Прескочи до съдържание

Хемус еър- в историята?


Тони

Препоръчани мнения

Откраднато от приятели и бивши служители от фейса:.Днес настъпи краят на една ера в българската авиация! Авиокомпания Хемус Ер официално приключва опериране.

 

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BC%D1%83%D1%81_%D0%95%D1%80

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето до какво води тимаджийския начин на управление без ясна визия за това какво трябва да се върши. Същата участ чака и FB. По-добре изобщо да ги няма, отколкото само да си играят на авиокомпания, да излагат българския национален флаг като отменят полети без предварително уведомяване, или да ги изпълняват с по 5-6 часа закъснение, когато вече всички връзки са изтървани! :huh:   :bye:

 

Жалко само за пилотите....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

а всъщност какво точно е станало, не мога да намеря повече информация; да не са си загубили лиценза за авиационен оператор? иначе и FB (може би за добро) върви по този път, сериозния спад в пазарния им дял под тимаджийското управление е факт; единственото жалко е, че кадърни пилоти и техници ще си търсят препитание и плащат данъци в чужбина, ама тя държавата това си и заслужава

Връзка към мнение

Ето до какво води тимаджийския начин на управление без ясна визия за това какво трябва да се върши. Същата участ чака и FB. По-добре изобщо да ги няма, отколкото само да си играят на авиокомпания, да излагат българския национален флаг като отменят полети без предварително уведомяване, или да ги изпълняват с по 5-6 часа закъснение, когато вече всички връзки са изтървани! :huh:   :bye:

 

Жалко само за пилотите....

 

Пилотите им също бръщолевят едни, но явсно ситуация в FB e много обтегната.

 

Тони, готино клипче пусна! :)  Ти ми припомни хубавите мигове/спомени  със самолети,  пилоти , сюардеси и обслужващ персонал. Имаше добро отношение в онези години, а полетите минава неусетно и интересно.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пилотите им също бръщолевят едни, но явсно ситуация в FB e много обрегната.

 

Тони, готино клипче пусна! :)  Ти ми припомни хубавите мигове/спомени  със самолети,  пилоти , сюардеси и обслужващ персонал. Имаше добро отношение в онези години, а полетите минава неусетно и интересно.

 

за съжаление тези години май отминаха безвъзвратно; мутрите се намесиха в бизнеса и успешно ще го ликвидират, а шансовете за правене на нова българска компания ми се струват минимални с оглед на тенденциите за окрупняване в бранша и бавното отмиране на регионалните авиокомпании

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нали просто се интегрират към Българиа Еър, всички полети са с FB номера, не че фалират или спират полети...

Връзка към мнение

е, тя тази история с интеграцията не е нещо ново; и докато Хемус си има лиценза едва ли можем да му обявим края; още повече, че точно Хемус се ползва за кошче, т.е. в него се отчитат загубите от авиационната дейност

Връзка към мнение

Да, и аз щях да попитам каква е врътката, защото полети на Хемус няма на практика от доста време, или? Последно каквото писаха в Капитал беше точно това, което казва logist13, записват загубите там, за да може България Ер формално да е на печалба и да има достъп до по-лесни кредити и инвестиции. 

Връзка към мнение

Да, и аз щях да попитам каква е врътката, защото полети на Хемус няма на практика от доста време, или? 

 

Едно от условията за приватизацията беше откриване на нови линии. Тимаджиите прехвърлиха линиите на Хемус към БГ Еър и ги обявиха за нови. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

те по тази схема тимаджиите отчетоха и инвестиции, брой персонал и т.н.; но понеже заглавието на темата е леко стряскащо се надяваме на малко пояснения от автора има ли нещо ново като развитие, другите споменати неща са стари истории и общо взето се знаят

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според хора, работещи там собственика я закрива. Не мога да обясня точно как и какво, но освобождават персонала.

Тъй като мои приятели са работили преди за тях, но сега са съвсем другаде ми казаха само това. Всъщност щото всички са заети по това време...ще подпитам подробно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.