Прескочи до съдържание

Навигации за мобилен телефон - опит за категоризация и разяснения


Препоръчани мнения

 Аз съм с HERE и в интерес на истината никога не съм имала някакви засечки, поради тази причина не се замислям , засега, да ползвам нещо друго. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Аз съм с HERE и в интерес на истината никога не съм имала някакви засечки, поради тази причина не се замислям , засега, да ползвам нещо друго. 

HERE не е он-лайн навигатор, поне доколкото знам аз де... може и да бъркам... Ако е он-лайн навигатор и си в чужбина и трябва да плащаш огромни суми за пренос на данни някък не ми се включва в листата на приложенията за навигация ... но това е лично мнение естествено.

Връзка към мнение

HERE не е он-лайн навигатор, поне доколкото знам аз де... може и да бъркам... Ако е он-лайн навигатор и си в чужбина и трябва да плащаш огромни суми за пренос на данни някък не ми се включва в листата на приложенията за навигация ... но това е лично мнение естествено.

 

Не е онлайн и вече е безплатно май за всички платформи. Всъщност не съм сигурен дали има за apple. Като цяло си е доста сериозна навигация, с доста години стаж и напълно спокойно конкурира платените офлайн програми като sygic и т.н. Те и затова рязко свалиха цените напоследък. 

 

Аз все пак препоръчвам да си има и второ приложение, базирано на openstreetmaps. Няма перфектни карти, а където едната се запъне другата може да помогне. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди време си свалих OsmAnd, защото прочетох, че я препоръчват като офлайн навигатор за Куба. Когато я пуснах почти веднага ме локализира в София и след една, две проби по предварително зададен маршрут ме преведе с гласови команди. Миналата седмица обаче в Лондон не зацепи. Зацепваше местоположение при включен wi-fi, но по улиците локатора мигаше непрестанно без да се позиционира. През декември ще я пробвам и в Рим и ако там също се държи по този начин, направо не знам как ще се придвижваме в Куба. Ясно, че ще си купя подробна пътна карта на хартия, но ми се искаше да не търся конкретни адреси в градовете...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди време си свалих OsmAnd, защото прочетох, че я препоръчват като офлайн навигатор за Куба. Когато я пуснах почти веднага ме локализира в София и след една, две проби по предварително зададен маршрут ме преведе с гласови команди. Миналата седмица обаче в Лондон не зацепи. Зацепваше местоположение при включен wi-fi, но по улиците локатора мигаше непрестанно без да се позиционира. През декември ще я пробвам и в Рим и ако там също се държи по този начин, направо не знам как ще се придвижваме в Куба. Ясно, че ще си купя подробна пътна карта на хартия, но ми се искаше да не търся конкретни адреси в градовете...

 

Това в Лондон може да е бил проблем не на навигацията, а на GPS сигнал. Има едно приложение GPS статус, ако то работи, а софтуера не, това означава, че проблема е в софтуера :) Но тъй като е засичал по wi-fi мрежи, по-скоро е бил проблем на gps сигнал според мен.

 

Иначе osmand е доста "хакерска", така да го кажем, навигация, с ужасно много насторйки и контрол. Но на мен ми крашваше необяснимо и в крайна сметка я смених със mapfactor navigator - ползва същите карти, но някак по user friendly ми е поне на мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има едно приложение GPS статус, ако то работи, а софтуера не, това означава, че проблема е в софтуера :)

 

Как точно се изписва това приложение, че излизат доста в маркета...

Връзка към мнение

Как точно се изписва това приложение, че излизат доста в маркета...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=en

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Навигацията на Google Maps вече ще може да се използва и офлайн

Google най-сетне реши да направи популярното си приложение за навигация Google Maps възможно да се използва и без постоянна връзка с глобалната мрежа. Интернет гигантът обяви, че навигацията ще може да се използва офлайн с почти пълната си функционалност.

 

Досега Google Maps позволяваше единствено да се изтегли зона от карта и тя да се преглежда без интернет връзка. При желание да се получават и гласови насоки или пък да се потърси адрес в тази зона, приложението веднага искаше интернет достъп.

 

Новата версия на Maps обаче елиминира това неудобство. Потребителят трябва предварително да потърси града или държавата чрез вградената търсачка. След това трябва да натисне бутона Download и да избере конкретната зона, която иска да бъде изтеглена на устройството му.

 

Данните ще се съхраняват на смартфона или таблета и ще позволяват получаване на гласова навигация, търсене на адреси и дори допълнителна информация, например работното време на заведение, неговият рейтинг и др. Разбира се, информация за трафика в реално време, няма да е достъпна. Потребителят ще може да съхранява множество такива зони за офлайн ползване, като Google Maps автоматично ще разпознава, когато се намира в зона без интернет достъп и ще използва наличната информация.

 

Новите функции вече са налични в Google Maps за Android, която поетапно ще може да бъде изтеглена от Google Play за всички потребители. Скоро се очаква да е готова и версията за iOS, като от Google допълват, че имат планове да предлагат и още функции за офлайн използване на Google Maps в близко бъдеще.

 

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2015/11/10/2646507_navigaciiata_na_google_maps_veche_shte_moje_da_se/?ref=yellow_fp

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Maps.me пускат и гласова навигация.
Също така вече ще може да се задава маршрут между две произволно избрани точки, а не само с използване на текущата позиция като отправна точка.

От тук (на руски език)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Навигацията на Google Maps вече ще може да се използва и офлайн

Google най-сетне реши да направи популярното си приложение за навигация Google Maps възможно да се използва и без постоянна връзка с глобалната мрежа. Интернет гигантът обяви, че навигацията ще може да се използва офлайн с почти пълната си функционалност.

 

Досега Google Maps позволяваше единствено да се изтегли зона от карта и тя да се преглежда без интернет връзка. При желание да се получават и гласови насоки или пък да се потърси адрес в тази зона, приложението веднага искаше интернет достъп.

 

Новата версия на Maps обаче елиминира това неудобство. Потребителят трябва предварително да потърси града или държавата чрез вградената търсачка. След това трябва да натисне бутона Download и да избере конкретната зона, която иска да бъде изтеглена на устройството му.

 

Данните ще се съхраняват на смартфона или таблета и ще позволяват получаване на гласова навигация, търсене на адреси и дори допълнителна информация, например работното време на заведение, неговият рейтинг и др. Разбира се, информация за трафика в реално време, няма да е достъпна. Потребителят ще може да съхранява множество такива зони за офлайн ползване, като Google Maps автоматично ще разпознава, когато се намира в зона без интернет достъп и ще използва наличната информация.

 

Новите функции вече са налични в Google Maps за Android, която поетапно ще може да бъде изтеглена от Google Play за всички потребители. Скоро се очаква да е готова и версията за iOS, като от Google допълват, че имат планове да предлагат и още функции за офлайн използване на Google Maps в близко бъдеще.

 

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2015/11/10/2646507_navigaciiata_na_google_maps_veche_shte_moje_da_se/?ref=yellow_fp

 

Някакво развитие по версията за iOS за Google Maps, по-специално - ползването й офлайн? Инсталирах Sygic - ужас, ужас... :) за момент се почуствах в цирка с тия шарении.

Редактирано от Vanko
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте!!

Преди известно време ползвах вашите услуги и останах много доволен,за което Благодаря.Планирам екскурзия на Балканите и искам съвет какво да използвам за навигация.Имам устройство за навигация Prestigio.Какви карти и от къде мога да ги сваля.Моля за по подробно обяснение!

Връзка към мнение

Здравейте!!

Преди известно време ползвах вашите услуги и останах много доволен,за което Благодаря.Планирам екскурзия на Балканите и искам съвет какво да използвам за навигация.Имам устройство за навигация Prestigio.Какви карти и от къде мога да ги сваля.Моля за по подробно обяснение!

Аз ползвам карта City Navigator Europe NT 2016.20.Мога да ти я пратя .Голяма е към 4 ГБ.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!!

Преди известно време ползвах вашите услуги и останах много доволен,за което Благодаря.Планирам екскурзия на Балканите и искам съвет какво да използвам за навигация.Имам устройство за навигация Prestigio.Какви карти и от къде мога да ги сваля.Моля за по подробно обяснение!

 

Не дискутираме тук как да се намерят карти по други начини освен официалните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!!

Преди известно време ползвах вашите услуги и останах много доволен,за което Благодаря.Планирам екскурзия на Балканите и искам съвет какво да използвам за навигация.

 

Prestigio-то би трябвало да има вградени карти за цяла Европа. Погледни дали не е така и при теб. Поне дистрибуторите за БГ го продаваха в комплект. На кутийката е описано кои карти са сложени на устройството.

По спомен, за една година от закупуването му можеш да ги осъвременяваш безплатно.

От тук: http://www.naviextras.com/

Регистрираш се. Посочваш си модела на устройството и съответно ще ти даде възможност да актуализираш закупените карти. Предлагат и за други региони (платени / под наем).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Китай-търся платена работеща навигация!!!

Ползвах легална Here (Купих си Windows fone за целта) но преди последното ми пътуване края на миналия месец, с един ъпдейт изтеглените карти на няколкото китайски провинции (Китай беше на провинции-всичко работеше супер!)ми ги ,,открадна,, Майкрософт.

В момента карти на Китай няма за Here и Sigic, китайците си ползват някакви навигации които нямат друг интерфейс освен техния си.

Ще съм благодарен за решение, не за общи приказки...

Връзка към мнение

Аз си бях купил Sygic за Андроид когато имаше промоция, взех lifetime World за 80 лв и уж забравих за проблема с навигацията. Доживотен лиценз за всички държи + ъпдейти....

 

Да обаче Сега съм с iPhone и се оказа, че няма никакъв начин по който да трансферирам лиценза си на iOS. Ползвах 7 дни безплатно премиум за пътуването ни през Балканите, отново без забележки. Но ако искам да си ползвам пълноценно навигацията трябва или да си взема андроид устройство или да платя повторно за нещо, което вече съм купил. Тъпа работа :/

 

Относно Offline опцията на Гугъл - само картата се сваля, не може да търси маршрути и да се ползва реално като навигация без интернет, но върши работа ако трябва да се ориентираш къде си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Китай-търся платена работеща навигация!!!

Ползвах легална Here (Купих си Windows fone за целта) но преди последното ми пътуване края на миналия месец, с един ъпдейт изтеглените карти на няколкото китайски провинции (Китай беше на провинции-всичко работеше супер!)ми ги ,,открадна,, Майкрософт.

В момента карти на Китай няма за Here и Sigic, китайците си ползват някакви навигации които нямат друг интерфейс освен техния си.

Ще съм благодарен за решение, не за общи приказки...

 

 

За Sygic има карта на Китай. 

Редактирано от Георги
моля, без предложения за нарушаване на авторски права
Връзка към мнение

Здравейте ! Има ли Maps.me на български?

 

Предполагам имаш предвид да говори на български? Ако няма в предложените езици, просто свали друга навигация базирана на openstreetmaps. 

 

Относно Offline опцията на Гугъл - само картата се сваля, не може да търси маршрути и да се ползва реално като навигация без интернет, но върши работа ако трябва да се ориентираш къде си.

 

От известно време вече не е така, опитай :) Теглиш си картата и може да си навигираш изцяло офлайн, да си задаваш маршрути, всичко. Работи само за кола обаче, пешеходни маршрути още не може да смята офлайн. 

Връзка към мнение

Китай-търся платена работеща навигация!!!

Ползвах легална Here (Купих си Windows fone за целта) но преди последното ми пътуване края на миналия месец, с един ъпдейт изтеглените карти на няколкото китайски провинции (Китай беше на провинции-всичко работеше супер!)ми ги ,,открадна,, Майкрософт.

В момента карти на Китай няма за Here и Sigic, китайците си ползват някакви навигации които нямат друг интерфейс освен техния си.

Ще съм благодарен за решение, не за общи приказки...

 

Много интересен казус, западните услуги явно са се дръпнали заради местни регулации и ограничения. Openstreetmaps картата като гледам пък е изцяло с йероглифи, така че не е от полза, само една улица на английски видях. Иначе Nokia Here и Sygic ползват карти на двата най-големи провайдера, така че решението май е, че няма решение поне за добре надписана карта с английска транслитерация...

 

Пробва ли с офлайн версията на гугъл дали става?

Връзка към мнение

За Sygic има карта на Китай. 

Поне аз не виждам карти на Китай в Sigic?

Много интересен казус, западните услуги явно са се дръпнали заради местни регулации и ограничения. Openstreetmaps картата като гледам пък е изцяло с йероглифи, така че не е от полза, само една улица на английски видях. Иначе Nokia Here и Sygic ползват карти на двата най-големи провайдера, така че решението май е, че няма решение поне за добре надписана карта с английска транслитерация...

 

Пробва ли с офлайн версията на гугъл дали става?

Гугъл офлайн след избор на район, излиза надпис-Районът не е достъпен (Провинция Гуандун с Гуанджоу и Шънджън-не търся подстъпите към Тибет....) други варианти?

Връзка към мнение

Поне аз не виждам карти на Китай в Sigic?

Гугъл офлайн след избор на район, излиза надпис-Районът не е достъпен (Провинция Гуандун с Гуанджоу и Шънджън-не търся подстъпите към Тибет....) други варианти?

 

ако не се справяш с карти за Sygic, Osmand+  също има карти за Китай, в краен случай и Maps.me.

Връзка към мнение

Здравейте, пътешественици. Питането, което имам може да ви се стори странно, но...

моля да проявите разбиране, тъй като съм човек, който все още не притежава смартфон а "прост" телефон.

Интересувам се дали всеки смартфон може да работи /да му се инсталира/ офлайн навигация. Т.е. дали е без значение с каква операционна система ще е фона. Интересувам се конкретно от офлайн опцията независимо от факта, че не винаги е много точно и актуално навигирането. Освен това вариантите за безплатна и платена такава услуга.

Надявам се вашите отговори да ме насочат какъв телефон да си взема. Не ми трябва друга "истинска" навигация - т.е. необходим ми е телефон с тази функция. Благодаря на всички, които четат и ще отговорят.

P.S .Ще се ползва в Холандия.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.