Прескочи до съдържание

Транспорт или ходене във Венеция


Masmiya

Препоръчани мнения

Билети за градския транспорт в Италия по принцип се купуват от табакериите, бутките, където продават вестници и списания и понякога в барчетата, около спирката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Магазинчетата и будките за вестници и др., в които се продават билети за градския транспорт се казват  Tabacchi - по това ще се ориентирате къде продават билети за градския транспорт. За метрото - в метростанциите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Имам бързо питане за траспорта във Венеция. Гледах, че картата за 2 дни е 30 евро. Ужас, какви цени само. Вече обмислям да си направя един сал и да превозвам туристи през уикендите :) При положение, че ще спим във Венеция, може ли да се предвижваме пеша навсякъде и да ограничим ползването на градския транспорт до 1 - 2 - 3 разходки по канала за кеф или все пак ще ни се наложи да ползваме транспорта? И ако да, има ли вариант за комбинирана карта с трансфер от Тревизо, защото виждам само с трансфери от Марко Поло.

Връзка към мнение

Алекс, ако спите във Венеция на острова, карта за транспорт не ви трябва. Всичко е на пешеходно разстояние. Карта ще ви трябва, ако ходите до островите и евентуално да направите някоя разходка по Канале Гранде.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Да, толкова е, обикалянето пеша наистина не е проблем иначе 

Според мен си струва дневна карта която ще ползвате за разходка до Мурано, Бурано, Торчело....

Връзка към мнение

Тревизо до Венеция и обратно има трансфер с бус директно от аерогарата. Разписанието им е съобразено с полетите на Райън. Цената е 12 евро на посока, или 22 за двупосочен /по спомени от февруари/. Другият вариант е рейс от градският транспорт до гарата в Тревизо и влак до Венеция. Връзва се мисля 6-8 евро. Иначе в самата Венеция няма автомобилен транспорт. Цените на картата ги знаеш, те са за водните превози /вапорето/ по канале Гранде и близките острови.

Връзка към мнение

Няма карти да включват Тревизо. Може да ги ползвате максимум до Местре. Включително автобуси. Препоръчвам картите защото красотата на Венеция се вижда откъм водата. Пешеходните маршрути са хубави, но другото не е за пренебрегване. За островите също няма как. Ще спестите пари, но ще загубите друго.

Редактирано от Kris
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Тревизо - Венеция разбрах, няма карти:) Иначе проучих за автобусите. Ще се оправим с тях. Ама сега ме притеснихте с тези карти.

Първо, ние ще сме за 2 пълни дни. Заслужава ли си да ходим до Мурано, Бурано и сие? Не бях планирала честно казано, но ако кажете, че си заслужава, ще го вместя някак си. Тъй като не съм много по църквите и музеите (вече дори не помня къде съм била), си мислих първия ден да се поразходим пеша насам - натам. Да видим как тече животът във Венеция, някоя друга забележителност от по-известните и вечерта да направим една разходка по канал Гранде до плошад Сан Марко. Пак да се поразходим, да си намерим нещо приятно за вечеря, която ще излезе повече от самолетните ни билети сигурно и така :). Четох, че билетът важи 75 минути. Това няма ли да е достатъчно, за да видим Венеция от водата? За втория ден общо взето същото.

Много не обичам да обикалям забележителности на конвейр. Предпочитам да видя по-малко, но спокойно, да се заговоря с някой, да изпия някъде една чаша вино.

Та да се върна на питането си :) Има ли смисъл да взимам такава карта, евентуално еднодневна?

 

Ъпдейт :) реших да взема еднодневна за втория ден да ми е спокойно на душата. Но все пак заслужава ли си да ходим до Мурано?

Редактирано от Алекс
Връзка към мнение

За мен си заслужава да си вземете поне за един ден, защото с картата може сто пъти да се качвате и слизате от корабчетата по различните маршрути (без да гледате дали ще се впишете в 75-те минути за 7,50 евро), а ако "прескочите" и до някой остров.... преживяването ще ви е още по-незабравимо.

Връзка към мнение

Ще имате време, първото ми ходене на там беше за три дни, като единият ден беше за Падуа, един за островите, на другия имах време за много обикокаляне и влизане в двореца

 

Бурано е по-интересно от Мурано и много шарено

1929569_143755498179_4590499_n.jpg?oh=af

 

1929569_143755473179_334509_n.jpg?oh=a1a

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За трансфер от Венеция до Тревизо, аз ползвах влак до града за 2,45 и после от гарата до летището автобус за 1,20. Цялото упражнение с чакането беше около час.

На гарата във Венеция има нещо подобно на супермаркет, където правят чудно кафе.

 

P.S. Цените са приблизителни и по спомен, но са от този порядък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Мурано са интересни стъкларските работилници, дори да не купувате е интересно да се види. Иначе мястото си е съвсем като останалата част от Венеция. Бурано е много шарено и подновено, т.е. не е всичко с тия лющещи се стени като центъра на Венеция... Торчело също може да се види за половин час, различно е. Всичко това става за един ден, ако следите разписанието.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, Алекс каза:

Добре:) Навихте ме. Благодаря много.

Няма да сбъркате.

преди 3 часа, Ardent каза:

За трансфер от Венеция до Тревизо, аз ползвах влак до града за 2,45 и после от гарата до летището автобус за 1,20. Цялото упражнение с чакането беше около час.

На гарата във Венеция има нещо подобно на супермаркет, където правят чудно кафе.

 

P.S. Цените са приблизителни и по спомен, но са от този порядък.

Пътували сме по маршрутите и точните цени бяха. Градски транспорт в Тревизо 1.30(в автобуса 2.50) и влака до Венеция 3.35 евро. Също има по-скъп влак. Не се качвате на него.

Връзка към мнение

Да се смея ли, да плача ли :) Нещо времето го дават кофти за моите дни, че в тази връзка, наистина ли трябва да си нося ботуши, защото при лошо време се появявали вълни и ставали наводнения.

Връзка към мнение

Чак да си носиш. На място продават гумени ботуши, ако се наложи. Когато Сан Марко е залят, нареждат скари и се ходи по тях.

Редактирано от lesy
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте пътешественици :-) Пиша относно предстоящо пътуване до Венеция! Запазила съм апартамент в Местре. Може ли малко помощ какво си заслужава да се види като забележителности и какъв транспорт да се ползва в самата Венеция. От няколко дни чета в какви ли не сайтове и вече ми е пълна каша в главата :-( Ще съм ви изключително благодарна и задължена за оказаното съдействие!

Връзка към мнение
преди 9 минути , Aleksandra каза:

Здравейте пътешественици :-) Пиша относно предстоящо пътуване до Венеция! Запазила съм апартамент в Местре. Може ли малко помощ какво си заслужава да се види като забележителности и какъв транспорт да се ползва в самата Венеция. От няколко дни чета в какви ли не сайтове и вече ми е пълна каша в главата :-( Ще съм ви изключително благодарна и задължена за оказаното съдействие!

В самата Венеция - двойката. Ако все пак държите на транспорт - вапоретката до края на Канале Гранде, а навръщане пак с двойката. За забележителностите е въпрос на вкус, самата Венеция си е забележителност, но все пак Палацо Дукале, Сан Марко, кампанилето (камбанарията), макар че е новопостроена. В зависимост от времето, с което реазполагате - Мурано и Бурано.

Връзка към мнение

Има еднодневни, двудневни и т.н карти за транспорта във Венеция.

Ето тук можеш да видиш цените:http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services

Ние спахме в самата Венеция и много се чудих дали ни е необходима. В крайна сметка се оказа много добра инвестиция. С нея ходихме до Мурано и Бурано също. Мисля, че важеше и за Местре, но провери все пак да не те излъжа. За забележителностите си купихме една туристическа карта и по нея се ориентирахме кое къде е. Но като цяло из самата Венеция си има достатъчно табели. За двореца имаше огромна опашка. Ако искате да влизате, може да проверите за онлайн билети. В другата тема за Венеция беше подробно описано за забележителностите, картите за тях и билетите. 

Връзка към мнение

Много благодаря за информацията :-) А относно информацията за която говориш тя е на някоя от предишните страници ли ? Извини ме ако въпросът ми е глупав :-)

 

Връзка към мнение

Малко е рано, но го пускам, че някой да не се окаже не там където очаква през октомври:

 

PASSENGERS FLYING TO/FROM VENICE

Due to runway works Venice – Treviso Airport (TSF) will be closed between 04 October 2017 – 18 October 2017. All flights will be operated to and from Venice Marco Polo Airport (VCE) during this period.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, мисля да направя една разходка до Венеция през септември. Гледах хотелите и разликата в цените за Венеция и околностите е много голяма, дали е удобно ако се спи в Местре да се пътува до Венеция. Как мислите?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.