Прескочи до съдържание

Сувенири - какво,кога,как!?


Препоръчани мнения

Когато съм с чекиран багаж или сухоземен транспорт, винаги си нося по 4-5 различни кенчета местна бира. Събрали са се доста вкъщи, само се чудя как да ги наредя стабилно, че сега при всеки повей на вятъра се разпиляват по пода, хъх...

Точно щях да питам дали все още са пълни тия кенчета и прочетох следващото изречение :D

Връзка към мнение

Когато съм с чекиран багаж или сухоземен транспорт, винаги си нося по 4-5 различни кенчета местна бира. Събрали са се доста вкъщи, само се чудя как да ги наредя стабилно, че сега при всеки повей на вятъра се разпиляват по пода, хъх...

 

Иначе и магнитчета също си купувам понякога, но трябва да са наистина много стилни. 

 

Другото, което събирам, са всякакви видове билетчета - градски транспорт, спортни състезания, музеи и др. Даже имах случай, когато преди един мач контролата на входа ми предложи да ме пусне срещу по-малка сума на ръка, ама само заради билета ходих да си купувам от касата. 

И аз си пазя билетите (от мачове, от музеи, даже от градския транспорт). Казват ми, че съм луд, ама аз не се давам и си ги пазя...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фичо, оказва се, че съм носила същите подаръци като теб - халба за бащата от Бавария, рисунки или репродукции, а моят донесе ветрила и мехове за вино от Испания :)

А това с кибритите е много готино - следващия път ще се загледам специално, тъкмо да има и приложение подаръкът (че моят мъж май ги "яде" кибритите...) Иначе съм купувала запалки, но с кибрити е по-готино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетчетата са идеални за събиране, защото не заемат място и се съхраняват лесно. Само дето напоследък все повече си пробиват място билетчета тип "касова бележка", а на тях почва да им избелява мастилото след някой и друг месец. 

 

Иначе за кенчетата - вече обмислям да ги държа пълни, ама изкушението ще е голямо :D

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Иначе за кенчетата - вече обмислям да ги държа пълни, ама изкушението ще е голямо :D

Сложи им по едно камъче през отвора на кеновете. Или разтопи олово от стар акумулатор, ако ти се занимава.

Това за празните де, да уточня аз все пак  :D

Връзка към мнение

Сложи им по едно камъче през отвора на кеновете. Или разтопи олово от стар акумулатор, ако ти се занимава.

Това за празните де, да уточня аз все пак  :D

Е то по-добре тогава да ги пълни с пясък :D Може и да им пробиеш по две дупки и да прекараш корда през тях, така ще ги навържеш като гирлянд и няма да се разпиляват :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Карти за игра със забележителности задължително. Играем белот и като остареем, дай боже, да не забравим къде сме ходили. :) . Иначе магнити, също. И ако сме с кола си купуваме местни вина, за нас и подаръци.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Карти за игра със забележителности задължително. Играем белот и като остареем, дай боже, да не забравим къде сме ходили. :) . Иначе магнити, също. И ако сме с кола си купуваме местни вина, за нас и подаръци.

Виж карти не съм се сетила да ти влача за подарък. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, аз събирам малки чашки с щампи на различни забележителности в градовете, където съм ходила. Вече и приятели, които знаят че ги събирам, започнаха да ми носят, та от някои места даже по няколко имам. За сега колекцията ми е предимно от европейски градове, но се надявам че ще се разшири!

Магнитчета нося на родителите ми, те им се радват, аз също имам доста.

Обичам да си взимам и статуетки на емблематични сгради - скоро се снабдих с Бурж Халифа - макет и като ми дойдат гости доста я разглеждат.

Това с монетите съм го виждала във Виена, на онази високата кула на Дунав, но не си спомням да съм го виждала на много места.

Връзка към мнение

Ние пък си носим статуетки... Винаги, когато си ги поглеждам се сещам за държавата, от която са (странното е ,че повечето са женски фигури :D ).

Напоследък започнахме да си пазаруваме и картини - най- често от разни улични търговци, ама едни такива шарениииии, колоритнииии... :lol:

И разбира се... неизменните магнитчета, ама не от градовете, които сме посетили, а от държавите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Магнити. Преди много купувах и подарявах на приятели, вкл. и за себе си много носех. Обаче не харесвам всякакви. Такива шарени и кичозни - не. Колкото по-семпло, по-добре.

Напоследък почти не нося. Много пари станаха тия магнити. Като почна да смятам хората, на които трябва да донеса и мин.20евро. :)

Честно казано, др. сувенири, почти не ми хващат окото - тениски, чаши и т.н.

Мин. лято от Прага си купих едни мн. хубави подложки за чаши.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

"Рекорд: 45 хил. магнити за хладилници"

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5839731

 

...Поради необичайната си страст госпожа Луиз Грийнфаб си е спечелила прозвището "Магнитната лейди". 

Колекционерката понастоящем държи на вратата на хладилника си между 500 и 600 магнитни украшения...

 

 

Елена да се взима в ръце веднага :) Някаква си американка ще прави рекорди, какви са те такива тези работи  :D

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сестра ми колекционира чаши. Сигурно има 200. Повечето от нейни пътувания (, част от тях и от мои или на нейни приятели. Аз купувам магнитчета, но сравнително отскоро и нямам "пълна колекция" дори от местата, на които лично съм била. Децата обичат да ги пререждат и да се сещат за местата, на които са били  и те. Купувам тениски за децата, баща ми, а ние с мъжа ми влачим каквото ни е харесало. Той е маниак колекционер на автомобили 1:18 и 1:24 и във всеки град, в който сме били се вадят първо едни карти и допълнителни материали за да открием местния магазин за такива автомобили. От доста от местата, които сме посетили има "покупки".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В България събирам кратунки от селските къщи  (проси ми ги половинката )  :D Е, имам и купувани ако се предлагат такива.

От другите страни предимно  чаши (шотове) със забележителности от мястото. И картите с които се шляя из градовете.

Връзка към мнение

И аз съм по шотовете. Повечето са ми подаръци от други скиталци. Най-уникалният е от Дубай - няма толкова кич на едно място  :crazy: Ще го снимам и ще го кача тук и други хора да го оценят подобаващо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лично аз си купувам шапки(тип бейзболни) с цветове и тематика от дадения град или държава.Сигурно имам около 30 бр,проблем е къде да ги държа.Някои даже ги нося.А съпругата ми купува за подаръци лъжички  с емблемите на градовете.Не ,че е нещо оригинално:-))

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Преди много често купувах постери, фотографии, даже арт картички, които после рамкирах. Също и дървени маски, където съм срещала интересни, чат-пат чинии. Но вече няма място място по стените и престанах. Сега основно магнити и то не винаги. Почти винаги си купувам и готварски книги с местни ястия. .

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Покрай актуалните коментари за Валенсия, вчера си погледнах този сувенир-рисунка от уличен художник в града :)

post-139-0-11614500-1375278227_thumb.jpg

И използвам случая освен да побутна темата нагоре , също така най-нахално и егоистично да припомня, че Фичо събира интересни кибрити, така че като бръмчите насам-натам по света и ако в хотелите, кръчмите или другаде мернете по някое рекламно кибритче - слагайте в джоба (поне не тежат и не заемат много място :biggrin:) и да ме имате предвид  ;)  , пък на сбирките ше почерпя бирка, или каквото там ;)

 

Ето тук и последните новоприети в колекцията - два лилипута, снимани до 1левче за мащаб ;)

 

post-139-0-54384000-1375278226.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И използвам случая освен да побутна темата нагоре , също така най-нахално и егоистично да припомня, че Фичо събира интересни кибрити, така че като бръмчите насам-натам по света и ако в хотелите, кръчмите или другаде мернете по някое рекламно кибритче - слагайте в джоба (поне не тежат и не заемат много място :biggrin:) и да ме имате предвид  ;)  , пък на сбирките ше почерпя бирка, или каквото там ;)

 

Ето тук и последните новоприети в колекцията - два лилипута, снимани до 1левче за мащаб ;)

 

attachicon.gifP1110765.jpg

Много добре правиш като ми напомняш... 

Връзка към мнение

Фичо, те кибритите станаха кът вече, откакто забраниха пушенето на обществени места :) .

 

Мисля преди няколко дни мернах вкъщи един кибрит от един немски хотел, ако го намеря ще ти го донеса, следващия път като има някоя сбирка. Ама той е много обикновен, пък и употребяван, не знам дали ще е достоен за колекцията ти.

Връзка към мнение

Преди да отида в Ню Йорк ей на тези попаднах. Не помня, може и да съм го пускал в темата по-рано :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=23bA_5yadxs

 

Доста туристическо и се оказа, че по всички по-големи градове ги имало, но ме кефи. Не че си взех де, пък и не го виждам да си отива до плаката на Boeing 777, който ми виси на стената, но е интересно и любопитно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.