Прескочи до съдържание

Абсурден трансфер (Орли - Бове през нощта)


Препоръчани мнения

Темата много ме вълнува защото след месец ми предстои пътуване от Пиза за България. Имам прекачване от Орли Париж на летище Бове (Париж) . Проблем е,че френският ми хич го няма и на всичко отгоре пристигам в 23ч. в орли и от Бове в 6ч. Нямам идея какъв е транспорта през нощта. Помощ, идеи и упътване ми трябват. Благодаря.

Връзка към мнение

Доколкото гледах, връзката на Париж до Буве е единствено летищен шатъл бус - 17 евро в посока, но трябва да провериш дали работят в посочения час. Директна връзка между Орли и Буве няма. Влак или метро няма до летището на Буве, защото е много далеч. Единствено с някакъв супер скъп трансфер с такси/убер или с влак от Париж до гарата на Буве и оттам с автобус/такси до летището.

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , saved_ каза:

Доколкото гледах, връзката на Париж до Буве е единствено летищен шатъл бус - 17 евро в посока, но трябва да провериш дали работят в посочения час. Директна връзка между Орли и Буве няма. Влак или метро няма до летището на Буве, защото е много далеч. Единствено с някакъв супер скъп трансфер с такси/убер или с влак от Париж до гарата на Буве и оттам с автобус/такси до летището.

Къде мога да проверя за разписанието на автобуси и влакове?

Връзка към мнение
Преди 1 час, adreno каза:

Разписанието на автобуса към Бове - https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/access-parking/paris-airport-shuttle

Маршрутите на транспорта в Париж - https://www.ratp.fr/en/itineraires

 

 

⁸много благодаря но за нощен трансфер Орли-Бове не намерих нищо. Или аз съм мн.тъпа или, ама май съм тъпа.... 😞

Връзка към мнение

за автобуса към Бове пробваш да купиш билети и ще видиш часовете. Има в 3 през нощта от Порт Майо, което ти върши работа. Обаче дали ще успееш да купиш е сложно. Другия сайт пак, търсиш маршрут, от Орли до Порт Майо, часовете и ще ти даде.

Като цяло си е цяла експедиция с 3-4 прекачвания 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да... и аз трябва да летя този четвъртък до Буве и после да сменям за основното летище на Париж - Чарлз де Гоул, еми.... като цяло много прецакана работа. Буве няма директна връзка, далеч е и ако знаех, че е такава работата, шях да си взема с Бг еър, защото като цифра ще се доближат, като не броим комфорта, който съзнателно избрах да не следвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Пиза с прекачване през 2 летища в Париж до България и то през ноща. Ето това вече е извратена комбинация. Полети от Болоня няма ли? Че дори и от Рим ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако датите и цената от Болоня те устройват, направо си купи директен полет и зарежи тези през Париж.

Предполагам е някаква шантава комбинация, която Kiwi са ти продали.

Връзка към мнение
преди 4 часа, jorocontrola каза:

От Пиза с прекачване през 2 летища в Париж до България и то през ноща. Ето това вече е извратена комбинация. Полети от Болоня няма ли? Че дори и от Рим ...

Така е. Но простотията ходи при хората. Търсих икономичен вариант. Просто няма да ползвам връщането от Пиза до България и ще купя друг билет. Е разбира се ще пия една студена вода за 💯 евро 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

Ако датите и цената от Болоня те устройват, направо си купи директен полет и зарежи тези през Париж.

Предполагам е някаква шантава комбинация, която Kiwi са ти продали.

Така ще е най-добре... Но не знам защо Райнер предлагат този полет,който е абсурден.

преди 10 минути , Зеро каза:

Така е. Но простотията ходи при хората. Търсих икономичен вариант. Просто няма да ползвам връщането от Пиза до България и ще купя друг билет. Е разбира се ще пия една студена вода за 💯 евро 

Хе..хе казах 💯 евро наслуки но дърпането назад ще е 180 евро 

Връзка към мнение
преди 4 часа, saved_ каза:

Да... и аз трябва да летя този четвъртък до Буве и после да сменям за основното летище на Париж - Чарлз де Гоул, еми.... като цяло много прецакана работа. Буве няма директна връзка, далеч е и ако знаех, че е такава работата, шях да си взема с Бг еър, защото като цифра ще се доближат, като не броим комфорта, който съзнателно избрах да не следвам.

Прецакани сме.... И много студена вода да пием 😞

Връзка към мнение

нали ти писах как става по-горе? 

 

иначе такива сложни неща бих пробвал с междуконтинентален полет, за да спестя 3-400 долара, а не за Пиза, близо до която има 2-3 летища с директни полети

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • neuromancer changed the title to Абсурден трансфер (Орли - Бове през нощта)
00:45 - 02:09
ticket RATP2,15 €
  • Télécharger le détail du trajet
  • Send this trip by mail
Depart point:Aéroport Orly 1-2-3 (Terminal Ouest), 91550 Paray-Vieille-PosteDepart point: marche. Aéroport Orly 1-2-3 (Terminal Ouest), 91550 Paray-Vieille-Poste 0:45, 198 mètres Étape de :1 min
198 mètresÉtape de :1 min
0:45
N131Monter à :Orly 1-2-3À destination de :Vers Gare de Lyon - Van Gogh
N131
5 stops Étape de : 28 min
 
 
Descendre à :Gare de Lyon - Van Gogh
 
0:47bus N131 , Orly 1-2-3 0:47 Vers Gare de Lyon - Van Gogh, 5 stops Étape de : 28 min, Descendre à, Gare de Lyon - Van Gogh
23 minutes de correspondanceÉtape de :
1:15
Line N11Monter à :Gare de Lyon - DiderotÀ destination de :Vers Pont de Neuilly - Métro
24 stops Étape de : 31 min
 
 
Descendre à :Porte Maillot - Palais des Congrès
 
1:38bus N11 , Gare de Lyon - Diderot 1:38 Vers Pont de Neuilly - Métro, 24 stops Étape de : 31 min, Descendre à, Porte Maillot - Palais des Congrès
40 mètresÉtape de :1 min
Depart point:Arrival point:Neuilly Porte Maillot, 75017 Paris2:09Depart point: , at 2:09, 40 mètres de marche, Étape de :1 minutes Vers Arrival point: Neuilly Porte Maillot, 75017 Paris 2:09
2:09
Journey price
ticket RATP2,15 €
The price indicated is based on full-fare prices, excluding seasonal passes. To find out more about fares and possible discounts, , cliquez en savoir plus sur la gamme tarifaire et les réductions possibles.
 
В краен случай един Убер ще излезе 30-40 евро макс

ако новите билети са по 40-50 евро, взимай нов

Връзка към мнение

Автобус тръгва преди всеки полет , така че ще има автобус !

Убер е около 50€ - 60€ 

Не ти знаем датите , но от Болоня след месец има полети по 9.98€ до София.Решението е твое.

Връзка към мнение

с автобуса проблема е, че аз като гледах, след тази седмица за всичкидати пише "няма места"

а дали наистина няма, или като наближи ще пуснат нямам идея

а може и нещо на мен да не ми показва правилно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зарязвайте ги тези през Париж и купете нови през Болоня,Рим или Бергамо.Аз съм пътувал за  същия ден отиване и връщане  с автобус от Милано до Пиза. Другия път питайте тук предварително.

Връзка към мнение
преди 16 часа, Зеро каза:

⁸много благодаря но за нощен трансфер Орли-Бове не намерих нищо. Или аз съм мн.тъпа или, ама май съм тъпа.... 😞

 

Трансфер Орли - Бове няма. Може само да се придвижиш от Орли до Porte Maillot (началната спирка на шатъла за Бове).

Принципно - от Orly хващате Orlyval (малко автоматично влакче), което ще ви закара до станция Antony, от там прекачвате на RER B, и на станция Chatlet - прекачвате на метро линия 1.  Последния RER B обаче е около 23:40 от Antony, и има вероятност да го изпуснете, а и зависи на кой от терминалите на Орли кацате точно.

 

Има варианти от летището с някой от нощните автобуси, или с трамвай 7 + прекачвания на метро,  които излизат на сайта по-горе, или през гугъл мапс.

Но зависи и колко човека сте, защото цената на градския транспорт  е от 4 до 12 евро +17 за шатъла, ако сте 2 или повече - давайте с убер направо

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.