Прескочи до съдържание

airbnb


maik

Препоръчани мнения

привет,
имате ли практически опит с тоя сайт. вече имам платена една резервация, която ще се случи след 2 седмици време (дано да се случи де), но днес ме споходиха разни съмнения за сайта.
а ме споходиха, защото днес се опитах да направя друга резервация. писах на един момък с апартамент в малта с обявена цена 30Е, че имам интерес към имота за 3 дни и той ми отвърна, че нямало проблем, имотът бил свободен и щял да бъде мой за 350Е. аз се ококорих пред екрана, рекох си, че сигурно момъкът е цъкнал нещо грешно по клавиатурата, и му писах, че навярно е станало бякакво объркване и ако обича, би ли конкретизирал дали цената е 30Е на нощ, както е обявено, или е 350 за целия период, както той пише. той потвърди сумата е от 350 Е. после се върнах в привюто на апартамента да видя аз ли съм в грешка, ама се оказа, че не съм. сумата в сайта си е все така 30 Е.
и така започнах да се съмнявам.
и рекох да попитам тук кой какво е преживял с тоя сайт. 'щото ако след 2 седмици хартисам в швеция с 2те деца край мен, ще има да вия;

Връзка към мнение

Много хора го ползваме и то често :)

 

Проблема, е че много от хостовете не са в час как работи сайта. Те виждат, че сайта им взима 10% комисионна и гледат да си спестят разходите. С две думи - този хост не е в час, просто си намери друг. Някой, който има много положителни ревюта. В никакъв случай не се съгласявай да превеждаш пари извън системата на airbnb, например през банков превод, western union и т.н.

Връзка към мнение

ами 33 плюса има. 
може би сме риджекнати на етнически принцип - виждат българи и отказват. от къде да знам...
ясно. ще чекна други и междувременно ще стискам палци за швеция;

 

Връзка към мнение

ами 33 плюса има. 

може би сме риджекнати на етнически принцип - виждат българи и отказват. от къде да знам...

ясно. ще чекна други и междувременно ще стискам палци за швеция;

 

 

 

Няма такова нещо. А ако те реджектне със сигурност просто ще те отхвърли, без да се обяснява каква е цената, има това право. Дай листинга тук, ако не е тайна. 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

а! че защо да е тайна! не е. ето апартаментa:
https://www.airbnb.com/rooms/783500?checkin=08%2F08%2F2014&checkout=08%2F11%2F2014&guests=2&s=VekD
аз резервирах един много скъп в столицата (през букинг), ама после си рекох да намеря нещо по-периферно и разликата в сумите да обърнем в бири/сладолед, та затова се полакомих за тоя;

Редактирано от maik
Връзка към мнение

а! че защо да е тайна! не е. ето апартаментът:

https://www.airbnb.com/rooms/783500?checkin=08%2F08%2F2014&checkout=08%2F11%2F2014&guests=2&s=VekD

аз резервирах един много скъп в столицата (през букинг), ама после си рекох да намеря нещо по-периферно и разликата в сумите да обърнем в бири/сладолед, та затова се полакомих за тоя;

 

Изглежда читав. Според мен може да става въпрос за някаква нормална грешка. Човека предлага още 12 апартамента, между 30 и 150 евро на вечер, да не би да си мисли, че говорите за някой от другите?

 

По идея плащаш само това, което пише в airbnb. Ако искаш му прати пак едно доуточнително писмо, така и така тук пише 30, защо ми искаш 350. Ако пък не желаеш, предполагам има и други апартаменти там. 

 

Така е с тоя сайт, не е автоматична резервация като в букинга, понякога има преживявания и тръпки покрай резервирането, но в повечето случаи и си заслужава :)

Връзка към мнение

Принципно може би е добре да се поразговорите, уточните, не е добра идея просто да набереш датите и да цъкнеш Book. А когато гледаш цените, избрала ли си коректно броя на хората, цената може да варира от това.

Ако има някакви проблеми, те няма да са от сайта, а от съответния хост най-вероятно и сайта ще съдейства.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

оо, ама аз изобщо не съм букнала. точно обратното. подходих възпитано и първо се представих и питах. не пътувам от вчера все пак :)
ето разговора:

аз: 
Hi, 
Me and my husband are going to flight to Malta for 4 days in August (8-11.08). I found your flat and it seem great for our needs. 
If you decide to accomodate us, it's good to know that we are going to land at Malta's airport at 21.25 local time, which means that we can reach your place nor early than 22.30 pm. 
I'm open to answer all your questions if you have some; 
And I will look for your answer as well :) 
Regards, 
....
той: 

Thank you for your message

yes, apartment is available and the price is euro 350 for 3 nights 
(the price on the site gets miscalculated when the stay requested is of less than 7 nights)

let us know if you have more questions. 
thanks 

аз:
Probably I did not understand your price correctly. 
In the appartment description it was written 30 E for a night (which means 90E for our 3 night), but here you ask 350E. 
Could you, please, inform me for the acctual price; 
Thank you in advance, 
Maya
той: 
the price on the site gets miscalculated when the stay requested is of less than 7 nights

correct price is eur 350 
thanks 
аз:
I dropp off then. 
Thank you for your time; 
M.

това точно ме смути. че имахме стегнат разговор и очевидно бъгът не е в мен; затова заподозрях сайта. но ето вие казвате, че там обичайно са изрядни. не ме притеснява тоя точно случай, а предстоящото ни семейно пътуване в пълен комплект и потенциалните негативни изненади. аз имам толкова много бъгове със самолети, полети, чупени крака на път и какво ли още не, та преди всяко тръгване за някъде започвам да подозирам и съчинявам дивотии..

Редактирано от maik
Връзка към мнение

Хъх, между другото наистина като въведеш 7 нощувки и изведнъж цената скача на 90 евро на вечер, а иначе си е по 30... За първи път виждам нещо такова.

Връзка към мнение

Ами може той нещо да е объркал като е въвеждал цените в сайта и да показва не каквото той иска, или просто да не може да стане както той иска. Явно държи на голямата цифра, търси друг. 

Връзка към мнение

Изглежда странно, ама според мен може да се прави, ако мине номера... На мен от линка за 3 нощувки за двама ми излизат 103 Евро, пробва ли да цъкнеш този бутон и да видиш така да букнеш апартамента, хоста не може да го промени ръчно на 350 Евро.

Връзка към мнение

о да! категорично няма да идем там. много нечиста и хлъзгава сделка е тая. имам друга резервация, от сигурен сайт, но е за двойна цена. ще помисля ден-два дали да задържа това, което е сигурно, но скъпо, или да взема друго по-евтино;
благодаря за мненията във всеки случай;

Връзка към мнение

Не е много по темата, но се замислих, че досега не съм срещала цена от 30 евро за апартамент в Европа.

Малта брои ли се за Европа, пък и БГ също :)

 

Иначе няма ли други хостове в този район в airbnb?

Връзка към мнение

oо, има. в северната част харесах апартамент за 40Е за 2ма. при това е по-хубав и от този съмнителния, и от другия, скъпия, дето е във валета. отметнах задачата считам :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 10 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.