Прескочи до съдържание

Транспорт или ходене във Венеция


Masmiya

Препоръчани мнения

.... пътуваме с кола и още се чудя къде от трите възможни (Венеция, Лиди ди Йезоло или Мастре) да спим.....

Е, не са само това възможностите ;)

Щом сте с кола - бих ти предложил хотел Вила Вичини - на 20-тина километра северно от Венеция, в посока Тревизо. Ние като ходихме по Венето го бях намерил на  добра цена.

 

post-139-0-75445000-1395320026_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Принципно най-добре е да се спи във Венеция (за да усетите атмосферата на града), но поради факта, че сте с кола може би най-добре е да изберете Местре.

В самата Венеция има само един- единствен хотел, близо до автогарата с паркинг. Всички други трябва да оставят колите на обществен паркинг на влизане във Венеция, който паркинг струваше около 25 евро на ден. В тази връзка, ако изберете Местре ще можете да оставите колата безплатно на някоя уличка близо до хотела ви и да ползвате автобус до Венеция. 

Благодаря на всички. mililia, може ли името на този хотел във Венеция, с паркинг?

Връзка към мнение

Благодаря на всички. mililia, може ли името на този хотел във Венеция, с паркинг?

Станимир, хотела е Ca' Doge и се намира в близост до автогарата. Не съм отсядала в него, но със сигурност има паркинг. Дори в описанието на хотела е посочено, че е единствения хотел с паркинг във Венеция. 

Аз съм отсядала в хотел Арлекино и го препоръчвам. За съжаление обаче отзивите за обществения паркинг не са добри и не мога да го препоръчам. Сещам се обаче и за още една възможност -остров Лидо. Знам, че хората използват нещо като фирибот -Тронкето май се казваше и си прекарват с него колите до остров Лидо. Той е час от Венеция и там има нормални пътища. Може би някой, ако е по запознат да се включи с идеи за там. Островът, обаче май е доста скъп през лятото, тъй като там е плажната ивица на Венеция и има филмови фестивали.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Ние бяхме в този къмпинг. http://www.hostelsclub.com/hostel-bg-13022.html

 

Намира се срещу Венеция.Автобус за там  тръгва пред самия къмпинг.Непретенциозно място,но много колоритно.Ние бяхме с кола и ни беше удобно.Спи се в каравани,запознахме се със забележителни хора,а сутрин гледаш изгрева над Венеция и току някой голям кораб мине покрай теб. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има и още една възможност - да паркирате колата на обществен паркинг, а хотелът ви да бъде в самата Венеция. И без това за Венеция не ви трябва. От паркинга до хотела и обратно може да се предвижвате с обществен транспорт. 

Личен опит нямам, но гугъл бързо откри съвет тук : http://www.visit-venice-italy.com/travel-car-venice-italy.htm

А именно, летището Марко Поло, където на ден се плащат 5 евро. От там има директен автобус до Венеция (площад Рома)

The Internet site of the Parking Marco Polo

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички. mililia, може ли името на този хотел във Венеция, с паркинг?

Станимир значи успях да се ориентирам с хотелите във Венеция, че малко ми се губеше паметта. Значи хотелът с паркинг е Ca'Doge. Можеш да го намериш в букинг. Те със Санта Киара са в близост и затова се обърках с имената. 

 

Ето и един сайт с доста информация за Венеция.

http://europeforvisitors.com/venice/directions/index.html

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Mililia, паметта ти си е наред. :)

Преди време и Санта Киара разполагаше с паркинг.

Миналата година през пролетта бше в ремонт този хотел и вероятно след това са без паркинг.

Връзка към мнение

Mililia, паметта ти си е наред. :)

Преди време и Санта Киара разполагаше с паркинг.

Миналата година през пролетта бше в ремонт този хотел и вероятно след това са без паркинг.

Благодаря ти Мари, ;-)

Вероятно така е станало, защото имах спомен за паркинг към този хотел. Сега ми изкочи с паркинг другия хотел и реших, че просто паметта ми изневерява. Явно обаче след ремонта Санта Киара е позападнал. Когато аз ходих много ми хареса, но беше скъп и ми излизаше извън бюджета, та затова избрах съседен. Сега като прочетох  отзивите направо се изумих. Явно не само са се лишили от паркинга, но и нивото му е паднало.

Връзка към мнение

Много благодаря на всички - хотелът във Венеция е със сериозна цена - ок. 850 лв. за 2 нощувки, затова ще се концентрирам върху хотели извън самата Венеция, колкото и да ми се искаше да е в.........: )

Връзка към мнение

Станимире, районът на Венеция предлага голям избор на хотели: освен споменатите Венеция, Лидо ди Йезоло, Местре и други, лично на мен ми допада и Тревизо. Оставяш колата, мяташ се на влакчето и след 20 мин. си на централната венецианска железопътна гара Stazione di Venezia Santa Lucia.

 

В Тревизо ми допада хотел "Скала", класически тризвезден хотел, отлично съотношение цена/качество. Виж на http://www.hotelscala.it/

 

Аз съм идиот при избирането на хотели, този ми хареса по ред причини, за разлика от много други.

 

Поздрави!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

maialearrosto, страхотно предложение за хотел, наистина, но Тревизо ми се струва ужасно по-далеч от Местре, спрямо Венеция.....

Връзка към мнение

Станимир, а защо не оставите колата на някоя уличка в Местре и не отседнете в хотел във Венеция. От Местре има автобуси до Венеция. Така хем съпругата ще получи необходимата романтика, хем ще можете да обикаляте до късно вечер. Според мен това неудобство си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Именно към този вариант клоня и аз, и определено това ще гледаме; само да завършим резервациите за Рим, че много се проточихме, а времето напредна.... : )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Хубавите неща винаги свършват много бързо, така бе и с престоя ни във Венеция. Влюбих се в града, в каналите, в малките улички, в които се загубихме поне десетина пъти.

 

И за да отговоря на въпроса, който сама зададох: ако хотелът е в централната част на Венеция (като нашия) и нямате планове да пътувате до съседните острови, може и без карта за транспорт. Ние нашата в самата Венеция я използвахме само веднъж и то по-скоро от любопитство да видим острова от друг ъгъл. Останалото време обикаляхме пеш - централният площад бе на 15 минути приятно темпо от хотела ни, мостът Риалто - на 10ина, централната гара също на 10-ина минути.

 

Още на летището обаче бяхме купили карта за 24 часа, която намери своето приложение при пътуването ни до Бурано. Имахме късмет с времето, беше слънчево, без вятър, и в лодката до Бурано (около 45 мин) бяхме седнали отвън, имахме прекрасна гледка и се заредихме с витамин Д. На връщане лодката вече бе пълна, така че се наложи да стоим прави вътре. Не бе особено приятно, но престоя в Бурано заслужаваше тази “жертва“.

В Бурано препоръчвам да избягате потока от хора, като свиете вляво от църквата с наклонената кула (тази в Пиза не съм я видяла, но се оказа, че в Италия има още доста, в Бурано и Болоня видяхме две наклонение кули в рамките на два дни):

post-367-0-63744900-1398332896_thumb.jpg

В доста по-спокойните и обезлюдени улички успях да направя тези снимки:

post-367-0-65271500-1398331965_thumb.jpgpost-367-0-31865900-1398332407_thumb.jpgpost-367-0-08251200-1398332850_thumb.jpg

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Уф, пустата му Венеция, много е красива...

 

За желаещите да посетят базиликата "Сан Марко" - дали да не идете по-раничко, че се заформят едни грандиссими опашки, ум да ни зайде. Нареждате се на опашката, влизате, разпоредителите тутакси ви казват да идете в гардероба, намиращ се на около 50 м. от входа на базиликата, оставяте си багажа и тогава се връщате и влизате. Дори и малки чанти, раници и проч. трябва да се оставят.

 

Венеция най-добре се гледа от гондола. Независимо дали групата е от 1 или 6 човека, актуалните цени към 1 май 2014 г. на гондолите са следните:

 

1. Малка разходка от 30 минути - 80 евро.

2. Средна разходка от 40 минути - 100 евро.

3. Голяма разходка от 50 минути - 120 евро.

 

След две дузини ходения във Венеция се реших и аз. Маршрутът ми: Piazza San Marco, Il Ponte dei Sopiri, Palazzo Ducale ecc. Фотографите магеланци има да си щракат... :)

 

Гондолиерите непрекъснато ви предлагат по-големите обиколки. Пеенето се заплаща отделно. Макар и туристическа атракция, един път в живота ИЧ не е лошо да се качим в гондола, след която нежната ви половинка става доста по-... :wub:

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За тези, на които им предстои да се возят на гондола във Венеция, съм натракал няколко реда, като съм се постарал информацията да е точна, достоверна, проверена и, както винаги, съвсем прясна, а не да се претоплят миналогодишни манджи. Хвърлете й едно око на: http://www.izlitane.com/gallery/%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0/

 

Поздрави, Аросто :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Повдигам малко темата за спането и транспорта във Венеция. Пристигам на 19.07 сутринта (St. Lucia stazione) и искам да нощувам веднъж, като сутринта на другия ден ми е влака за Милано. Предпочитам да е близо до самата гара. Трима сме и сме си определили бюджет от по 60-70лв на човек за нощувка. Нищо за тези цени не намерих аз. Явно ще се окаже много голям проблем, че сме трима, а не четирима или двама.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Опитай това: http://www.booking.com/hotel/it/luxury-apartments-venice.en-gb.html?

 

Апартамент с 2 отделни спални е 280 лв, т.е. ще ви излезне по 93 лв. на човек. Много по-евтино от това надали ще намериш.

Връзка към мнение

Да, изглежда добре. Жалко, че минимумът нощувки е 2, а на мен ми трябва само 1

 

Защо не пробваш в Airbnb?

 

Има доста около гарата, на всякакви цени. На пръв поглед ей това ми грабна окото, но може да има и други: https://www.airbnb.com/rooms/1842865?checkin=07%2F19%2F2014&checkout=07%2F20%2F2014&guests=3&s=0L1s

 

Ако нямаш акаунт все още кажи ми да ти пратя покана на лично да спестиш 18 евро.

Връзка към мнение

Ама той търси около Санта Лучия, а не в Местре. Там винаги е доста по-скъпо.

 

Аууу, зле съм. Ей това може би тогава: https://www.airbnb.com/rooms/2398089?checkin=07%2F17%2F2014&checkout=07%2F18%2F2014&guests=3&s=3vW7

Връзка към мнение

Вдигам цената на нощувка - 100лв на човек. Трима сме, пак да кажа. Последното, което пусна Георги, излиза около 400 лв. Става въпрос за дати нощувка на 19.07. Помагайте, че няма време вече. Само това остана не-букнато.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.