Прескочи до съдържание

Сувенири - какво,кога,как!?


Препоръчани мнения

Аз пък сега в Рим за пръв път видях до един павилион за вестници една машинка, в която слагаш 1 евро и 2 цента, избираш си картинка от града от 3-4 възможни, вкарваш монетите и започваш да въртиш - 2-та цента се разчекват във формата на елипса и се изсича избраната картинка.

 

Вече такива ще събирам, където има. Много яко!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък сега в Рим за пръв път видях до един павилион за вестници една машинка, в която слагаш 1 евро и 2 цента, избираш си картинка от града от 3-4 възможни, вкарваш монетите и започваш да въртиш - 2-та цента се разчекват във формата на елипса и се изсича избраната картинка.

 

Вече такива ще събирам, където има. Много яко!

Хехе, такива мъкна от където видя...Имам обаче само 7-8 засега, че късно взех да се оглеждам за такива машинки. /На някои места монетата е от 5 цента, та гледам да имам все такива дребнички/

Иначе проза- магнити, картички и по нещо интересно ако видя. Взимаме и шотчета, но пак от около половин година само...

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

tonikто и нашето с чиниите се превръща в мания. Върнахме се в София и си счупихме чинията от Ушуая, да беше друга, пък то точно тази... Събирахме частите и после лепихме, от далеч не си личи, но няма и кой да носи оттам. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хехе, такива мъкна от където видя...Имам обаче само 7-8 засега, че късно взех да се оглеждам за такива машинки. /На някои места монетата е от 5 цента, та гледам да имам все такива дребнички/

Засега само 2 - от Рим и Флоренция, в Пиза се оглеждах, но не видях.

Връзка към мнение

В Берлин точно до Чекпоинт-а, и в Барселона на различни места по Рамблата ги има тези машни с манивелите, зъбчатите колелета и монетите, но там се видоизменят монети от по 1 и 2 евро. Не се занимават на дребно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еврата са за тях, а  малката монетка за мачкане...Ами бизнес, кво да правиш...

Аз ви разбрах вие как го обяснявате, но видях един да изкарва  и щамповано евро. Не се разтяга, а само от едната страна се щампова с картинка, докато минава притиснато между зъбците.

За две различни неща говорим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Демек, за щампованото евро си плащаш 2 !

най-кратко обяснено - да :)

едното остава в машината, другото си го получаваш за сувенир

 

П.П. Има инструкции така да се постави, че щампата да не е от страната на номинала, а от обратната.

Така ако го гледаш отпред си е нормална евромонета, отзад - сувенир за спомен.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Има и друг тип автомати, например в Лисабон в морския музей пускаш монета от две евро и получаваш също монета от две евро, но специално издание на самия музей...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тия, които мачкат, ако не се лъжа са си метални заготовки, които са си в машината. Така че и двете евра заминават за нея! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия, които мачкат, ако не се лъжа са си метални заготовки, които са си в машината. Така че и двете евра заминават за нея! :)

Не са заготовки. Кутията е изцяло прозрачна, и ти през цялото време, докато въртиш манивелата, виждаш как монетата минава между колелцата. Не е да я пуснеш, и да изскочи някво щамповано парче метал след 5 сек. 

На една жена явно не й стигна силата, и монетата зацикли по средата, та се наложи някакъв мъж от групата им да отиде да върти, да излезе сувенирната монета. И после много й се хилиха на горката жена (май бяха бразилци).

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не са заготовки. Кутията е изцяло прозрачна, и ти през цялото време, докато въртиш манивелата, виждаш как монетата минава между колелцата. Не е да я пуснеш, и да изскочи някво щамповано парче метал след 5 сек. 

На една жена явно не й стигна силата, и монетата зацикли по средата, та се наложи някакъв мъж от групата им да отиде да върти, да излезе сувенирната монета. И после много й се хилиха на горката жена (май бяха бразилци).

 

Такава има/имаше на Шипка преди 2 години. Не знам дали още е там.

Връзка към мнение

В с. Конска ще получат удар! :D

 

А пък кулата ти от Пиза е менте, щото не е наклонена, а ти си я наклонил!

Да си призная направо ме хвана шубето :D Ми то ще се откърти вратата на хладилника...не си е работа :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз магнитчета за хладилници взимам за приятели, за които знам че събират.

Иначе колкото и да е трудно това с подаръчета-сувенири (щото не е гот човек да се върне от екскурзия с празни ръце) винаги се опитвам да съчетая две неща - нещо характерно за района и нещо свързано с хобито/интересите на човека.

Така преди време за баща ми, който е почитател на бирата и голям фен на Байерн, донесох от Бавария една халба с емблемата на любимия му мюнхенски отбор.

От Охрид пък съм носил охридски перли.

От Испания нося за дамите кастанети и ветрила, а за мъжовете бях взел от тия мехове за вино.

Също така често взимам и рисунки от уличните художници, когато са на разумни цени.

Иначе за себе си взимам кибрити :D (имам доста сериозна колекция) , а пък и приятелите ми, които знаят, постоянно ми носят като ходят насам-натам.

post-139-0-84149300-1365581819.jpgpost-139-0-00848500-1365581820.jpgpost-139-0-27596500-1365581820.jpgpost-139-0-74627000-1365581820.jpgpost-139-0-08067200-1365581821.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Когато съм с чекиран багаж или сухоземен транспорт, винаги си нося по 4-5 различни кенчета местна бира. Събрали са се доста вкъщи, само се чудя как да ги наредя стабилно, че сега при всеки повей на вятъра се разпиляват по пода, хъх...

 

Иначе и магнитчета също си купувам понякога, но трябва да са наистина много стилни. 

 

Другото, което събирам, са всякакви видове билетчета - градски транспорт, спортни състезания, музеи и др. Даже имах случай, когато преди един мач контролата на входа ми предложи да ме пусне срещу по-малка сума на ръка, ама само заради билета ходих да си купувам от касата. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.