Прескочи до съдържание

До Щатите


Препоръчани мнения

Здравейте, 

от дълго време си мечтая да пусна тема тук, с молба да ми помогнете за намирането на самолетни билети за Щатите и ето, че моментът настъпи, след като от няколко дена имам виза за Щатите.  :)

Приемам всякакви препоръки и съвети!

Маршрутът е следният :

 

Your Trip (From/To) Date
Flight 1: Bucharest (BUH) to Chicago, IL (CHI) Thu, Aug 14, 2014
Flight 2: Chicago, IL (CHI) to Las Vegas, NV (LAS) Wed, Aug 20, 2014
Flight 3: Las Vegas, NV (LAS) to Los Angeles, CA (LAX) Sat, Aug 23, 2014
Flight 4: Los Angeles, CA (LAX) to New York, NY (NYC) Tue, Aug 26, 2014
Flight 5: New York, NY (NYC) to Bucharest (BUH) Sun, Aug 31, 2014

 

 

 

 

 

 

Като началната и крайната точка може да не е Букурещ, а София, просто ми се струва, че от Букурещ има по-изгодни оферта.

Това, което ми излиза най-евтино в orbitz е 1,721 долара с полети на Delta.В expedia ми дава грешка и не може да ми даде оферта.

Редактирано от alex0001
Връзка към мнение

Сериозна гатанка :) Дай да видим. 

 

Според мен най-добре е да не са на един билет всичките отсечки, защото таксите за stopover са си сериозни. А еднопосочни полети в щатите си има на нормална цена. По този начин също може да ползваш и вътрешните нискотарифни, например Southwest, които никога няма да се комбинират с трансатлантически полети. Т.е. разделяме маршрута на четири:

 

1. София/Букурещ - Чикаго, Ню Йорк - София/Букурещ

2. Чикаго - Лас Вегас

3. Лас Вегас - ЛА

4. ЛА - Ню Йорк.

 

Почти съм сигурен, че така ще е най-рентабилно, но преди да потърся нещо конкретно може ли да отговориш на два въпроса:

1. Датите супер фиксирани ли са или се позволява някаква гъвкавост?

2. След като Букурещ е опция, Истанбул става ли също? Често от там са най-евтините полети на дълги разстояния. 

Връзка към мнение

Благодаря ти за бързия отговор!И на мен не ми харесва цената.Другият вариант е с Alitalia Bucharest-Chicago - New York - Bucharest за 1,007$, a вътрешните полети в Щатите все ще се намерят за 400$.Това как ви се струва ?

Връзка към мнение

Сериозна гатанка :) Дай да видим. 

 

Според мен най-добре е да не са на един билет всичките отсечки, защото таксите за stopover са си сериозни. А еднопосочни полети в щатите си има на нормална цена. По този начин също може да ползваш и вътрешните нискотарифни, например Southwest, които никога няма да се комбинират с трансатлантически полети. Т.е. разделяме маршрута на четири:

 

1. София/Букурещ - Чикаго, Ню Йорк - София/Букурещ

2. Чикаго - Лас Вегас

3. Лас Вегас - ЛА

4. ЛА - Ню Йорк.

 

Почти съм сигурен, че така ще е най-рентабилно, но преди да потърся нещо конкретно може ли да отговориш на два въпроса:

1. Датите супер фиксирани ли са или се позволява някаква гъвкавост?

2. След като Букурещ е опция, Истанбул става ли също? Често от там са най-евтините полети на дълги разстояния. 

Ех, щом чак и теб те затрудних... :)

Не са супер фиксирани, даже и последователността на градовете не е задължително да е такава.Единственото условие е на 16.08. да съм в Чикаго, защото тогава съм на сватба и горе-долу да се спазва продължителността на престоя в отделните градове.Предпочитам Букурещ или София, защото съм от Русе.Пътуването до Истанбул ще ми донесе много неудобства ми се струва.  :)

Редактирано от alex0001
Връзка към мнение

Прав си, Букурещ ти пада направо на дузпата като си от Русе :)

 

За дългия полет, на тоя етап е това което и ти си намерил за $1007. Между другото дори тая цена ми се струва височка, до август има време, а летните промота още не са излезли. От друга страна август си е пиков сезон, та не знам...Мисля, че може поне за месец да се поослушаш дали няма да изпадне нещо по-добро. 

 

Вътрешните полети са ясни, грубо трите полета ги гледам около 350 долара. Мислех да ти пусна примери, ма то няма смисъл американските превозвачи си гледат цените и си ги изравняват. Опира до това кой полет и кои часове ще са ти най-удобни. Гледай да избягваш spirit, имат имиджа на американските ryanair, мисля че дори раничката се плаща с тях. И гледай да попаднеш на jetblue - при тях куфара не се плаща, а при останалите се плаща, летят между LAS/LAX и JFK.. 

Връзка към мнение

Много ти благодаря!Значи ще поизчакам още със самолетните билети.А ти като си летял до Ню Йорк с АлИталия би ли споделил впечатленията си от тях.Аз като гледам сайта им колко е зле, чак не ми се лети с тях... :D

Връзка към мнение

Август не е толкова лесно да се намери топ цена за Щатите (опит от минали години). Но аз се чудя и ако можеш да отделиш само 2 седмици, струва ли си да се разхвърляш толкова. Дори единствено в Чикаго (или Ню Йорк) има какво да се прави 2 седмици, че и месец, без да омръзне. Аз лично бих комбинирал за 2 седмици Ню Йорк с Бостън и/или Филаделфия. Или ЛА/Сан Франциско и Вегас. В Чикаго бих останал 2 седмици, без да се замисля (направих месец около Нова година, при това в най-студеното време). Така ще спестиш доста пари и време за пътуване и ще можеш да се потопиш в атмосферата една идея повече, а не да препускаш като японски турист :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ти благодаря!Значи ще поизчакам още със самолетните билети.А ти като си летял до Ню Йорк с АлИталия би ли споделил впечатленията си от тях.Аз като гледам сайта им колко е зле, чак не ми се лети с тях... :D

 

Ал Италия беше много по-добре от United :) И системата за забавления беше модерна, самолета също беше новичък, за разлика от стюардите и стюардесите, ама да не се вталяваме толкова :)

 

Има риск дали ще оцелеят като авиокомпания, но след като са преживели зимата, няма да имат проблем да избутат и лятото, когато е печелившият сезон за компаниите. 

Връзка към мнение

Август не е толкова лесно да се намери топ цена за Щатите (опит от минали години). Но аз се чудя и ако можеш да отделиш само 2 седмици, струва ли си да се разхвърляш толкова. Дори единствено в Чикаго (или Ню Йорк) има какво да се прави 2 седмици, че и месец, без да омръзне. Аз лично бих комбинирал за 2 седмици Ню Йорк с Бостън и/или Филаделфия. Или ЛА/Сан Франциско и Вегас. В Чикаго бих останал 2 седмици, без да се замисля (направих месец около Нова година, при това в най-студеното време). Така ще спестиш доста пари и време за пътуване и ще можеш да се потопиш в атмосферата една идея повече, а не да препускаш като японски турист :)

Ами принципно си прав.Но на мен визата ми е само за 1 година, защото тези от посолството ми казаха, че не съм могъл да покажа много стабилни връзки с България и не знам кога пак ще ми се отдаде възможност да отида до Щатите.Ходи ми се и в 5-те града, а не мога да си позволя по-дълго отсъствие от Родината.А и след толкова много обикаляне по света и у нас съм се научил да разглеждам градовете много бързо. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами принципно си прав.Но на мен визата ми е само за 1 година, защото тези от посолството ми казаха, че не съм могъл да покажа много стабилни връзки с България и не знам кога пак ще ми се отдаде възможност да отида до Щатите.Ходи ми се и в 5-те града, а не мога да си позволя по-дълго отсъствие от Родината.А и след толкова много обикаляне по света и у нас съм се научил да разглеждам градовете много бързо. :)

И аз действам по твоята с-ма, дори да има какво да се прави 2 седмици в Чикаго, животът е кратък и не разполагаме с по 2 седмици за всеки хубав град.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз толкова много музеи, замъци, камънаци, църкви и т.н. съм разгледал, че вече с 1 поглед ги разглеждам и то най-често само отвън.   :P

Редактирано от alex0001
Връзка към мнение

Здравейте,

И аз да попитам - моля за предложения - искам да взема билети: София- Ню Йорк - Джаксънвил, Флорида - София

Датите са 25.04 тръгване към Ню Йорк

02.05 от NY към JAC

11.05 JAC - Sofia

За момента намирам най-евтини "multi" билети през Orbiz.

Ще съм признателна за други предложения:-)

Връзка към мнение

Здравейте,

И аз да попитам - моля за предложения - искам да взема билети: София- Ню Йорк - Джаксънвил, Флорида - София

Датите са 25.04 тръгване към Ню Йорк

02.05 от NY към JAC

11.05 JAC - Sofia

За момента намирам най-евтини "multi" билети през Orbiz.

Ще съм признателна за други предложения:-)

 

Кажи какво точно си намерила като цена, за да видим може ли да се бие. Фиксираните дати не оставят много място за маневриране. 

Връзка към мнение

Кажи какво точно си намерила като цена, за да видим може ли да се бие. Фиксираните дати не оставят много място за маневриране.

1024$ на човек:)
Връзка към мнение

1024$ на човек :)

 

Да, това и на мен ми излиза най-подходящо. Орбитза дава първоначално по-ниска цена, ма после почва да сумти и да пуфти и чак на тази се съгласява, че може да издаде билета :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ето, че са минали почти 2 месеца откакто търся самолетни билети до Щатите и цените са си все същите.Но добрата новина е, че намрих самолетни билети за вътрешните полети, които ме устройват идеално и ги запазих.От Чикаго до ЛА и от ЛА до Лас Вегас ще се лети с Virgin America, а от Лас Вегас до Ню Йорк с JetBlue (по препоръка на Георги), нощен полет.Тези 3 полета излязоха точно 390 долара.И на Virgin и на Spirit се записах в програмите им за лоялни клиенти.Техните програми ми изглеждат  по-добри от програмите на европейските им колеги.За презокеанските полети (Букурещ/София - Чикаго (15.08) и NY-Букурещ/София (03.09) ) в момента най-изгодното е с KLM през Амстердам, но на връщане полетът NY-Амстердам се изпълнява от Delta, което не ми се нрави много, цената е 930Е.Единствено AlItalia са по-евтини, но не ми се лети с тях.Мисля да изчакам още 1-2 седмици и да запазвам.Ако падне цена на Lufthansa за около 930Е мисля веднага да запазвам билетите. ;)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ето, че са минали почти 2 месеца откакто търся самолетни билети до Щатите и цените са си все същите.Но добрата новина е, че намрих самолетни билети за вътрешните полети, които ме устройват идеално и ги запазих.От Чикаго до ЛА и от ЛА до Лас Вегас ще се лети с Virgin America, а от Лас Вегас до Ню Йорк с JetBlue (по препоръка на Георги), нощен полет.Тези 3 полета излязоха точно 390 долара.И на Virgin и на Spirit се записах в програмите им за лоялни клиенти.Техните програми ми изглеждат  по-добри от програмите на европейските им колеги.За презокеанските полети (Букурещ/София - Чикаго (15.08) и NY-Букурещ/София (03.09) ) в момента най-изгодното е с KLM през Амстердам, но на връщане полетът NY-Амстердам се изпълнява от Delta, което не ми се нрави много, цената е 930Е.Единствено AlItalia са по-евтини, но не ми се лети с тях.Мисля да изчакам още 1-2 седмици и да запазвам.Ако падне цена на Lufthansa за около 930Е мисля веднага да запазвам билетите. ;)

За презокеанския полет опитай Norwegian.com - те летят от няколко европейски летища директно до няколко американски летища. Онзи ден си взех от тях еднопосочен билет London Gatwick - New York JFK за смешната сума от 240 евро (с включен куфар и храна на борда). С малко повече късмет и напасване на полети от Букурещ/София може би крайната цена ще ти е доста по-приемлива. Поцъкай и разгледай варианти.

 

Между другото презокеанските полети на Alitalia хич не са зле - когато за последно ги ползвах до Чикаго самолета на италианците беше чисто нов и нямах никакви забележки.

 

Иначе JetBlue наистина са супер. Комбиниран билет Buffalo (Ниагарски водопад) - Las Vegas / Los Angeles - Miami на мен ми излезна едва $290, което за тези огромни разстояния е направо нищожно. И както Жоро вече е отбелязал само при JetBlue в цената е включен и чекиран куфар (при всички други американски авиокомпании куфара се плаща допълнително).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето, че са минали почти 2 месеца откакто търся самолетни билети до Щатите и цените са си все същите.Но добрата новина е, че намрих самолетни билети за вътрешните полети, които ме устройват идеално и ги запазих.От Чикаго до ЛА и от ЛА до Лас Вегас ще се лети с Virgin America, а от Лас Вегас до Ню Йорк с JetBlue (по препоръка на Георги), нощен полет.Тези 3 полета излязоха точно 390 долара.И на Virgin и на Spirit се записах в програмите им за лоялни клиенти.Техните програми ми изглеждат  по-добри от програмите на европейските им колеги.За презокеанските полети (Букурещ/София - Чикаго (15.08) и NY-Букурещ/София (03.09) ) в момента най-изгодното е с KLM през Амстердам, но на връщане полетът NY-Амстердам се изпълнява от Delta, което не ми се нрави много, цената е 930Е.Единствено AlItalia са по-евтини, но не ми се лети с тях.Мисля да изчакам още 1-2 седмици и да запазвам.Ако падне цена на Lufthansa за около 930Е мисля веднага да запазвам билетите. ;)

 

За Spirit програмата си е само тяхна и едва ли ще имаш практическа полза от милите освен ако не летиш честичко с тях. Подобно е и с Virgin America, те май са в алианс само с останалите Virgin-и :) Регистрирай се и в JetBlue, там ситуацията е същата... аз поне се кефя да си събирам пластмасовите карти за сувенир, но много често не ги пращат. Една с China Eastern ми дойде година след полетите ми с тях, хех. 

 

Не се притеснявай от презокеанските на Alitalia, ако презокеанския на Delta е като на United със сигурност италианчетата ще са много по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ви благодаря за мненията!Сериозно се замислих за полетите на AlItalia, ще го обсъдя с другите членове на групата и нищо чудно да се лети с AlItalia.И без това обичам италианска храна, дано да ни нагостят с нещо хубаво. :) Аз мисля, че американските програми за лоялни клиенти са по-добри, защото там точките нямат срок на изтичане и може да прехвърляш точки от един профил на друг.Аз ще летя само с Virgin и JetBlue и съм се регистрирал само в техните лоялни програми.Нямам идея защо преди малко съм написал, че съм се регистрирал в лоялната програма на Spirit.Други партньори на JetBlue са Emirates и American Airlines, а на Virgin са Hawaiian Airlines, Singapore Airlines , пак Emirates и другите Virgin-и.С двата ми полета на Virgin ще натрупам 1250 точки, а 2500 точки струват най-евтините им еднопосочни билети.Проверих полетите на Norwegian, но те не летят до Чикаго, a да купя еднопосочен билет до Чикаго струва колкото билет Букурещ-Чикаго НюЙорк-Букурещ.

Връзка към мнение

Еми тогава въпроса е дали можеш полетите на JetBlue да ги запишеш към American или Emirates, но искрено се съмнявам. Обикновено партньорството на компании извън алианс се свежда да можеш да си купиш билет с мили за едните или другите, ама по полетите, които не са им кодшернъти получаваш една водица, ако имаш късмет цялата бутилка да си е за теб :) За храната в Alitalia не се прехласвай предварително де, аз никога не съм ял нещо запомнящо се в самолет :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Еми тогава въпроса е дали можеш полетите на JetBlue да ги запишеш към American или Emirates, но искрено се съмнявам. :)

 

За съжаление не може. Питах и не става.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж и този вариант само че е за 16.08

Bucharest to Chicago      

Flight 1 Saturday, August 16, 2014  

Departure:14:50 Bucharest, Romania - Henri Coanda Arrival: 15:35 Warsaw, Poland - Frederic Chopin   Airline: LOT Polish Airlines LO642 e

Aircraft: Embraer 175  

   

Change of plane required. Time between flights : 0:55.
 

    Flight 2 Saturday, August 16, 2014

  Departure: 16:30 Warsaw, Poland - Frederic Chopin Arrival: 19:05 Chicago, United States Of America - O'Hare International, terminal 5   Airline: LOT Polish Airlines LO3 e

Aircraft:Boeing 787-8 Dreamliner

цена 536.72€

Обратно предлагам следният вариант

451,64 € 
Крайна цена
Заминаване
нед. 31/08/2014 - Ню Йорк Букурещ

Turkish Airlines

  Заминаване 12:50 (JFK) пристигане  00:15 (OTP) спирания  IST Детайли

общо 988.36€

За 14 или 15 август варианта ти за пътуване с LOT е  близо със 100 € по-скъп

Редактирано от Костов
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти за мнението!Иска ми се да тръгна на 15.08 и да се прибера 02/03.09, а и цената не ме устройва.

AlItalia, за моите дати, ми излизат поне 210 Евро по-евтини от другите авиокомпании, което е сериозна разлика в цената.Сега се колебая дали да чакам другите авиокомпании да си намалят цените или да запазвам с AlItalia.Принципно парите не са водещия фактор, но 210+ Е не са малко пари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.