Прескочи до съдържание

Иран, Ирак и Йордания с автомобил


Jade

Препоръчани мнения

Споделям тук плановете ни да тръгнем двамата с мъжа ми на едно пътуване до земите в близкия изток. Заминаваме с високопроходим автомобил и се надяваме да успее да ни заведе успешно до всяка набелязана точка на това доста дълго пътешествие - 12-13 Хил километра по груби сметки. Места за спане не сме резервирали никъде, освен в Турция и ще се справяме някак на място. Преустроихме задната част на колата в спалня, така че да имаме къде да положим глави, ако се окажем на място, където е трудно да си уредим спане.

Визите за Иран са готови, карнета за колата също. За всеки случай направихме и международна шофьорска книжка. Багажът е почти събран и сме готови за приключението.

Планът в общи линии е следния:

Тръгваме тази събота (06.04.2024) към Анкара. Нощуване там, на следващия ден сме в Елазиг, където също само ще пренощуваме и се отправяме към езерото Ван. След това влизаме в Иран и оттам нататък маршрутът става труден за описване. Предвиждаме 12-13 дни в Иран, след това влизаме в Ирак към Басра, месопотамските тресавища, Наджаф, Кербала, Урук и Вавилон. И ако след дългото пътуване в Иран преценим, че все още разполагаме с време ще свием за 3-4 дни в Йордания, а после се връщаме обратно към Багдад, на север Мосул и се прибираме през Турция обратно.

Йордания решихме, че можем да я жертваме, ако Иран и Ирак ни "изядат" целия месец. В общи линии програмата е волна и ще се опитаме да изживеем максимално тези непознати за нас места и култури.

 

Понеже аз преди години си закрих ФБ акаунта, а много приятели и роднини държаха да са в течение на пътуването ни, намерих едно прилично за целта приложение и план-максимум вече е въведен там. Споделям тук линк, за който иска да вижда и чете в реално време преживяванията ни. След като се завърнем вероятно ще напишем и пътепис, но това да си нахвърляме бележки пътьом ми изглежда доста удобно.

https://www.polarsteps.com/ZhivkaChertoyanova/10825520-middle-east-jurney

 

Пожелайте ни късмет, моля и се чувствайте свободни да предлагате идеи за места, които са ви впечатлили най-много по този маршрут, както и всички друго важно, което ви хрумне.

  • Харесвам 16
  • Благодаря 2
  • Браво 6
Връзка към мнение

Лек път, късмет и безпроблемно минаване на всички граници. Ще чакам с нетърпение записките ви от пътуването, сигурна съм , че ще са вълнуващи и интересни за много хора.🌺

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Желая Ви лек път, много късмет и невероятно приключение.

С нетърпение ще чакам да разказвате. В  Иран бяхме и много ми хареса, а в  мечтите ми е Ирак и Йордания с кола. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Безаварийно през цялата ваканция! 

Сигурно сте чували за парк4найт, ако не сте - го разгледайте. Мисля, че може да ви е от полза в местата за нощувки особено в Турция щом сте добавили и спалня в колата.

За Иран и Ирак не знам дали има отбелязани места, но вие ще отбележите (надявам се), за да ни е по-лесно някой ден и на нас с @Роси 777 🙂

Забавлявайте се!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Много благодаря за хубавите пожелания!

Не съм чувала за парк4найт, но определено ще го потърся и ще ни е полезно. По подобен начин със същата кола и импровизирана спалня отзад обиколихме Турция преди 2 години и най-далечната ни точка беше Гьобекли тепе, близо до сирийската граница. Тогава само 2 пъти се наложи да спим в колата, заради много дългите преходи, но поне го отиграхме и сега сме по-подготвени 😃

IMG_20240404_175744.jpg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние имаме грубо казано 2*2 месеца и отгоре прекарани в Турция. Пускала съм локации в park4night и тука из турските ми писания във форума. Е, нашето стигане беше доста след гьобекли тепе на изток.

Наистина много да ви е хубаво. Мен много ме привличат тия райони за обиколки, ама малко се промениха обстоятелствата и се отложиха във времето дългите пътувания, та дано скоро пак подпалиме моторчето. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Замислили сте нещо уникално. Страхотна авантюра, която всички ще следим и ще се надяваме някога да успеем да направим нещо подобно.

Пожелаваме ви всичкия късмет, от който се нуждаете и се надяваме да поствате често.

Ще следим и очакваме сводки с нетърпение.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Jade каза:

Споделям тук плановете ни да тръгнем двамата с мъжа ми на едно пътуване до земите в близкия изток. Заминаваме с високопроходим автомобил и се надяваме да успее да ни заведе успешно до всяка набелязана точка на това доста дълго пътешествие - 12-13 Хил километра по груби сметки. Места за спане не сме резервирали никъде, освен в Турция и ще се справяме някак на място. Преустроихме задната част на колата в спалня, така че да имаме къде да положим глави, ако се окажем на място, където е трудно да си уредим спане.

Визите за Иран са готови, карнета за колата също. За всеки случай направихме и международна шофьорска книжка. Багажът е почти събран и сме готови за приключението.

Планът в общи линии е следния:

Тръгваме тази събота (06.04.2024) към Анкара. Нощуване там, на следващия ден сме в Елазиг, където също само ще пренощуваме и се отправяме към езерото Ван. След това влизаме в Иран и оттам нататък маршрутът става труден за описване. Предвиждаме 12-13 дни в Иран, след това влизаме в Ирак към Басра, месопотамските тресавища, Наджаф, Кербала, Урук и Вавилон. И ако след дългото пътуване в Иран преценим, че все още разполагаме с време ще свием за 3-4 дни в Йордания, а после се връщаме обратно към Багдад, на север Мосул и се прибираме през Турция обратно.

Йордания решихме, че можем да я жертваме, ако Иран и Ирак ни "изядат" целия месец. В общи линии програмата е волна и ще се опитаме да изживеем максимално тези непознати за нас места и култури.

 

Понеже аз преди години си закрих ФБ акаунта, а много приятели и роднини държаха да са в течение на пътуването ни, намерих едно прилично за целта приложение и план-максимум вече е въведен там. Споделям тук линк, за който иска да вижда и чете в реално време преживяванията ни. След като се завърнем вероятно ще напишем и пътепис, но това да си нахвърляме бележки пътьом ми изглежда доста удобно.

https://www.polarsteps.com/ZhivkaChertoyanova/10825520-middle-east-jurney

 

Пожелайте ни късмет, моля и се чувствайте свободни да предлагате идеи за места, които са ви впечатлили най-много по този маршрут, както и всички друго важно, което ви хрумне.

Късмет Ви желая от сърце и вярвам, че ще бъде прекрасно пътуване! Страхотен маршрут!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

преди 17 часа, Polina каза:

Безаварийно през цялата ваканция! 

Сигурно сте чували за парк4найт, ако не сте - го разгледайте. Мисля, че може да ви е от полза в местата за нощувки особено в Турция щом сте добавили и спалня в колата.

За Иран и Ирак не знам дали има отбелязани места, но вие ще отбележите (надявам се), за да ни е по-лесно някой ден и на нас с @Роси 777 🙂

Забавлявайте се!

Има за Иран от тук си набелязвах местата за нощувки. И за Ирак и Йордания има, плана ми е готов, но на този етап отпуската ми е проблем.

 

https://park4night.com/en/search?lat=32.84493137177939&lng=52.95699088542074&z=7

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет 😃

Влизам само да кажа, че при нас всичко е наред и вече 8 дни сме в Иран. Решихме да се откажем от Йордания, защото тук много ни хареса и искаме да го изживеем напълно, а времето ни е ограничено до месец.

Останахме 2 нощувки в Исфахан, защото се влюбихме в този град, но след малко тръгваме към Язд и после към пустинята Лут.

 

Поздрави с една снимка от вчера 😀

IMG_20240417_234414.jpg

  • Харесвам 24
  • Благодаря 1
  • Браво 13
Връзка към мнение
преди 22 часа, Jade каза:

защото тук много ни хареса

Добре дошли в клуба. Иран остава в сърцата завинаги. Пожелавам ви прекрасно пътуване.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да, четохме тази сутрин за това от снощи. Вчера минахме край тази военно-въздушна база в Исфахан, на път към Язд. Не смятаме да се евакуираме, поне засега. Вече сме достатъчно навътре в страната. Тук всичко изглежда много спокойно. Ако човек не чете медиите, трудно може да разбере, че има някакъв конфликт. Животът си тече повече от нормално.

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение

Димитър Главчев и правителството е в непрекъсната координация с ресорните ведомства и службите за сигурност и следи ситуацията, като има готовност за евакуация на българските граждани.

Връзка към мнение

Да, всичко е наред преди нас. Много благодаря за загрижеността ❤️

Спокойни са районите, в които ходим. Тази вечер ще нощуваме в Керман, а утре вероятно ще направим тур в пустинята Лут.

@Роси 777, дали пазите някакъв контакт на човекът, с който сте били вие?

Или някой друг, ако може да препоръчате, ще съм благодарна!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.