Прескочи до съдържание

6 часа в Ларнака.


Препоръчани мнения

Мили хора, моля за практически съвет. В понеделник през деня ще имаме 6 часа в Ларнака между полетите. Мисля че поне да един гирос ще има време. Ако пък е на плажа или до хубава гледка - още по-добре. (Не че си носим бански...)

Ще съм благодарна на всякакви идеи за оползотворяване на времето.

 

Връзка към мнение

Близо до летището е Mackenzie Beach - добро място за спотери, за плаж - също (ходила съм преди години, виж за всеки случай отзивите към днешна дата):

Screenshot_20240414_023158_Facebook.jpg.de299e52d2f78ef2b9fc3ae35a287dfc.jpg

 

Screenshot_20240414_023146_Facebook.jpg.47e6a19b35030754349dfbf36d739985.jpg

 

Също в района на летището е Соленото езеро - през различното време на годината изглежда различно:

Screenshot_20240414_023134_Facebook.jpg.5f273fbcfe941e2809afdfa9380da88b.jpg

 

Виж автобусът от летището спира ли в близост до двете в комбинация с пеша. Аз така правих, но все пак преди доста години.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В соленото езеро, в зависимост от сезона има розово фламинго; в близост до летището има спортъски плаж, над който ежеминутно преминават самолети, а самият град не е супер голям и може да се направи хубава разходка из старата част + по крайбрежната. 6 часа са достатъчно време, стига да се организирате бързо от самото летище. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, bad kid каза:

6 часа не са малко, слизате с автобуса в центъра на Ларнака, разглеждате, после пеша из плажовете.

6 часа изобщо не са много като се има предвид, че поне 2 часа преди следващият полет трябва да са там. Остават около 4 часа и аз бих се оглеждала за нещо в близост до летището... Може би спотърският плаж и/или езерото. Проверете разписанието на автобусите и си правете след това планчето. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря на всички за отговорите! С тази тема научих нова дума "спотър". 😀 Ние спотъри не сме, но много вероятно да се насочим към него, тъй като ми изглежда на пешеходно разстояние и няма да сме зависими от транспорта.

За фламингото и аз бях чела, но пишеше, че температурите трябва да са под 15 градуса,  а времето вече е лятно. Нямам очаквания в тази посока. Предстои да видим. 

Връзка към мнение

За 4 часа бих хванал автобуса до центъра (№425). Пътят му до "Финикудес" е 15 минути. Там има от всичко за всеки - плаж, крайбрежна алея, заведения, магазини. Бих вървял пеш по крайбрежната алея до плажа Макензи (30 - 40 минути) и оттам бих хванал отново автобуса (№425) до летището. Само имайте предвид, че на Макензи спирката на автобуса е една и съща и в двете посоки и трябва да се внимава да не се качите за на обратно! Ето и линк за разписанието на автобусите https://www.publictransport.com.cy/routes/page/routes-and-timetables?agency=10 

А фламингото преди двайсетина дена, когато последно ходихме в Ларнака го нямаше! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 часа, Polina каза:

6 часа изобщо не са много като се има предвид, че поне 2 часа преди следващият полет трябва да са там.

Даже в момента, заради войната в Израел, е възможно 2 часа да са малко. Поне така беше миналата година, когато всичко започна. Отне ни 3 часа на опашки, докато минем граничен контрол. Имаше много отменени полети, в момента мисля също има организиран кризисен щаб специално в Ларнака и на летището.

Връзка към мнение
преди 4 часа, forry каза:

За 4 часа бих хванал автобуса до центъра (№425). Пътят му до "Финикудес" е 15 минути. Там има от всичко за всеки - плаж, крайбрежна алея, заведения, магазини. Бих вървял пеш по крайбрежната алея до плажа Макензи (30 - 40 минути) и оттам бих хванал отново автобуса (№425) до летището. Само имайте предвид, че на Макензи спирката на автобуса е една и съща и в двете посоки и трябва да се внимава да не се качите за на обратно! Ето и линк за разписанието на автобусите https://www.publictransport.com.cy/routes/page/routes-and-timetables?agency=10 

А фламингото преди двайсетина дена, когато последно ходихме в Ларнака го нямаше! 

Много благодаря!  Точно такъв отговор ми трябваше, но за съжаление го прочетох късно. Вече сме на летището за обратния полет. Хванахме 425 до центъра и се разходихме по плажа. Не се досерих, че можем да стигнем до Макензи, така че просто хванахме 425 обратно от центъра. 🙂

Връзка към мнение

Ако някой се сблъск с подобен на моя казус, снимах разписанието на автобус 425.

 

Слизайки от предишния самолет минах покрай служителка, която точно в момента говореше по вайбър на български език. Изчаках я да свърши и я помолих за съдействие.Веднага ми обясни от къде да мина, кой автобус да хвана, как да платя вътре (само кеш - 2.40 евро) и къде да скяза. Също препоръча да избягвам такситата, защото ще ме излъжат.

😀 

20240415_102215.jpg

20240415_102222.jpg

20240415_102226.jpg

20240415_113018.jpg

20240415_114756.jpg

20240415_115526.jpg

20240415_121823.jpg

20240415_123637.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Използвам темата да попитам препоръката финално в този сезон за спирка  на соленото езеро  отпада ли  ? Наблизо имало някаква емблематична джамия, която си заслужава посещение.Бихте ли дали съвет по темата.Планът е за спирка  на отиване към летището

Връзка към мнение
преди 14 часа, Velmar каза:

Използвам темата да попитам препоръката финално в този сезон за спирка  на соленото езеро  отпада ли  ? Наблизо имало някаква емблематична джамия, която си заслужава посещение.Бихте ли дали съвет по темата.Планът е за спирка  на отиване към летището

Здравейте! 

Ние се разходихме само до центъра, но ако сега планирах тези няколко ча са, вероятно щях да се възползвам от идеята да отидем с автобус до центъра, от там пеш до плаж Макензи и от него автобус до летището. Все пак си оставете достатъчно време на летището преди полета, че беше голяма лудница там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние имаме няколко дни в Ларнака. Два часа не са ли достатъчно  преди полета да сме на летището? Пътуването от центъра на града до там  доколкото разбрах е около 15 минути само....

Връзка към мнение
преди 2 часа, Velmar каза:

Ние имаме няколко дни в Ларнака. Два часа не са ли достатъчно  преди полета да сме на летището? Пътуването от центъра на града до там  доколкото разбрах е около 15 минути само....

Wizz ни викаха три чАса по-рано,  въпреки че според мен бяха много, но ние нямахме багаж за чекиране. Там имаше големи опашки, проверката на багажа също мина бавно. Аз бих оставила най-малко два чАса, за да ми е мирна главата. 

Автобусът до и от центъра е на 20 минути, но кои точно 20 минути,  както се вижда от снимките, не пише, така че и това трябва да предвидите. 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, annny каза:

Там имаше големи опашки, проверката на багажа също мина бавно

Все пак Кипър не е Шенген, а има много полети до ЕС.  Плюс останалите неЕС  полети и картината става горе-долу  ясна. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.