Прескочи до съдържание

10 дни в Пелопонес с кола


Препоръчани мнения

Здравейте, планирам пътуване което ще започне в петък и ще продължи 3 седмици.

 

Това е грубият първоначален план:

 

peloponnese.png.d3344302b270757869921125861ff26b.png

 

Олимп и Лариса бяха заменени вече от Метеора и Делфи.

 

 

Първата седмица  в Атина ще е работна и няма да имаме толкова време, но приемам предложения и за там. Последната седмица ще бъде на Закинтос, след пътуването през Пелопонес и връщането към България ще е уикенда.

 

След първата работна седмица планираме да обиколяме 9-10 дни Пелопонес и грубият план за там е следният:

 

- Първите 3 вечери ще използваме Навплио като база. От там ще посетим Коринт (на идване от Атина), Микена, Епидаврос и един ден ще прекараме на Идра.

 

- Следващият ден пътуваме към Монемвасия и там ще останем вечерта.

 

- След това планираме да минем през Гитио и Мистра на път за Каламата, от където ще видим и Месена.

 

 

От тук нещата са по-неясни. Обмисляме следните възможности, които все още не са много проучени:

 

- храмът на Аполо Епикур и Древна Олимпия

- отбивка към Елафонисос и Агия Марина след Монемвасия и преди Каламата

- да се качим нагоре към Калаврита и да видим пещерата Кастрия (не съм сигурен какво е точно името, Cave Lakes - Kastria Cave пише в гугъл мапс)

- нещо съвсем различно?

 

Въпросите ми са следните:

- Какво пропускаме?

- Какво бихте препоръчали в центъра и на север в Пелопонес? В Патра ще спрем след Закинтос на връщане.

- Всякакви дейности, локални турове или друго което се сещате?

 

По последния въпрос, някакви примери които бих могъл да дам за подобни дейности:

- шнорлехинг / дайвинг места

- тейстинг места / турове / курсове

- ресторанти (в Атина видях че има няколко ресторанти с Мишлен звезди)

- еднодневни хайкове

- случайно открих че има водни костенурки по крайбрежието и островите, и ще посетим rescue център в Атина (https://archelon.gr/en/support-us/visit), явно снасят яйца и по някои плажове; все още не знам дали има конкретно място където има голям шанс да ги видим

- засега не планираме повече от 1-2 ходения по плажове

 

Благодаря, ако сте прочели всичко и за предложенията 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може да пробвате да качите Хидра (но все пак зависи от графика ви) - Mount Eros. Предполагам ще ходите от Метохи. Близо е и Порос - преценете дали ви се прави бърза разходка.

До Нафплио е Тиринт, който е към Юнеско заедно с Микена.

Аз имам отбелязани Limeni и Kardamyli. Хвърлете по един поглед и на тях, дали може да се впишат.

Иначе като цяло доста стройна организация. Браво на вас 🙂

Връзка към мнение
преди 16 часа, jorocontrola каза:

Може да пробвате да качите Хидра (но все пак зависи от графика ви) - Mount Eros. Предполагам ще ходите от Метохи. Близо е и Порос - преценете дали ви се прави бърза разходка.

До Нафплио е Тиринт, който е към Юнеско заедно с Микена.

Аз имам отбелязани Limeni и Kardamyli. Хвърлете по един поглед и на тях, дали може да се впишат.

Иначе като цяло доста стройна организация. Браво на вас 🙂

Благодаря за предложенията.

 

Обмисляме хайк на Идра, mount Eros изглежда доста добре 🙂 За Тиринт не знаех също, добавих си го в списъка.

 

Иначе доколкото виждам от Метохи няма ферибот, има от Порос, Ермиони и Порто Хели.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Biser Hong каза:

Иначе доколкото виждам от Метохи няма ферибот, има от Порос, Ермиони и Порто Хели.

Ако искаш му викай лодка, че не е "истински" ферибот, но има - https://www.hydradirect.com/freedom-passenger-ferry-hydra

По-бързо, по-евтино и по-начесто от истинското фери от Атина 😉

Просто не излиза в търсачките, но са си там 😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, jorocontrola каза:

Ако искаш му викай лодка, че не е "истински" ферибот, но има - https://www.hydradirect.com/freedom-passenger-ferry-hydra

По-бързо, по-евтино и по-начесто от истинското фери от Атина 😉

Просто не излиза в търсачките, но са си там 😉

 

Точно това ни трябваше, благодаря! 😊 Другите са по 1-2 пъти на ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Biser Hong каза:

Точно това ни трябваше, благодаря! 😊 Другите са по 1-2 пъти на ден.

АМи остава само да чакаме пътепис като се върнете 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.