Прескочи до съдържание

Във Виена за един ден или нещо наблизо до Будапеща!


Ivan Todorov

Препоръчани мнения

В момента съм в Будапеща за месец служебно и през уикенда съм свободен. Тази седмица съм я отделил на Будапеща/ макар и това да ми е 4-то идване тук/, но следващата и още една през април съм свободен. Искам да се поразходя наоколо за един ден.

Ако отида до Виена, какво да видя задължително? Времето ще е много кратко, все пак ще трябва да се върна в края на деня в Будапеща. Няма да разглеждам музеи, за това се иска повече време. Може би катедралата Свети Стефан, Природонаучния мусей и дали ще мога и двореца Шьонбрун?

Ще трябва да открия някаква карта със забележителностите на Виена, че се озовах тук неподготвен.

Някакви идеи за близки дестинации за един ден. Какво мислите за Сентендре/ ако правилно го написах/, дали си заслужава?

Приемам всякакви предложения за еднодневна разходка извън Будапеща.

Връзка към мнение

Щом си един ден, забрави за Шьонбрун, Белведере и  вътрешността на Хофбург.

 

Разходка по Рингщрасе: кметството, парламентът, двата музея-близнаци на изкуството и природонаучния, дантелената църква, бургтеатър и всички други красоти по ринга в тази му част, но не и целия ринг. 

 

Най-хубавата част на града за мен е

- от площад Фрайунг (по картата ще го видиш) с бароковите дворци (ако минеш през един пасаж отиваш на кафе Централ); 

- през елегантния площад на църквата на миноритите, там е и министерският съвет;

- Михаелер плац и от там последователно улиците Колмаркт, Грабен с чумната колона и църквата "Свети Петър" до завършека "Свети Стефан".

 

Може да изпуснеш Дунав, виенското колело и канала на Дунав. Ако си падаш по по-нестандартна архитектура, хващаш метрото до творенията на Хундертвасер. Ако искаш да се докоснеш до нещо балканско B) , на ринга се продават от обозначени будки сандвичи "Босна", но съм чувал истории и за плескавици, а за кебапите е ясно.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето една карта с основните забележителности в централна Виена: http://www.your-friend.info/fileadmin/downloads/PDF/Wien_Stadtplan.pdf

и един минипътеводител(към средата са забележителностите): http://www.inyourpocket.com/data/download/vienna.pdf

Връзка към мнение

А някой ходил ли е на Балатон, да сподели впечатления? Аз съм го посещавал само веднъж като междинна спирка за преспиване, ама или не попаднах на правилното място, или станах жертва на прекомерни очаквания...

 

Иначе моят избор за еднодневна екскурзия е Братислава - лежерна разходка из стария град и бреговете на Дунав, а за десерт - налазване в някоя кръчмица за радост на стомаха и утеха на гърлото. След това с нахранена душа и напълнен тумбак - обратно към Будапеща :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.