Прескочи до съдържание

Програми за лоялни клиенти


Препоръчани мнения

Учудих се от ниската стойност, но като поразтърсих - май нямат много контрол кого пишеш в семейството и можеш да си вкараш вътре сума народ.

 

С фирмен акаунт е по-лесно. Това за Emirates. Всички си получават skywards точките в пълен размер, а отделно се трупат бизнес мили. Паралелната им програма за лоялност. Можеш да запишеш до 100 човека на година.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Проверете дали може да влезете в акаунта си на Бритиш, защото много хора са с нулирани пароли и отненти точки.

 

Ако не разпознава данните ви, поискайте изпращане на нова парола, и след това вижте дали наличния баланс не е станал 0.

Ако е така: трябва да се обадите на Бритиш и да искате възстановяване. Повече: тук

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

М да и мен са ме занулили :O  :O  :O  Сега ще търся какво трябва да направя , но доколкото разбирам към момнета няма решение .  :unsure:

Редактирано от Mitko
Връзка към мнение

Вчера излязоха със становище, че одитът е приключил и проблемите в сигурността са отстранени.

Оказа се, че сайтовете за управление на програми за лоялност, от сорта на awardwallet, са били отчетени като неоторизиран достъп.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Да видим дали съм разбрал.
Правя си 3 регистрации - по една във всеки алайънс, например Иберия, Търкиш и ЕрФранс.
И при пътуване, с която и да е компания от даден алайънс, мога да си клеймна милите от полетите през сайта на една от гореизброените компании в зависимост от алайънса или при чек-ин. 
И после при натрупване на някакво прилично количество мили, мога да ги използвам за някой билет, евентуално. 
Няколко въпроса:
1. Картата, която те издават, на която ми предлагат да направя принт, ще ми я пратят след първия клеймнат полет или аз трябва да правя нещо друго, за да си я получа?
2. Вкарването на номера на картата как точно се случва? При онлайн чек-ин? И чекирането ми за полет на Луфтханза с карта на Търкиш е нещо съвсем нормално? Всичко ще си мине както трябва и ще ми се добавят автоматично?
3. При натрупани мили с турците например, мога ли да си взема билет с партньор от алайънса или трябва да бъде непременно с Търкиш? И как точно се случва това? Мога ли сам да го направя или трябва да ходя в офис?
Благодаря предварително

Връзка към мнение

3 не стигат, уви, но е добро начало. Най-добре преди всеки полет да ползваш http://wheretocredit.comи да видиш къде ще вземеш най-много.

Номерът се подава още при резервацията, рядко трябва да правиш нещо ръчно. Само ако не ти се появят известно време след полета, трябва да пуснеш заявка през програмата, в която очакваш да пристигнат.

 

1. Повечето пращат веднага след регистрацията, някои искат да имаш натрупани точки.

2. Да.

3. Ако събираш с турците, трябва да се обадиш по телефона за да резервираш за партньорите им.

Аз лично не бих събирал при тях, защото нямат онлайн резервация, а и искат горивни такси за издадените наградни билети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

3 не стигат, уви, но е добро начало. Най-добре преди всеки полет да ползваш http://wheretocredit.comи да видиш къде ще вземеш най-много.

Номерът се подава още при резервацията, рядко трябва да правиш нещо ръчно. Само ако не ти се появят известно време след полета, трябва да пуснеш заявка през програмата, в която очакваш да пристигнат.

 

1. Повечето пращат веднага след регистрацията, някои искат да имаш натрупани точки.

2. Да.

3. Ако събираш с турците, трябва да се обадиш по телефона за да резервираш за партньорите им.

Аз лично не бих събирал при тях, защото нямат онлайн резервация, а и искат горивни такси за издадените наградни билети.

Добре, а според теб, кои са по-добрите варианти. Ако ти сега си правеше регистрации къде щяха да са те?

Връзка към мнение

United, Aeroplan, Lifemiles. Зависи какво целиш. Ако е висок статус, с който да ползваш привилегии  - турците и гърците. Ако са евтини билети - изброените.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз си извинявам в бързината чела, не дочела как стои въпросът с Air China, тъй като ще изминем доста мили с тях декември/януари?!

Връзка към мнение

Добре, нов въпрос.
След като проверих чрез линка wheretocredit, за който много благодаря, какво ще получа за полетите ми до Бразилия се получи следното:
Почти всички програми дават 0 мили  :lol: (явно защото билетът е безбожно евтин), а само за турците ми дава, че ще взема 25%. Демек, ще ги сложа тези мили там, поради липсата на опции.
Обаче на един билет с ТАП например ми пише, че с турците няма да взема нищо, а с канадците ще взема 50%. 
Това значи ли, че ми трябват минимум по 2 регистрации в алианс, за да мога да си взема всички мили?
Ако е така, това не е особено куул новина, понеже няма да са заедно (в една сметка примерно 30 000), а ще са в 2 сметки с долу горе равни мили, които няма да са достатъчни за почти нищо, нали така? 

Връзка към мнение

Аз си извинявам в бързината чела, не дочела как стои въпросът с Air China, тъй като ще изминем доста мили с тях декември/януари?!

 

По същия начин.. проверяваш къде ще ти донесат най-много точки. Те са от същия алианс, като изброените по-горе.

Добре, нов въпрос.

След като проверих чрез линка wheretocredit, за който много благодаря, какво ще получа за полетите ми до Бразилия се получи следното:

Почти всички програми дават 0 мили  :lol: (явно защото билетът е безбожно евтин), а само за турците ми дава, че ще взема 25%. Демек, ще ги сложа тези мили там, поради липсата на опции.

Обаче на един билет с ТАП например ми пише, че с турците няма да взема нищо, а с канадците ще взема 50%. 

Това значи ли, че ми трябват минимум по 2 регистрации в алианс, за да мога да си взема всички мили?

Ако е така, това не е особено куул новина, понеже няма да са заедно (в една сметка примерно 30 000), а ще са в 2 сметки с долу горе равни мили, които няма да са достатъчни за почти нищо, нали така? 

Ако искаш да максимизираш добива на мили, и повече от две трябват ..

 

Още едно важно уточнение: повечето програми за събиране на мили определят коефициентите и трупането на база опериращия превозвач, а не маркетинговия :) Гледайте внимателно какво ви пише в билетите..

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Добре, нов въпрос.

След като проверих чрез линка wheretocredit, за който много благодаря, какво ще получа за полетите ми до Бразилия се получи следното:

Почти всички програми дават 0 мили  :lol: (явно защото билетът е безбожно евтин), а само за турците ми дава, че ще взема 25%. Демек, ще ги сложа тези мили там, поради липсата на опции.

Обаче на един билет с ТАП например ми пише, че с турците няма да взема нищо, а с канадците ще взема 50%. 

Това значи ли, че ми трябват минимум по 2 регистрации в алианс, за да мога да си взема всички мили?

Ако е така, това не е особено куул новина, понеже няма да са заедно (в една сметка примерно 30 000), а ще са в 2 сметки с долу горе равни мили, които няма да са достатъчни за почти нищо, нали така? 

Ами в общи линии да, за пълно събиране ти трябват 2-3 програми от алианс. Но дали си струва да се занимаваш? Ако е къс полет дали ще вземеш 0 или 25% от 500 мили няма голямо значение (еднократно, ако го летиш всяка седмица е друго). Също може да е по-смислено да ползваш програма, която ти дава по-малко, но вече имаш много мили там, отколкото да отваряш нова, където да имаш само 1000 примерно.

Връзка към мнение

Има някъде таблица или сайт, където да се види коя компания какви такси начислява за издаване на award ticket за натрупани мили? Или трябва да се търси по сайтовете на всяка компания? За някои открих такава информация по сайта, но за други нищо, това значи ли, че може и да няма такса?

Връзка към мнение

Коя точно какви начислява - няма как, защото зависи от параметрите на маршрута.

Има доста информация коя компания слага горивни такси и коя не, т.като това е най-голямото перо.

Самите такси, на база които се изчислява и плащането на наградните билети, можеш да видиш в matrix.itasoftware.com , като пресъздадеш точна реплика на желания маршрут.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сложно е, ако вече си регистриран пробваш да купиш билет и гледаш какво пише (мили + кеш).

Много грубо казано, европейските компании начисляват горивни такси, американските не. По-важно е обаче кой изпълнява полета, който ти трябва. Ако си член на Американ Еърлайнс и искаш да вземеш билет с Бритиш, ще платиш горивни такси, защото Бритиш начисляват, а Американ няма да платят вместо теб. По-лош е обратния случай, в който за трансатлантически билет с Американ ще се наложи да платиш такси, нищо че Американ не начислява  :mad:

За билети издадени с авиос на Бритиш ако летиш с Бритиш има към $200 такса в посока повече отколкото с ТАМ, за същата отсечка (Лондон - Сао Пауло).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много удобна добавка за проверка на евентуалните мили преди покупката на билет:

http://www.flyertalk.com/forum/travel-tools/1719506-expedia-travelocity-mileage-calculator-userscript-wheretocredit-com.html

 

Работи само за expedia / travelocity в момента.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

United, Aeroplan, Lifemiles. Зависи какво целиш. Ако е висок статус, с който да ползваш привилегии  - турците и гърците. Ако са евтини билети - изброените.

 

Хм, да го знаех това преди 6 месеца, когато почнах да трупам в Turkish...от април досега натрупах 35 000, но мисля да мина на United, защото турците ще ме утрепят от такси на наградните билети. Освен едно връщане от Хонг Конг да направя с тия и да приключвам с тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То е по-важно дали компанията, която изпълнява полета начислява такси... Т.е. ако трупаш в програмата на United, а искаш да летиш с Търкиш, пак ще плащаш. 

Специално за Хонг Конг май имаше нещо, че за билети, стартиращи оттам не се начисляват горивни такси, но може и да греша...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То е по-важно дали компанията, която изпълнява полета начислява такси... Т.е. ако трупаш в програмата на United, а искаш да летиш с Търкиш, пак ще плащаш.

Не винаги е така. Пример - Авианка.

При Юнайтед болшинството партньори събират, но те рядко ги изискват изцяло. Хубавото е, че търсачката им е отворена за всички, и може да се провери предварително:

https://www.united.com/ual/en/us/flight-search/book-a-flight/results/awd

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Начисляват ли се мили към регистриран акаунт по билет изпълняван от опериращ превозвач?

 

Конкретен пример: билет закупен от Iberia, но изпълняван от България Ер и/или CopaAirlines

Връзка към мнение

Ами според правилата на компанията. Най-често да, ако полета е със съответния код в билета. Т.е. ако искаш да кредитираш към Иберия, трябва в билета ти полета да е с код IB, не FB.

 

Също така трябва да кредитираш точно към компанията, чиито код е в билета, т.е. няма да стане с никоя компания от алианса, а само с Иберия. Евентуално ако искаш Бритиш може да ги пишеш към Иберия и да прехвърлиш (това ако опериращия превозвач не е в алианса, ако е, всичко работи). 

Връзка към мнение

Аз доста се разправях с Бритиш еъруейз за полет София-Мадрид-Лас Палмас -Мадрид -София  билетите ги купих до колкото си спомням от trip.bg - номерата на всички полетите започваха с IBXXXX  , За Мадрид - Лас Палмас-Мадрид ми дадоха милите но София-Мадрид-София, не . Резервацията беше на един билет .

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.