Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

  • 2 месеца по-късно ...

Скандални са, но не ме учудват. Хора всякакви има. Едни слагат камери, да гледат да не чупиш нещо, крадеш и тн. Други с лични извратени цели....

Просто да не ви пука 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

И Виена се обяви срещу Airbnb

Виена обмисля мерки за ограничаване на собствениците, които обявяват за отдаване при краткосрочен наем на ваканционни жилища и къщи в платформата Airbnb. През последните дванадесет месеца в Airbnb са обявени над 10 000 градски имота. Един от основните аргументи на градската управа срещу бързото увеличаване на броя на предлаганите квартири е, че те се изваждат от имотния пазар и това допринася за повишаване на наемите, пише БТА.

От началото на следващата година жилища ще могат да се отдават за краткосрочно временно ползване не повече от 90 дни годишно, това предвижда изменение на строителния кодекс на Виена, който ще бъде приет тази, а ще влезе в сила от следващата година.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 6 минути , EliDion каза:

Има ли още опция да поканиш приятел, да влезе с твой код и се получаваше бонус 50лв май беше преди? И ако ДА от къде, че не го намирам нещо.

Здравей - няма я от 2020 тази опция, няма отстъпки в Airbnb.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Airbnb подарява семейна ваканция в къщата на Дядо Коледа във Финландия

Airbnb кани едно щастливо семейство да прекара три нощи в хижата на Дядо Коледа в Рованиеми, Финландия, където ще има възможност да изживее магията на Коледа в една зимна страна на чудесата, пише CNN.

Ката вълнуваща част от престоя семейството може да помогне в пощата на Дядо Коледа, която се намира само на кратко разстояние от къщата. Те ще могат да запретнат ръкави и да помогнат на елфите на Дядо Коледа за 30 000 писма, които той получава всеки ден.

orig.jpg?_=1701768545

Снимка: Airbnb

 

"Искаме това да бъде вълшебно и завладяващо преживяване за семейството, което търси най-доброто коледно изживяване", казва Катя, "главният елф" на пощата и домакин на Airbnb. "Гостите не само ще могат да спят в къщата на Дядо Коледа, но и ще надникнат зад кулисите на официалната пощенска служба на света по време на най-живописния период от годината."

Семейството ще отседне в дом, украсен с традиционни лапландски декорации, ще се храни с финландски ястия, ще носи дрехи на елфи, и ще се впусне в много вдъхновяващи приключения, казват от Airbnb.

"Престоят в хижата на Дядо Коледа в Полярния кръг, сред магията на Финландия, не е просто почивка, а пътуване до сърцето на празничния дух", казва Аманда Купълс, генерален мениджър за Северна Европа в Airbnb. "Развълнувани сме, че Главният елф е решил да сподели своето пространство в Airbnb и да покани едно семейство да изживее този уникален празничен престой, където ще помогне да се сортират коледните писма от децата по света и ще участва в незабравими приключения като екскурзии със снегоходки, наблюдение на северното сияние и традиционни сауни - създавайки по пътя си спомени, които ще останат за цял живот."

orig.jpg?_=1701768540

Снимка: Airbnb

 

Airbnb често предлага на гостите си тематични приключенски престои. Сред последните са "Мистериозната машина на Скуби-Ду", вилата "Хокус Покус" и дворецът "Гарние".

Престоят в хижата на Дядо Коледа е безплатен и дори може да включва безплатни полети, в зависимост от това откъде пътува семейството.

Преживяването ще бъде достъпно за едно семейство, до двама възрастни и две деца, от 18 до 21 декември 2023 г. Резервациите за престоя в Airbnb започват на 11 декември по обяд източноевропейско време (5 ч. българско).

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Опитвам се да сортирам обявите по цена, но не намирам начин нито в уеб версията, нито в аппа. Недоумявам как може през 2024 г. такава сериозна платформа да я няма функцията за сортиране по различни критерии. Това е нещо напълно нормално за Vrbo, Booking....

Но за да не съм само хейтър, да ги похваля, че имат функция за търсене по критерий "Self Check-in" (нещо, което повечето търсачки го нямат). Много е удобна, когато не знаеш в колко часа ще пристигнеш след дълъг път и да не се занимаваш с кисела хазяйка, както имах такъв случай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.01.2024 г. в 20:00, vorbis каза:

Опитвам се да сортирам обявите по цена, но не намирам начин нито в уеб версията, нито в аппа. Недоумявам как може през 2024 г. такава сериозна платформа да я няма функцията за сортиране по различни критерии. Това е нещо напълно нормално за Vrbo, Booking....

Но за да не съм само хейтър, да ги похваля, че имат функция за търсене по критерий "Self Check-in" (нещо, което повечето търсачки го нямат). Много е удобна, когато не знаеш в колко часа ще пристигнеш след дълъг път и да не се занимаваш с кисела хазяйка, както имах такъв случай.

Има ,най-отгоре вдясно 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Получих имейл за промяна в правилата.

Starting April 1, 2024, for cross-currency bookings, the guest service fee will include an additional amount of up to 2% of the booking total before taxes. This will be applied when the currency the guest uses to pay differs from the currency that the Host set for their listing. See Airbnb Service Fees in the Help Center for further information.

 

Разбирам го като един вид такса превалутиране. Т.е. по-добре е да платиш във валутата на мястото за настаняване примерно с револют. Така ли мислите и вие?

Връзка към мнение

по-скоро като негова си такса за превалутиране - най-добре да платиш във валутата на мястото, но може да оставиш картата да превалутира

само че ако помня добре ти не си избираш валутата, в която плащаш, но може и да се е променило това

аз само в Бразилия съм ползвал

Връзка към мнение
На 12.01.2024 г. в 6:37, radi777 каза:

Има ,най-отгоре вдясно 

Бутонът горе вдясно е за прилагане на филтри, като има филтър и за ценови диапазон. Предполагам, че него имаш предвид.
image.png.de8068b381f84d6b214039a0a408b2c2.png

 

Аз, обаче, имам предвид функция за сортиране по цена, така че да ми подреди обявите по цена след като веднъж вече съм приложил своите си филтри. В момента Airbnb си сортира обявите по някакъв си негов критерий, който в никакъв случай не е по цена. Ето пример:
 

image.png.de034e45d246d744b13586323b61cb9a.png

Не е голяма болка, но разваля изживяването на потребителите. :smile:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имаме букнат апартамент в Истанбул за този петък и сега получавам съобщение от хоста, че според новите правила на аербнб трябва да прекрати отдаването до края на месеца и ни отменят резервацията. Аз бях чук за някакви промени, но не бях чел и сега прочетох, че за краткосрочни наеми трябва да имаш лиценз и явно този апартамент няма.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

Опитах да резервирам един апартамент в градче до Барселона, но хоста ми отказа защото нямам отзиви в платформата. Някакви съвети (много искаме този апартамент)? И един въпрос: писах на хоста след отказа, дали получават тези съобщения или трябва пак да резервирам за да получи съобщението?

Благодаря предварително на отзовалите се.

Връзка към мнение

теоретично може да си поговорите с хоста, да ви опознае и тн, ама все пак той си решава кого да пуска вкъщи. Преди да резервирате се получават съобщения, би трябвало и след отказ, ама нямам опит.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

ПП аз като ползвах за първи път писах кой съм, пътуваме с деца, защо и т.н., но пък хоста беше много любезна и дори ни напълни хладилника с припаси

в смисъл пробвай малко преговори, но гаранция няма де 

Връзка към мнение
преди 18 часа, ESK каза:

Здравейте, 

Опитах да резервирам един апартамент в градче до Барселона, но хоста ми отказа защото нямам отзиви в платформата. Някакви съвети (много искаме този апартамент)? И един въпрос: писах на хоста след отказа, дали получават тези съобщения или трябва пак да резервирам за да получи съобщението?

Благодаря предварително на отзовалите се.

За съжаление е така. Хостовете искат да знаят кой влиза в домовете им. А има два начина да проверят горе долу кой е госта.

Първият е потвърдените данни за профила Ви : самоличност, имейл адрес, телефонен номер, служебен имейл адрес. Колкото повече от тези данни са потвърдени от AirBnb толкова по-голямо е доверието към Вас.

И вторият начин са отзивите. Като ги няма в началото е трудно. на мен също са ми отказвали първите няколко пъти, и то без причина, независимо че пишех съобщения с представяне кой съм, с кого пътувам, защо и т.н.  първо до хоста, а след това резервирах.

То всъщност тогава преди десетина години не можеше да резервираш директно както е сега и да чакаш хоста да потвърди, а се чакаше той да ти даде одобрение за резервацията и чак тогава и то в продължение само на 24 часа да резервираш. Ако не го направиш в този срок трябва ново одобрение от негова страна. Мисля, че това беше по-добрия вариант, защото поне беше сигурно, че си одобрен и тогава плащаш, а не както сега-  плащаш и чакаш като не те одобрят да ти отблокират парите... 

Да, можеш да пишеш съобщения до хоста и те отиват при него, след като присъстват като съобщения в твоя профил.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да, сега е по-лесно да се съберат добри отзиви, защото има доста директни резервации /без предварително одобрение/. 

В конкретния случай обаче няма време за това. Може би да се провери дали не се предлага през друга платформа и от там да се резервира?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, ESK каза:

Здравейте, 

Опитах да резервирам един апартамент в градче до Барселона, но хоста ми отказа защото нямам отзиви в платформата. Някакви съвети (много искаме този апартамент)? И един въпрос: писах на хоста след отказа, дали получават тези съобщения или трябва пак да резервирам за да получи съобщението?

Благодаря предварително на отзовалите се.

Опитай да му пратиш други отзиви за теб (например, ако имаш от букинг). 

Както са те посъветвали - опитай лични контакти, кажи му защо ще ходите, кои ще сте, колко малко ще сте в апартамента му. Как не пушите и уважавате правилата, даже му пиши за magelanci.com и т.н., но дори и намек не прави за контакт извън платформата airbnb. 

В повечето случаи хостовете са крайно подозрителни към такива гости. (личен опит и като хост)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, ESK каза:

Здравейте, 

Опитах да резервирам един апартамент в градче до Барселона, но хоста ми отказа защото нямам отзиви в платформата. Някакви съвети (много искаме този апартамент)? И един въпрос: писах на хоста след отказа, дали получават тези съобщения или трябва пак да резервирам за да получи съобщението?

Благодаря предварително на отзовалите се.

Благодаря на всички отзовали се. Самоцитирам се за да кажа, че и след отказ хоста получава съобщенията ви, може да е полезно за някой в бъдеще. Вчера писах отново на хоста, след време се появи, че съобщението е прочетено, но до момента няма отговор. Надявам се да се разберем, ако не - значи не е бил нашия апартамент. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.