Прескочи до съдържание

Застраховка при пътуване в чужбина


Препоръчани мнения

Застраховка при пътуване в чужбина - ползвате ли такива продукти, ако да - на коя компания (без да правим реклама).

Лично аз винаги си взимам застраховка, дори когато пътувам в ЕС (нищо че си вадя и европейска здравна карта). Никога не ми се е налагало да си ползвам полицата (и слава Богу), но човек никога не знае.

До сега си купувах полици от "Армеец", които препродават продукта на Eurocross assistance (Холандска фирма), но сега мисля да пробвам продукта на Allianz (един от световните лидери в областта на застраховането).

Редактирано от tonik
Връзка към мнение

Аз не съм си вадила европейска здравна карта, но винаги си правя застраховка дори за кратките пътувания - обикновено в Allianz. Не знам дали съм доволна, защото никога не ми се е случвало да я ползвам (дай Боже и занапред да е така  :) ).

Връзка към мнение

Аз за ЕС съм с Европейска здравна карта, извън ЕС родителите ми се занимават, така че не мога да кажа. Слава Богу и на нас не ни се е налагало да ползваме застраховката. :)

Връзка към мнение

Аз този път няма да си правя. Ще се оставя само на кредитната си карта, която при покупка на туристически "артикул"(смятам да платя хотела), се активира застраховка. Досега си правех в ДЗИ и здравната карта също. На една приятелка и се беше случило да ползва лекар в Испания, взеха и 60 евро за преглед и после от застраховката и ги възстановиха. Лично на мен не ми се случвало и дано не ми се налага!

Връзка към мнение

Бях писал във блога по темата: http://www.aerohroniki.com/2012/04/18/%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5/

 

И като цяло си стоя зад думите, че е необходимо да е със световно известно име, в случая world nomads е най-подходящия избор. Не съм ги сравнявал с покритията на Алианц, но каквото съм гледал по туристическите оферти е все с  покритие до 10-15000 евро, което е доста малко, лично мнение. 

 

Застраховката е едно от малкото неща, с които гледам да не правя компромиси.

Връзка към мнение

И аз много пъти съм си мислила да пробваме тези застраховки, които са към кредитните ни картите, но винаги се подсигурявам с друга. Може би не е лош варианта европейска здравна карта и ако се наложи да се ползва застраховката на кредитната.

Връзка към мнение

И аз много пъти съм си мислила да пробваме тези застраховки, които са към кредитните ни картите, но винаги се подсигурявам с друга. Може би не е лош варианта европейска здравна карта и ако се наложи да се ползва застраховката на кредитната.

И аз се подсигурявах с друга преди, но сега реших да си остана само с нея.

На всяко събитие осигурителната сума е доста малка, като си гледам полицата, но по правило не разчитам на тях.

Личен опит, и то не в чужбина. Последно ми се случи случка и ми донесоха от 9 кладенеца вода и ми изплатиха някакви смешни 30 процента, вече не ги имам за нищо..

Връзка към мнение

И аз много пъти съм си мислила да пробваме тези застраховки, които са към кредитните ни картите

А как се пробва застраховка? Според мен по-добре да я имаш, без да се налага да я пробваш :)

 

Откакто ги въведоха и в България, винаги си издавам ЕЗОК. Плюс застраховката по кредитната карта, която е от достатъчно реномирана световна застрахователна компания, с добри условия на покритие.

Но ако пътувам извън границите на Европа, където картата няма действие, задължително ще си направя и допълнителна застраховка, освен тази от кредитната карта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам ЕЗОК и застраховка по картата VISA Classic към Generalli с покритие до 20 000 USD.

Задължително обаче проверете кои събития са с асистанс , защото по кредитните карти това важи само за ограничени случаи.

Иначе за мои приятели правим в Армеец , като цената за покритие до 15 000 долара е около лев на ден извън Европа.

Ти си избираш покритието и разликата в цената между нивата не е никак голяма.

 

P.S. Не знам Allianz какво продават , но знам , че Allianz България е съвсем отделна структура от Allianz Германия. Не е дъщерно дружество , а нещо като франчайз.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А как се пробва застраховка? Според мен по-добре да я имаш, без да се налага да я пробваш :)

 

Откакто ги въведоха и в България, винаги си издавам ЕЗОК. Плюс застраховката по кредитната карта, която е от достатъчно реномирана световна застрахователна компания, с добри условия на покритие.

Но ако пътувам извън границите на Европа, където картата няма действие, задължително ще си направя и допълнителна застраховка, освен тази от кредитната карта.

Хахаха просто не се изразих както трябва  :) , може би беше по-правилно да кажа "да пробваме без отделни застраховки и да минем само с тези от картите"  ;)  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

P.S. Не знам Allianz какво продават , но знам , че Allianz България е съвсем отделна структура от Allianz Германия. Не е дъщерно дружество , а нещо като франчайз.

Нещо като Сименс България - злополучната фирма, която беше "избрана" да печата БГ паспортите с биометрия, и предизвикателствата за търпението на българина първата година.

И там така, Сименс България няма нищо общо с познатата фирма Siemens, освен името :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз иначе не искам да кажа нищо лошо и имам вече два случая в които Алианц коректно ми изплащат обезщетенията. Имам и в момента четири отделни застраховки там. Просто да не се бърка с гиганта Аllianz.

Връзка към мнение

Ще ми се да намерим човек, който е предявил успешно иск по застраховките на кредитните карти, някой познава ли такъв и какви са били обстоятелствата? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И на мен ми е много интересно какъв и е случая на застраховката която върви с кредитната карта. Според кол центъра на ПИБ е достатъчно да си купя каквото и да е в държавата в която се намирам за да ми се активира застраховката. 

На жената и на щерката правя застраховки в SDI и не помня коя е компанията, а за мен си гледам да направя покупка с поне две от картите в рамките на първите часове след пристигането.

Връзка към мнение

Аз не съм много наясно, но мисля, че трябва да се закупи нещо свързано с пътуването - сам. билет, хотел, кола под наем - неща от този сорт. Значи според ПИБ, ако си купя цигари в Испания с кредитната карта, застраховката вече е активна, така ли?

Връзка към мнение

Не вярвам на ЕЗОК, дори не ми се спори по темата. Правя задължителни медицински застраховки за всеки от пътуващите с мен, дори и да става дума за два дни пътуване до Виена. Винаги избирам най-високо ниво на застрахователно покритие, обикновено това е 25 000 евро. Задължително условие е полицата да бъде с опцията "асистанс". За радост родните застрахователни агенти най-после се научиха какво означава това чудо "асистанс" и вече не задават излишни въпроси, както беше преди години. Тъй като всичките ми застраховки са в "Армеец" от няколко години правя там и медицинските застраховки за пътуване в чужбина. Не знам дали знаете, но от около година застрахователните им полици са електронни. Имам и застраховка към кредитната карта, но и на нея не и вярвам по подобие на ЕЗОК. И така...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А аз не съм си вадила европейска здравна карта, защото имам чувството, че е много бюрократична процедурата и честно казано не ми се ходи по институции, да чакам по опашки и т.н... Когато имах намерение да си вадя четох някъде, че в София се издавала само на едно място, имало опашки и въобще не ми се занимаваше. Иначе според мен не е лошо човек да я има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Беше така по едно време, сега мисля, че пак може в различни клонове. Аз не съм чакала почти. :)

Ето списък, ако някой се интересува. :)

http://www.ezok.bg/locations.html

Връзка към мнение

Абсолютно съм съгласен за т.нар. здравна карта. Пълен ташак е това. Един приятел така го бяха оставили на произвола на съдбата - от НЗК му викат, плати си там на болницата, пък някога вбъдеще евентуално ще ти възстановим парите. Добре, че имаше и паралелна застраховка в Алианц. А интересното тогава е, че не беше спазил някакви процедури и имаха предостатъчно основание да му откажат плащането, но постъпиха много коректно и изплатиха. Тъй че от мен голям плюс за Алианц и огромен минус за тази бандитска организация НЗК! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колкото и да няма ефективен смисъл от ЕЗОК, нищо не пречи да я имам. И да не помага кой знае колко, поне не вреди. Все пак си е официален здравен документ за територията на целия ЕС. :)

 

Никога не съм чакал повече от 5 мин. за подаване на документите. Единствения неудобен момент беше това със снимките, което не знам нашите умници от къде го бяха измислили. При положение, че  от целия ЕС само в България и още една държава мисля, картите бяха със снимки.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колкото и да няма ефективен смисъл от ЕЗОК, нищо не пречи да я имам. И да не помага кой знае колко, поне не вреди. Все пак си е официален здравен документ за територията на целия ЕС. :)

 

Никога не съм чакал повече от 5 мин. за подаване на документите. Единствения неудобен момент беше това със снимките, което не знам нашите умници от къде го бяха измислили. При положение, че  от целия ЕС само в България и още една държава мисля, картите бяха със снимки.

Какви снимки?? Аз си извадих ЕЗОК и никъде няма снимка, а самото вадене мина супер бързо - разпечатах си заявлението от сайта, попълних и го занесох в един близък офис на ДСК, и след 10 дена отидох да си взема картата от същия офис, даже не плащах нищо за картата!

Връзка към мнение

Какви снимки?? Аз си извадих ЕЗОК и никъде няма снимка, а самото вадене мина супер бързо - разпечатах си заявлението от сайта, попълних и го занесох в един близък офис на ДСК, и след 10 дена отидох да си взема картата от същия офис, даже не плащах нищо за картата!

Това явно са новите, преди това беше със снимка. И се плащаше. :)

Редактирано от Adinko
Връзка към мнение

Е значи съм хванал далаверата :)

Абсолютно. :) То и аз трябва скоро пак да си вадя карта, та добре ми дойде тая темичка да видя как става сега номера. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.