Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Като избираш методите на плащане имаш Payment Methods (това касае как предпочиташ да плащаш за нощувки) и Payout Preferences - това е което те интересува теб - как да ти плащат на теб. За всяка страна е различно, но PayPal е общовалиден метод, даже в някои страни е единствено възможен. След него като вариянт идват директни банкови преводи (посочваш сметка). Не знам за България дали е възможно, ще видиш какво ти излиза като опции.

Успех и да се похвалиш с листинг!

 

И по темата - чак наскоро видях, че може да се буква и airbnb през Магеланци и да се трупат магелански мили!!! Ама рекламирайте се по-агресивно бе хора. В тая тема вече на всяко дадено обяснение ще слагам отдолу:

"и не забравяйте да направите резервация през линковете в темата за Магелански Мили!"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И по темата - чак наскоро видях, че може да се буква и airbnb през Магеланци и да се трупат магелански мили!!! Ама рекламирайте се по-агресивно бе хора. В тая тема вече на всяко дадено обяснение ще слагам отдолу:

"и не забравяйте да направите резервация през линковете в темата за Магелански Мили!"

 

За съжаление не е така, airbnb нямат посредническа програма, ако не се брои първоначалната покана :) Малкото банерче седи в страницата само за фасон, мили се трупат само с booking, agoda и rentalcars. 

Връзка към мнение

Бъхххххх! И аз се чудех като как им се е откъснало от сърцето на airbnb да отлюспят нещичко за посредници и като как не съм разбрала, че се трупат мили с тях...Нищо, поне пъвоначална покана през Магеланци...ако случайно е останал няйде някой без профил.

Връзка към мнение

Като избираш методите на плащане имаш Payment Methods (това касае как предпочиташ да плащаш за нощувки) и Payout Preferences - това е което те интересува теб - как да ти плащат на теб. За всяка страна е различно, но PayPal е общовалиден метод, даже в някои страни е единствено възможен. След него като вариянт идват директни банкови преводи (посочваш сметка). Не знам за България дали е възможно, ще видиш какво ти излиза като опции.

Успех и да се похвалиш с листинг!

 

 

Точно! 

В БГ е възможно и с paypal. Само трябва да се има предвид, че нормалния акаунт в paypal позволява до 2500 долара на година да се получават. С банков превод от превалутирането се губи още малко, ама ... и airbnb трябва да живеят. :)

Всъщност за БГ не са възможни други начини.

@radi777, това с дебитната карта и изобщо с карти - не става. Може би си се заблудила от начините, по които ти можеш да плащаш като наемаш нещо в airbnb.

Връзка към мнение

Тоест ми трябва банкова сметка така ли?

E, ти пък. :)  Нали искаш да получаваш пари. Без банкова сметка как да стане? ;)

През paypal може да си ги привеждаш в картата, която си регистрирала в paypal, но до 2500 долара, като 500 е максимума на транзакция и 2.5 такса за paypal.

Може и да си ги трупаш в paypal и да си ги харчиш от там.

 

 

p.s. Вероятно Георги ще отцепи клончето в "Airbnb - ама на обратно"

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първо трябва да си направиш PayPal сметка. Ето ти как. Връзваш я към банковата си сметка и проверявате връзката (има схема за проверка, че ти си собственика на сметката). И после си превеждаш парите от PayPal по регистрираната сметка без такса. Ако искаш да пращаш пари на друг - тогава има такса. Може без банкова сметка, а по карта. За карта има лимит, за банкова сметка - няма.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

БНБ - въздух (под налягане)?

Ако не беше "?" бих го приел само като оригинална игра на думи. Аз самия не винаги съм разбран със странното си чувство за хумор. :)

И все пак:

http://magelanci.com/topic/6313-airbnb-%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%BE/

Връзка към мнение

Благодаря на всички за помощта!

Листнах се ,да се покажа ли? :)

Сега и методите на плащане да дооправя,че ми е голяма мъгла там,голяма консерва си съм !

Имам вече и резервация за Нова година  :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте и за много години!

Предварително се извинявам, ако някъде в темата е обсъждано, но въпросът е спешен.

В края на месеца ми предстои пътуване до Барселона. Избрах хост в airbnb и преведох плащането. От сайта ми изпратиха потвърждение на резервацията, като хостът отделно ми изиска мейл, телефонен номер, номер на полета. 

Сега обаче идва и подозрителното нещо: получих мейл от BARNACHECKIN, в който ме подканват да организираме получаването на ключовете от апартамента и изискват информация с какво ще пристигна в града (самолет, влак, кола). В този автоматичен мейл са цитирани адресът на апартамента и информация за резервацията, която обаче не съвпада (грешни дати на престой, грешен брой посетители, грешен брой спални в апартамента).

Писах по този въпрос на хоста и той ми писа, че тъй като работата не му позволява да се яви на място и да ми даде ключа е наел фирма, която да извърши тази услуга.

Това е и сайтът на въпросната фирма: http://www.barnacheckin.es/en/

Изглежда нормален, но досега никога не съм попадала на информация за подобни фирми, които да бъдат наемани от хостове в airbnb. 

Моля за съвет дали да се доверя на тази компания и изобщо това нещо ново ли е в тези услуги? 

Благодаря ви :)

Връзка към мнение

не мога да се сетя преди при канселиране в съответния срок на избраната политика от хоста, възстановяваше ли се и комисионната на Airbnb?

преди малко разглеждах няколко апартамента и ми направи впечатление, че се е появил нов символ и текст, заяващ, че са

100% refundable

Cancel up to 30 days before your trip and get a full refund, including service fees

 

(30 дни е, защото са със Strict policy)
 
прегледах и актуалния вариант на Cancellation policies, там също пише, че се възстановяват тези service fees, струва ми се, че това е ново и отскоро?
Връзка към мнение

Таксата на airbnb не се възстановява, никога. Отскоро и аз забелязах като antea, че някои имоти имат опция за възстановяване на таксите и веднага се разтърсих...но! Оказа се, че е част от Superstrict политиката им, а тя е by invitation only. Представа нямам какви са критериите за да те "поканят", но предполагам, че трябва да си много популярен имот, на много популярно място и да имаш годишна запълняемост от 90% примерно (съчинявам си, но не вярвам да съм особенно далеч от истината).

Така че ако попаднете на такъв имот - супер! Хем е добро попадение, хем може да канселирате без загуби.

 

За всички резервации над 28 дни автоматично влиза в сила Long term cancellation policy, имайте го предвид.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Security Deposit: Няма го отбелязано в скрийншота, но е често срещано. На практика това е депозита, който трябва да се плати ако евентуално счупите нещо в апартамента. Този депозит не се предплаща нито в момента на резервация, нито при пристигане! Влиза в сила, само ако домакина в срок от 48 часа от вашето напускане пусне оплакване за нещо счупено, изгубен ключ и т.н. Тогава сумата ще ви бъде блокирана по картата, докато диспута се разреши. 

 

Със сигурност ли е така? Защото "депозит" има съвсем друго значение? И какво правим, ако в картата няма нужната наличност? 

 

И вторият ми въпрос е дали има начин да се вижда предварително дали съответният домакин изисква ID верификация на гостите си?

 

Извинявам се, ако повтарям въпроси. 

Връзка към мнение

Със сигурност ли е така? Защото "депозит" има съвсем друго значение? И какво правим, ако в картата няма нужната наличност? 

 

 

За депозита е така, питането беше мое. Нито са ми искали, нито са ми блокирали пари, и аз нямах в картата, виртуална е и винаги е празна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Със сигурност ли е така? Защото "депозит" има съвсем друго значение? И какво правим, ако в картата няма нужната наличност? 

 

И вторият ми въпрос е дали има начин да се вижда предварително дали съответният домакин изисква ID верификация на гостите си?

 

Извинявам се, ако повтарям въпроси. 

 

Да, със сигурност е така, повече информация: https://www.airbnb.com/help/article/140/how-does-airbnb-handle-security-deposits

 

За вторият въпрос мисля, че става ясно чак преди резервиране, не мисля че може да се разбере предварително. 

 

Аз да допълня за хората събиращи кредит от приятели, че бях доста прилично извозен от airbnb. Миналата пролет изхарчих събраното, което означава, че до тази пролет не би трябвало да имам изтичащ кредит освен някакви остатъци. Е оказа се, че ми изчезнаха поне 30% от събрания кредит, по имейл не бяха никаква помощ (меко казано, брутално ме издразниха, но това е друга тема), съвсем мимоходом споменаха, че системата им чат-пат комбинирала кредит. Подозирам, че в моя случай е комбинирала остатъците с кредит, който би трябвало да е още активен...

 

Както и да е, дълга история, поуката е - ако имате кредит, харчете го бързо, а не си го кътайте за черни дни като мен. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз да допълня за хората събиращи кредит от приятели, че бях доста прилично извозен от airbnb. Миналата пролет изхарчих събраното, което означава, че до тази пролет не би трябвало да имам изтичащ кредит освен някакви остатъци. Е оказа се, че ми изчезнаха поне 30% от събрания кредит

Опитвал ли си се да направиш резервация от тогава?

На мен ми изчезна целият натрупан кредит и направо бях се видял в чудо,но когато започнах да правя резервация и си ми го показа като наличен/видим само,когато правя стъпка за букване на апартамента/

Връзка към мнение

Опитвал ли си се да направиш резервация от тогава?

На мен ми изчезна целият натрупан кредит и направо бях се видял в чудо,но когато започнах да правя резервация и си ми го показа като наличен/видим само,когато правя стъпка за букване на апартамента/

 

При мен не е изчезнал целия, само част. И след писането на имейли потвърдиха, че е изчезнал, само причината им не беше хич убедителна. 

Връзка към мнение

Още един въпрос, който съм сигурен, че беше разискван, ама не мога да го открия сега, какъвто съм разсеян. 

 

Значи, имам ваучер за 45 евро и нощувки за 36 евро. Ако платя с ваучера, губи ли ми се разликата от 9 евро? 

 

Съответно, имам ваучер за 36 евро и нощувки за 45 евро? Мога ли да платя комбинирано ваучер + 9 евро от картата?

 

Благодаря :) 

Връзка към мнение

Още един въпрос, който съм сигурен, че беше разискван, ама не мога да го открия сега, какъвто съм разсеян. 

 

Значи, имам ваучер за 45 евро и нощувки за 36 евро. Ако платя с ваучера, губи ли ми се разликата от 9 евро? 

 

Съответно, имам ваучер за 36 евро и нощувки за 45 евро? Мога ли да платя комбинирано ваучер + 9 евро от картата?

 

Благодаря :)

За вторият вариант съм сигурна, че става точно така. За първият, обаче нямам опит.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.