Прескочи до съдържание

Пътувания заради спортни събития


Препоръчани мнения

Мда, Бристол е най-добрия вариант от тук. Което ми напомня, че онзи ден пуснаха билетите (по-скоро отвориха лотарията за билет) за финала на ШЛ, така че всеки може да се пробва.

 

https://championsleague.tickets.uefa.com/lottery/welcome_en.html

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обмислям едно Осло в края на юни, съчетавайки полезното с приятното, като гвоздеят на приятната част е посещение на най-лютото норвежко дерби между местните "мордорци" Волеренга и норвежките "канари" Лилестрьом (по програма: на 24 юни на националния стадион в Осло). Ако някой ценител иска да се придружи в агитката на Лилестрьом за този култов мач, да обажда овреме. За билетите няма никакви грижи.

 

Няколко снимки от предишното ми и единствено засега дерби, играно на Митичния през есента на 2011 г.

 

:)

Изглежда култово!

И малко снимки от мен от не по-малко култовата им втора дивизия. Един мач от миналия сезон между Стрьомен и Консвингер.

Освен типичният норвежки пейзаж в прованса, другото което остана като спомен, бе усещането за настъпваща зима (по нашите стандарти) във втората половина на август :) Няма стопляне в тази пуста Норвегия ..

post-299-0-96491500-1489958580_thumb.jpg

post-299-0-06995200-1489958596_thumb.jpg

post-299-0-18711900-1489958626_thumb.jpg

post-299-0-64536800-1489958642_thumb.jpg

post-299-0-23938000-1489958653_thumb.jpg

post-299-0-61337500-1489958667_thumb.jpg

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На Стрьомен и аз съм ходил на мач. По една случайност улучих точно мача, с който си честваха 100-годишнината. По този случай имаше торта на корем на почивката (за бира не разбрах)  :lol:

 

post-127-0-05254000-1489959336_thumb.jpg

 

post-127-0-24768600-1489959327_thumb.jpg

 

post-127-0-68730300-1489959317_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Като сме отворили дума за Норвегия, сега се сещам, че навремето си бях поставил за цел да направя своеобразен "голям шлем", гледайки мач на всеки един от 16-те стадиона на отборите от Елитсериен (норвежката Висша лига). В един момент ги бях докарал до 6/16, но впоследствие един отбор отпадна, друг си смени стадиона и в момента равносметката е 4/16, без особени изгледи това да се промени съществено в близко бъдеще :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хехе ти добър план си имал, аз даже в България не мога да покрия всички. От 14-те отбора сега, на 5 от стадионите им не съм бил, та какво остава за норвежкото. Ако изместят дербито за някой юнски понеделник, ще се разтърся за вариант да ти правя компания;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Планът си беше много строен - всяка година да се прави една 10-дневна екскурзия, когато се падат два редовни кръга и една междинка (купа), но впоследствие този план трябваше да бъде замразен по обясними (финансови) причини. Хубавото е, че повечето стадиони съвпадат с мечтани дестинации като Олесунд, Трондхайм, Тромсьо, Берген, Согндал и т.н. Ще стане една много качествена обиколка на Норвегия, която открай време мечтая да обходя надлъж и нашир :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 Ако нещо чуете за билети, обаждайте :)

 

Билетите за Дейвиса са пуснати в продажба от вчера. За съжаление не могат да се купят онлайн, може само на място от касите на местния Ивентим. Най-близкото място, от което можете да се снабдите, е OMV-то на Градина (километър от границата).

 

Повече информация (на сръбски): http://www.teniskisavez.com/vesti/pocinje-prodaja-karata-za-mec-srbija-ndash-scaronpanija--/

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да допълня, че Надал няма да играе. За тези, които се надяват да видят мач между него и Ноле, и това би ги накарало да прескочат до Белград. Със сигурност и сега ще си струва, де, жалко за моята невъзможност да посетя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетите за Дейвиса са пуснати в продажба от вчера. За съжаление не могат да се купят онлайн, може само на място от касите на местния Ивентим. Най-близкото място, от което можете да се снабдите, е OMV-то на Градина (километър от границат

Благодаря за инфото , надявах се на мач между Ноле и Надал, ама явно друг път ще е :)

Връзка към мнение

Ето го и пътеписа ми за футболната ми визита във Валенсия за мача между местния отбор и Атлетико Б (19 фев) :)

http://patepis.com/?p=72026

Здр, някой има ли информация кога ще пуснат билетите за Суперкупата на Европа в Скопие това лято и как можем да се сдобием с такива?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , sndos каза:

Ето го и пътеписа ми за футболната ми визита във Валенсия за мача между местния отбор и Атлетико Б (19 фев) :)

http://patepis.com/?p=72026

Здр, някой има ли информация кога ще пуснат билетите за Суперкупата на Европа в Скопие това лято и как можем да се сдобием с такива?

 

Можеш ли да ми дадеш координати на заведението с тъпаните на Маноло? 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Снощи дебютирах с мач в Южна Америка. В един от най-опасните квартали на Буенос Айрес и целия континент - Бахо Флорес. На домакинството на Сан Лоренцо срещу Темперлей 0:1. 

Много слаб и безидеен футбол от домакините, но публиката им беше, както винаги, на супер ниво. 

Във вторник сме на мача за Копа Либертадорес срещу Универсидад Католика, където чакаме супер шоу.

Снимахме се и с популярния им фен "Дебелия вентилатор". Шамшал, който е гол на абсолютно всеки мач и си върти фланелката, приличайки на споменатия уред за разхлаждане.

 

 

image-0-02-01-6a48c2c006911b53c36dc6537644d250acebf84a5372db075e4c1a3584adf572-V.jpg

image-0-02-01-f64025986adc26fffd57f403f680be2f5aadd0ffcca5fd63a35db30ce1ddb5f1-V.jpg

IMG_20170421_222603.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Евала, много добро. Дават го официално  20,000 като публика за този мач, но като гледам трибуните ми се вижда повече.

 

И умната по аржентинските стадиони, че скивай какви небивалици се случват. У нас най- много да съблечат някой гол на трибуните, докато там направо ги мятат през парапета ... 

 

http://m.inews.bg/Фенове-окървавиха-дерби-в-Аржентина-ВИДЕО-_l.a_i.555440.html

Връзка към мнение
46 minutes ago, Двуцветко said:

Евала, много добро. Дават го официално  20,000 като публика за този мач, но като гледам трибуните ми се вижда повече.

 

И умната по аржентинските стадиони, че скивай какви небивалици се случват. У нас най- много да съблечат някой гол на трибуните, докато там направо ги мятат през парапета ... 

 

http://m.inews.bg/Фенове-окървавиха-дерби-в-Аржентина-ВИДЕО-_l.a_i.555440.html

Видях го това..Луда работа. Но ние винаги подкрепяме домакина, нямаме избор, ще се внимава хаха

Днес сме на Расинг, преди това сме канени на барбекю от местни фенове

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Двуцветко

Малък личен рекорд поставен уикенда. Успях да посетя два мача в две различни държави за един ден :)

 

Мач от четвърта австрийска лига и мач от швейцарската висша игран в .. Лихтенщайн! :)

 

Във Фелдкирх в австрийско го раздаваха лежерно по долните дивизии и се наблягаше на бирата, шприцера и наслаждаване на хубавото време, докато феновете от Грасхопър Цюрих бяха много надъхани като гости във Вадуц на култовия Райнпаркщадион, където местните жално наблюдаваха отбора си как изпада от групата. 

IMG_7045.JPG

IMG_7093.JPG

IMG_7098.JPG

IMG_7111.JPG

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
41 minutes ago, Meidj said:

Опала :)

 

pln.png.f39b0ee592d4d3b96d4a1dc91716aa20.png

 

За желаещите: има още билети, ама не е ясно докога: https://sklep.ebilet.pl/en/Event/Details/3096224743817279

Добре, че поне писменият полски е разбираем. Накара ме да си размърдам позабравените скромни познания по тоя език и най-вече шантвите имена на месеците :) Как пък най-готините събития все през август се случиха, когато е абсурд да мръдна на където и да е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Двуцветко

Едно бързо посещение на митична арена - Олимпийският стадион в Мюнхен. Строен преди повече от 40 години, но все още изглежда като съвременно архитектурно бижу.

Основно спортно съоръжение  при провеждането на Летните Олимпийски игри 1972. На него са играят и финалите на световното през 1974 и европейското по футбол 1988  и три финала за КЕШ - 1979 г., 1993 г. и през 1997 г. 

От 1972 до 2005 г. Байерн  играе домакинските си мачове на стадиона. С големи паузи и 1860 играе на този стадион. След това и двата отбора се преместват да играят на новопостроеният стадион Алианц Арена. 

Малко снимков материал от местопрестъплението и една не моя въздушна за десерт.

IMG_7272.JPG

IMG_7263.JPG

IMG_7265.JPG

IMG_7271.JPG

IMG_7268.JPG

IMG_7269.JPG

IMG_7270.JPG

IMG_7309.PNG

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Пускам това тук, че поне  2/3 са магеланци, а и част от пътуването беше разказана и в темата :)

 

http://www.dnevnik.bg/sport/2017/05/13/2970420_magiiata_na_futbolniia_turizum_ot_sofiia_do_drugiia/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Пускам това тук, че поне  2/3 са магеланци, а и част от пътуването беше разказана и в темата :)

 

http://www.dnevnik.bg/sport/2017/05/13/2970420_magiiata_na_futbolniia_turizum_ot_sofiia_do_drugiia/

В този ред на мисли лицето Worldismine въобще да не си въобразява, че може да мине метъра само с няколко снимки и линк към статия в пасквилски сайт. Подробен пътепис е обещал да напише за изстрадалите фенове зад монитора! : )))

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 4/4/2017 в 17:27, sndos каза:

Здр, някой има ли информация кога ще пуснат билетите за Суперкупата на Европа в Скопие това лято и как можем да се сдобием с такива?

Да повдигна въпроса. Някой да има информация?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.