Прескочи до съдържание

Люксембург


Препоръчани мнения

Какво може да се види в Люксембург за един ден?

Препоръчайте и някоя кръчма? 

И някое нощно заведение, че ще сме без деца и смятам да караме и без нощувка, направо сутринта на самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А де..бяхме за една нощ миналото лято. Да ти кажа за мен лично нищо. Не че съм придирчива нещо и обикновено все ми се харесва навсякъде, но на по-скучно място не съм била. Освен това си беше голяма скъпотийка. Тъй като прелитахме от другаде и бяхме решили да погледнем за нощ дори не ни се и прииска да ходим по вън вечерта, абе никакво ми се видя такова. Помотахме се там по катедралата, по площадчета, минахме от другата страна на моста...после в един парк се забихме и накрая си се прибрахме в хотела, а зарана единодушно решихме да бягаме към френско.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Coco Mango, ако не те притеснява, че е в Софител.

http://www.visitluxembourg.com/en/what-to-do/going-out/bars-discos

А иначе и ние за ден и нещо разгледахме Grand Duchy и ни се стори достатъчно. Съществената стара градска част и двореца на Херцога се обхождат се пеша с крайцерска скорост за два-три часа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Люксембург е място за живеене, а не за туризъм, но все пак бих казал, че този град е очарователен и предлага достатъчно атракции, стига човек да го погледне с правилните очи и предварителни нагласи... ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние често летим до там. Имаме приятели, които живеят и работят в Люкси-то. Летим до Франкфурт-Хан с Райъните и оттам или с  рент-а-кар, или те ни чакат. Това летище  е на стотина километра. На мен лично, много ми харесва спокойствието там, чистотата, редът. Но в 18 часа по улиците няма хора, всички са се прибрали в къщи, ресторантите са празни, само в един квартал е оживено, където не е препоръчително да ходят туристи. Да, скъпо е, за това хората там си пазаруват в  големите хранителни вериги в  Германско. Пък и за дрехи и обувки - също. Да не говорим за това, че ако не си си купил хляб при седмичното пазаруване, просто няма от къде да купиш. Такива малки хранителни магазинчета, както при нас или по света, просто няма.

Има много красиви сгради, небостъргачи почти няма, много е красива гарата, мостът над реката, кметството.

Ако имате кола под ръка има друго много красиво място, замъкът Вианден.

http://europevideoproductions.com/luxembourg-travel-photos/vianden-castle-grand-duchy-of-luxembourg/

Самият замък е малко беден, мо мястото, на което е направен е невероятно красиво. И селцето около него, с автентични мълки кръчмички.

Ето ти малко снимки  последните са от замъка и гледката от прозореца му:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, скъпо е, за това хората там си пазаруват в  големите хранителни вериги в  Германско. Пък и за дрехи и обувки - също. Да не говорим за това, че ако не си си купил хляб при седмичното пазаруване, просто няма от къде да купиш. Такива малки хранителни магазинчета, както при нас или по света, просто няма.

На мен ми се стори много евтино кафето. Другите неща са по-скъпо, да.

Редактирано от Nine
Връзка към мнение

Селцето Вианден е много симпатично, както и гледката към замъка. Точно при моста за замъка се намира и музея-къща на В. Юго (не сме влизали). Самият замък не бе нищо особено.

 

В Люксембург, града, най-много ми хареса квартала Грунд, както за разходка, така и за хапване. Ние вече бяхме яли в центъра (доста туристически и скъпи заведения, а и на обслужване не случихме), за това там само пихме кафе и  не мога да дам конкретен съвет.

При слънчево време си заслужава и разходката около парка и реката в центъра.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Паркът около река Алзет е много красив и се намира в "долната" земя.......т.е. има много голяма денивелация между леглото на реката и горната част на града - слиза се по доста стръмни стълби.

Връзка към мнение

Аз също съм била за няколко часа.Разходка из старата част е достатъчна за 3-4 часа.Контрапункт на модерните сгради на европейските институции.На мен лично ми направи впечатление изключително елегантно облечените хора/и скъпо/.

Определено има атмосфера.

Връзка към мнение

Люксембург ми е любим. :)  В долния град има хубави заведения, музеи и галерии, в предверието на една от тях може да се види например това:

 

7317851A.jpg

 

Братята св. св. Кирил и Методи на Людмил Блажев.

 

Задължително (според мен :)) трябва да се посети Къщата на шоколада. Ето едно клипче от тубата.

 

 

От местата за хранене аз останах очарована от La Boucherie Restaurant - малко непретенциозно заведение на центъра със страхотна кухня и перфектно обслужване.

 

Люксембург не е място, на което тичаш от забележителност на забележителност, блъскайки се в тълпи туристи, но определено има страхотен чар. :)

Редактирано от Ана Синона
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Координатите на туристическия офис:

 

Luxembourg City Tourist Office a.s.b.l.
B.P. 181 |  L - 2011 Luxembourg
30, place Guillaume II  |  L - 1648 Luxembourg
tel  : (352) 22 28 09  |  fax : (352) 46 70 70
e-mail:  touristinfo@lcto.lu

 

http://www.lcto.lu/en

 

Вземете си карти на града и брошури /може да си ги свалите и от сайта/.

 

На мен града ми харесва - разположен е на различни нива и покрай река. Гледките са чудесни. Виждала съм снимки от преди войната, жалко, че доста неща са били унищожени. Мъжът ми казва, че Велико Търново му прилича на Люксембург.

 

Има обществен, безплатен lift/асансьор/, който свързва горното с долното ниво на града. Може да се разходите и пеша до долу.

 

Това лято мислим да отидем отново и да посетим The casemates http://www.lcto.lu/en/place/monument/bock-casemates http://www.lcto.lu/en/place/monument/petrusse-casemates и някой друг музей, галерия.

 

И двата пъти, които сме ходили в Люксембург, не влизахме защото след това ходихме до Trier, Германия /вторият път бяхме с родителите ми и да им ги покажем и двата града/.

 

Долу в Абатството може да се влезе в едната част, където организират временни изложби /вход свободен/.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Coco Mango, ако не те притеснява, че е в Софител.

http://www.visitluxembourg.com/en/what-to-do/going-out/bars-discos

А иначе и ние за ден и нещо разгледахме Grand Duchy и ни се стори достатъчно. Съществената стара градска част и двореца на Херцога се обхождат се пеша с крайцерска скорост за два-три часа.

Добре изглежда, мен не ме притеснява Софител, само като видя сметката да не се изпопритесня? :)

Връзка към мнение

Е сега и ти, няма страшно - ножът е дървен - вие няма да прекалявате :) Има и цени по менютата. Не съм сигурен, но виж дали не може и с Accor карта, ако имаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако пък Люксембург ви доскучае, то взимате обществен транспорт и за половин час отивате в село Шенген, та ако като държава не сме влезли в тоя договор, поне като индивидуални лица. То е на река Мозел, приятно е.......В църквата има българска икона на Св.Св. Кирил и Методий, вероятно подарена от държавата ни при взилането ни в ЕС. Има и разни други дребни забележителности, но е живописно, чисто и приятно за разходки място.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

От местата за хранене аз останах очарована от La Boucherie Restaurant - малко непретенциозно заведение на центъра със страхотна кухня и перфектно обслужване.

 

Люксембург не е място, на което тичаш от забележителност на забележителност, блъскайки се в тълпи туристи, но определено има страхотен чар. :)

Благодаря за препоръката, много приятно ресторантче, малко скъпичко, но това е в реда на нещата за Люксембург.

post-64-0-43972000-1402382682_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Благодаря за препоръката, много приятно ресторантче, малко скъпичко, но това е в реда на нещата за Люксембург.

attachicon.gifIMG_3482.JPG

Изглежда апетитно :)

 

Използвам като повод да изкажа един призив-предложение.

Понеже понятия като "скъпо" и "евтино" са в голяма степен относителни, пък и съществено значение има мястото (едно е "скъпо" в Люксембург или в Монако, друго е в някое градче в  Португалия) , молбата ми е при такива описания по възможност (и ако пишещият си спомня, разбира се) да се дава някаква приблизителна цена в евро на човек (възрастен) за нещо базово като напр. салата+основно+десерт+1бира/1 чаша вино, та да може четящите да добият по-добра представа за цените. :rolleyes:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Изглежда апетитно :)

 

Използвам като повод да изкажа един призив-предложение.

Понеже понятия като "скъпо" и "евтино" са в голяма степен относителни, пък и съществено значение има мястото (едно е "скъпо" в Люксембург или в Монако, друго е в някое градче в  Португалия) , молбата ми е при такива описания по възможност (и ако пишещият си спомня, разбира се) да се дава някаква приблизителна цена в евро на човек (възрастен) за нещо базово като напр. салата+основно+десерт+1бира/1 чаша вино, та да може четящите да добият по-добра представа за цените. :rolleyes:

Подкрепям.

Двете ни основни ястия- стек тартар и джолан бяха по 16-17 евро, виното мисля, че беше 24 евро(по-евтини нямаше, само наливните), люксембургско. Салатите бяха по 6-8 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Моля, дайте предложения за директен и бърз трансфер от Люксембург или Трир до Идар-Оберщайн! Ренткара не е удачен, 3-4 часовите пътувания с влак също

Връзка към мнение

До летище Хан с Флибко и оттам пак с автобуа.Има го на сайта на летището.

Този трансфер  с линия 351 го планирам за следващия ден от Оберщайн до Хан. Не ми се ще да го ползвам и в двете посоки. Други варианти няма ли?

Връзка към мнение

Друг вариант е от Люксембург до Saarbrücken с автобус(има доста възможности, в зависимост от часа) и после с влак до Idar-Oberstein.

Не съм гледла каква продължителност има пътуването по този маршрут.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
Георги Матеев

3 нощувки / 2 пълни дни през декември как ви се струват за Люксембург?

 

Искам да го разгледам спокойно без да се юркам, но и в същото време да не ми доскучае.

Връзка към мнение

Абсолютно. Дори 3 нощувки са много, но това е лично мнение след 2 години живот там. Също така след 20.12 смятай, че почти всички приходящи напускат града и може да е доста скучно. Ако не си по работа там, може да разместиш плана, за мен Люксембург е най-много уикенд дестинация- 2 дни, 1 нощувка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подкрепям. Люксембург спокойно за ден може да се обиколи. Е, като сложиш и някоя кръчмичка, една нощувка с два дни е ок.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.