Прескочи до съдържание

Затегнете коланите :)


Препоръчани мнения

Според тази статия, все по-често самолетите ще се натъкват на турболенция поради смяна на климата.

 

Вие имате ли интересни истории, свързани с турболенция? Аз само една: гогркото момиче до мен пребледня и ме погледна търсейки утеха, а аз невъзмутимо  си взех списанието и се зачетох....още ми е съвестно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, имало е интересни попадения,но най-интересното беше на едно кацане в Бургас, преди 2 месеца, с вечерния полет, точно когато се разразиха бурите над страната. Същия ден бях чул по радиото, че вечерта се очакват мощни бури, два пъти отложиха полета и накрая мисля, че чак в 21 излетяхме, вместо 19 ч. И малко над Казанлък, съобщиха че се срещаме с някаква си буричка весела и щастлива из небесата. Че като ни почна до Бургас не ни остави. Ембраера беше буквално подхвърлян, а руснакът до мен, който отиаше да си види апартамента в Сарафово, ревна, че било като в Титаник. От 40 мин. полет, 15 бяха подмятане и турбуленции. В крайна сметка кацнахме и помня много добре, една възрастна дама, която като се показа на стълбището и се строполи на земята, а групата дойчовци и от бизнес-класата всички мълчаха и се радваха, че са оцелели.

Всъщност, сега намерих изказването си на страницата на БългарияЕР от тогавашния полет:

 

 

Тежък полет - Sof-Boj /02.12.2012, FB 975/ - при меко казано ужасни метео условия. Екипажът на Е190 /LZ-BUR/ с командир Василев се справи перфектно. Самолетът беше подмятан от буря, светкавици, дъжд. Знаете какви бяха метео-условията тази вечер...И въпреки почти ураганният вятър и дъжд в Boj, самолетът беше приземен успешно и почти не усетихме кацането. До мен имаше един руснак, който каза, че хората давали пари за това преживяване и го имало само по филмите.
Затовареността на полета беше почти на 100 %, с няколко празни седалки. Бизнес-класата беше пълна. Накрая всички ръкопляскаха бурно на екипажа. Имаше и една баба, която малко поприпадна на стълбите за слизане, но се освести жената.
Връзка към мнение

Според тази статия, все по-често самолетите ще се натъкват на турболенция поради смяна на климата.

 

Вие имате ли интересни истории, свързани с турболенция? Аз само една: гогркото момиче до мен пребледня и ме погледна търсейки утеха, а аз невъзмутимо  си взех списанието и се зачетох....още ми е съвестно...

Ххихи, аз още пазя спомена от една двойка, до която пътувах от Дубай до Истанбул. То не беше блъскане на челото в ръцете, не беше кланяне, момчето така се беше стегнало, а девойката се опитваше да го успокои...По едно време, тъй като аз си пътувах сама, а той беше между нас двете ми идваше да му хвана ръката и аз, само малко да се поуспокои...После пък си викам- що бе, я се забавлявай... :P :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мммда.. пътувах до Дъблин преди 3-4 години с Еърлингус и от горе долу 4ч полет до там, може би около 2часа ги прекарахме в турболенция. Не беше приятно усещане, нека да не си кривим душата. Истината е, че дори след като се стабилизирахме в небето вътрешното усещане за клатушкане си остана.. :unsure:

Връзка към мнение

Според тази статия, все по-често самолетите ще се натъкват на турболенция поради смяна на климата.

 

Вие имате ли интересни истории, свързани с турболенция? Аз само една: гогркото момиче до мен пребледня и ме погледна търсейки утеха, а аз невъзмутимо  си взех списанието и се зачетох....още ми е съвестно...

 

Точно невъзмутимите лица на околните са ме успокоявали най-много при подобни ситуации. Така че не би трябвало да чувстваш вина, а удовлетворение.

 

:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз от толкова полети, не мога да се похваля със стабилна турболенция. Лашнало ме е леко 5-6 пъти и това е. 

 

Но имаше едни приятели, бяха ми на гости в Австралия и се прибираха, някъде около Абу Даби яка турболенция. Имало крясъци, писъци, употреба на пликчетата, както си му е ред...ама нашите кратуни се забавлявали безкрайно, и понеже единия спял и дори не се събудил го ръчнали да стане да види какво шоу е наоколо! Предполагам като видиш такива хора е най-успокоително :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз като Георги - само ме е раздрусвало за няколко минути и това е.

Имах една колежка, която обаче пътува веднъж Цюрих-София в турбуленция.

Описа го така:

 

- Fasten seatbelts on.

- Cabin crew, take a seat.

 

"След което се отделих от седалката и коланът ме задържа. Така няколко пъти."

 

Сигурно е било забавно, ама ей на - нямах късмет тогава.

Редактирано от georgiev
Връзка към мнение

http://www.vsekiden.com/37985/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%E2%80%9C%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B5%D1%8A%D1%80%E2%80%9D-%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%80/

Аз бях в този полет със съпруга ми и единия ми син. Най-трудното беше, когато самолетът кръжеше 15-20 мин. над Истанбул за да изхвърли горивото.Каквото пише в статията е вярно. На летището бяха подредени линейка, пожарна, линейка, пожарна...  Кацнахме много леко. Помня името на командира на полета - Цветков. Да е жив и здрав! Чак миналата година се престраших да се кача пак на самолет.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хахахаха, май искате да откажете хората да пътуват? Тази темичка, ако я чете моят мъж... пак ще ми трябват години, за да обяснявам, колко е безопасен самолетния транспорт...

А по същество- имала съм две неприятни (меко казано) преживявания. Едното беше в далечните години, полет Варна- Бургас, затворено за полети, ама ние летим с екипажи, които трябваше да са в Бургас... е, такава турболенция беше, че и летци и съюардеси използваха онези малки пликчета... абе, същински Дисниленд. Второто преживяване, беше полет Пекин- Сиан, та като попаднахме в някаква пясъчна буря точно преди кацане... та така, 40 минути вЪрти около Сиан, и ха нагоре, ха надолу и едновременно с това ту виждаш Земята под теб, то Слънцето....

Кофти работа са това турболенциите... Иначе малките "лашкания" си ги проспивам най- често (за ужас на околните) и много се дразня, когато някой ме събуди, за да ми обяснява колко било страшно B)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Повече от 30 пасажери пострадаха, след като самолетът, с който летели от Абу Даби към Джакарта, попаднал в зона на силна турбуленция над Индонезия.
Инцидентът станал, когато машината Еърбъс A330 на Етихад Еруейс се намирала на 45 минути от летището в индонезийската столица.
Кадри, заснети от пътник по време на полета, показват паниката, настъпила след първите сътресения. Пасажерите се уплашили още повече, когато били спуснати и кислородните маски.
Повредени са и отделенията за ръчен багаж.
Самолетът се приземил успешно, но се наложило 10-има от ранените да бъдат настанени в болница.
http://www.standartnews.com/svyat-asia_okeania/desetki_raneni_v_samolet_zaradi_silna_turbulentsiya-331776.html

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.