престоят в Delhi може да е в началото или в края, зависимост от полетите). Тука имаш 2 вътрешни полета.

Мислех и за маршрут във формата на кръг на движение: Delhi, Agra, Varanasi, Allahabad, Chitarakoot, Khajurano, Djansi, Udaipur, Jaipur. Но има 2 прекалено големи отсечки, които нямат алтернатива със самолет (или аз не я виждам), та затова такова нещо отпада (по-скоро). И ми се вижда грозно 😄 та, по-скоро е невъзможен така.

Аз използвам flightconnections, за да видя къде има летища и като си избера някое конкретно показва неговите полети (целогодишни и сезонни/периодични). 


Дано да помогнат тези хвърчати мисли с избистрянето на плана ви. 🙂

Още утре ще развъртя и полетите, но определено първият вариант е най- добре. Thanks.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, liliya каза:

Малко информация за нас - 4 персони. Билетите са   за 10.2024 - 12 дни. Ще се наложат може би 2-3- полета и диржим да има и влак 🙂

Ето какво успях да сглобя първоначално:

INDIA TOUR

DAY 1 – ARRIVE DELHI 05.05AM – INTERHATIONAL FLIGHT FROM ISTAMBUL

                     DELHI DRIVE TO JAIPUR BY CAR

DAY 2 – IN JAIPUR, RAJASTHAN

DAY 3  – JAIPUR – AGRA BY CAR

DAY 4 – AGRA – JHANSI BY TRAIN

                      DRIVE  TO KHAJURAHO  VIA ORCHHA BY CAR

DAY 5 - KHAJURAHO- CHITARAKOOT – ALLAHABAD BY CAR

DAY 6  - ALLAHABAD – VARANASI BY CAR

DAY 7 - IN VARANASI

DAY 8 - VARANASI – ……………… – DOMESTIC FLIGHT

DAY 9  -........................................

DAY 10 –.......................................

DAY 11 – …………………………….DELHI – DOMESTIC FLIGHT

DAY 12 - IN DELHI

DAY 13 – DELHI AIRPORT DEPARTURE – INTERNATIONAL FLIGHT  - 06.15 AM

 

  И тук на точките зациклих.... в момента, в който тръгнах да търся полети от Варанаси до Удайпур и видях, че няма директни , а има само такива през Делхо,  които минимум отнемат време около 05:00 часа. Възможни са промени в програмата и размествания, но се чудя как точно и къде да вмъкна Удайпур и евентуално Джодхпур, за който писах, че не знам дали ще ни стигне времето - така, че той остава под въпрос.

Лили, това което е предложил Графът е абсолютно логично и много правилно. Не ти трябва да пътуваш от изток на запад и обратно.Всичко трябва да е систематизирано и последователно за да не губиш излишно време. До тръгването ви има достатъчно време за да избистриш и нагласиш програмата. Не бързай с избор на хотели и с купуване на вътрешни полети.Първо програмата!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , krasen_denev каза:

Лили, това което е предложил Графът е абсолютно логично и много правилно. Не ти трябва да пътуваш от изток на запад и обратно.Всичко трябва да е систематизирано и последователно за да не губиш излишно време. До тръгването ви има достатъчно време за да избистриш и нагласиш програмата. Не бързай с избор на хотели и с купуване на вътрешни полети.Първо програмата!

О при всички положения, първо програмата ще уточним и после ще букваме хотели и вътрешни полети. Графчето :) даде много добра идея. Разгледах и ще пусна какво измислих, само да се освободя малко. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След доста умуване се спряхме на два варианта:

1 вариант:

DAY 1 – ARRIVE DELHI 05.05AM 

IN DELHI  morning breakfast, Old Delhi Sightseeing - Red Fort, Jama Masjid, Raj Ghat and Chandini Chowk and afternoon proceed to India Gate, a cenotaph commemorating Indian martyrs, Parliament House, Rashtrapati Bhavan, Visit the towering Qutab Minar, Humayun's Tomb and Jantar Mantar observatory & Akshardham temple.Overnight stay in Delhi.

DAY 2 – DELHI - VARANASI

connect flight to VARANASI with Air India AI-406  1040 /1205 Hrs.

transfer to hotel, In the evening - the Ganga ghat for evening Ganga aarti,  rituals of lams and holy chants .Overnight stay in Varanasi.

DAY 3  – VARANASI - early morning sunrise boat ride with a walking tour in old part of the city - main attractions of Varanasi,  pilgrims bathing, daily rituals of Hindu life style;

 temples like Kashi Vishwanath temple, Annapurna temple, Bharat Mata temple, Sankat Mochan temple.Overnight stay in Varanasi.

DAY 4 –  VARANASI Sightseeing : Ramnagar fort , Banaras Hindu University – Largest residential university of Asia, Bharat Kala Bhavan, New Kashi Vishwanath Temple (Lord Shiva Temple), campus of the whole university – Instead of traditional statues of Gods and Goddesses.

Transfer to Varanasi airport to connect flight to Delhi with IndiGo 6E-2232  - 1625/1740 Hrs. Overnight stay in Delhi.              

DAY 5 - DELHI - AGRA ( 210 Kms / 04 Hrs drive) OR Morning transfer to railway station to connect train for Agra - Train : Delhi / Agra 0810/0950 Hrs.

Afternoon Agra Sightseeing - Taj Mahal, Agra Fort and Itmad-ud-Daula's Tomb. Overnight stay in Agra.

DAY 6  -  AGRA- JAIPUR  via Fatehpur Sikri ( 210 Kms / 04 Hrs drive) 

Visit Fatehpur Sikri, overnight stay in Jaipur.

DAY 7 - IN JAIPUR - Amber Fort, Hawa Mahal, Jag Mandir, Sheesh Mahal, City Palace and Jantar Mantar, Albert hall museum. Overnight stay in Jaipur.

DAY 8 -  JAIPUR - JODHPUR ( 05 Hrs drive)
Afternoon -  Mehrangarh Fort (one of the largest forts in India) and Jaswant Thada (a 19th century white marble royal cenotaph). Overnight  stay in Jodhpur.

 DAY 9  -JODHPUR - UDAIPUR (04,5 Hrs drive) 

Morning visit - Ranakpur temples , Lake Palace, local bazaars of Udaipur. Overnight stay in Udaipur.

DAY 10 – IN UDAIPUR

Sightseeing tour of Udaipur, Saheliyon-ki-Bari, Jagdish Temple, City Palace  and Bhartiya Lok Kala Mandir, in the evening - boat ride on the Lake Pichola. Overnight stay in Udaipur.

DAY 11 – UDAIPUR - DELHI by flight - 1355/1520 Hrs

Overnight stay in Delhi.

???DAY 12 - IN DELHI/DAY 1

DAY 13  TRANSFER to DELHI AIRPORT INTERNATIONAL FLIGHT  - 06.15 AM

 

Тук въпросът е дали ден 12 да е волна програма в Делхи или да не го сложим първи в програмата, имайки предвид че все пак ще сме имали дълъг полет или да го оползотворим  за нещо друго?

 

Вариант 2 :

DAY 1 – ARRIVE DELHI 05.05AM 

IN DELHI.Overnight stay in Delhi.   

DAY 2 – DELHI

Sightseeing tour. Overnight stay in Delhi.   

DAY 3 DELHI - VARANASI, flight.

Overnight stay in Varanasi.

DAY 4 –  IN VARANASI

Sightseeing tour.

DAY 5 - DELHI - VARANASI (morning flight) - AGRA (04, HRS drive)

Overnight stay in Agra.

DAY 6  -  AGRA -Sightseeing morning tour.

Afternoon - AGRA - JAIPUR (05 Hrs drive) 

Overnight stay in Jaipur.

DAY 7 - IN JAIPUR - Sightseeing tour.

Overnight stay in Jaipur.

DAY 8 -  JAIPUR - JODHPUR ( 05 Hrs drive)
Afternoon -  Sightseeing tour. Overnight  stay in Jodhpur.

 DAY 9  - JODHPUR - Sightseeing morning tour.

Afternoon JODHPUR -  via RANAKPUR - UDAIPUR (05 Hrs drive). Overnight stay in Udaipur.

DAY 10 – IN UDAIPUR - Sightseeing tour of Udaipur. Overnight stay in Udaipur.

DAY 11 – IN UDAIPUR 

DAY 12 - UDAIPUR - DELHI by flight . Overnight stay in Delhi.

DAY 13  TRANSFER to DELHI AIRPORT INTERNATIONAL FLIGHT  - 06.15 AM

 

Според мен и в двата случая ще е леко напрегнато, поради големите разстояния и бавното придвижване с л.а.  Дано нещо не изпускам от забележителностите.

Връзка към мнение

За Джайпур давам идея, посетете ферма за слонове. Бях чела за една такава, в която всичките пари отиват за животните, не се яздат, учат те да общуваш с тях, разхожаш ги. За съжаление не я запазих като локация, тъй като мислех, че няма да имаме време. И накрая гидът ни заведе до една комерсиална, съдраха ни кожите и ми стана мъчно за слончетата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Без да съм чел супер в детайли - твърдо вариянт 2. При другият да видите всички изброени неща в Делхи за 1 ден няма да стане. Разтоянията са големи. Без значение метро или тук-тук ще ползвате, ще ви трябва време да се придвижите от едно място на друго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Окончателно се спряхме на вариант 2. Свързахме се с 10- на фирми, вкл. местни и бг, като разликата в цената е от порядъка на 1000- 1500лв.  Хотелите вдигат доста от цената, като сме заложили на такива с доста висок рейтинг. За сега все още сме в процес на преговори. Вътрешните полети са около 500лв, входни такси - около 135$, вечери - ще се подбират на  място. Другата седмица сме планирали и 1-ва доза от комбинирана ваксина, така че организацията полека лека напредва.  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Привет, почти седмица сме в Индия и до тук минахме маршрут Делхи -Варанаси-Агра - FATEHPUR SIKRI и сега пътуваме към Rantambore със спирка в Abhaneri. След това ще продължим с Jaipur-Jodhpur -Udaipur
Моето мнение е, че ден и половина е оптималният престой във Варанаси. Повече няма какво да се прави повече.

Нашият преход от Варанаси до Агра го направихме с нощен влак 1ва класа, ако сте фенове на такова преживяване. Тръгване в 23ч с пристигане в Агра сутринта и ранно настаняване в хотела.

До тук мога да препоръчам и трите хотела, в които спахме, ако представлява интерес, като в Агра заложихме на голям хотел от световна верига, а на другите места смяхме в  heritage hotels.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Valery каза:

Привет, почти седмица сме в Индия и до тук минахме маршрут Делхи -Варанаси-Агра - FATEHPUR SIKRI и сега пътуваме към Rantambore със спирка в Abhaneri. След това ще продължим с Jaipur-Jodhpur -Udaipur
Моето мнение е, че ден и половина е оптималният престой във Варанаси. Повече няма какво да се прави повече.

Нашият преход от Варанаси до Агра го направихме с нощен влак 1ва класа, ако сте фенове на такова преживяване. Тръгване в 23ч с пристигане в Агра сутринта и ранно настаняване в хотела.

До тук мога да препоръчам и трите хотела, в които спахме, ако представлява интерес, като в Агра заложихме на голям хотел от световна верига, а на другите места смяхме в  heritage hotels.

Да, ако обичаш сподели твоите хотели. Ще ги погледна. 

А за нощен влак в Индия - няма да мога да го преживея 🤣. Ще заложим на въздушния превоз :).

 

Ако имаш време и желание пусни някоя снимка (напр. от нощния влак) или някаква друга полезна информация, която пропускаме. Благодаря.

Връзка към мнение

В Делхи хотела беше PALACE HEIGHT – A BOTIQUE STYLE HOTEL. Чист и приятен, без да е луксозен. Персонала беше супер любезен и отзивчив. Ресторанта му е много хубав и явно популярен в Делхи, защото вечерта беше пълен с местни, които специално до него идваха с коли. Локацията на хотела е супер!

Във Варанаси хотела е SHREE GANESHA. Като материална база по-хубав от първия . Също с добър ресторант и кокетен вътрешен двор със зеленина и масички за сядане. Самият хотел също е с много добра локация, на 5 минути от пазара и 10-15 от Гхатите, зависи колко бързо се придвижваш през тълпата, защото там е лудница! Въпреки, че е доста централно разположен е в малка уличка и добре изолиран от шума, защото е мнооого шумно само на 20 метра от него.

В Агра не ни се поемаха рискове с хотелите и спахме в Grand Mercure, който си беше супер! Тук имахме нужда да се “спасим” малко от Индия след 5 дневен престой и вечерта ходихме в бар/ресторант Molecule -roof top, сносна храна, страхотни коктейли, диджей и панорамна гледка към Агра.

За влака-ти си знаеш най-добре. Ние сме се возили в Египет и очаквах същото, но трябва да призная, че беше една идея по-гадно от очакваното, но с малко уиски го преживяхме и даже поспахме прилично. По-късно ще поровя за снимки от влака, макар да мисля, че нямам на купето

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз ако може да предложа....

Твърдо съм за вариант 2, но:

Пристигане в Делхи в 5 сутринта и после още един ден там, та чак тогава заминаване за Варанаси....не знам защо го правите.

Според мен, може като пристигнете в 5 сутринта в Делхи, да си оставите багажа на летището (предполагам в хотела ще може да се нанесете чак след обяд) и да тръгнете да разгледате някои неща из Делхи. Най-вероятно бързо ще се изморите от всичко и към обяд ще искате да хванете към хотела за почивка. Ранно лягане за борба с часовата разлика и после ранен полет до Варанаси, мисля ще ви спестят много време (цял ден).

А останалата част от Делхи може да я гледате накрая.

 Няма нужда още с пристигането да си разваляте мнението за Индия 😉 

Аз честно да кажа, Делхи ми се стори най-гадния град в Индия и въпреки, че съм посетил около 80 държави, културния шок там те кара да искаш да избягаш 🙂 А въздуха е по-мръсен дори от София :lol: Въпреки това е хубаво първо да минеш от там, за да може да оцениш останалата част от градовете на Индия.

 

П.П.: то мнението ми заизглежда малко като плашещо за Индия, ама не е така. Просто не мога да описвам нещата, като хората 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
1 hour ago, liliya said:

Да, ако обичаш сподели твоите хотели. Ще ги погледна. 

А за нощен влак в Индия - няма да мога да го преживея 🤣. Ще заложим на въздушния превоз :).

 

Ако имаш време и желание пусни някоя снимка (напр. от нощния влак) или някаква друга полезна информация, която пропускаме. Благодаря.

Има 2 вида спални вагони. Първа класа са супер, 2 легла. Напълно си стават. Втора класа са с 4 легла, и пак са ок. Нощен влак решава много проблеми, вкл. спестява хотел и време. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние пътувахме с два влака Делхи-Варанаси и Варанаси-Агра (Tundla junction), като и двата пъти с най-възможната висока класа 1st class AC, но и в двата бяха 4 ки купетата в спалните вагони в 1ва класа. Тези на втора класа не са затваряеми купета, а са със завески само и без климатик. Иначе съм чувала, че има и двойки но явно са различни в зависимост от влака и дестинацията.

Относно ранното настаняване в хотелите е въпрос на ваше желание и уговорка на местната агенция с хотелите, като винаги съществува възможност да запазят хотела от предния ден, за да се настаните по всяко време. Ние до тук и в трите хотела все ранно се настаняваме. В Делхи кацнахме в 5 сутринта и в 8 се настанихме, във Варанаси към 11, а в Агра в 10, като за там знам със сигурност, че хотела беше резервиран от предната вечер, защото се очакваше да пристигнем в 6, но влака закъсня. Добра местна агенция би следвало да съобразява тези неща и да ги организира по начин, по който на туриста да му е добре и да е щастлив. Нашите до тук много ни ощастливяват 😊

Ето снимки от гарата в Делхи и влака, но нямам на купето и на вагона 1ва класа

IMG_0510.jpeg

IMG_0511.jpeg

IMG_0508.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 20.04.2024 г. в 22:44, liliya каза:

Окончателно се спряхме на вариант 2. Свързахме се с 10- на фирми, вкл. местни и бг, като разликата в цената е от порядъка на 1000- 1500лв.  Хотелите вдигат доста от цената, като сме заложили на такива с доста висок рейтинг. За сега все още сме в процес на преговори. Вътрешните полети са около 500лв, входни такси - около 135$, вечери - ще се подбират на  място. Другата седмица сме планирали и 1-ва доза от комбинирана ваксина, така че организацията полека лека напредва.  🙂

Каква ваксина ще слагате? Ние ще пътуваме до Индия в края на септември и се чудя дали да слагаме  някакви ваксини.

Връзка към мнение

 Насочихме се към местна фирма, с която @Pantelej Putnik е пътувал. Предстоят финални договорки. Заложихме на хубави хотели с много добър рейтинг. Ще ги пусна като потвърдят резервациите. Много ме е яд, че за нашите дати Grand Mercure  е пълен и няма места,но заложихме на подобен. Оказа се, че октомври бил месецът на сватбите и с настаняването си е драма. Отделно от това в края на месеца е и фестивалът Дивали, което допълнително ни създава проблем с резервациите. Изобщо оказва се , че ще сме заедно с целия индийски народ 😅.

За Делхи със сигурност имаме ранно чекиране, за да можем да оставим багажите в хотела. 

За ваксината: Сложихме преди ден- два 1ва доза комбинирана за Хепатит А и В в РЗИ - София град, като предварително записахме час. 70лв е първата доза. Втората е след 1 месец и третата след 6 месеца - ваксината е TWINRIX и ни я препоръчаха.

 

преди 7 часа, Asya Assenova каза:

Каква ваксина ще слагате? Ние ще пътуваме до Индия в края на септември и се чудя дали да слагаме  някакви ваксини.

Не е задължителна, но е препоръчително (така ни обясниха при консултация в РЗИ), защото е много мръсно. Ако искаш ще ти пратя на лични ваксината. Ако решиш да слагаш, може да си я купиш и личната да ти я постави. Ние предпочетохме в РЗИ.

Връзка към мнение
преди 6 часа, liliya каза:

 Насочихме се към местна фирма, с която @Pantelej Putnik е пътувал. Предстоят финални договорки. Заложихме на хубави хотели с много добър рейтинг. Ще ги пусна като потвърдят резервациите. Много ме е яд, че за нашите дати Grand Mercure  е пълен и няма места,но заложихме на подобен. Оказа се, че октомври бил месецът на сватбите и с настаняването си е драма. Отделно от това в края на месеца е и фестивалът Дивали, което допълнително ни създава проблем с резервациите. Изобщо оказва се , че ще сме заедно с целия индийски народ 😅.

За Делхи със сигурност имаме ранно чекиране, за да можем да оставим багажите в хотела. 

За ваксината: Сложихме преди ден- два 1ва доза комбинирана за Хепатит А и В в РЗИ - София град, като предварително записахме час. 70лв е първата доза. Втората е след 1 месец и третата след 6 месеца - ваксината е TWINRIX и ни я препоръчаха.

 

Не е задължителна, но е препоръчително (така ни обясниха при консултация в РЗИ), защото е много мръсно. Ако искаш ще ти пратя на лични ваксината. Ако решиш да слагаш, може да си я купиш и личната да ти я постави. Ние предпочетохме в РЗИ.

За ваксината-ваш избор. Но честно казано, освен в Раджастан, не е много мръсно. Дори някои европейски градове вече са по-мръсни от Ооти и Кочин. Жалко, но факт!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 часа, Asya Assenova каза:

Каква ваксина ще слагате? Ние ще пътуваме до Индия в края на септември и се чудя дали да слагаме  някакви ваксини.

@Asya Assenova  на място самостоятелно ли ще се придвижвате или ангажирахте местна фирма и коя ( разбира се ако искаш да споделиш)?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , liliya каза:

@Asya Assenova  на място самостоятелно ли ще се придвижвате или ангажирахте местна фирма и коя ( разбира се ако искаш да споделиш)?

С фирма ще сме и с хубави хотели. Дъщеря има рожден ден тогава и това е моят подарък за нея.

преди 3 часа, Роми каза:

За ваксината-ваш избор. Но честно казано, освен в Раджастан, не е много мръсно. Дори някои европейски градове вече са по-мръсни от Ооти и Кочин. Жалко, но факт!

Благодаря. Значи най-вероятно без ваксини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние сме със същата фирма. Най-лесно ми вървеше комуникацията с Rahul, от трите фирми, с които водих разговори😉

Много сме доволни от фирмата до тук. Още първия ден имахме оплаквания от шофьора и веднага ни го смениха на следващия ден. Други проблеми не сме имали. Навсякъде неговите представители бяха на ниво, гидовете също, с изключение на този за във Варанаси. Казва за Панкаш. 
Знам, че е субективно, но този за нас беше много неприятен тип, който “развали” цялото Варанаси, за което имахме големи очаквания, а най-малко ни хареса до тук .

Малко офф топик в чужда тема, но да се похваля, че днес в Рабтамбор видяхме 2 тигъра, които се чифтосваха на 10 метра от нас. Няма такава емоция!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Valery каза:

И ние сме със същата фирма. Най-лесно ми вървеше комуникацията с Rahul, от трите фирми, с които водих разговори😉

Много сме доволни от фирмата до тук. Още първия ден имахме оплаквания от шофьора и веднага ни го смениха на следващия ден. Други проблеми не сме имали. 

Кой ви беше шофьор? Нашият беше читав (е, малко тарикатееше, но бях спокойна с него), докато последния ден се оака, като не дойде да ни вземе за летището🤣 но звъннахме на фирмата по нощите, събудихме Рахул и жена му и те реагираха мигновено. Пратиха ни такси и успешно се добрахме до летището.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Valery каза:

И ние сме със същата фирма. Най-лесно ми вървеше комуникацията с Rahul, от трите фирми, с които водих разговори😉

Много сме доволни от фирмата до тук. Още първия ден имахме оплаквания от шофьора и веднага ни го смениха на следващия ден. Други проблеми не сме имали. Навсякъде неговите представители бяха на ниво, гидовете също, с изключение на този за във Варанаси. Казва за Панкаш. 
Знам, че е субективно, но този за нас беше много неприятен тип, който “развали” цялото Варанаси, за което имахме големи очаквания, а най-малко ни хареса до тук .

Малко офф топик в чужда тема, но да се похваля, че днес в Рабтамбор видяхме 2 тигъра, които се чифтосваха на 10 метра от нас. Няма такава емоция!

 

преди 39 минути , Аzia каза:

Кой ви беше шофьор? Нашият беше читав (е, малко тарикатееше, но бях спокойна с него), докато последния ден се оака, като не дойде да ни вземе за летището🤣 но звъннахме на фирмата по нощите, събудихме Рахул и жена му и те реагираха мигновено. Пратиха ни такси и успешно се добрахме до летището.

 

Ще го  имаме предвид. Благодаря.

Връзка към мнение

Този дето го сменихме даже не запомних как се казва.

Настоящият ни е Subudh и е много скромен, лъчезарен и приятен човечец. Вече 5 дни ни вози без забележки, където и да ходим го намираме после в или около колата. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.