Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Бяхме се разбрали предварително преди да резервирам, че ще ми остави ключовете в ношен магазин в същия блок в плик с моето име и като пристигнем след обяд да ги вземем от там. После ме покани да резервирам и аз го направих. Преди няколко дни пак ми писа и пак се уговорихме, и днес изведнъж, получавам имейл, че станала някаква кражба и трябвало лично да ни настани и това не можело да стане преди 22,00-23,00. Това обаче не ме устройва. Гледам, че е с безплатна анулация до 5 дена, т.е., мога да го анулирам, но не ми иска аз да го правя. Не е моя вината. Цялата кореспонденция минава през сайта. Те и да ми дадат 20%... Той апартамента беше за 15€, а по-евтино от 48 няма в района. За 48 € мога да взема и хотел, но май съм по склонна да стоя в Брюксел до късно и после на летището. 

 

Със сигурност не го отменяй ти, най-малкото губиш таксата към airbnb, която не се възстановява дори резервацията да е с безплатна отмяна. Когато хоста отмени резервацията това се отразява в профила му, класирането и няма да му е приятно, ако не я отмениш ти резервацията може да е принуден да намери решение. Пиши на airbnb и виж какво ще кажат. В детайлите на апартамента в сайта има информация за чекин, и ако не е отбелязал там, че трябва да е след 22:00 значи няма за какво да се хване. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със сигурност не го отменяй ти, най-малкото губиш таксата към airbnb, която не се възстановява дори резервацията да е с безплатна отмяна. Когато хоста отмени резервацията това се отразява в профила му, класирането и няма да му е приятно, ако не я отмениш ти резервацията може да е принуден да намери решение. Пиши на airbnb и виж какво ще кажат. В детайлите на апартамента в сайта има информация за чекин, и ако не е отбелязал там, че трябва да е след 22:00 значи няма за какво да се хване. 

Сега гледам, че в сайта си пише, че ключовете се вземат от нощния магазин, ще му пиша, че искам да си спази уговорката, защото другия вариант не ме устройва и, че ако не се съгласи ще пиша на сайта. Да видим какво ще отговори и тогава ще пиша на сайта. Лошото, е, че нямам много време да се разправям, че трябва да излитаме в сряда, а в Куба няма нет, ама дано се разберем до тогава.

Връзка към мнение

Уф, голям зор, хоста пише на френски, не знае английски, превежда с тра нслатора и не му се разбира нищо. Не можем да се разберем, ще пиша на сайта.

Връзка към мнение
Травеолани

Аз да си призная, незнам дали повече ще ползваме този сайт. Нещо не ни допадна цялостната идея и да спим в на някой си апартамента.

Не че имахме някакви проблеми, беше ок, но просто е много по-лесно на хотел и така сме свикнали. А и платихме толкова много пари за този апартамент, на хотел май по-изгодно щеше да ни излезе :)

Но както и да, пробвахме го и вече знеам, че не е за нас!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз да си призная, незнам дали повече ще ползваме този сайт. Нещо не ни допадна цялостната идея и да спим в на някой си апартамента.

Не че имахме някакви проблеми, беше ок, но просто е много по-лесно на хотел и така сме свикнали. А и платихме толкова много пари за този апартамент, на хотел май по-изгодно щеше да ни излезе :)

Но както и да, пробвахме го и вече знеам, че не е за нас!

 

Да, не е за всеки, надявам се обяснението ми да не обърква някой. На мен точно идеята да спиш в нечий апартамент ми харесва, стига да не се споделя :) За цената не мога да се съглася обаче, при еднакви условия хотела в общия случай ще е по-скъп. Естествено има доста надценени апартаменти, но ако теглим средноаритметично със сигурност хотелите са по-скъпи и това е нормално. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Травеолани

Да, не е за всеки, надявам се обяснението ми да не обърква някой. На мен точно идеята да спиш в нечий апартамент ми харесва, стига да не се споделя :) За цената не мога да се съглася обаче, при еднакви условия хотела в общия случай ще е по-скъп. Естествено има доста надценени апартаменти, но ако теглим средноаритметично със сигурност хотелите са по-скъпи и това е нормално.

 

Твоите обяснения са чудесни :) не са ни объркали :). Просто идеята не ни допадна, въпреки че апартамента беше самостоятелен. Сигурно и за цената си прав донякъде, но все си мисля, че ако бях запазила хотел 2 звезди със сигурност щеше да излезе по-евтин :). Както и да е, аз не гледах такива и нормалните хотели бяха на цената на апартамента, но бяга с 1 легло, а ние сме 4 души :).
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако оставим настрани субективните ни усещания относно това, че се настаняваш в нечии апартамент предимствата на airbnb са огромни. Макар за мен да няма разлика в това дали ще си в почистена хотелска стая със сменено бельо или в почистен апартамент с ухаещо на чисто спално бельо. И в двата случая на същото това легло и на същата тази възглавница са спали други хора преди мен ;)

Предимствата на airbnb се засилват, особено ако става въпрос за някои от големите европейски столици като Париж или Рим или туристически райони с много посетители като Ница или Венеция. Цените  са още по-несравними в полза на airbnb.

Казвам го от личен опит, защото за парите в които сме спали в апартаменти в Париж на Шанз Елизе до метростанция Джордж 5 и във Венеция на пиаца Сан Марко не можеше да открием и хостел в тези райони, а най-много нискокатегорен хотел в покрайнините.

Същото е и с Ница.

Ако някой може да ми посочи как ще резервира хотел в Ница за периода 30 юни 14 юли- 14 нощувки на първа линия на Promenade des anglais за сумата от 948 евро веднага ще откажа резервацията на апартамента ни на Promenade des anglais от 60кв.м. и състоящ се от напълно обзаведени хол, кухня, спалня и огромна 30 квадратни метра тераса, всички те с изглед към морето.

Така че поне за мен разликите между хотелите и апартаментите на airbnb са огромни в полза на вторите. :)

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Да споделя, в крайна сметка получих купон за 30 € като компенсация за неприятностите и резервирах нов апартамент. За ползите и вредите, моето мнение. Апартамента, който резервирах беше на убийствено ниска цена за Шарлероа - 17€. Няма хотел за такава цена, но беше единствен и както се видя ми създаде проблеми 3 дена преди да тръгна, които един хотел нямаше да ми създаде. Всички други апартаменти в района започват от цена 40€, с таксата стават 45. За 48 € се намират хотели, което обезмисля наемането на апартамент от Airbnb. На мен не ми пречи как и къде ще спя, не съм от претенциозните, дразни ме това, че трябва да се търси ключа. Ако всичко е наред и собственика те чака, когато отидеш - добре, но ако ти каже, че ще дойде в 23,00 часа...или да се наложи да го търсите и чакате...

Връзка към мнение

Привет!

И аз искам да благодаря за наистина изчерпателната информация! За съжаление аз първо се регистрирах, после почнах да чета, така че купон за отстъпка ще получа след покана на приятели...

Въпреки че информацията е наистина много изчерпателна, имам въпрос - намерих квартира за трима в Барселона, при калкулацията на цената се появява таксата за апартамента и таксата за Airbnb, никъде не пише за cleaning fee. Това означава ли , че няма такава такса?

И другия ми въпрос, който ми е по - важен - при писмото ми до host-а го питах дали има проблем с късното ни пристигане - около полунощ и дали в последния ден може да си оставим някъде багажа до времето за обратния полет, който е в 22:50ч.

Отговорът е , че съм pre - approved, но нито дума за късното ни пристигане и багажа...Щом съм одобрена, това означава ли, че няма проблем - всъщност няма реален отговор от host-a, само стандартното pre-approved..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да си призная, незнам дали повече ще ползваме този сайт. Нещо не ни допадна цялостната идея и да спим в на някой си апартамента.

 

Е, това не е задължително да е нечий си апартамент, а по-скоро имот, отдаван под наем. Неприятностите при лоши условия са идентични с тези в хотел. Положителните впечатления от личното отношение е възможно да са повече, отколкото в хотел.

Връзка към мнение

Привет!

И аз искам да благодаря за наистина изчерпателната информация! За съжаление аз първо се регистрирах, после почнах да чета, така че купон за отстъпка ще получа след покана на приятели...

Въпреки че информацията е наистина много изчерпателна, имам въпрос - намерих квартира за трима в Барселона, при калкулацията на цената се появява таксата за апартамента и таксата за Airbnb, никъде не пише за cleaning fee. Това означава ли , че няма такава такса?

И другия ми въпрос, който ми е по - важен - при писмото ми до host-а го питах дали има проблем с късното ни пристигане - около полунощ и дали в последния ден може да си оставим някъде багажа до времето за обратния полет, който е в 22:50ч.

Отговорът е , че съм pre - approved, но нито дума за късното ни пристигане и багажа...Щом съм одобрена, това означава ли, че няма проблем - всъщност няма реален отговор от host-a, само стандартното pre-approved..

Щом нямаш отговор от хоста, не можеш да смяташ, че той е съгласен с късното Ви пристигане около полунощ, още по-малко пък с оставянето на багажа. Ако апартамента е резервиран за деня, в който Вие напускате дори и да иска практически няма как да Ви помогне, ако са дошли следавщите гости. Изчакай с отговора му преди да платиш.

Колкото до таксата за почистване ако не  е изрично упомената в обявата от него, то такава няма. Ако имаше, тя или щеше да е изведена в общата сума за плащане, там където е добавена и сумата за сайта или щеше да е упомената в условията на резервацията. Единственото което се плаща на хоста на ръка това е ако има депозитна сума за евентуални щети, която се връща при напускането Ви, и то тя също трябва да е изрично упомената в условията на наемане на апартамента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ивайла, аз бих му изпратил втори напомнящ въпрос. Благодаря за pre-approval-a блаблабла, но може ли да уточните дали наистина може да пристигна късно. Недей допускай нищо, ако го нямаш потвърдено :)

 

Искам и да поправя малко Roje. Абсолютно нищо не се плаща на ръка, дори депозита е през системата на Airbnb и ви се взима от сметката, само ако има оплакване от хоста. Тези, които искат депозит на ръка нарушават правилата, макар и може би повечето да нямат задни помисли :) https://www.airbnb.com/support/article/140

 

Security deposits can't be handled off-site in cash, as off-site payments are a violation of our terms.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани

Да споделя, в крайна сметка получих купон за 30 € като компенсация за неприятностите и резервирах нов апартамент. За ползите и вредите, моето мнение. Апартамента, който резервирах беше на убийствено ниска цена за Шарлероа - 17€. Няма хотел за такава цена, но беше единствен и както се видя ми създаде проблеми 3 дена преди да тръгна, които един хотел нямаше да ми създаде. Всички други апартаменти в района започват от цена 40€, с таксата стават 45. За 48 € се намират хотели, което обезмисля наемането на апартамент от Airbnb. На мен не ми пречи как и къде ще спя, не съм от претенциозните, дразни ме това, че трябва да се търси ключа. Ако всичко е наред и собственика те чака, когато отидеш - добре, но ако ти каже, че ще дойде в 23,00 часа...или да се наложи да го търсите и чакате...

Това с ключа е едно от нещата, които не ни допадна. Хоста ни каза, че ще ни чака на летището. Нямаше я, обади ни се и ни набута и аз не знам с колко още, да ни каже че ще дойде в апартамента след 40 минути. След 40 мин не беше там, пак се обади да каже ме ше дойде след 1 час. Каза ни как да си вземем ключовете от lock box-a. Тсксиметровият шофьор ни показа как да отворим кутията, вратата на 300 години много трудно я отключихме..., някакси след 20 часа пътуване просто ни се искаше да се настаним, да се занимаваме с глупости. Но това е нашето субективно мнение :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За разлика от Травеолани и Служител, моят първи опит с AirBnb се оказа изключително позитивен. Наехме апартамент за трима в Стокхолм, като за две нощувки цената с отстъпката се оказа 120 евро, направена на две резервации, т. е. таксата за сайта платихме два пъти.

Хостът ни се оказа изключително отзивчива девойка, която ни осигури пълен комфорт. Не я видяхме въобще, като допусна късен чек-аут. При пристигането ни беше оставила апартамента отворен с ключ и кратки инстукции за нас на кухненската маса. Оставихме ключа, като го пуснахме в пощенската кутия. Разреши ни да задържим ключа за апартамента и да си оставим багажа си в него в деня, в който бяхме на кораба.

Самият апартамент беше чист, тих, кокетен и уникално аранжиран, на 2 минути от метрото.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Таксата ви би трябвало да е една и съща , независимо ,че сте плащали през 2 резервациии , защото е процент от сумата , нали ?

Платихте с 2 отделни резервации , за да ползвате 2 купона , предполагам .

Така смятам да постъпим и ние с мъжа ми . Жалко ,че няма как да направим регистрация и на децата . Щеше да е супер да имаме още 2 пъти намаление !

Връзка към мнение

Таксата ви би трябвало да е една и съща , независимо ,че сте плащали през 2 резервациии , защото е процент от сумата , нали ?

Платихте с 2 отделни резервации , за да ползвате 2 купона , предполагам .

Така смятам да постъпим и ние с мъжа ми . Жалко ,че няма как да направим регистрация и на децата . Щеше да е супер да имаме още 2 пъти намаление !

Таксата беше еднаква и за двете резервации. Купон за намеление ползвахме само за първата нощувка. Причината да направим две резервации беше, че ползвахме апартамента през ден и нямаше как да го резервираме с една резервация. Това оскъпи нощувките, тъй като платихме два пъти такса към сайта. 

Връзка към мнение

На мен момчето ми отговори на второто писмо с напомнянето, извини се за закъснението, и преведохме парите.Резервацията е записана "със специални условия" - късното пристигане и оставянето на багажа в последния ден.Така че мисля че всичко ще е наред...Благодаря за помощта:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да ви кажа, колко съм очарована от сайта. След като получих 30€ компенсация, резервирах си нов апартамент и писах на стария да анулира резервацията той, тъй като вината е негова. Той обаче отказа и се наложи да анулирам аз и да загубя таксата за резервиране. И аз го направих и прежалих таксата и не се разправях повече. Това в събота. И днес получавам имейл, дали съм доволна и дали могат да закрият случая и им отговорих, че съм доволна и да го закриват. И след 2 часа получавам друг имейл, че ми връщат таксата за резервацията, защото съм анулирала вместо хоста, прочели ми последната кореспонденция и видяли, че аз съм анулирала, а не той и ми връщат таксата.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз имам следният въпрос:  В момента има купон за жители на UK за намаление от 50 лири при резервации над 100 лири. Имам английска карта и мисля да резервирам с нея. Само, че най-вероятно няма да може да пътуваме до 31.05, когато изтича кода. Какво ще се случи ако сменя датите на потвърдена резервация? Как ще се отрази това на кода за намаление? Дали сте имали подобна ситуация?

Редактирано от Stryper
Връзка към мнение

Намерих следните кодове, които дават по 10 евро намаление за резервация в съответния град.

 

Berlin : BERLIN2015
Brussels : BRUXELLES2015
Dublin : DUBLIN2015
Lisbon : LISBONNE2015
London : LONDRES2015
Madrid : MADRID2015
Prague : PRAGUE2015
Rome : ROME2015
Stockholm : STOCKHOLM2015
Vienna : VIENNE2015

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имам следният въпрос:  В момента има купон за жители на UK за намаление от 50 лири при резервации над 100 лири. Имам английска карта и мисля да резервирам с нея. Само, че най-вероятно няма да може да пътуваме до 31.05, когато изтича кода. Какво ще се случи ако сменя датите на потвърдена резервация? Как ще се отрази това на кода за намаление? Дали сте имали подобна ситуация?

 

Сам не можеш да смениш датите, трябва да мине през одобрението на хоста. Естествено, няма гаранция, че ще се съгласи. Особено ако му почва силния сезон след май. 

 

Имаме и други жители на UK тук, ако не е проблем пусни кода, пък на някой може да му свърши работа :)

Връзка към мнение

Здравейте! Първият ми сблъсък с AIRBNB за жалост не е много приятен. Надявам се да ми помогнете.

Ето какъв е случая: Свалих си приложението и си нагласих валутата да ми е в BGN. След това всички апартаменти ми излезнаха съответно в BGN. Намерих си стаичка в Истанбул с цена от 40 BGN на нощ. Резервирах, потвърдиха ми всичко наред, дори ми изписа, че таксата за плащане е 137 BGN. ( с вкл. всички допълнителни такси. Реших да видя все пак и сайта и изнандата за мен беше, че когато влезнах сумите, които виждах, че съм платила, както и сумата на апартамента са различни. Валутата, в която излизаха беше $. И следователно изписваше, че ми е дръпнало от картата 137 $. Случвало ли ви се е подобно нещо. Писах до  AIRBNB, очаквам отговор от тях. Към момента отново като сравня приложението и сайта - сумите са в различни единици. А сами знаете след стремглавото покачване на долара - разликата излиза почти двойно в момента :( И вместо да съм платила 137 лв. в момента са ми задържали от картата 240 лв.

 

Моля ви кажете ми какво да направя :(

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте! Първият ми сблъсък с AIRBNB за жалост не е много приятен. Надявам се да ми помогнете.

Ето какъв е случая: Свалих си приложението и си нагласих валутата да ми е в BGN. След това всички апартаменти ми излезнаха съответно в BGN. Намерих си стаичка в Истанбул с цена от 40 BGN на нощ. Резервирах, потвърдиха ми всичко наред, дори ми изписа, че таксата за плащане е 137 BGN. ( с вкл. всички допълнителни такси. Реших да видя все пак и сайта и изнандата за мен беше, че когато влезнах сумите, които виждах, че съм платила, както и сумата на апартамента са различни. Валутата, в която излизаха беше $. И следователно изписваше, че ми е дръпнало от картата 137 $. Случвало ли ви се е подобно нещо. Писах до  AIRBNB, очаквам отговор от тях. Към момента отново като сравня приложението и сайта - сумите са в различни единици. А сами знаете след стремглавото покачване на долара - разликата излиза почти двойно в момента :( И вместо да съм платила 137 лв. в момента са ми задържали от картата 240 лв.

 

Моля ви кажете ми какво да направя :(

 

Благодаря!

 

Дай връзка към конкретните апартаменти, но подозирам, че е някакъв бъг в приложението. Цените са еднакви (+- курсови разлики, които съм описал в темата), независимо в каква валута са изписани. Т.е. това, че сменяш от левове в долари не би трябвало да доведе до драстична промяна. 

 

Това, което можеш да направиш е да си направиш скрийншотове от мобилното приложение, и от сайта и да пратиш на подръжката на сайта да видим какво ще кажат. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.