Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

 Анулирал съм резервация, защото това, което се рекламира на страницата на Booking, се различава леко от това, което се оказва в действителност. Установих го едва, когато получих възможност за пряка комуникация със собственика след резервацията.

 

Предимството на booking, е безплатното анулиране, а на airbnb - комуникацията със собственика.

 

Homeaway?

 

Точно в момента имам абсолютно същия проблем с booking. Само дето собственика реши да ме уведоми за несъответствието в последния момент и анулацията не ми върши работа. Голям праз че ще мога да анулирам! Да намеря хубаво място за настаняване навръх Нова Година за 5 членно семейство вече е непосилно - да си анулирам на воля ако ми стиска...

 

Благодаря за мненията!

 

И за да не е спам - новият напън за смяна на модела идва едновременно със старта на Experiences  - явно са намерили съвсем нова ниша, която не е регулирана и ще имат свобода на действие, а нощувките постепенно ще се конформират по стандарта. Феновете на оригиналната услуга трябва да се възползват докато могат. Явно каучсърфинг и homexchange (много популярно става, няскоро го открих и се изненадах какви чудеса се намират!) ще останат за нестандартните нощувки. Лошо няма...

Връзка към мнение

Анулирал съм резервация, защото това, което се рекламира на страницата на Booking, се различава леко от това, което се оказва в действителност. Установих го едва, когато получих възможност за пряка комуникация със собственика след резервацията.

 

 

 

Нещо не разбрах?! 

Връзка към мнение

Нещо не разбрах?! 

 

Индивидуалният паркинг, обявен страницата, се оказа паркинг на улицата пред входа за гаража на сградата. Получих този отговор, след като се свързах със собственика.

Връзка към мнение

Индивидуалният паркинг, обявен страницата, се оказа паркинг на улицата пред входа за гаража на сградата. Получих този отговор, след като се свързах със собственика.

 

Не разбрах връзката с booking?! Очевидно същият човек е дал грешна информация при описанието, която booking са публикували...

Връзка към мнение

Не разбрах връзката с booking?! Очевидно същият човек е дал грешна информация при описанието, която booking са публикували...

 

А бе, ти да не си адвокат на booking? :lol:

 

Връзката с booking е, че платформата им не позволява директен контакт със собственика, за разлика от други платформи. Надявам се сега да е ясно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А бе, ти да не си адвокат на booking? :lol:

 

 

 

Адвокат съм още и на България Ер и ПИБ, както и на всички несправедливо оплювани организации от Ванкувър до Владивосток, ако не си забелязал... :lol:

 

Пак да кажа, че не е коректно да виниш booking затова, че са публикували неточна информация, която пък е подадена от собствениците на мястото за настаняване, а това няма нищо общо с последващата комуникация...  ;)

Връзка към мнение

Той не обвинява букинг, просто ако апартамента беше в Airbnb, щеше да пита за паркинга преди резервацията и да не резервира там, а букинг позволява комуникация чак след резервацията.

Аз лично не обичам личната комуникация и бих избрал хотел, освен ако не става въпрос за нещо бутиково - яхта, иглу, индианска колиба... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Той не обвинява букинг, просто ако апартамента беше в Airbnb, щеше да пита за паркинга преди резервацията и да не резервира там, а букинг позволява комуникация чак след резервацията.

Аз лично не обичам личната комуникация и бих избрал хотел, освен ако не става въпрос за нещо бутиково - яхта, иглу, индианска колиба... 

 

Ами, съжалявам, но и с това не съм съгласен! Всяко място за настаняване в booking, съдържа и контакти за комуникация. Няма никаква забрана предварително да се свържеш с мястото, включително да резервираш от друго място или директно от собственика - непочтена практика, която сме коментирали преди време. Може би за някой това е заяждане на дребно, но за мен коректността е на първо място и следва да се посочват подобни несъответствия!

P.S.: Тъй като никога не запазвам апартаменти през booking, сега погледнах и виждам, че е наличен единствено адрес на апартамента, без други координати. ОК, може би за апартаменти нещата са по-различни. Въпреки че, убеден съм, повечето апартаменти са налични и в други резервационни системи и е въпрос на време и желание да откриеш точни координати на собственика...

Връзка към мнение

Въпреки че, убеден съм, повечето апартаменти са налични и в други резервационни системи и е въпрос на време и желание да откриеш точни координати на собственика...

 

Спокойно бе човек, много си напрегнат.

 

Нали ти пропагандираше, че щом си го видял в Booiking, не трябва и да си помисляш да гледаш другаде, а да следваш някакъв (криворазбран) морал? Нали няма да е етично да му издирвам другаде информацията, ще взема да намеря по-ниска цена и ще го карам неетично, за да преодолея ... нечия чужда липса на етика?

 

Съжалявам, но не трябва да реагираш остро, когато някой друг не изпитва моралното и душевно удовлетворение от booking като теб, още по-малко да квалифицираш недостатъците на системата им като липса на желание на клиента да си набави сам нужната информация.

 

Съзирам тук конфликт на на неписаните разпоредби на резервационното законодателство - не търси другаде, но ако ти трябва личен контакт, търси си го другаде. B)

 

Майтап да става.

 

Наздраве!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Нали ти пропагандираше, че щом си го видял в Booiking, не трябва и да си помисляш да гледаш другаде, а да следваш някакъв (криворазбран) морал? 

 

Единственото, което пропагандирам е коректно отношение към всеки търговец, превозвач и посредник. Дали и как разбираш моите думи си е лично твой проблем. Квалификациите оставам на теб, очевидно ме познаваш добре... ;)

Връзка към мнение

Да обобщим и да приключим спора :

Booking е създаден като платформа за стандартни хотелски услуги и е по-подходящ за такива. Бутиковите хотели и апартаменти не пасват много добре там. Airbnb е създаден като платформа за уникални, раз;лични и нестандартни места за настаняване и не пасва на стандартните хотели като модел на работа.

Основната разлика, както Заро казва, е в това, че в airbnb комуникацията предхожда резервацията и можеш да попиташ каквото те интересува предварително. Аз бих добавила че снимките са от съответното конкретно място - било то стая, апартамент или навес, за разлика от букинг, където има сбор от няколко примерни такива (работи за стандартен хотел, но за апартаменти и вили се получават изненади). Аз бих добавила за деца и възрастни хора понякога ти се иска да питаш разни детайли - тоалетната на етажа със спалните ли е или нощем трябва да се слиза по стълби, има ли добро отопление и прочее дрън-дрън които на много хора са им тегави и не ги вълнуват, но за други са важни.

 

Моят конкретен проблем с booking - хотелче от 6-7 вилички, всяка с частно басейнче, красиви, прекрасни ревюта, добра цена - мяткам се и резервирам 4 месеца напред без право на канселация. След 3 месеца! получавам съобщение от собственика, че вилите са с по 2 спални, но точно моята е с една голяма - 5 човека ще спим в една спалня (аз естествено съм резервирала според броя и вида на леглата, но не ми е хрумнало че всички са в една стая). Собственика беше много коректен и ми предложи канселация без да ми взима пари, но 3 седмици преди Нова Година канселацията вече не е опция просто! Всичко това го отчитам като минус на платформата - ако можеше да се питаме и разпитваме преди резервацията тези неща щяха да са изчистени отдавна. Не виня собственика, просто отчитам факта, че за бутикови места е по-добре човек да може да пита.

 

 

Единственото, което пропагандирам е коректно отношение към всеки търговец, превозвач и посредник.

Дори и когато този търговец и посредник е листнат в airbnb? Аз съм с впечатление, че търговците в airbnb са дребни мошенници, които укриват данъца, а когато същия имот се предлага в booking се трансформират в законоспазващи, честни предприемачи. Сякаш платформата го предполага (нещо, което не би могло да бъде по-далеч от истината).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Нещо не мога да им хвана спатиите как точно превалутират тия юнаци, обаче определено не се оплаквам :biggrin:, след като при сметка 14, платих 26лв, което прави 1.8571лв. за 1  :biggrin:   И предния път, когато резервирах, пак беше изгодно. 

 

post-139-0-69378100-1481309451_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не бе, това ти е своебразен "кешбек" на нереално високата такса, която са ти изсмукват с резервацията!  :lol:

Редактирано от Meidj
Връзка към мнение

Наскоро гледах, че пак имат промяна на общите условия, но не се зачетох в подробности. С две думи - пипали са и може от много хитреене да са се наиграли :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кодове не, но ако регистрираш "бизнес" имейл адрес (не трябва да е yahoo, gmail и т.н., фирмен мейл) имаш 50$ отстъпка за "бизнес" пътуване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кодове не, но ако регистрираш "бизнес" имейл адрес (не трябва да е yahoo, gmail и т.н., фирмен мейл) имаш 50$ отстъпка за "бизнес" пътуване.т

Т.е. добавям този имейл към регистрацията си или правя нов профил?До тук комуникацията ми с хоста е перфектна,а и апартамента е точно това което търся,та да не стане хитрата сврака с двата крака...

Връзка към мнение

Ами в профила си, там където е информацията за теб, отскоро има ново поле в което да добавиш бизнес мейл. Не си променяш профила, но апартамента, който искаш да наемеш ,трябва да е отбелязан като "бизнес" френдли - да има едно малко куфарче отпред на заглавието. Ето повече инфо, дано е от полза.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Самурайке, твоето място, такова ли е ? :)

Да :)  То не е трудно - трябва да имаш нещо като бюро, което да може да се нарече "работен кът". Ще се изненадате колко много хора предпочитат airbnb за бизнес пътувания. По-дълги командировки, конференции, специализации. По-удобно е с малко домашен уют и без подпийнали туристи вечер в лобито. А и конферентния туризъм процъфтява (когато водиш семейството с теб на "конференция").

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Такааа,малко помощ ще може ли?Листих си аз един от апартаментите ми в Банско,сега обаче за метод на плащане какво трябва да попълня-кредитна или дебитна карта ,или няма значение?Благодаря предварително !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Такааа,малко помощ ще може ли?Листих си аз един от апартаментите ми в Банско,сега обаче за метод на плащане какво трябва да попълня-кредитна или дебитна карта ,или няма значение?Благодаря предварително !

Коя ще избереш си е твое решение. Според мен тази с по-малкото пари в нея. ;)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Коя ще избереш си е твое решение. Според мен тази с по-малкото пари в нея. ;)

 

Ради пита за нейния апартамент какво да приеме като платежно средство, до колкото разбрах :) samuraika сигурно може да помогне тук, тя е от другата страна на барикадата. Тъй като airbnb са тези, които взимат парите не знам за какво ги интересува мнението на хостовете. Може би питат за карта, по която да преведат парите?

Връзка към мнение

Ради пита за нейния апартамент какво да приеме като платежно средство, до колкото разбрах :)

Ей,вярно!  

Не съм прочел правилно. 

Извинявам се за подвеждащият отговор!

Връзка към мнение

Такааа,малко помощ ще може ли?Листих си аз един от апартаментите ми в Банско,сега обаче за метод на плащане какво трябва да попълня-кредитна или дебитна карта ,или няма значение?Благодаря предварително !

Където ти е по-удобно да получаваш парите. Където няма такса за получаване примерно

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.