Прескочи до съдържание

Транспорт или ходене във Венеция


Masmiya

Препоръчани мнения

Ванко, току-що погледнах за хотел и нямате много възможности, но виж Нотел Леонардо в Канареджо. Близо е до жп гарата и стая за трима е 280 лв. Рейтингът му е 7.

 

Освен това, въпреки че времето ви е малко може да се спрете и на Местре. Там цените са значително по-поносими и можете да намерите добри хотели на цена 250-280 лв. Ще трябва да изберате мужду по-голям комфорт и възможността да отседнете във самата Венеция. Аз общо взето съм леко претенциозна към хотелите, но тук категорично бих заложила на Венеция, въпреки не особено добрите условия. Все пак обаче, може да помислите и за хотел в Местре, като някаква възможност. 

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

То хубаво, ама билетите ни са до Санта Лучия. Трябва ми нещо близо до гарата, че влакът обратно до Милано е рано сутринта, не искам да се замотаваме много много:) Тоя Леонардо ми изглежда малко подозрителен, че и до Еврейското гето...:)  

Продължавам да търся.

Връзка към мнение

Хахаха, мястото е на 8 минути пеша от гарата Санта Лучия. Еврейското гето е в истинската Венеция т.е. не е пълно с туристи. Венецианци ходят там на разходка и да избягат от тълпите.

Връзка към мнение

Имах предвид за идеята да отседнем в Местре. А иначе "Леонардо" предлага чек-аут от 10:30 сутринта, а влакът ни потегля в 9:50 :)

Не мисля, че това е проблем при условие, че още при пристигането платите всичко. На сутринта ще оставите само ключа. Доколкото виждам рецепцията е денонощна, но ти си знаеш най-добре.

Връзка към мнение

Нищо му няма на еврейското "гето" -много спокойно място е.

Относно транспорта аз си купих тридневна карта за вапоретите и се отвозих. Поне пет пъти си направих панорамна обиколка на Канале Гранде , отделно до Лидо , Мурано , Бурано ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На шега го споменах това гето. Нямам нищо против никой :) Ще пусна запитване, относно чек-аут-а в "Леонардо" и го буквам, ако всичко е окей.

 

Благодаря Ви. :)

 

 

Вапоретите : 24-часова карта 20 евро. Изглежда ми прилична цена.

Редактирано от Vanko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Запазих хотелът. Изглежда прилично, добра локация, отзивчив персонал (писах си няколко мейла с тях). Ако на някой ще му е в полза - да, няма проблем да напуснете хотела, по-рано от предвиденото. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Иха-а-а, що сънародници имаше по Венеция на 2 май. Май поне 1000.

 

Ходих до "фабриката и автосервиза за гондоли", Скуеро ди Сан Тровазо, прилагам го, както и фотос от добро място за панорамни снимки към Венеция - Пунта дела догана.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Драги ми Аросто, моля сподели какво е положението с опашките пред Сан Марко в следобедните часове. Другата седмица ще сме там  и се чудя за кога да купя приоритетно влизане,  а хич не обичам да имам фиксирани часове. Ако не се разрежда човекопотока, ще купувам, ако към 16 - 17 ч е поносимо - няма. Благодаря!

Връзка към мнение

Драгият Аросто споделя, че пред базиликата още от 9-10 ч. се оформя голяма опашка, която обаче минава бързичко, а и времето на нея минава в приятно разглеждане на обектите. Аросто споделя, че не е ползвал резервации и за около 30-50 мин. е в църквата, дори опашката да се е проточила до Сансовиновата библиотека.

 

Обикновено лудницата е голяма към 16-17 ч., та ако те влече, вземи си приоритетно влизане, но ако имаш достатъчно време за опашка, тази услуга не е кой знае какво. Все пак базиликата "Сан Марко" не е "Уфици".

 

Към 16-16.30 ч. голямата тълпа еднодневни туристи тръгва към Рива дели скиавони и прави чудни задръствания по Сламения мост (до Моста на въздишките), за да се качи по корабчетата от хотел "Даниели".

 

Важно: Всеки багаж, който е по-голям от раничка, трябва предварително да е оставен на безплатен гардероб, намиращ се на  адрес Calle San Basso.

 

Добро инфо за базиликата на http://www.basilicasanmarco.it/eng/index.bsm

 

Наздраве и пий един венециански шприц!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев

Като посетил многократно Венеция, казвам, че пеша му е майката. Толкова много улички и уличички, че имаш за доста време :D Внимавате само да не излезете на Канале Гранде в нищото, че имат само два моста които минават над него (дано не греша) Мостът Риалто и моста на Академията. И да се загубите не е фатално, благодарение на такива "изгубвания" съм видял много любопитни неща....до които обаче не съм успявал да се върна втори път :D Като лабиринт е там :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като посетил многократно Венеция, казвам, че пеша му е майката. Толкова много улички и уличички, че имаш за доста време :D Внимавате само да не излезете на Канале Гранде в нищото, че имат само два моста които минават над него (дано не греша) Мостът Риалто и моста на Академията. И да се загубите не е фатално, благодарение на такива "изгубвания" съм видял много любопитни неща....до които обаче не съм успявал да се върна втори път :D Като лабиринт е там :)

 

Мостовете над Канале гранде са 4:

  • "Риалто"
  • "Академия"
  • "Скалци"
  • "Моста на конституцията", наричан още "Калатрава"

Като човек, водил многократно водил родни групи във Венеция, им препоръчвам преди "маането" на гащи из Венеция, да усетят Венеция първо от водата. От гондола (шестима си разделят 80 евро за половин час) или, предимно, обиколка по Канале гранде с вапорето 1 (Lido - p.le Roma) - 7 евро/ 60 мин.

 

Има и други комбинации, билети и карти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз си мисля, че трябва да има съчетание между двата вида обиколки. Венеция, видяна от водата е неописуемо удоволствие и страхотно е да се загубиш из лабиринта на уличките. Просто това са двете неща, без които все едно, че не си видял Венеция.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Василев

 

Мостовете над Канале гранде са 4:

  • "Риалто"
  • "Академия"
  • "Скалци"
  • "Моста на конституцията", наричан още "Калатрава"

Приемам корекцията и се извинявам за което :) :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мостовете над Канале гранде са 4:

  • "Риалто"
  • "Академия"
  • "Скалци"
  • "Моста на конституцията", наричан още "Калатрава"

Като човек, водил многократно водил родни групи във Венеция, им препоръчвам преди "маането" на гащи из Венеция, да усетят Венеция първо от водата. От гондола (шестима си разделят 80 евро за половин час) или, предимно, обиколка по Канале гранде с вапорето 1 (Lido - p.le Roma) - 7 евро/ 60 мин.

 

Има и други комбинации, билети и карти.

На мен ми предстои да отскоча до Венеция за 1 ден от Болоня, трябва ли да си запазя гондола тур или на място? А откъде точно тръгват гондолите? Да разбирам ли,е цената от 80 евро за гондолата е фиксирана и според зависи колко човека сме си делим цената?

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

О, то има толкова гондолиери, че няма смисъл да запазвате, нито пък има къде (така си мисля).

Преди време имаше опция за евтино качване на гондола, освен тези мостове има няколко места, където канала се прекосява с гондола и цената е ниска, но е само 5 мин и не е романтично  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гондоли има много и сами те подканят да ги наемеш. Аз не бях изкушена. Освен на Гранд канала има стоянки и на други места. За мен е почти невъзможно да дам координати, обаче.  :)

Да кажа какво направихме ние. Взехме от автомат на Пиацеле Рома карта за два дни - 30 евро/човек. За мен беше грешка, защото се возихме само първия ден. Не ми достави някакво кой знае какво удоволствие. Тръгва вапоретото и след 20-30м  спира, дан в пристана, тресене, айде пак.... Единствено до Лидо привечер беше приятно. На връщане мислех, че ще потънем, защото лодката така се тресеше и гаснеше, че умрях от ужас! А мъжът ми от смях!  :lol:

На мен ми хареса повече частта  на Венеция откъм Сан Марко. Но не около самия площад. Там е най - голямата гмеж. Из Еврейското гето е супер! Ето едно хубаво място.

post-228-0-10777000-1432300305_thumb.jpg

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

E то вапоретото е градския транспорт, не е за удоволствие, а да отидеш някъде  :)

Дневна карта стига, да видите Мурано, Бурано и Торчело в един ден, останалите неща може и пеша.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

E то вапоретото е градския транспорт, не е за удоволствие, а да отидеш някъде  :)

Дневна карта стига, да видите Мурано, Бурано и Торчело в един ден, останалите неща може и пеша.

За съжаление ние ще сме само за 1 ден, защото ще спим при приятели в Болоня и само ще отскочим с влака за през деня, а тъй като имам рожден ден скоро навих половинката да си направим разходка с гондола като подарък ;)

Връзка към мнение

Чудесна идея за подарък!

А вапоретите е ясно,че не са за удоволствие, но все си мислех,че е по - приятно. Пеша за един ден е добре. Все пак няма да искате да обиколките всичко, предполагам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудесна идея за подарък!

А вапоретите е ясно,че не са за удоволствие, но все си мислех,че е по - приятно. Пеша за един ден е добре. Все пак няма да искате да обиколките всичко, предполагам.

Ще си направим една разходка и каквото можем да видим, то ясно че пак трябва да се върнем там ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.