Прескочи до съдържание

Организация на форума в magelanci.com - Версия 2.0


Препоръчани мнения

За тази близо година от съществуването на форума, информацията, макар и полезна, е доста разпръсната. Появиха се дълги километрични теми за едни градове и държави, другаде пък имаме по няколко теми с дублиращи се въпроси и съдържание. Няма интернет форум, който е перфектно организиран, но можем да положим малко усилия поне основната информация да е лесно достъпна. 

 

За целта, отделихме форум Италия, в който има висяща тема с полезна информация, която препраща към други значими дискусии от последната година. Темата за Рим също беше "разпарчатосана" и оформена по подобен шаблон. Идеята е, чрез тези висящи теми, всеки новобранец, който влезе във форума, набързо да се ориентира, без да е необходимо да чете всичко от горе до долу.

 

Тези теми са със специален статут - в тях няма да се задават въпроси, а коментарите ще са единствено относно допълване, осъвременяване и коригиране на информацията в първото мнение. Темите ще са маркирани с малка иконка на компас, която символизира пътеводителския им характер: compass.png

 

За форум Италия, модерацията и грижата по организацията на темите ще поеме Spqr, с помощ от maialearrosto, ако се налага. 

 

На този етап нововъведението ще е само в Италия. След известен тестов период и ако новата структура заработи добре, ще отделим раздели и за други популярни държави. 

 

Най-важното е, че организацията на съдържанието във форума вече ще е в много по-голяма степен отборно усилие. Надявам се да има желащи, които да поддържат тези теми и подфоруми и най-вече желаещи, които да се грижат информацията в тях да е винаги актуална и рентабилна. 

 

Ами, метнете едно око на двете ни специални теми и се включете със съвети, в края им е изброено от какво още имаме нужда :)

 

Рим - магелански пътеводител

 

Италия - магелански пътеводител

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

ОК, тук ще ми трябва малко обратна връзка от вас :)

 

Вече имаме възможност да се назначават модератори само за конкретни теми, а не за цели форуми, така че мисля да почнем да бълваме яко подобни пътеводители с помощта на доброволци от ваша страна, които да се грижат, отговарят и поддържат темите актуални. 

 

Въпроса е как да го направим?

1. Да плесна шаблона и всеки доброволец да се оправя както намери за добре, пък ако има затруднения в някоя подточка (например полетите до съответната дестинация) ще помагаме всички в последствие. 

2. Организирано като "Дните на ...", които имахме преди време. Например хващаме Лондон и целия форум задружно гледаме да приключим с основната информация. След което преминаваме към следващия град или държава. 

 

Втори вариант като че ли ще е по-бавен и по-муден, но може би по-организиран. В италианските теми все още имаме липсващи отговори, а от както са пуснати никой не е добавил нещо там :)

Връзка към мнение

И двете бе, дедо попе! Пречи ли и 1., и 2. да са активни възможности? Само дай някакъв план кои дестинации от 2. ще са на фокус в близко бъдеще, за да не се занимават доброволците от 1. с тях.

 

Между другото, защо моят приятел jair вече не е модератор на италианския форум? Какво ти е направило момчето, че го бастиса, а?

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

И двете бе, дедо попе! Пречи ли и 1., и 2. да са активни възможности? Само дай някакъв план кои дестинации от 2. ще са на фокус в близко бъдеще, за да не се занимават доброволците от 1. с тях.

 

Ми май си прав, дедо попе. А иначе основното внимание на първо време мисля да се насочи към по-популярните места - Лондон, Барселона, Париж, Истанбул, ей такива...

Връзка към мнение

Хименно! Париж, Истанбул и Амстердам можеш да ги направиш общи теми, в които много хора могат да допринесат, а Нигерия и Бангладеш като по-бутикови дестинации ще останат за малцината посетили ги магеланци - ако и когато имат желание да се занимават. Така ще имаш „Магеланци на две скорости“, да ме прости Мрън, че пунтирам един виден брюкселски бюрократ :P

Разбира се, дал съм примери. Дето се казва, можеш да зададеш и чисто количествен критерий на базата на магеланската карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А кво става с темите, в които до този момент са дискутирани Лондон, Берлин, Париж, да речем? Говоря още от създаването на форума. В тях като се сетя колко информация се съдържа - и по количество, и по разнообразие, това всичкото ако трябва да се пише наново, едва ли ще се получи. А и защо да се прави една работа два пъти, като енергията може да се оползотвори в нова насока и посока?

Връзка към мнение

А кво става с темите, в които до този момент са дискутирани Лондон, Берлин, Париж, да речем? Говоря още от създаването на форума. В тях като се сетя колко информация се съдържа - и по количество, и по разнообразие, това всичкото ако трябва да се пише наново, едва ли ще се получи. А и защо да се прави една работа два пъти, като енергията може да се оползотвори в нова насока и посока?

 

Темите си стоят и ще има връзки към тях от водещата тема, евентуално ще се разцепват също. Виж например как е в темата за Рим. Просто е необходимо най-важната информация да е концентрирана, а тези теми ще си растат и като станат 20-30 страници почти сигурно че никой няма да ги чете, едно на ръка че са пълни и с доста оф-топик. За това е добре да има водеща тема, в която на 3 реда пише как се действа с Oyster вместо да ровиш дълга и предълга тема, а пък за допълнителна информация ще има връзка към дългата, нищо не се губи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мога да вдигна ръка за Барселона. Само малко да ми се даде инфо какво трябва да правя. Да селектирам темета и да извадя най-важното ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мога да вдигна ръка за Барселона. Само малко да ми се даде инфо какво трябва да правя. Да селектирам темета и да извадя най-важното ли?

 

Ще разбереш тия дни, ще опиша подробно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мога да се пробвам за някой/и  град/ове  измежду Истанбул, Париж, Лондон, Милано, Флоренция ... хайде стига засега. :)  

 

ПП Само се надявам да не е супер спешно, защото ще пътувам в края на седмицата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз мога да се пробвам за някой/и  град/ове  измежду Истанбул, Париж, Лондон, Милано, Флоренция ... хайде стига засега. :)

 

ПП Само се надявам да не е супер спешно, защото ще пътувам в края на седмицата.

 

Надявам се всички да участват активно за всички градове, Италия си има папа (прасчо, all rights reserved) в лицето на Spqr но за останалите ще се разберем. И не, хич не е спешно, говорим за дълготрайна промяна, която ще отнеме време :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.