Прескочи до съдържание

Навигация за Истанбул


Препоръчани мнения

 За майските празници ще пътувам до Истанбул с кола и въпросчето  ми  е, кой каква навигация е ползвал? Имам навигация за кола Гармин с последните ъпдейти и Sygic GPS на телефона.

Дали ще ме отведат до адреса или някой ще предложи други вариянти?

Връзка към мнение

С Гармина не би трябвало да имаш проблеми, но бъди по-внимателен при въвеждането на името на града ;)

Да разбрах вече. :)

Връзка към мнение

Здравей mitaka,

редовно шофирам в Истанбул и се оправям предимно и само заради Garmin-a.

Понякога Турците изненадват Гармина с някой ремонт или реконструкция, но за град като Истанбул това е нормално, а  Гармина много бързо преизчислява. 

Като цяло, стой на големите булеварди - там дори да има задръстване все пак се движиш. По малките сокаци, не се признава много много еднопосочни, предимства и т.н.

 

Моята препоръка за Турция като цяло е - предварително си вкарай точките с точни координати.

С POI няма да имаш проблем, но ако тръгнеш да вкарваш адрес е ужас! В град като Истанбул има по 20 - 30 улици с еднакви имена, но в различните квартали.  Освен това става пълно объркване с точните адреси - на едно място улицата е написана като Sokak на друго същата улица е Caddesi (и двете означават улица).

Затова аз правя следното:

1. Маркирам си местата на Google maps

2. Взимам координатите на конкретното място

3. Конвертирам ги в GPS координати

4. Вкарвам ги в Garmin-a

 

Може да е сложно, но за мен работи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Турция винаги имай едно наум,че може да те отведе не където трябва.Опитай се поне да се ориентираш за посоката,за да реагираш навреме,ако те поведе в грешна посока.В Истанбул съм бил поне десет пъти с кола и никога не съм ползвал навигация и не съм имал проблеми.Миналата есен пробвах в Анкара,но не ми се получиха нещата.

В краен случай номера с такситата-в Анкара ме заведоха за 10 лири-8 лева.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.