Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране на летище София / Варна / Бургас


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Наскоро открих и успешно се възползвах от този сайт: http://www.parkvia.com/

 

Предлага евтино дългосрочно паркиране на автомобил на летищата в София, Варна и Бургас.

 

Специално за София цената е изключително изгодна - паркинг за 2 пълни дни например излиза едва 7 лева. При по-кратки пътувания извън страната е по-изгодно (и удобно) да отидеш със собствената си кола до летището и да платиш за паркинг, отколкото да ползваш такси.

 

Излишно е да казвам, че тези паркинги са много по-евтини спрямо тарифите на официалните летищни паркинги.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Наскоро открих и успешно се възползвах от този сайт: http://www.parkvia.com/

 

Предлага евтино дългосрочно паркиране на автомобил на летищата в София, Варна и Бургас.

 

Специално за София цената е изключително изгодна - паркинг за 2 пълни дни например излиза едва 7 лева. При по-кратки пътувания извън страната е по-изгодно (и удобно) да отидеш със собствената си кола до летището и да платиш за паркинг, отколкото да ползваш такси.

 

Излишно е да казвам, че тези паркинги са много по-евтини спрямо тарифите на официалните летищни паркинги.

 

 

А видя ли къде е този паркинг за 2 дни на цена 7 лв?! :biggrin:    Selected Car Park: Sofia / ATM Centre Hotel Parking Sofia

 

Намира се на 7-ми км на "Цариградско шосе" или имаш още 4-5 км до летището, което определено не е на летището. :biggrin: . Ще трябва  да чакаш за трансфери и губене на време. По-добре паркирай пред някоя панелка - все още на са зонирани. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Аз съм използвал ATM CENTRE HOTEL PARKING SOFIA и като цяло съм доволен.Цената е в пъти по-ниска от цената на паркинга на летището и предлагат безплатен шатъл до летището с един VW Caddy.Паркингът не изглежда много сигурен, но служителите твърдят, че е с 24ч охрана и до сега не са имали проблеми.Като цяло мисля пак да използвам паркинга.

ATM Centre Hotel Parking Sof
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

А видя ли къде е този паркинг за 2 дни на цена 7 лв?! :biggrin:    Selected Car Park: Sofia / ATM Centre Hotel Parking Sofia

 

Намира се на 7-ми км на "Цариградско шосе" или имаш още 4-5 км до летището, което определено не е на летището. :biggrin:

 

Не само че видях, но и ползвах точно този паркинг. И какво като не е баш на летището, на практика какво значение има къде ще се намира физически колата ти, стига да е охраняема (както е в случая)? ATM паркингът се намира на точно 4 минути от летище 'София' (засекох ги) и важната подробност е, че ти се осигурява безплатен двупосочен трансфер от паркинга директно до терминала и обратно. Това влиза в цената.

 

Отиваш на паркинга, оставяш си колата и след това техния минибус те закарва на терминала, от който излиташ. Като се прибираш им звъниш по телефона когато кацнеш, идват веднага и те закарват обратно до колата ти. Схемата работи бързо и безотказно, проверено вече 2 пъти от личен опит. Ще ги ползвам постоянно защото наистина спестява доста кеш, особено ако пътуваш често за по ден-два-три.

 

Ето ти конкретен пример. Преди 2 седмици аз и един колега имахме пътуване до Германия. Двамата с него живеем в различни краища на София. Моето такси до летището е 25 лв. в двете посоки, а неговото е 35 лв, тоест такситата ни нормално досега излизаха 60 кинта. Сега обаче аз взех колегата с моята кола и после оставихме автомобила на въпросния паркинг. Накрая цялата операция (общо с изгорения бензин) ми излезна 15 лв. Краен резултат - спестени от въздуха 45 кинта.

 

Лично в моя случай сметнах, че тази схема може да ми спестява на годишна база около 600-700 лв. Въобще да не говорим колко по-удобно е да се движиш със собствената си кола. Според мен определено си заслужава :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

По този повод отдавна се чудя за следния вариант: Тъй като транспортът до Букурещи е кофти, когато намеря подходящ полет, дали може да се използва варианта отиване с кола до там, паркиране за няколко дни в междублоковите пространства, отиване до летището с автобус и при пристигане всичко това в обратен ред. Някой дали е правил подобно нещо и дали си заслужава като вариант? Дали румънещито няма да ми оглозга колата или местният паяк да ми я вдигне?

Връзка към мнение

По този повод отдавна се чудя за следния вариант: Тъй като транспортът до Букурещи е кофти, когато намеря подходящ полет, дали може да се използва варианта отиване с кола до там, паркиране за няколко дни в междублоковите пространства, отиване до летището с автобус и при пристигане всичко това в обратен ред. Някой дали е правил подобно нещо и дали си заслужава като вариант? Дали румънещито няма да ми оглозга колата или местният паяк да ми я вдигне?

По-добре си остави колата на познати в Русе. Там ще има човек който да я наглежда, а от Букурещ до Русе е станало като градска линия - таксита, маршрутки .....

Връзка към мнение
Георги Матеев

По този повод отдавна се чудя за следния вариант: Тъй като транспортът до Букурещи е кофти, когато намеря подходящ полет, дали може да се използва варианта отиване с кола до там, паркиране за няколко дни в междублоковите пространства, отиване до летището с автобус и при пристигане всичко това в обратен ред. Някой дали е правил подобно нещо и дали си заслужава като вариант? Дали румънещито няма да ми оглозга колата или местният паяк да ми я вдигне?

 

Ако намериш някакъв румънски вариант на www.parkvia.com, то определено ще ти излиза много по-изгодно и удобно да ходиш до Otopeni със собствената си кола. Ако колата е оставена на платен охраняем паркинг не виждам как би имало проблем с крадци или паяци.

 

Да вметна още нещо, което едва сега забелязах. www.parkvia.com предлагат по-евтино паркиране и на летището в Солун. Това би могло да е полезно на всички, които летят с Ryanair от там.

Връзка към мнение

По-добре си остави колата на познати в Русе. Там ще има човек който да я наглежда, а от Букурещ до Русе е станало като градска линия - таксита, маршрутки .....

 

Не е точно така. Аз съм от Русе и затова казвам, че транспортът е сложен, колкото и различно да изглежда отстрани. При познати не виждам защо да я оставям, докато може и пред моя блок  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако намериш някакъв румънски вариант на www.parkvia.com, то определено ще ти излиза много по-изгодно и удобно да ходиш до Otopeni със собствената си кола. Ако колата е оставена на платен охраняем паркинг не виждам как би имало проблем с крадци или паяци.

 

Мерси, варианти намерих, но не съм свикнал да давам пари за паркинг, колата ми не е толкова ценна и скъпа и искам да избегна този разход, за да използвам парите по по-добър начин. Затова се интересувам ако някой има наблюдения дали няма опасност да се остави както си ги оставяме край блока в България.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Мерси, варианти намерих, но не съм свикнал да давам пари за паркинг, колата ми не е толкова ценна и скъпа и искам да избегна този разход, за да използвам парите по по-добър начин. Затова се интересувам ако някой има наблюдения дали няма опасност да се остави както си ги оставяме край блока в България.

 

Е, то никой не обича да дава пари за паркинг, но ако не става въпрос за голяма сума може би все пак е за предпочитане да платиш за да си спокоен за колата. При всички случаи печелиш голямо удобство, особено ако пътуваш с по-тежък куфар.

 

Според мен точно в Румъния неохраняема кола с чужд регистрационен номер би била като магнит за местните крадци. Но предполагам много зависи и от това какво място ще намериш. Аз поне не бих поел такъв риск, освен ако нямам добра застраховка на автомобила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жоро,в рамките на 24часа за втори път ти благодаря за открехването.При мен проблема с паркирането на Аерогара София винаги ми е бил "трън в очите".З аповече от седем дена 70лева.На всичкото отгоре гледам като пътувам да не нося много левове.Миналата година имахме време преди полета в София и си похарчихме всичките левове.Прибираме се и тръгвам да плащам с кредитна карта-не може.Само на терминалите,които "случайно" не работиха.Посъветваха ме да сменя евра в банката на летището-курс купува 1,52лв.Вдигнах луд скандал,което с нищо не ми помогна.Добре,че един от опашката ми смени 40евра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Посъветваха ме да сменя евра в банката на летището-курс купува 1,52лв.

 

1,52 :O Това е направо пладнешки обир, тези са по-нагли и от магураджиите едно време!

 

А схемата с паркинга бачка наистина безотказно. Когато го ползваш драсни да кажеш дали и при теб всичко е минало ОК.

Връзка към мнение

И аз благодаря за информацията, родителите ми ще го ползват след две седмици. И един въпрос. Като оставят колата веднага ли става трансфера до летището, за да знаят колко време да си предвидят преди полета?

Връзка към мнение

1,52 :O Това е направо пладнешки обир, тези са по-нагли и от магураджиите едно време!

 

А схемата с паркинга бачка наистина безотказно. Когато го ползваш драсни да кажеш дали и при теб всичко е минало ОК.

За следващо пътуване 14.06.-22.06.

Връзка към мнение

... Отиваш на паркинга, оставяш си колата и след това техния минибус те закарва на терминала, от който излиташ. Като се прибираш им звъниш по телефона когато кацнеш, идват веднага и те закарват обратно до колата ти. Схемата работи бързо и безотказно, проверено вече 2 пъти от личен опит. Ще ги ползвам постоянно защото наистина спестява доста кеш, особено ако пътуваш често за по ден-два-три.

 

Абсолютно вярно! Изпробвано и от мен! Ще ползвам услугите им отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

И аз благодаря за информацията, родителите ми ще го ползват след две седмици. И един въпрос. Като оставят колата веднага ли става трансфера до летището, за да знаят колко време да си предвидят преди полета?

 

Да. Тръгваш към летището буквално няколко минути след като си оставиш колата на паркинга.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз благодаря за информацията, родителите ми ще го ползват след две седмици. И един въпрос. Като оставят колата веднага ли става трансфера до летището, за да знаят колко време да си предвидят преди полета?

 

Бусчето тръгва веднага, след като оставите колата и прехвърлите багажа. Предвиди си все пак едни +20 мин. примерно, за да си спокойна. Трансферът е не повече от 5-6 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Резервирах си паркинг през сайта за летището в Букурещ , за 4 дни - 50 лв, което е добра цена, при условие , че трябва да анга жирам два пъти някой да ме закара и върне по мрашрута Русе - Букурещ. Като се върна ще пиша дали съм доволна. По въпроса за паркиране в Букурещ , в междублоковото пространство не знам , как е, но доста от колите на румънците са с русенски регистрации, така че не бих казала , че ги приемат като чужда ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Резервирах си паркинг през сайта за летището в Букурещ , за 4 дни - 50 лв, което е добра цена, при условие , че трябва да анга жирам два пъти някой да ме закара и върне по мрашрута Русе - Букурещ. Като се върна ще пиша дали съм доволна. По въпроса за паркиране в Букурещ , в междублоковото пространство не знам , как е, но доста от колите на румънците са с русенски регистрации, така че не бих казала , че ги приемат като чужда ;)

 

Очевидно http://www.parkvia.com/ предлага нискобюджетно паркиране и на летището в Букурещ. Не бях забелязал досега. В такъв случай сайтът покрива всички български летища + Солун и Букурещ, което го прави още по-полезен.

 

Анелия, пиши после да кажеш как е било качеството на услугата :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жоро,в рамките на 24часа за втори път ти благодаря за открехването.При мен проблема с паркирането на Аерогара София винаги ми е бил "трън в очите".З аповече от седем дена 70лева.На всичкото отгоре гледам като пътувам да не нося много левове.Миналата година имахме време преди полета в София и си похарчихме всичките левове.Прибираме се и тръгвам да плащам с кредитна карта-не може.Само на терминалите,които "случайно" не работиха.Посъветваха ме да сменя евра в банката на летището-курс купува 1,52лв.Вдигнах луд скандал,което с нищо не ми помогна.Добре,че един от опашката ми смени 40евра.

И аз да се наредя на опашката на тези, които благодарят! :) От началото на годината два пъти  платихме - веднъж 105 и веднъж - 115 лева на паркинга на летището. Предстои ни Сицилия за две седмици и едно още по- дълго пътешествие. Веднага ще го пробваме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

аз вече няколко пъти ползвам този паркинг: http://www.parking-airportsofia.eu/, намира се точно на кръстовището със светофарите за Т1 и Т2. За лоу-кост полетите е супер удобно, Т1 се намира на 200-300 метра от паркинга. Обикновено правя следната схема: отивам първо с колата на терминала, оставям домочадието или там с когото пътувам и багажа, после на паркинга, оставям колата и пеша отивам до Т1. На връщане обратната схема :P Доколкото знам, за Т2 предлагат трансфер, но не съм го ползвал. Последно паркирах на този паркинг началото на месец април, 5 лв. на започнат ден за лека кола. Охраняем е денонощно, служителите са много любезни, възможна е резервация и по телефон, даже е препоръчителна :)

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз съм ползвала паркинга на кръстовището със светофарите за Т1 и Т2 и съм много доволна. Трансферът до и от Т2 е 3 лв. и става много бързо. При пристигането не чакахме въобще, идват на минутата.

Според мен за Т1 схемата на  Hayasko е най-удобна. Но за Т2 следващия вторник ще пробваме http://www.parkvia.com/ и ще направим сравнение. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На АТМ паркинга нямат места до края на месеца, както се установи днес.

Лошо :(

Предполагам следващата (обективно погледнато - логична) стъпка е повишаване на цената ... :huh:

Връзка към мнение
Георги Матеев

На АТМ паркинга нямат места до края на месеца, както се установи днес.

 

Хмм, значи добре че миналата седмица си резервирах всички нужни паркинги за 6 месеца напред...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.