Прескочи до съдържание

Навигации за мобилен телефон - опит за категоризация и разяснения


Препоръчани мнения

Ами да се включа и аз с мнение. За мен за мобилен телефон приложенията HERE за Nokia с Windows Phone са най-добри по следните причини:

1. И автомобилната, и пешеходната навигация са изцяло достъпни офлайн, само е небходимо предварително да свалиш картата на конкретната държава. Не трябва абсолютно никаква връзка с интернет, дори при първоначално зареждане.

2. За повечето страни пешеходната навигация включва и упътвания и маршрути с градски транспорт, което е супер удобно. Искаш да отидеш от точка А до точка Б, имаш варианти с метро, автобус, трамвай... обяснено като за идиоти - прекачвания, посоки, перони...отново всичко това е достъпно офлайн.

3. Навигацията включва и номера на улици и сгради в ЗD изглед, за който съвсем се затруднява с ориентацията, плюс и доста подробно търсене на места по категории - културни обекти, хранене, хотели и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Между другото, четох скоро, че Nokia ще пуснат HERE и на приложение за Андроид. Първоначално само за Самсунг устройствата от високия клас, но ще е хубаво да е достъпно из а всички. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

"Nokia изтегли HERE Maps от магазина на iOS в края на миналата година и наскоро обяви, че ще пусне версия на картите си за устройствата Galaxy на Samsung.

Компанията вече има планове да пусне картите си отново за мобилната платформа на Apple.

 

Шон Фернбек от Nokia е споделил пред Wall Street Journal, че новото приложение трябва да се появи до края на годината и че ще поддържа и зареждане на картите в устройството за ползване на навигация без връзка с интернет, предаде Mobile Bulgaria.

 

До края на годината ще има и версия, която ще работи с всички устройства с Android, а не само с тези на Samsung."

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

да се включа и аз в темата 

ползвам НАВИГОН с карти на гармин, работи добре на телефона без да му е необходим какъвто и да е нет. проблема с който аз съм се сблъсквал е че не винаги картите са точни има улици или по скоро нови участъци от магистрали който не са отразени в картите с който разполага. втория проблем за който се сещам е че е само за Европата демек ако си някъде по света този който аз съм свалил не работи по простата причина че няма карти. 

на предишния ми мобифон ХТЦ ползвах ИГО някакво вече не си спомням точната му модефикация но софтуера му беше доста по подробен като разполагаше с разни екстри като надморска височина и средна скорост и т.н. НАВИГОНА ги няма тези неща но не ми се занимава да инсталирам нов ГПС

Връзка към мнение

В Гугъл плей намирам само Nokia Here beta

 

Да, това е, пуснах линка по-горе. Инсталирах го, добре изглежда, не съм теглил много карти, че ме мързи, но поне по мегабайти изглеждат подробни :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Да дам и аз коментар и отзиви.

Аз тук, в тази част на света съм с MapFactor. Спрях се на него заради прочетеното тук ревю от Жоро. Прихвща ме навсякъде, даже и в някакви затънтени места. За като съм пеш говоря. Днес ме хвана и в автобуса от Бразилия към Аржентина - посока, километри, колко остава...всичко, само май силата на вятъра и посоката му не показа :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Да дам и аз коментар и отзиви.
Аз тук, в тази част на света съм с MapFactor. Спрях се на него заради прочетеното тук ревю от Жоро. Прихвща ме навсякъде, даже и в някакви затънтени места. За като съм пеш говоря. Днес ме хвана и в автобуса от Бразилия към Аржентина - посока, километри, колко остава...всичко, само май силата на вятъра и посоката му не показа :)

 

Hint: следващия път я пусни и в самолета :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Nokia HERE вече е извън бета и имат официална версия за Андроид - напълно безплатна офлайн навигация. Би трябвало да е сериозен конкурент, ако не и по-добре от всички платени приложения като sygic, copilot и т.н.

 

Смятам скоро да я пробвам как се справя на живо. 

 

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2015/02/13/2471540_navigaciiata_nokia_here_za_android_e_napulno_gotova/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Би трябвало да е сериозен конкурент, ако не и по-добре от всички платени приложения като sygic, copilot и т.н.

 

 

 

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2015/02/13/2471540_navigaciiata_nokia_here_za_android_e_napulno_gotova/

 

Трудно ще  мине sygic с двата вида карта. Ето с такива "измислици" ще бият всичко "3D карти за търговски центрове и големи летища в 70 държави" :lol:

.

Връзка към мнение

Трудно ще  мине sygic с двата вида карта. Ето с такива "измислици" ще бият всичко "3D карти за търговски центрове и големи летища в 70 държави" :lol:

.

 

Еми бият ги по това, че са безплатни, а sygic-a струва 60€. Не коментирам качването на навигациите по втория начин. 

 

Между другото, гледам че sygic имат промоция, 2ри лиценз са същия продукт безплатен, някаква валентинска промоция, но според мен е отговор на HERE. Така световната им става 30 евро, чудя се дали си заслужава, ако се комбинираме с някой?

Връзка към мнение

Nokia HERE вече е извън бета и имат официална версия за Андроид - напълно безплатна офлайн навигация. Би трябвало да е сериозен конкурент, ако не и по-добре от всички платени приложения като sygic, copilot и т.н.

 

Смятам скоро да я пробвам как се справя на живо. 

 

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2015/02/13/2471540_navigaciiata_nokia_here_za_android_e_napulno_gotova/

 

 

Сутринта с пускането на Wi-Fi - я моята се ъпдейтна и вече не е бета. Не съм я пробвал как работи, но ако някой вече го е направил, моля да сподели.

Аз лично ползвам Навигон!

Връзка към мнение

Сутринта с пускането на Wi-Fi - я моята се ъпдейтна и вече не е бета. Не съм я пробвал как работи, но ако някой вече го е направил, моля да сподели.

Аз лично ползвам Навигон!

 

Можеш да прочетеш отзиви в специализираните форуми, но тук не са разрешени линкове към такива, защото имат нелегално съдържание.

Връзка към мнение

Едва ли някой може да даде подробно инфо, тъй като официалната е от 1 ден.

Споделих аз какво ползвам, линкове не съм давал, няма и да дам!

Връзка към мнение

При Nokia Here има ли възможност да се теглят карти само за определени градове ?

Например не ми трябва карта на цяла Бразилия която е близо 1.5 GB ,  а искам само Рио ?

Връзка към мнение

Има възможност за теглене на отделни области при някои държави. Например, за Италия - само за Ломбардия. Погледнах и за Бразилия. По региони е - Северен, Североизточен и т.н. Ето това е:

 

post-735-0-31548300-1423861733_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да. Сао Пауло, Минас Жераис, Рио Де Жанейро и Еспирито Санто са югоизточен регион.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При Nokia Here има ли възможност да се теглят карти само за определени градове ?

Например не ми трябва карта на цяла Бразилия която е близо 1.5 GB ,  а искам само Рио ?

Понеже предполагам, че на теб не ти трябва автомобилна навигация, за пешеходни нужди и ориентация в градска среда силно ти препоръчвам MAPS.ME - работи офлайн, за по-големте страни може да сваляш само определени райони или градове и най-вече има една много полезна за пешеходци функция - като избереш цел се появява една стрелка, която сочи посоката към целта, независимо как въртиш телефона. Това  е удобно защото понякога ( като се стъмни или е облачно и не виждаш слънцето) е трудно да определиш как са световните посоки и съответно да си ориентараш правилно картата.

Освен това прави връзка с мобилното приложение на букинг, например,  и др. подобни програми, и когато си отвориш хотелска резервация от букинг акаунта и натиснеш бутона "show directions" те пита кое да ползва - дали googlemaps или MAPS.ME (или ако имаш друго GPS- приложение) , но за googlemaps сме обсъждали какви са проблемите, когато си офлайн, а  с MAPS.ME е ОК.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да нещо такова ми трябва. В момента ползван Google maps , пробвах и някой достанеудачни прехвалени приложения , но всичко друго е добре дошло :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ние ползвахме миналата седмица Here (офлайн) за Андроид във Флорида - покритието бе много добро навсякъде, само в националния парк Евърглейдс не можа да намери Anhinga Trail, но там лесно се ориентирахме следейки пътните табели.

Няколко пъти ползвахме и опцията за търсене офлайн на заведения за хранене, аптеки, магазини - намира ги бързо, но някои от адресите вече не бяха актуални.

Дава добри гласови указания, така че шофьорът дори не се налага да се взира в екрана на телефона. Само на няколко места в Маями леко закъсняваше - ние сме на завоя, а приложението показва, че трябва да завием след 100 метра. Но такива моменти бяха изключения и ако има втори човек, който да следи картата на екрана, няма проблем да се завие навреме.

 

Определено ще ползваме приложението и занапред.

Връзка към мнение

Аз забелязах някакви проблеми с HERE като я пробвах в Истанбул. Въпреки, че бях дръпнал офлайн карта трябваше преди това да съм заредил набързо зоната онлайн, иначе не ми излизаха детайлно улиците. Сигурно е някакъв временен бъг...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.