Прескочи до съдържание

Bookcrossing - интересна инциатива


ilkosem

Препоръчани мнения

Ето един много интересен сайт:

 

http://www.bookcrossing.com/

 

Това е много интересна инициатива: слагаш стикер с код на книгата си и я оставяш някъде или я даваш на непознат човек. После в този сайт може да проследиш къде е книгата и мненията на хората които я четат. Бих пробвал тази начин на споделяне, а вие?

 

П.П. Направи ми впечатление, че сайта е преведен на около 10 езика и единия е български. Явно има голям интерес. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Буккросингът беше набрал доста сила в периода 2006-2010.

Намирал съм книги из София и съм оставял на разни странни места, на напоследък не ми е попадало нищо (може и да е лош късмет незнам  :))

Идеята иначе е супер,но се случва и книгите да попадат в неправилни ръце.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха, явно съм сбъркал  :lol:

Вчера в Южен Парк е имало bookcrossing кампания, повече инфо във фейсбук с хаштаг  ‪#‎bookcrossing234‬

Гледам, че и по-малки издателства са се включили. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да, интересна идея, но. Малко по-ясно ако беше обяснено какво да се прави, щеще да е по-добре. Аз взех 2 книги от буккросинг зона да ги чета, влязох в сайта да ги регистрирам и разбрах, че ще дам насоки къде съм я оставила?? Не ми стана ясно и не регистрирах нищо. Все си мислех, че целта на тази регистрация е да се следи движението на книгата, т.е. сега е в мен, а като я връщам, е еди къде си..Следвах списъка за зоната, вкоято отидох, а на мястото открих 4 книги, а не посочените 20.. Нещо куца, ама какво? Прочетох ги и ги върнах..

Някой добър човек ако ми обясни, ще е най-добре :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.