Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Ами като сме почнали и аз да изкажа благодарности за темата. Следвайки инструкциите се регистрирах и вече е налице първата ми резервация за апартамент в Стокхолм. 

Връзка към мнение

Аз също исках да споделя какво стана с нашето търсене, но реших че темата е по-скоро информативна. Гледам че вече сте заформили дискусия, та ще се включа и аз.

Запазихме апартамент в Сан Хуан, в центъра на стария град с 2 спални. Малко скъпичък излезе, въпреки отстъпката от$25. Бях харесала една стая със собствена баня и тоалетна, но я заеха докато комуникираме с хоста.

 

И аз благодаря за подробната информация :)

Връзка към мнение

ОК, щом има добър отзвук може подобни теми да има и за други сайтове. Притесни ме, че няма да ви се чете толкова :)

 

Иначе наистина е добре темата да е повече информативна и по-малко дискусионна. Ще отделя питането за Лондон в отделна тема, другите нека стоят за сега: http://magelanci.com/topic/3548-дилема-за-airbnb-апартаменти-в-лондон/#entry68297

Връзка към мнение

Имам един въпрос, провокиран от статия на тема "как да пестим при пътувания", която прочетох днес. Пробвали ли сте да се пазарите с хостове за цената? Нещо като съобщение от сорта "много ми допада мястото, но цената не е съвсем за мен, дали би могло да бъде еди-каква-си"? Каква е реалната възможност за успеваемост, според вас? 

 

Темата е чудесна наистина. Благодаря, Георги! Мисля, вече всички познати, които ме разпитват за airbnb веднага да пренасочвам насам да си прочетат, защото ми омръзна да обяснявам.  :P

 

Ако прецениш, че въпросът е "повече дискусионен", може да го отделиш, но на мен ми се струва, че тук му е мястото.

Редактирано от jennie
Връзка към мнение

Хаха, аз съм пробвал, но без успех. Цената беше 400, аз нещо споменах за по-дългосрочен престой и някаква отстъпка, и хоста коригира цената в сайта на 600 и после ми пусна оферта за 500. Аз отказах  :)

А мацката при която действително букнах тогава ми направи някаква отстъпка без да съм я молил, заради нисък сезон или нещо такова. Върнаха ми някаква сума от Airbnb към кредитната карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам един въпрос, провокиран от статия на тема "как да пестим при пътувания", която прочетох днес. Пробвали ли сте да се пазарите с хостове за цената? Нещо като съобщение от сорта "много ми допада мястото, но цената не е съвсем за мен, дали би могло да бъде еди-каква-си"? Каква е реалната възможност за успеваемост, според вас? 

 

Темата е чудесна наистина. Благодаря, Георги! Мисля, вече всички познати, които ме разпитват за airbnb веднага да пренасочвам насам да си прочетат, защото ми омръзна да обяснявам.  :P

 

Ако прецениш, че въпросът е "повече дискусионен", може да го отделиш, но на мен ми се струва, че тук му е мястото.

 

Конкретно за Airbnb както съм отбелязал в дългия ферман, да, възможно е хоста да предложи друга цена. И си заслужава да се опита, особено, ако е нисък сезон, оставате за по-дълъг период (примерно поне седмица) и т.н. Но, ако е за ден-два във висок сезон едва ли ще се получи :) Говорим, че хоста има техническата възможност да направи лична оферта. 

 

Има го и другото, може да се опиташ да договориш плащане извън системата, понеже airbnb прибират 12% от теб и от хоста. Но както пак съм писал в темата, аз лично не препоръчвам подобни трикове, а който го прилага да знае че си е на собствен риск :)

Връзка към мнение

Не, варианта за плащане извън състемата и за мен е неприемлив. В крайна сметка ползвайки airbnb плащаме не само за нощувка на дадено място, а и за съпричастност към цялата философия на този вид настаняване. Една от причините изобщо да го ползвам е, че подкрепям тази идея, тази инциатива. Октровено призовавам хората да на изкривяват идеята като се опитват да прецакат системата.

 

По-скоро се чудех дали бихте могли да се похвалите с някакви добри практики по спазаряване на по-ниска цена вътре в системата. ;)

Редактирано от jennie
Връзка към мнение

Не, варианта за плащане извън състемата и за мен е неприемлив. В крайна сметка ползвайки airbnb плащаме не само за нощувка на дадено място, а и за съпричастност към цялата философия на този вид настаняване. Една от причините изобщо да го ползвам е, че подкрепям тази идея, тази инциатива. Октровено призовавам хората да на изкривяват идеята като се опитват да прецакат системата.

По-скоро се чудех дали бихте могли да се похвалите с някакви добри практики по спазаряване на по-ниска цена вътре в системата. ;)

Само да добавя, че това е не само неприемливо или някакъв трик, а изцяло противоречи на правилата на Airbnb Или по-точно на едно от основните правила, че всички транзакции трябва да минават през сайта. Това е направено не само, за да защити клиентите, а и за да защити хостовете, в случай, че клиентите изпочупят инвентара и хоста има застраховка за щети примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам един такъв въпрос: ако за всяка резервация през airbnb си прав я нов профил с различен имейл, ще мога ли да си спестявам по 25$ чрез препоръка от приятел? :) ?

Връзка към мнение

Гледай поне да са различни хора - ти, жена ти... Че в някои случаи искат да си потвърдиш данните, като пратиш сканирана лична карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам един такъв въпрос: ако за всяка резервация през airbnb си прав я нов профил с различен имейл, ще мога ли да си спестявам по 25$ чрез препоръка от приятел? :) ?

 

На теория нямаш проблем. На практика ще е сложно, защото все повече хостове искат гостите им да са верифицирани поне по телефон (виж по-горе за верификацията). Лично според мен много по-ценно от $25 е да трупаш положителен рейтинг с един единствен, добре верифициран профил. Така, на популярните места е възможно да бъдеш предпочетен пред друг кандидат, само защото имаш няколко положителни рейтинга от други хостове. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На теория нямаш проблем. На практика ще е сложно, защото все повече хостове искат гостите им да са верифицирани поне по телефон (виж по-горе за верификацията). Лично според мен много по-ценно от $25 е да трупаш положителен рейтинг с един единствен, добре верифициран профил. Така, на популярните места е възможно да бъдеш предпочетен пред друг кандидат, само защото имаш няколко положителни рейтинга от други хостове.

 

Само да добавя, че преди да ни одобри хоста, задължително ни искаха да се верифицираме със сканираните лични карти. Четох че може само по телефон, но при нас не се получи така, сигурно е изискване на хоста.

Връзка към мнение

На мен пък след като хоста ме одобри, не ми позволи да направя резервацията, докато не се верифицирах. Излизаше ми съобщение, че хоста приема само верифицирани хара.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Благодаря на Георги за подробната информация!Вече съм на крачка да запазя апартамент за пръв път,получих одобрение от собственика.

Искам да попитам тези 25$/последвах линка/ трябва ли да се виждат някъде по време на резервацията или автоматично се приспадат при плащането.Нещо имам спомен,че първоначално излизаха при сумите преди заявката за резервация,ама сега не ги виждам?

Връзка към мнение

Не се приспадат автоматично, трябва да получиш по имейла код, който въвеждаш по време на плащането. Поне така беше преди 1 година.

Връзка към мнение

Имам някакъв спомен, че бяха валидни 30 дни след регистрация от покана. Да не би да има мин 75 usd. Едно от двете е.

Тридесет дни вероятно минаха,но сумата със сигурност е над 75$. Обаче на dashboard-а стои надпис You have $25 available to travel

Връзка към мнение

След като зададох въпроса е редно и да отговоря.Понеже ми изтичаше времето с предварително одобрение,писах на помощния център и получих почти веднага отговор,че купона се появява автоматично при следваща резервация.Така или иначе цената беше много хубава и без купон,та реших направо да потвърждавам и да плащам.Действително тогава се появи поле с надпис купон - 21Е и ми ги приспаднаха от цената.Но пак казвам до момента на плащането,отстъпката не се появяваше никъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отдавна съм си поставила задача да изясня случая с тези купони , но така и да този момент не съм успяла сериозно да се заема с въпроса .

Ще се възползвам сега да попитам , като се завъртя темата около това .

В края на миналия юли получих 2 купона от мои приятели ,на  които съм пратила покани за сайта и са осъществили резервации през тях .

До кога са валидни ? дали вече не са изтекли ?

Или по-точно - за колко време , след получаването им , важат тези купони ? 

Редактирано от АнтонияАн
Връзка към мнение

Нямат ограничение купоните във времето, докато си ги има, си ги има. Имайте предвид, че се дава равностойност на $25 в избраната валута, така че ако имате някой и друг купон от привлечен приятел от преди това цената се вдига заедно с курса на долара. Естествено, ако тръгне да пада, пък може да загубите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам проблем. Хоста, който резервирах смени условията, иска да ни настани в 22,00-23,00 часа. Ние имаме една нощувка в Шарлероа, между полетите. Това обезмисля всичко, първо къде ще ходим с багажа до това време и второ за какво да се настаняваме от 22,00 до 5,00 сутринта, защото полета е рано. Посъветвайте ме, как да се откажа и да си взема парите? На Airbnb ли да пиша?

Връзка към мнение

Имам проблем. Хоста, който резервирах смени условията, иска да ни настани в 22,00-23,00 часа. Ние имаме една нощувка в Шарлероа, между полетите. Това обезмисля всичко, първо къде ще ходим с багажа до това време и второ за какво да се настаняваме от 22,00 до 5,00 сутринта, защото полета е рано. Посъветвайте ме, как да се откажа и да си взема парите? На Airbnb ли да пиша?

 

Да, пиши на Airbnb. Най-вероятно той трябва да откаже резервацията и ще получиш парите си обратно +20% кредит за да намериш ново жилище. Как точно е станало, той ти е написал имейл, че няма да е на линия през деня?

Връзка към мнение

Да, пиши на Airbnb. Най-вероятно той трябва да откаже резервацията и ще получиш парите си обратно +20% кредит за да намериш ново жилище. Как точно е станало, той ти е написал имейл, че няма да е на линия през деня?

Бяхме се разбрали предварително преди да резервирам, че ще ми остави ключовете в ношен магазин в същия блок в плик с моето име и като пристигнем след обяд да ги вземем от там. После ме покани да резервирам и аз го направих. Преди няколко дни пак ми писа и пак се уговорихме, и днес изведнъж, получавам имейл, че станала някаква кражба и трябвало лично да ни настани и това не можело да стане преди 22,00-23,00. Това обаче не ме устройва. Гледам, че е с безплатна анулация до 5 дена, т.е., мога да го анулирам, но не ми иска аз да го правя. Не е моя вината. Цялата кореспонденция минава през сайта. Те и да ми дадат 20%... Той апартамента беше за 15€, а по-евтино от 48 няма в района. За 48 € мога да взема и хотел, но май съм по склонна да стоя в Брюксел до късно и после на летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.