Прескочи до съдържание

Сувенири - какво,кога,как!?


Препоръчани мнения

Уффф с тия магнити ... нямам нито един , но познатите постоянно дискретно ми напомнят , че събират .

Лошо няма , но има градове като Дъблин , Амстердам или Ница където това не е китайски бизнес и монопола ги държи на цена средно около 4 евро . Знам , че е абсолютен обир и обичам да радвам хората , но като накупя десетина и ме стяга сърцето -:)

Обичам Рим и подобни където цената е съвсем приемлива ....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Дъблин вече не. Има си верига магазини, ама трябва да видя как им беше името някъде по снимките, цената е около 2,5 евро.

Връзка към мнение

Преди да отида в Ню Йорк ей на тези попаднах. Не помня, може и да съм го пускал в темата по-рано :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=23bA_5yadxs

 

Доста туристическо и се оказа, че по всички по-големи градове ги имало, но ме кефи. Не че си взех де, пък и не го виждам да си отива до плаката на Boeing 777, който ми виси на стената, но е интересно и любопитно.

Това го виждам от известно време и в София. Страхотни картини правят, но ги гледам от почтително разстояние, защото миризмата е непоносима.

Връзка към мнение

Уффф с тия магнити ... нямам нито един , но познатите постоянно дискретно ми напомнят , че събират .

Лошо няма , но има градове като Дъблин , Амстердам или Ница където това не е китайски бизнес и монопола ги държи на цена средно около 4 евро . Знам , че е абсолютен обир и обичам да радвам хората , но като накупя десетина и ме стяга сърцето - :)

Обичам Рим и подобни където цената е съвсем приемлива ....

Така е, обаче от друга страна какви по-евтини подаръци би купил за 10 човека, които и да не заемат много място? :)  И в крайна сметка дали 40е или 25е на фона на цялото пътуване не прави кой знае каква разлика.

 

Иначе да, магнитите са сериозно надценени. 

Връзка към мнение

Иначе да, магнитите са сериозно надценени. 

Ами като има търсене ... ;)

Знаем и кой е виновен... , да не казвам поименно :biggrin: , само ше подскажа, че има пиле на аватара  :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въобще не става ясно за кого говориш... :P

А докато се чудите коя е тая гад, да си кажа - харесвам почти всичко, което носи спомен от някое място...така че, бъдете така добри да ми носите/пращате всякакви сувенири ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Абе магнитите може да не ги харесваме, но пък отметват главоболието да мислиш дълбокомислен, хубав, и понеже се налага често, евтин подарък за всички. Едно кило магнити и тва е :)

 

Скоро ще съживим идеята за пощенските картички, между другото :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Скоро ще съживим идеята за пощенските картички, между другото :)

Ми, айде, че летните почивки почти свършиха! А най-хубавите картички са с морски бриз и малко сол!

Връзка към мнение

Ми, айде, че летните почивки почти свършиха! А най-хубавите картички са с морски бриз и малко сол!

 

Ами не е толкова лесно, трябва да се доизкусури как да стане, може би чрез наемане на пощенска кутия. И аз яко пясък ръчкам в моите картички обикновено :)

Връзка към мнение

Ами не е толкова лесно, трябва да се доизкусури как да стане, може би чрез наемане на пощенска кутия. И аз яко пясък ръчкам в моите картички обикновено :)

Аз камъни ще добавя, така че глей пощенската кутия да вмества и извънгабаритни, свръхтежки пратки. :)

 

Но пък камъните си заслужават! Гарантирано!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Дъблин вече не. Има си верига магазини, ама трябва да видя как им беше името някъде по снимките, цената е около 2,5 евро.

 

 

Да , то и преди беше във веригата зелени магазини ;-)

Твоята цена е по-актуална явно съм забравил...

Връзка към мнение

Абе магнитите може да не ги харесваме, но пък отметват главоболието да мислиш дълбокомислен, хубав, и понеже се налага често, евтин подарък за всички. Едно кило магнити и тва е :)

 

Е  наистина все е по-добре от няколко торби с холандски луковици  дето никога не поникват у нас и или куфар с кутии белгийски "трюфели" ... и тия неща съм преживял  :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е  наистина все е по-добре от няколко торби с холандски луковици  дето никога не поникват у нас

Потвърждавам, освен да изчакаме да видим дали в якето на Георги няма да разцъфнат!

Връзка към мнение

Олеле, сега двете получателки на луковици какво ще ми кажат като излезнат дефектни не по моя вина...

Да донесеш пак, какво да ти кажем? На всяко завръщане луковици!  :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Дъблин вече не. Има си верига магазини, ама трябва да видя как им беше името някъде по снимките, цената е около 2,5 евро.

Carolls Irish Gifts е веригата, която е навсякъде в Ирландия :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Уффф с тия магнити ... нямам нито един , но познатите постоянно дискретно ми напомнят , че събират .

Лошо няма , но има градове като Дъблин , Амстердам или Ница където това не е китайски бизнес и монопола ги държи на цена средно около 4 евро . Знам , че е абсолютен обир и обичам да радвам хората , но като накупя десетина и ме стяга сърцето - :)

Обичам Рим и подобни където цената е съвсем приемлива ....

И за Амстердам явно ти е доста стара информацията. Там масово има вече магнити по 1 евро.

Първенството в Европа, по мои наблюдения, в момента държи Виена - възможно най-евтините тази година са 4.90 евро, стигат и до 6.50.

Даже и в Копенхаген по Strøget има 2-3 магазинчета, където магнитите са по 18-19 DKK, a мини скулптурка на Малката Русалка по 35 крони, което няма и половин чаша бира в близките кафенета.

 

Да направя и едно мини уточнение за машините за сувенирни монети в Берлин, които обсъждахме тук преди - вече наистина са различни. Преди бяха прозразчни и се виждаха зъбчатите колела, през които се пресова монетата като я пуснеш и сам въртиш дръжката. Сега вече са тъмни и плътни, и като нищо може да излиза предварително щампована монета, както беше предположил Георги. Да си призная малко се разочаровах като ги видях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като се сетя как съм се пулил пред една такава зъбчата машина на Тауър Бридж. Накрая на един британец зад мен му писна , пусна един паунд и ми даде пресованото пени -:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като споменахте машините за пресовани монети - бях приятно изненадана да видя такава машина на Шипка, от далече и се зарадвах и хукнах към нея, ноооо се оказа неработеща. Като попитах лелката на касата, защо не работи, тя обясни, че вандали откъртили ръчката.  :angry:

Побеснях!

И сега си нямам монетка от Шипка :(

 

П.П. Забравих да кажа за холандските лалета - преди години бях донесла 2 торби на баща ми за градината - ами още си цъфтят на пролет... не знам що така при вас не става...  :P

Редактирано от Емилия
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си събирам пясък от моретата, на които съм била. Мислела съм си да събирам и почва, но може и да не мине на летището (някой дали има опит?). Иначе много ми допада идеята да си имам кътче от земята, която съм посетила. Сега си търся подходящи бурканчета, в които да ги съхранявам, защото за момента са в пликчета. Смятам да си ги редя на някое рафтче в хола.

До скоро събирах чинийки от България, от онези гипсовите с нарисувани забележителности.

Винаги нося и магнити за хладилника на майка ми.

 

Колкото до лалетата и аз съм носила. Цъвтят, но се промениха малко - черните станаха лилави, а рошавите вече не са рошави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.