Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Вече има полети и от/до Катания:

 

От 26 април италианската авиокомпания Mistral Air осъществява полети между втория по големина град в Сицилия - Катания, и София, съобщи софийското летище. 

Полетите ще са веднъж седмично - в събота, и ще се осъществяват до края на октомври.  Линията ще се обслужва от самолет тип Boeing 737 със 148 места.

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2014/04/30/2291485_italianska_kompaniia_veche_leti_mejdu_sofiia_i_kataniia/

Връзка към мнение

 

Вече има полети и от/до Катания:

 

От 26 април италианската авиокомпания Mistral Air осъществява полети между втория по големина град в Сицилия - Катания, и София, съобщи софийското летище. 

 

Полетите ще са веднъж седмично - в събота, и ще се осъществяват до края на октомври.  Линията ще се обслужва от самолет тип Boeing 737 със 148 места.

 

http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2014/04/30/2291485_italianska_kompaniia_veche_leti_mejdu_sofiia_i_kataniia/

 

Проиграх с дати: 28.06.2014 г. - 05.07.2014 г.

Висока цена: 192 евро + 7 евро такса

и

ограничение на багажа: 7 кг. ръчен + 15 кг. чекиран.

 

Това в съчетание със само един полет седмично си мисля, че ще направи линията нерентабилна и за жалост тя ще бъде закрита скоропостижно...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Проиграх с дати: 28.06.2014 г. - 05.07.2014 г.

Висока цена: 192 евро + 7 евро такса

и

ограничение на багажа: 7 кг. ръчен + 15 кг. чекиран.

 

Това в съчетание със само един полет седмично си мисля, че ще направи линията нерентабилна и за жалост тя ще бъде закрита скоропостижно...

 

По-евтиният/практичен/удобен/без висене по летища по цял ден за прехвърляне/пари за нощувки за връзки/повече гарантиран багаж/т.н. е?

Не е зле да се гледа и позитивно на такива новини и да им се дава шанс ..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък мисля, че не е лошо. Да, един път седмично, но в събота. и без това е сезонна т.е не се таргетират бизнес пътници. Една седмица е ОК за престой  т.е. от събота до събота да се лети, при това е директен полет, т.е губи се минимално време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз изхождам от самата дестинация. Става дума за туристическа, сезонна дестинация. Това не е и няма как да се превърне в бизнес дестинация. Затова се съсредоточих върху цена и честота на полетите. Смятам, че по тези два показателя линията губи още на старта. Иначе от години се моля за включването на Сицилия и Андалусия с директни полети от София...

За скапан пазар като нашия трябва да сме щастливи и на такива трохи. Няма как/кой до подобни дестинации да осигурява 5 дни в седмицата полети, все пак не е Лондон или Франкфурт. Гледам, че може да се буква и еднопосочен на половин цена в стил лоукост, това позволява да си правиш комбинации, ако седмица престой е много (а за Сицилия не е, ако човек може да си го позволи откъм време/средства). Не са и редай или куци времена полетите, така че хаарлия да ни е :) ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Давам идея за вариант, който излиза изгодно и комбинира 2 приятни дестинации в рамките на (примерно) 1 седмица.

 

София - Катания с Mistral Air

Катания - Малта с Air Malta (изпадат еднопосочни билети за по 30 евро) 

Малта - София с Wizz Air

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Една седмица е минимума от време, необходимо  да се разгледа Сицилия. Дано Mistral Air да се задържат. С удоволствие бих се възползвала от услугите им. Относно багажа - 7 кг ръчен и 15 чекиран е повече от достатъчно поне за мен. Миналата година бях там за 2 седмици с 10 кг. багаж според изискванията на Ryanair.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След едно първо опознавателно пътуване из Сицилия, аз лично планирам да я посетя пак.

За второ посещение определено бих предпочела да летя от София, а не от Букурещ.

Връзка към мнение

Здравейте,

Някой успял ли е да си купи билет от Mistral Air чрез web -сайта им?

Системата за резервации е на Италиански, това както и да е...оправям се някак си.

2 пъти правя резервация и като дойде крайния момент на плащането...като си въведа данните на кредитната карта , казва невалидна карта. Интересното е, че няма избор каква е картата...вероятно е разбира по номера.

Аз имам 2 кредитни карти и Visa и Master Card..и с двете не става.

Писах на емайла им, отговориха ми , че при тях било ОК, ако кредитните ми карти били електронни (какво означава електронни), нямало да може да ги приемат?

Някой от форума успял ли е да си купи билет...и ако да, моля да сподели как става?

Връзка към мнение

Здравейте,

Някой успял ли е да си купи билет от Mistral Air чрез web -сайта им?

Системата за резервации е на Италиански, това както и да е...оправям се някак си.

2 пъти правя резервация и като дойде крайния момент на плащането...като си въведа данните на кредитната карта , казва невалидна карта. Интересното е, че няма избор каква е картата...вероятно е разбира по номера.

Аз имам 2 кредитни карти и Visa и Master Card..и с двете не става.

Писах на емайла им, отговориха ми , че при тях било ОК, ако кредитните ми карти били електронни (какво означава електронни), нямало да може да ги приемат?

Някой от форума успял ли е да си купи билет...и ако да, моля да сподели как става?

 

Едва ли ще съм от полза, но мисля, че като цяло доста хора в България имат традиционно проблеми с плащане на италиански фирми. Това като глобално наблюдение. Дано се намери някой да сподели информация.

Връзка към мнение

Мерси за бързия отговор.

В интерес на истината..нещо странно има с тази авиокомпания.

След като вече имам направена резервация на сайта им, имам username и парола...мога да влезна , да избера резервацията и да платя...като щракна на плащане чрез кредитна карта , излиза съобщение на италиански че услугата плащане чрез кредитна карта не е налична.

Днес съм разменил 10-на мейла с една дама от продажбите, която  в крайна сметка каза, че и двете ми кредитни карти били с невалидни номера и да съм намерел друга карта или да платя чрез платежно нареждане до 48 часа, като ми е прикачила на емайла резервацията на билетите и банкова сметка.Само че банков трансфер до Италия е мин 35-40 евро в зависимост от банката.

Другото интересно нещо е...че датите са юли и август изчезнаха от системата им за резервации и сега има само 2 дати за края на юни и началото на юли?

Да не би пък да се откажат да летят, и ако им преведа пари да ми ги връщат в последствие да ми отидат всички други резервации по дяволите?

Само да вметна, че с кредитните карти които имам многократно съм купувал самолетни билети и други неща у нас и в чужбина без никакви проблеми.

Връзка към мнение

Така и така си в кореспонденция с тях, питай ги за датите. Твоите дати изчезнали ли са? Може би просто са свършили местата.

Банковия трансфер е досадно нещо, но на мен ми се върти в главата 20 евро, все пак в рамките на ЕС е... Друго не приемат ли, Пейпал?

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Тази година, за разлика от няколко предишни, можеше свободно да се купи билет София-Катания за около 225Е двупосочен.

Аз летях с тях, но полетът се изпълни и в двете посоки от България еър чартър. Има норма за багаж  - 15 чекиран и 7 ръчен. Не видях да правят проблем на някого нито в София, нито в Катания. Информацията е, че ще бъде сезонна редовна линия.

Сега летяха два пъти - в сряда и събота. Дано и за догодина да е така - много е удобно, полетът е точно 1.30 ч. и часовете са си в нормално време през деня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стана ми интересно за Mistral Air и се зачетох що за компания са. Оказаха ми се набори - основани 1984 год от Бъд Спенсър :) 

https://en.wikipedia.org/wiki/Bud_Spencer. След това 2002 година Guppo Poste Italiane взима 75 % от акциите. А те пък са изцяло на италианското правителство -> https://en.wikipedia.org/wiki/Poste_italiane . Звучи забавна история, стария Бъд не си е играл :) Освен до Катаня има и до Бари от София, но тук се дублират с Wizz и не могат да ги конкурират на цени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой да е подочул нещо по въпроса с Мистрал еър - дали ще имат полети тази година София-Катания?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Някой да е подочул нещо по въпроса с Мистрал еър - дали ще имат полети тази година София-Катания?

Пак питам и моля, ако някой някъде види и инфо по въпроса, да рече:)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Пак питам и моля, ако някой някъде види и инфо по въпроса, да рече :)

 

Надявам се това да ти помогне. :)

 

Маршрут: София - Катания/Палермо - София
 

Полетно разписание:

  • София – Катания 15:10 – 16:05
  • Катания – София 11:30 – 14:20

Превозвач: Мистрал Еър

 
Дати на отпътуване:

30.04.2016 г., 07.05.2016 г., 14.05.2016 г., 21.05.2016 г., 28.05.2016 г., 04.06.2016 г., 11.06.2016 г., 18.06.2016 г., 25.06.2016 г., 02.07.2016 г., 09.07.2016 г., 16.07.2016 г., 23.07.2016 г., 30.07.2016 г., 06.08.2016 г., 13.08.2016 г., 20.08.2016 г., 27.08.2016 г., 03.09.2016 г., 10.09.2016 г., 17.09.2016 г., 24.09.2016 г., 01.10.2016 г., 08.10.2016 г.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Надявам се това да ти помогне. :)

 

Маршрут: София - Катания/Палермо - София

 

 

Полетно разписание:

 

  • София – Катания 15:10 – 16:05
  • Катания – София 11:30 – 14:20
Превозвач: Мистрал Еър

 

 

Дати на отпътуване:

30.04.2016 г., 07.05.2016 г., 14.05.2016 г., 21.05.2016 г., 28.05.2016 г., 04.06.2016 г., 11.06.2016 г., 18.06.2016 г., 25.06.2016 г., 02.07.2016 г., 09.07.2016 г., 16.07.2016 г., 23.07.2016 г., 30.07.2016 г., 06.08.2016 г., 13.08.2016 г., 20.08.2016 г., 27.08.2016 г., 03.09.2016 г., 10.09.2016 г., 17.09.2016 г., 24.09.2016 г., 01.10.2016 г., 08.10.2016 г.

Много ти благодаря!:)Оказва се, че ще има полети само в събота, а миналата година бяха в сряда и събота.Ти къде го намери това,от сайта на някоя туристическа агенция ли, че в сайта на Мистрал не излиза, а искам да купя билети? Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.