Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ако се чудите коя е, и аз не знаех до преди малко.  Но никът, с който се подвизавам на Picasa и YouTube - fotomotofotograf - не може да се въведе защото е прекалено дълъг.  Бърза справка показа, че Ronne е първата американска изследователка стъпила на антарктическия континент. 

 

Надали съм първата българка, но със сигурност съм една от малкото стъпили на ледения континент и прекосили антарктическия полярен кръг.  Живяла съм и живея в САЩ вече по-дълго отколкото в България, така че съм и американка.  Освен това Ronne е живяла до 90-годишна възраст, колкото си пожелавам да живея и аз.  Толкова стига, какво повече да иска човек от един ник измислен за по-малко от минута.

 

Пътувам активно от двайсет години.  Посетила съм 90% от местата, които бих искала да посетя и към момента събирам повече преживявания, не толкова държави и забележителности.  Сред най-силните ми преживявания са антарктическа експедиция, водолазни круизи на островите Палау, Комодо и Соломоновите острови, северно-атлантическа океанографска експедиция, ски спускане в Бялата Долина под Мон Блан, сафари в пустинята Калахари и делтата на Окаванго, трек по Великата Китайска стена.

 

От горното сигурно става ясно, че маршрутите често се определят от интересите ми - скуба дайвинг, ски и фото- и видеография.  Когато не пътувам по работа, пътувам сама или със семейството си, които безропотно и не съвсем понасят едноличната ми диктатура що се отнася до всичко свързано с пътешестване.

 

АероХроники открих мисля, че благодарение на stenk.  Надали ще съм редовен посетител тук, но се регистрирах специално да пожелая попътен вятър на Георги и форума.  Харесва ми ентусиазма му, идеята за български пътешественически форум и нейното изпълнение.  Да го бъде форума и блога!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Добре дошла и благодаря, най-сетне някой да се възползва от поленцето за Антарктика :) Мисля, че за първи път май някой отбелязва гмуркането, моят SSI сертификат си седи неупотребяван втора година, а като ти цъкнах списъка със посетени държави ми се зави свят, може да събера сили да го погледна пак някой път. 

 

Както и да е, мятай по едно око отвреме навреме, след като не можеш да си редовна, ако не за друго то да видиш как се развиваме :)

 

P.S. За един символ си изгоряла, 15 е ограничението, ако искаш ще го вдигна :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.