Прескочи до съдържание

Здрасти на всички


Препоръчани мнения

Аз съм Теди и обичам да пътувам до далечни дестинации. От година и половина добавих и ново хоби - фотография, което направи нещата още по-сложни, но и интересни. С изключение на първата ми екскурзия до Испания /която излезе бая солена като цена/, всички останали организирам сама. Та ако някой има нужда от инфо за местата, които съм посещавала - насреща съм. За повечето екскурзии съм ползвала на място услугите на местни тур оператори за дневни и полудневни турове, но сега те не ми вършат работа, защото обикалям да снимам по изгрев и залез и трябва някак да се справям сама. В момента кроя маршрут за Китай, главата ми вече пуши. Тези хора си имат от всичко по много, няма обикаляне. Интересът ми е насочен основно към разглеждане чудесата на природата, затова и повечето ми фотографии са пейзажи. Но освен това обичам да попивам чуждата култура, да наблюдавам хората в тяхното ежедневие и обожавам да пробвам екзотични кухни. С 2 думи - любопитна към всичко ново. Ако някой е ходил в Китай извън Пекин да каже как е положението с английския. Смятам да сляза на юг към река Ли, оризовите полета, общо взето все туристически места, но по-малки та се чудех дали ще има коли под наем, а и езика си е бариера. Ако някой е ходил да сподели. Като цяло за Пекин има доста пътеписи, но не знам как е положението в по-отдалечените райони. Препоръчват да се ходи с гид, ама аз не искам някой да ми виси на главата докато си снимам късно вечер или рано сутрин. Засега толкова.

Това са 2 албума със снимки от пътуванията ми до Аржентина, Бразилия и Перу правени със старата сапунерка. Надписаните са, има си и ориентировъчни коментари за всяко място, на който му е интересно може да разгледа.

http://todes.snimka.bg/central-and-south-america/yujna-amerika.587757.23185015

http://todes.snimka.bg/central-and-south-america/peru.628922.25392561

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Вече сме двама Tedy. Аз съм Теодор. Добре дошла!

Спомням си веднъж, едно хлапе как се спука от смях като му казах, как се казвам и че това било момичешко име:)

Връзка към мнение

Аз то се подразбира съм Теодора. :) Перу е много интересно, за малко и тази година да отида. Южна Америка ми е голяма слабост. Хората там са много готини, но в крайна сметка смених дестинацията. Снимките от последните ми пътувания качвам във фотофорум

 http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=123979&ORDER=DATE&ALBUM_ID=0&offset=0

 

и още повече във фейсбук. Доста съм обикаляла и из България.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре дошла. 

 

Бил съм във Китай, но конкретно по твоите въпроси не мога да ти помогна. Като цяло знам, че извън големите градове може и да има проблеми с английския. За кола под наем мисля, че е възможно само със шофьор. Но пак не ме дръж отговорен, може да пуснеш тема в "Дестинации", там питането ти би имало повече публичност :)

 

Аз също съм начинаещ във фотографията, ще разменяме акъли и се надявам съвсем скоро да си качваш снимките и тук :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Георги, няма проблем да качвам, стига да не се налага да пиша цели пътеписи, че ме мързи.  За Китай сигурно ще пусна тема, само малко да систематизирам информацията.

Връзка към мнение

Георги, няма проблем да качвам, стига да не се налага да пиша цели пътеписи, че ме мързи.  За Китай сигурно ще пусна тема, само малко да систематизирам информацията.

 

Няма проблем, надявам се скоро да има специално място само за снимки :)

Връзка към мнение

 

Здрасти Теди,

Преди една година бях за 40 дни в китай с един приятел като аз сам организирах нещата

Дай някакви координати да те намеря във фейсбук, че много обичам да гледам снимки. Имам 10 албума за Китай във Фейсбук

Връзка към мнение

 

ruwenzogy, във фейса съм Tedy Ivanova. На снимката държа слънцето в ръце. :) Пусни ми покана, ще я приема. Или кажи как аз да те намеря. 10 албума за Китай!!! Преди и аз бях много производителна, но откакто обработвам снимките и обръщам внимание на качеството, количествените натрупвания силно намаляха. :) За Китай ще има доста да те питам, но първо да сглобя маршрут. Ще видя и твоите снимки. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Чудя се дали Георги ще ми разреши да пусна този призив тук... знам че темата е встрани от форумните дискусии, но... Участвам във фотоконкурс "Благотворителността през обектива" с фоторазказ "Невидимата армия". В момента тече гласуване за награда на публиката, та който иска може да ме подкрепи. Гласува се с клик върху зеления бутон Харесвам в края на разказа. Ето и линк:

 

http://www.blagobektiv.org/galeria-2013/fotorazkaz-13/385-nevidimata-armia.html

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Чудя се дали Георги ще ми разреши да пусна този призив тук... знам че темата е встрани от форумните дискусии, но... Участвам във фотоконкурс "Благотворителността през обектива" с фоторазказ "Невидимата армия". В момента тече гласуване за награда на публиката, та който иска може да ме подкрепи. Гласува се с клик върху зеления бутон Харесвам в края на разказа. Ето и линк:

 

http://www.blagobektiv.org/galeria-2013/fotorazkaz-13/385-nevidimata-armia.html

+ 1 глас от мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудя се дали Георги ще ми разреши да пусна този призив тук... знам че темата е встрани от форумните дискусии, но... Участвам във фотоконкурс "Благотворителността през обектива" с фоторазказ "Невидимата армия". В момента тече гласуване за награда на публиката, та който иска може да ме подкрепи. Гласува се с клик върху зеления бутон Харесвам в края на разказа. Ето и линк:

 

http://www.blagobektiv.org/galeria-2013/fotorazkaz-13/385-nevidimata-armia.html

имаш и моя глас  :)

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Аз то се подразбира съм Теодора. :) Перу е много интересно, за малко и тази година да отида. Южна Америка ми е голяма слабост. Хората там са много готини, но в крайна сметка смених дестинацията. Снимките от последните ми пътувания качвам във фотофорум

 http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=USER_IMAGES&USER_ID=123979&ORDER=DATE&ALBUM_ID=0&offset=0

 

и още повече във фейсбук. Доста съм обикаляла и из България.

Теди, снимките ти, които видях във фото форума са невероятно хубави, поздравления. Май не мога да се сетя да съм виждал човек да има такъв прогрес за година и половина (визирам предишните със сапунерката, но работата не е само в апарата и обективите). Тези от Китай (река Ли и Жълтата Планина) много ме заинтригуваха, ще взема да се замисля за дестинацията, ти по кое време на годината ходи? Имаш ли някъде писано за това пътуване? Предполагам, че ако тръгна да го правя (няма да е много скоро де) бих могъл да се обърна към теб за информация?

 

Имаш ли качени някъде албуми по държави/локации (правени с DSLR-a) ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, и аз съм фен на снимките ти. Не толкова като качество на фотографията, защото не съм в състояние да го да оценя, така и не станах фотограф, но за уловените миг и емоция и предаването им!

И ми беше много приятно да се запознаем!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

FlyTraveler, благодаря.  :)  От време на време имам някакви моменти, в които си мисля, че снимките ми за нищо не стават, сега пак съм така и мнението ти наистина ме радва. Качвам по малко във фейса. Имам кратки разкази от първата седмица в Китай. Също албуми от Куба, Турция и Метеора. В Китай бях тази година през юни. По принцип трябваше пътуването да е Боливия, Перу и Чили и месецът беше съобразен с тези държави, но имаше промоция и в движение сменихме дестинацията. Казвам това, защото не съм проверявала дали юни е най-доброто време за посещение, просто нямахме избор. Случихме на много влага, облаци, тук там дъжд, но за фотографията това е ок. За информация няма проблем, ще помагам, ако тръгнеш натам.

 

Childish, и аз се радвам, че се запознахме. Рядко ми се случва да ми е толкова приятно в компнията на хора, които познавам толкова отскоро, а и разговорите винаги са ми интересни.  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.