Прескочи до съдържание

Брой цигари и луканки в ръчен багаж


Препоръчани мнения

Предстои ми полет с WizzAir до Испания.Ще пътувам само с голям салонен багаж.Колко броя цигари мога да взема на борда без проблем , а ме натовариха и с няколко броя сухи луканки за подарък,дали ще има някакъв проблем,че са и те в ръчния багаж?Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Тъй като отиваш в държава от ЕС, за луканките не би трябвало да е проблем. Цигарите би трябвало да са 1 стек или 200 къса, но ако искаш за всеки случай провери на сайта на външно министерство митническите изисквания за Испания. Приятен полет!

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаш право на един картон цигари. По принцип, биха могли да се заядат за луканката, въпрос на късмет, на сайта на външно е дадена следната информация:

 

В Испания не могат да се внасят продукти от животински произход(меса, месни произведения, мляко и млечни произведения) за лична употреба с изключение на детски млека на прах и техните производни, и храни по лекарско предписание.
 
 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/travellers/within_eu/index_en.htm

 

По принцип не би трябвало луканката да е проблем; преносът на един продукт от една държава в ЕС до друга не е 'износ'. Може да потърся нещо по-конкретно по-късно, за да сме по-наясно с регулациите.

 

От личен опит: пренасяла съм си луканка и сушеница редовно без проблем. Едно любопитно митничарско куче имаше веднъж, но не я подуши (явно е имала много червен пипер).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Цигарите ако ги купиш от летището (мисля, че цените са еднакви) няма да ти направят проблем колко и да купиш. Но не съм сигурен. За луканките в ръчния багаж май може да ти направят проблем. 

Иначе ако имаш регистриран никакъв проблем от личен опит го знам за тая дестинация. Явно законите малко не важат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От личен опит: пренасяла съм си луканка и сушеница редовно без проблем. Едно любопитно митничарско куче имаше веднъж, но не я подуши (явно е имала много червен пипер).

Митничарските гранични кучета не са обучавани да реагират на месо и луканки, затова "не я е подушило". Обучението на митничарско куче е сложен и дълъг процес, в който целенасочено се развиват конкретни способности. А това за черния пипер са градски легенди :) Митничарите във Варна могат да разкажат доста куриозни случаи за контейнери, нарочно натъпкани с пипер, чубрица, горчица и т.н.силно ароматни подправки около "белия прах" и "витамините". Очевидно без очаквания ефект за превозвача :-)

За луканка мисля, че много по-голям успех в откриването биха имали самите митничари. Особено по-изявените чревоугодници сред тях. Но дори и някой да я намери в багаж, само ще я конфискува без други последици за преносителя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Митничарските гранични кучета не са обучавани да реагират на месо и луканки, затова "не я е подушило". Обучението на митничарско куче е сложен и дълъг процес, в който целенасочено се развиват конкретни способности. А това за черния пипер са градски легенди :) Митничарите във Варна могат да разкажат доста куриозни случаи за контейнери, нарочно натъпкани с пипер, чубрица, горчица и т.н.силно ароматни подправки около "белия прах" и "витамините". Очевидно без очаквания ефект за превозвача :-)

За луканка мисля, че много по-голям успех в откриването биха имали самите митничари. Особено по-изявените чревоугодници сред тях. Но дори и някой да я намери в багаж, само ще я конфискува без други последици за преносителя.

Митничарските кучета могат да бъдат обучени на много неща:

 

At some ports, inspectors use detector dogs, especially trained to sniff out agricultural items.

 

http://www.usdabrazil.org.br/home/information-for-tourists.asp

 

http://www.fws.gov/midwest/news/632.html

 

Естествено, че това за черВения пипер беше шега. Има даже един епизод на mythbusters по темата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.