Прескочи до съдържание

Вечния въпрос-самолетен билет:) (до Куала Лумпур)


Препоръчани мнения

Здравейте, отдавна чета всичко в този сайт и ми е изключително интересно и полезно. Много от въпросите които, като пътешественик ме вълнуват ги открих. Сега планувам пътуване с мои приятели до  Малайзия.  Разбира се доста далечна е датата 21.12.2014 до 04.01.2015г,но  всеки ден ровя за билети до Куала Лумпур. Прекалено рано ли  е за самолетни билети ? Сега цената е около 700е от Истанбул. 

Редактирано от Monika_Koko
Връзка към мнение

То, че е рано, рано е, тепърва ще има промоции на Катарците, а и на други, но ти си избрала точно периода за Нова година, а тогава всичко е по-скъпо, не само билетите и хотелите ще са ви скъпи. Иначе могат да се намерят билети за под 500 €. И аз съм се запътила натам, но след Нова година, от януари нататък и в момента намирам билети на Малайзийските авиолинии от Истанбул за 497 €, но е рано и мисля, че ще намеря и по-евтини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Раничко е, ама и е нова година си е пиков период. Ако датите са супер фиксирани, съвсем може да стане проблемно. Гледам с Turkish излиза 670 евро, което е височко си мисля, дори за нова година. Може и да паднат цените идните месеци, но кога и с колко точно няма как да се прогнозира.

 

Изчакай най-малкото някоя промоция на катарците и според мен, макар че в тия промоции си има blackout периоди, които включват нова година...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм летяла с тези Малайзийските авиолинии, те добра авиокомпания ли са? Turkish и катарците са ясни.

 

от топ компаниите в света са, няма място за притеснения

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

497 евро е най-ниската цена, която можеш да намериш за свястна авиокомпания по Коледно време.

Аз препоръчвам малайците или Тюркиш, те пък може да те  извозят от София за малко повече пари. Дори доста време полета ИСТ - КЛ им беше общ с малайците, но миналата година, когато аз пътувах по тоя маршрут, не бяха заедно. Мисля, че след това пак подновиха отношенията си. Може и заради мен да е било :) .

Нашия полет беше директен, 545 евро, 12:30 ч., покрай Нова Година.

В КЛ всеки ден си вали, Екватор е, а отделно препоръчвам Лангкави (моят хотел го бутнаха мин. година, иначе щях да го лайкна) и Perhentian Island препоръчвам, макар че не съм ходил, казват, че били страхотно, но и скъпичко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ха тъкмо днес цял ден обикаляме с един пич малаец от Куала Лумпур. Според него авиолиниите им са много зле и държавата няколко пъти ги спасява от фалит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно на Ланкави  сме планирали 1 седмица, имаме и билети за вътрешните полети Air Asia и резервация за хотел. Там сме уредили всичко, но самолетния билет до Куала Лумпур....е в очакване:) Дебнем.  Ако видя цена 500е  , веднага отнасям билетите. Нова година е доста далеч. За първи път мечтая да дойде следващата зима по скоро, при положение, че не сме се отървали от настоящата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато ние пътувахме 2012 г. от Истанбул с Египетските цената беше 520 евро, като билетите ги купихме някъде 5 месеца преди това, но нашият полет беше края на април. В момента има още един ден промоция на Катарците, от София 655 евро. Това е добра цена, но не е страхотна, каквато може да има от Истанбул. От друга страна полетите са много изтощаващи и с автобуса от Истанбул до София си е много изморително. Ние не останахме да спим, а 5 часа изкарахме в дрямка на автогарата. После 3 дена се възстановявах...

Щe изкочи нещо, има време :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добавяте грубо още 50 евро за път до и от Истанбул , но наистина се размазвате от умора.Аз при моите пътувания си почивам чак като си дойда в България ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз  за миналата Нова година летях точно до Куала Лумпур с Emirates от Istanbul за 470 евро с кратко прекачване в Дубай. Сега като отпаднат скъпите визи за българи за ОАЕ, може ако ви е интересно да отидете до града, да си вземете полети с по-дълъг престой в Дубай, и да го разгледате.  Аз дори и безвизово да е, просто не ме привличат такъв тип места. Билетите не знам дали бяха "случайни", но ги взех точно 2 месеца преди пътуването - в средата на октомври, а полетите бяха 17 декември - 2 януари. Гледай и техния сайт (Emirates), може и тази година да излязат с такива или подобни цени.

Не знам за влаковете до Истанбул, но с автобус е 70 лв. двупосочно, пътува се през нощта с комфортни автобуси, и пристигане сутринта. Дори и да има някакво задръстване, пак ще успееш да стигнеш навреме, защото полетите са следобяд - и излитането, и кацането после обратно.

Дубайската авиокомпания е сред най-сигурните и стабилни в света, да отговоря и на този въпрос, ако се притесняваш :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз  за миналата Нова година летях точно до Куала Лумпур с Emirates от Istanbul за 470 евро с кратко прекачване в Дубай. Сега като отпаднат скъпите визи за българи за ОАЕ, може ако ви е интересно да отидете до града, да си вземете полети с по-дълъг престой в Дубай, и да го разгледате.  Аз дори и безвизово да е, просто не ме привличат такъв тип места. Билетите не знам дали бяха "случайни", но ги взех точно 2 месеца преди пътуването - в средата на октомври, а полетите бяха 17 декември - 2 януари. Гледай и техния сайт (Emirates), може и тази година да излязат с такива или подобни цени.

Не знам за влаковете до Истанбул, но с автобус е 70 лв. двупосочно, пътува се през нощта с комфортни автобуси, и пристигане сутринта. Дори и да има някакво задръстване, пак ще успееш да стигнеш навреме, защото полетите са следобяд - и излитането, и кацането после обратно.

Дубайската авиокомпания е сред най-сигурните и стабилни в света, да отговоря и на този въпрос, ако се притесняваш :)

Нашите билети бяха даже с по 5 евро по-евтини, но с Катарците :)  От средата на ноември, с връщане - 7 януари. Намират се и на по-добри цени, но извън новогодишния период. Това като информация за Monika_Koko.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отделих дискусията за Ланкави и островите в отделна тема: http://magelanci.com/topic/1928-%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Отново се връщам към тази тема с въпрос. Търсенето на билет до Кула Лумпур продължава за дати 20.12.2014. до 05.01.2015г.. За мой ужас от началото на годината, от както следя за билети , те стремглаво летят нагоре. Сега най-изгодното , което намирам е на катарците, от Истанбул за 669е.  Надявах се на цени около 500 е ....сега почвам да се замислям дали и тази цена от 669е ще изчезне и ще се пови нова от 700 нагоре. За търкиш да не говорим , те са вече с космически цени. Дайте съвет, моля...да купувам или да чакам още

......

Редактирано от Monika_Koko
Връзка към мнение

Уви, май не си следила форума редовно :(

До Куала Лумпур имаше две оферти - едната от София през Истанбул, Кайро и Сингапур - за 530 Евро, и една от Рим, през Коломбо, и обратно до Германия. Тя, заедно със свързващите билети, беше около 480 евро, a по Коледа щеше да е малко по-скъпа.

Ако не си предубедена към Малайзийската авиокомпания, бих те посъветвал да гледаш техни цени от Европа.(Amsterdam, London, Paris, Frankfurt, Istanbul) до Куала Лумпур. След огромния отлив на клиенти, ще са принудени да намаляват цените и да пускат промоции. Дано само да не фалират...

Бих те посъветвал да минеш през поне няколко търсачки и да се абонираш за промени в цените за тази конкретна дестинация, било то директно от София, или от някой европейски град. Така ще имаш редовна сводка какво става с тарифите, но аз също мисля, че поне още веднъж ще паднат, преди да станат "празнични".

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само 1месец не съм следила за билети , когато бях в Испания на Камино де Сантяго. Все така ще се случи....да има страхотни цени, когато нямаш възможност за резервации. Като и да е, благодаря много за съвета. Не съм се абонирала да ми пращат промени в цените, мислех, че влизайки всеки ден в търсачките е достатъчно. Аматьор абсолютен съм в търсенето на билети. А  Малайзийската авиокомпания за сега дава много високи цени..... каточели искат да избият загубите.Не съм гледала обаче цените им от Европа , само от Истанбул. Опитите продължават:)

Връзка към мнение

Еmirates имат редовно интересни оферти за Азия от Франкфурт и  други немски летища. Преди две седмици взех билет от тях до Джакарта и Куала Лумпур, като до КЛ бе по-евтиния вариант, 500 евро. Сега погелднах пак, офертата до КЛ вече почва от 566евро, но изключва точно твоите дати: http://www.emirates.com/de/german/destinations_offers/special_offers/special_fares/special_fares.aspx?intcid=HPFares-637518-222298

Което не ме изненадва - търсиш за период, в който всички имат почивни дни и пътуват. Не съм спец по цените на билетите, но около Коледа и Нова година винаги са по-скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.