Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Аз да се изкажа малко не съвсем на място.Два опита имам с този сайт, благодарение на форума.И двата - изключително успешни и чудесни попадения.И в двата случая, след като резервирах и платих, ми се даде телефона на хоста и натам си общувах с него.Всичко, що не ми беше ясно, го уточних така.Най-вече ме интересуваше паркирането.И в двата случая ми го осигуриха.

Това лято, ще ползвам отново този в Ница, но вече се разбрах директно със собственичката, не през сайта. А в следващия януари ще ползваме отново и другия апартамент във Виченца,живот и здраве, се абонирахме за всеки януари натам. Тоест и на двете места се сдобиха с постоянен сериозен клиент.

Може би, не е правилно да се договарям директно, но вече се познаваме лично и не мисля, че ни трябва защита от посредник.От сайта,де.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И каква точно е идеята на последното мнение? Създавайте контакти и след това елиминирайте платформата. Съжалявам, но лично на мен това не ми звучи добре. И го казва човек, който категорично не е фен на тази платформа, макар и с едно безпроблемно настаняване. Сега дори си спомних, че на раздяла след двуседмичен престой, абсолютно несъзнателно и без капка задни мисли попитах холандецът при следващо наше посещение дали да не му пиша директно на личния мейл. Погледна ме много странно, а аз в този момент осъзнах какво съм попитал...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, Duke каза:

И каква точно е идеята на последното мнение? Създавайте контакти и след това елиминирайте платформата. Съжалявам, но лично на мен това не ми звучи добре. И го казва човек, който категорично не е фен на тази платформа, макар и с едно безпроблемно настаняване. Сега дори си спомних, че на раздяла след двуседмичен престой, абсолютно несъзнателно и без капка задни мисли попитах холандецът при следващо наше посещение дали да не му пиша директно на личния мейл. Погледна ме много странно, а аз в този момент осъзнах какво съм попитал...

Прочети още  

Нали казах, че не е съвсем на място.

Похвалих се и сондирам мнение дали не греша.

Ама моите хостове и двамата  сами предложиха.

Тебе холандецът не те е харесал,  сигурно гледаш лошо.:dance:

Пък аз съм една благичка, сладкодумничка ,  няма как да не ме харесат. :dancing::dancing:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Ама моите хостове и двамата  сами предложиха.

Съгласен съм, хората са еднакви навсякъде. Колкото повече слизаш на юг и колкото повече пътуваш на изток в Европа, опитите за минаване метър зачестяват... ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мерси за разяснението. Открих още едно място. Айде сега, да помоля да кажете мнение, кое е по-добро. Решихме, че ще се движим основно с велосипеди и пеша и един ден ще прекараме във Версай.

 

1. https://www.airbnb.com/rooms/7318898?wl_source=list&wl_id=209109889&role=wishlist_owner&check_in=2017-07-30&check_out=2017-08-03&guests=2&adults=2&children=0&infants=0

2.

https://www.airbnb.com/rooms/17884763?wl_source=list&wl_id=209109889&role=wishlist_owner&check_in=2017-07-30&check_out=2017-08-03&guests=2&adults=2&children=0&infants=0

 

Основните места, който трябва да посетим са със жълти звездички на картата. Отделно забележителностите от вън. Тази информация я давам заради избора на локация.

Paris.png

Връзка към мнение

аз пък споделям мнението на @AlexandraKo

за моите 12%, които плащам на платформата, получавам директен контакт с избраното място, и някаква защита в случай, че хостът канселира - в случай че съм склонна да поема риска за второто след успешен първи контакт и добри последващи отношения с хоста, не виждам причина отново да плащам подобна такса

 

и ние миналото лято си наехме страхотен апартамент в Оазис на Лозенец, и с дамата-собственик имахме чудесна комуникация през целия престой и след това, и определено съм склонна това лято да си приказвам директно с нея за нова резервация, вместо да давам на airbnb над 100 лева за телефонен номер, който вече имам, пък нека е тарикатско и южняшко :)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@EliDion, няма как с една локация да обхванеш всичко, което искаш да видиш пеша, освен ако интересите ти не са фокусирани на малко неща в центъра :) Така че от двете, аз бих избрал това, което е с по-близък достъп до метро, а и бих прегледал някой от кварталите да не са опасни. Може би да пуснеш питане във френския подфорум, че тук не знам дали четат всички. Ето подходяща тема:

 

 

Връзка към мнение

Да, Георги, абсолютно си прав. Тъкмо влизах да си махна този пост и да пиша във Френската тема. Ама късно се усетих.:blush: Ако искаш изтрий го ти, че аз така и не разбрах как мога да трия постове.

Мижду другото, от едното място ми писаха, че не знаела дамата дали ще има този апартамент през август и да и пиша по-нататък във времето, ако искам. Незнам дали да го разберам като учтив отказ. :)

 

Връзка към мнение

Използвал съм много пъти AirBNB, все никакви ядове... докато не стигнах до Нюкасъл в Северна Англия. Да ви разкажа малко за моите неволи там. Търсим ние хотел за booking и цените направо ми иде да си резна вените като ги гледам. Отварям airbnb подобно нещо... но намирам една офертичка, една единствена офертичка, която е 3 пъти по-евтина от останалите. Веднага ми щракна, че нещо не е наред, но си викам, каквото пише - тва е. При booking съм резеривал error fare и ми е минавал, викам си, че и тук ако има нещо няма да има ядове. Та слагам аз, че сме 3ма и то ми дава цена 110 евро за 3 нощувки. Чутовно яка цена, в сравнение с 300те евро, което беше най-евтиният хостел в booking. Резериваме с instant booking през airbnb. И тук се почват неволите. Свързва се хостът с нас и ни казва, че всъщност е грешка и това е цената за 1 човек. И тук големият парадокс... в резервацията наистина пише 1 bed,  но 3 guest. Т.е. ние сме си платили за 3ма човека и 1 легло. Обаче... аз спокойно й казах, че не ми дреме къде ще спя, платил съм си за това, искам си това, пък аз ще се оправя (бая сме попътували с моите приятели и като цяло не ни е проблем да спим по на пода и т.н.). От там хостът (противна британка) започва да ми крещи как трябва да кенселирам. Обаче при кенселиране има условие при нея, че се удържат 50% от сумата. Опитах се да й обясня, че проблемът не е мой и аз няма да кенселирам нищо, а просто искам ако тя ще кенселира - да кенселира. Ако ли не - да ми даде 1 легло и да си затвори очите. Е... не мина номера и спря да отговаря тъпият хост. И отново мъки.... airbnb не си обявяват телефона и като четох по сайтове е бая тегаво да ти се реши такъв проблем. А парите са дръпнати от картата вече и мен почва да ми излиза пушек от ушите. Намирам обаче през някакъв äirbnbhorror сайт телефончето на airbnb UK иим звънкам. Нямате си напредстава за колко приятна госпожица ми вдигна от другата страна. Каза ми в никакъв случай да не кенселираме ние и, че хостът трябва да го направи. Обясних ситуацията, че хостът е дървен философ и няма как да се разберем. След 2 часа резервацията беше кенселирана и от тогава няма обява от този хост. Май бая са я натегнали бабичката. Та това го казвам за да имате едно наум да гледате по-внимателно какво се резервира.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 23.03.2017 г. в 18:34, edbloom каза:

Всеки си знае и решава за него, но за трети път да напомня, че нямам проблем да плащам в евро и последните вече 3-4 пъти всичко е ОК.

 

На 24.03.2017 г. в 13:03, baiKolio каза:

 

И при мен така... За 52 евро взе 107 лв :(

Въртях, суках, не можах да го направя да ме чарджва във валутата на хоста. 

Накрая ми писна и зададох като страна на произход Италия и ... воала. Следващата ми сметка си дойде в € и ни стотинка в повече.

Сложих карта в евро, зададената валута на цените ми е евро, сменям държавата, тя пак се връща на България, а крайната цена ми се посочва в лева по трънския курс. Преди седмица беше трънски, но в моя полза, днес май искат да си вземат обратно авантата.

Връзка към мнение

Какво мислите - При хост със светкавичка (нов), реших да пиша, за да задам няколко въпроса - дали е близо до еди къде си и кога мога да се настаня най-рано защото не пишеше, много любезен пост, при това на френски (накарах детето да пише). Отговорът е, че е дадено под наем. В календара не е отчетено, че е заето. От друг профил като вляза ми дава, че е свободно. Аз искам за 1-3- юЛи, а на календара е заето до 1-3 юНи.

Дали е рано да се търси от сега за юли - август?

Връзка към мнение
преди 19 минути , EliDion каза:

Какво мислите - При хост със светкавичка (нов), реших да пиша, за да задам няколко въпроса - дали е близо до еди къде си и кога мога да се настаня най-рано защото не пишеше, много любезен пост, при това на френски (накарах детето да пише). Отговорът е, че е дадено под наем. В календара не е отчетено, че е заето. От друг профил като вляза ми дава, че е свободно. Аз искам за 1-3- юЛи, а на календара е заето до 1-3 юНи.

Дали е рано да се търси от сега за юли - август?

По принцип е малко рано, да. Причината, е че airbnb не работят като останалите сайтове и хостовете не получават предварително пари дори да запазиш година предварително. За това и хостовете нямат стимул да дават местата си твърде рано, а в последствие да се окаже, че има силно завишено търсене и е възможно да вземат повече пари. Мисля, че месец, месец и половина е добро време да почнеш да се ослушваш, популярните хостове ще почнат да се пълнят по това време. Нека и samuraika каже дали говоря глупости :)

 

А иначе както споменах много хора дават стаи, но не са изцяло запознати нито с платформата, нито с приетите норми на общуване. Необновени календари си е честа гледка. 

Връзка към мнение

Имам въпрос относно отмяна на резервации в airbnb. Възможна ли е отмяна на една от няколко нощувки, резервирани при хост с moderate статус, при положение че направената промяна е с повече от 5 дни преди първата нощувка?

Връзка към мнение
преди 1 час, mary_shery каза:

Имам въпрос относно отмяна на резервации в airbnb. Възможна ли е отмяна на една от няколко нощувки, резервирани при хост с moderate статус, при положение че направената промяна е с повече от 5 дни преди първата нощувка?

Може. Направих това, обаче .... докато започвах промяната, излезе съобщение, че ще ми върнат 90 лв., обаче след като я завърших, се появи съобщение, че ще ми бъдат върнати 80 лв. Веднага им писах, но ни вестник, ни кост.

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Пак въпрос. Тъй като на няколко последователни запитвания имам отказ, направих няколко запитвания наведнъж - започнаха много бързо да се запълват харесаните от мен. Една от домакините се съгласи и ми е изпратила покана за букване. Гледам отдолу се върти някакъв часовник на обратно. Това значи ли, че ако не букна в срока ще загубя квартирата. Иска ми се да изчакам и още няколко отговора. Тази обаче е на супер място, но е леко скъпа. И сега се чудя. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , EliDion каза:

Пак въпрос. Тъй като на няколко последователни запитвания имам отказ, направих няколко запитвания наведнъж - започнаха много бързо да се запълват харесаните от мен. Една от домакините се съгласи и ми е изпратила покана за букване. Гледам отдолу се върти някакъв часовник на обратно. Това значи ли, че ако не букна в срока ще загубя квартирата. Иска ми се да изчакам и още няколко отговора. Тази обаче е на супер място, но е леко скъпа. И сега се чудя. 

Поканата би трябвало да е с валидност 24 часа, т.е. би трябвало в този период да можеш да поизчакаш други отговори. Но не съм сигурен дали хоста не може да я оттегли във всеки един момент също. 

преди 2 часа, mary_shery каза:

Имам въпрос относно отмяна на резервации в airbnb. Възможна ли е отмяна на една от няколко нощувки, резервирани при хост с moderate статус, при

положение че направената промяна е с повече от 5 дни преди първата нощувка?

Системата ще преизчисли какво е необходимо да се доплати, какво ще се върне и т.н. Би трябвало да ти даде цялата информация преди да финализираш промяната. Ако не се лъжа, хоста също трябва да одобри. 

 

преди 39 минути , Zaro каза:

Може. Направих това, обаче .... докато започвах промяната, излезе съобщение, че ще ми върнат 90 лв., обаче след като я завърших, се появи съобщение, че ще ми бъдат върнати 80 лв. Веднага им писах, но ни вестник, ни кост.

Мудно работят, но ефективно. Аз ги чаках повече от две седмици по оплакването ми с болното бебе, след като веднъж отговори конкретен техен агент всичко стана много бързо. 

Връзка към мнение

Мерси Георги, мисля да буквам . Много ми харесва локацията. Има много добри отзиви, макар снимките и описаното много, много да не си кореспондират. А и с твоята отстъпка излиза на добра цена мисля, като за центъра на Париж. Ако някой желае може да направи коментар. Ето това е.

https://www.airbnb.com/rooms/874163?check_in=2017-07-30&guests=1&adults=1&check_out=2017-08-03

А и да попитам, защо при съобщенията където ми дава възможност да букна не се вижда отстъпката. От основната страница ли трябва.

 

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
преди 13 часа, EliDion каза:

А и да попитам, защо при съобщенията където ми дава възможност да букна не се вижда отстъпката. От основната страница ли трябва.

 

Отстъпката излиза чак накрая, като се калкулира финалната цена и се добавя автоматично. 

Връзка към мнение

EliDion вече е букнала, но да си кажа...

За юли-август всичко се пълни много бързо и отнапред. По принцип логиката на Георги е правилнаа, но ваканционните месеци са друга бира, еле за Франция, еле пък за Париж! Това е периода, когато най-много хора пътуват и за най-дълго време. Всеки гледа да си уреди почивката и да е спокоен, а не да търси обрезки в последния момент.

При предварително съгласие на хоста може да букнете в рамките на 24 часа, но хоста може да приеме резервация през това време (освен ако не реши да блокира дните само за вас - има опция да го направи, добре е да го спомененте в запитването си - че проявявате сериозен интерес и имате нужда от време за стиковане). Но хоста може да оттегли съгласието във всеки един момент, без последици за него (както и вие можете да букнете на друго място).

Моят личен принцип е, че в момента в който нещо попадне в пресечната точка на моя бюджет, местоположение и условия - това е!  И спирам да гледам - времето ми също е ценно.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Досега имах 8 прекрасни нощувки през сайта, но сега възникна проблем, отчасти подобен на Martinsho. Резервирах стая за двама в Бремен за идващата събота. Вчера хостът ми писа, че искал 5 евро на ръка отгоре за втори гост. Изпратих му документа, за да докажа, че всичко е платено. Сутринта ми писа, че ако не се съглася, ще канселира. Отговорих му, че ще отнеса случая до админите и ще искам незабавно канселиране. Предчувствах, че ме шантажира и няма да канселира. Така и стана. Преди малко ми писа, че ще ни чака в събота в определеното време. Човекът е немец, ако това има значение. Не го бях очаквал точно от немец...

 

Сега не знам дали няма да ни направи някой номер. Не мога да канселирам, защото ще загубя половината сума. Става дума за 11 евро, което не е много, но трябва да търся друга квартира в последния момент...

 

Бих платил тези пет евро, но се почувствах измамен. Цената е чудесна, но той сам е обявил ниска цена. Можеше да ми го напише в самото начало, можеше да добави такса чистене.  Защо иска допълнителни пари сега? Защото нямам време за реакция и под натиска на времето щях да се съглася.

 

Да ходя или да не ходя?

 

 

Връзка към мнение
преди 44 минути , Nikolay Ivanov каза:

Сега не знам дали няма да ни направи някой номер. Не мога да канселирам, защото ще загубя половината сума. Става дума за 11 евро, което не е много, но трябва да търся друга квартира в последния момент...

По принцип не е в негов интерес да ти прави номера, защото има 24часа от датата на настаняване, преди от Airbnb да му преведат парите. В този период ти можеш да предявиш претенции, ако има проблем и в такъв случай airbnb няма да му платят докато не изяснят случая. 


 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нали комуникацията е водена през сайта, препрати я директно на airbnb и кажи, че с този хост вече не се чувстваш комфортно. Може и да ти дадат опция да си харесаш друг за до 20% повече пари. Обикновено така процедират с прецакани резервации по вина на хоста. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нощувката мина вече, всичко беше наред. Човекът е свестен, но не сме разговаряли за неприятната ситуация. Даже ми написа отличен коментар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2017-4-22 в 19:04, AlexandraKo каза:

Похвалих се и сондирам мнение дали не греша.

Ама моите хостове и двамата  сами предложиха.

 

На 2017-4-22 в 19:06, Duke каза:

Колкото повече слизаш на юг и колкото повече пътуваш на изток в Европа, опитите за минаване метър зачестяват...

 

@AlexandraKo, не грешиш! В случая на @Duke скрупулите са прекалени. Няма нищо нередно или неетично да се създават контакти през AirBnB и после да се "елиминира" платформата.  Нито е неетично контактите на конкретен одобрен хост да се препоръчат по форумите :) AirBnB даже не се и опитва да поставя лоялността като условие.  Опитват се да я печелят честно с пазарни лостове, предлагайки допълнителни услуги и бонуси (търсене, сигурност, арбитраж при спорове, екстра кредит при анулиране от страна на хоста и др.), която не си длъжен да ползваш. За хостовете също нямам очакване за ексклузивност. Много от тях ползват AirBnB като само един от няколко канала да си продадат легловата база. Дотолкова, доколкото не се стига до конфликт на резервации, това е съвсем приемливо. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.