Прескочи до съдържание

Съвети за Елзас


nikolaysto

Препоръчани мнения

Здравейте,

С жена ми искаме да поразгледаме Елзас в средата на месец май, но ми се струва много трудна/скъпа за достигане дестинация за дълъг уикенд.

 

Имате ли съвети и предложения за полети, забележителности, хотели, ресторанти и други.

 

Най-близкото летище е Базел, но е ужасно скъпо да се лети от София. Сигурно може да се кацне в Хан или Париж с Уиз и да се приближим с влак до района, където да си вземем Рент а Кар ама хич не съм наясно с влаковете.

 

Мислим да погледнем Mulhouse, Colmar и Kaysersberg. Ако остане време може да видим Люксембург

Всякакво инфо и идеи са добре дошли.

Благодаря ви

Връзка към мнение

Мога да се включа за транспорта. 

 

За Базел най-лесните варианти са полети на Уиз от Белград и Скопие. Белград полетите са  са събота-вторник и с кацане вторник вечер в Белград, абе не е точно дълъг уикенд ми малко повече :) От Скопие е малко по-скъпо, но доста по-удобно: петък-неделя или петък-понеделник с часове, които дават възможност да стигнете до там с кола и да се върнете. За средата на май цените са около 100-120 евро двупосочен, без Discount Club. 

 

2014-04-10_10-29-12.png

 

Алтернативно може да летиш до Цюрих с Bulgaria Air директно от София, да си вземеш там колата под наем и така, до Базел е един час шофиране според Google Maps. 

 

2014-04-10_10-41-22.png

 

Имаме поне двама "швейцарци", ако не видят темата ще им пиша да я погледнат и да споделят съвети за конкретното място :)

Връзка към мнение

Ако щацнете на Франкфурт-Хан с Уиз Еър, можете да използвате автобуси до Брюксел.Билети могат се купят билети он-лайн и пътуването е около час и нещо. От Люксембург има влакове, които пътуват до Мец, Нанси и Страсбург - тия градове съм ги разгледала по този начин с изходна база Люксембург. Има и трансгранични рейсове - т.е. от Люксембург можеш да отидеш в градове във Франция и Германия, тъй като много хора живеят там, а работят в структурите на Европейската Комисия, Европейския съд и Парламент в Люксембурт. С автобус съм ходила до Трир и до Саарбрюкен. За жалост това беше преди 3-4 години и местни ми бяха казали на място номерата на автобусите и влаковете (също ми бяха купили он-лайн билет за автобуса лот летището до Люксембург.

Връзка към мнение

Посетете Strasburg. Градът е много хубав, особено през май.

 

Colmar е невероятно цветно място. Направо ви завиждам за първите 20-30 минути в сърцето на града, погледът ти само шари и не можеш да свикнеш с толкова много цветове. 

По пътя от Страсбург към Колмар има малки градчета и села в планината, лозя, винарни, но е необходимо време за посещение.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Върнахме се и беше РАЗКОШНО. Опитвам се да напиша пътепис, за да го споделя с вас, но като гледам, май само за храна пиша.....беше много вкусно - френска кухня с немски размер порции ;) Ще се опитам да се концентрирам повече върху самото пътуване - дано скоро съм готов.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Върнахме се и беше РАЗКОШНО. Опитвам се да напиша пътепис, за да го споделя с вас, но като гледам, май само за храна пиша.....беше много вкусно - френска кухня с немски размер порции ;) Ще се опитам да се концентрирам повече върху самото пътуване - дано скоро съм готов.

Ние и за храна обичаме да четем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
Щастливеца

Ако щацнете на Франкфурт-Хан с Уиз Еър, можете да използвате автобуси до Брюксел.Билети могат се купят билети он-лайн и пътуването е около час и нещо. От Люксембург има влакове, които пътуват до Мец, Нанси и Страсбург - тия градове съм ги разгледала по този начин с изходна база Люксембург. Има и трансгранични рейсове - т.е. от Люксембург можеш да отидеш в градове във Франция и Германия, тъй като много хора живеят там, а работят в структурите на Европейската Комисия, Европейския съд и Парламент в Люксембурт. С автобус съм ходила до Трир и до Саарбрюкен. За жалост това беше преди 3-4 години и местни ми бяха казали на място номерата на автобусите и влаковете (също ми бяха купили он-лайн билет за автобуса лот летището до Люксембург.

  Кой измежду Трир, Саарбрюкен , Метц и Нанси си заслужава най-много ?

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Използвам тази тема, макар и скоро да не е писано по нея, но не можах да намеря нещо по-подходящо за въпросите, които имам. През март месец и по-точно 17-20 обмислям пътуване до Базел, Колмар  и Страсбург. Полета ще е до Базел, от там тръгваме към Колмар 2 нощувки и третата нощувка в хотел на летището. Въпросите са ми относно транспорта. Как мога да се предвижа от летище Базел или център Базел към Колмар? Между Колмар и Страсбург мисля, че има влак trainline. Знам, че времето не ни е много за това, което искаме да видим, но за сега толкова :) Приемам всякакви съвети 

Връзка към мнение

Преди 2 месеца се върнахме от пътуване в района. Полета беше до Баден-Баден, а посетените градчета бяха Страсбург, Колмар, Рибовил и Баден-Баден. За отсечката Страсбург-Колмар ползвахме услугите на Flixbus https://www.flixbus.de/, които пътуваха до Базел. Погледни в мобилното приложение, цените са много добри.

Редактирано от elenitta
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Използвам тази тема, макар и скоро да не е писано по нея, но не можах да намеря нещо по-подходящо за въпросите, които имам. През март месец и по-точно 17-20 обмислям пътуване до Базел, Колмар  и Страсбург. Полета ще е до Базел, от там тръгваме към Колмар 2 нощувки и третата нощувка в хотел на летището. Въпросите са ми относно транспорта. Как мога да се предвижа от летище Базел или център Базел към Колмар? Между Колмар и Страсбург мисля, че има влак trainline. Знам, че времето не ни е много за това, което искаме да видим, но за сега толкова :) Приемам всякакви съвети 

 

Виж тази тема дали ще помогне: http://magelanci.com/topic/7043-%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BC%D0%B0%D1%80/

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.