Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Още един въпрос, който съм сигурен, че беше разискван, ама не мога да го открия сега, какъвто съм разсеян. 

 

Значи, имам ваучер за 45 евро и нощувки за 36 евро. Ако платя с ваучера, губи ли ми се разликата от 9 евро? 

 

Съответно, имам ваучер за 36 евро и нощувки за 45 евро? Мога ли да платя комбинирано ваучер + 9 евро от картата?

 

Благодаря :)

 

Не, не ти се губи, остава за следваща резервация. Само дето питането ти е теоретично, защото минимума е към 70-80 евра за да можеш да ползвша ваучер :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, не ти се губи, остава за следваща резервация. Само дето питането ти е теоретично, защото минимума е към 70-80 евра за да можеш да ползвша ваучер :)

Не за всеки ваучер има минимум. Има ваучери, които са "подарък" от airbnb и те са без минимум на резервацията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имам един бърз въпрос. Правила съм няколко резервации от Airbnb досега. В момента съм в процес на нова и изведнъж ми иска нова информация - копие на личната ми карта или паспорт. Въпреки уверенията, че данните са за сайта и няма да се предоставят на хоста, малко ми стана интересно и реших да ви попитам. Има ли проблем?

Връзка към мнение

Здравейте, имам един бърз въпрос. Правила съм няколко резервации от Airbnb досега. В момента съм в процес на нова и изведнъж ми иска нова информация - копие на личната ми карта или паспорт. Въпреки уверенията, че данните са за сайта и няма да се предоставят на хоста, малко ми стана интересно и реших да ви попитам. Има ли проблем?

 

http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-пълни-инструкции-за-резервация-много-подробн/?p=62416

 

Просто си имала късмета до сега да попадаш на хостиве, които не искат верификация. Последния не е такъв. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз си мислих, че във всеки хотел ти снимат личната карта, така че информацията с личните ти данни може да си циркулира при недобросъвестни лица.

И все пак, ако имам право на избор - кое е по-добре да пратя - копие от личната си карта, шофьорска книжка или паспорт? И освен сканирано копие, мога ли да пратя снимка от телефон. В информацията пише и нещо да приготвиш уеб

камерата си или сигурен файл. Какво точно значи това?

Връзка към мнение

Здравейте, имам един бърз въпрос. Правила съм няколко резервации от Airbnb досега. В момента съм в процес на нова и изведнъж ми иска нова информация - копие на личната ми карта или паспорт. Въпреки уверенията, че данните са за сайта и няма да се предоставят на хоста, малко ми стана интересно и реших да ви попитам. Има ли проблем?

 

И на мен ми я искаха при последната резервация. Обясних най-възпитано на хоста, че това условие е неприемливо за мен и ако не го вдигне за моята резервация, ще съм принуден да си търся друго място. Не го вдигна и си намерих друго място. 

 

Никой няма право да ти снима личната карта, още по-малко пък чужденци. Но е факт, че много хотели го правят за удобство - защото ги мързи да си препишат необходимите данни на момента. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имам един бърз въпрос. Правила съм няколко резервации от Airbnb досега. В момента съм в процес на нова и изведнъж ми иска нова информация - копие на личната ми карта или паспорт. Въпреки уверенията, че данните са за сайта и няма да се предоставят на хоста, малко ми стана интересно и реших да ви попитам. Има ли проблем?

Мисля, че още при първата ми резервация в airbnb ми поискаха такова нещо. Много се учудих, но накрая реших, че ще избера компромисен вариант. Копие на паспорт или лична карта никога не бих пратил, но изпратих снимка на шофьорската си книжка, която и без това си ми е само за украшение. Приеха я и не съм имал никакви проблеми по-нататък, нито с въпросната резервация, нито с някоя друга.

Връзка към мнение

След кратко размишление и аз реших да направя същото. Шофьорската книжка ми се видя най-безобидният документ и понеже се бях настроила за апартамента, пък и разбрах, че очевидно това е политиката на airbnb и ако не сега, то скоро пак ще ми се наложи, я пратих. Приеха ми я и резервацията мина.

Връзка към мнение

Само да отбележа, че хостовете нямат достъп до сканираните документи, които пращате за верификация. Те само виждат дали профила ви е верифициран с личен документ или не и могат да включат настройка, чрез която да приемат само верифицирани гости. Може да се случи на първата, петата или 100-тната резервация, това просто означава че предишните ви хостове не са го имали като изискване :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко уточнение - копието на личен документ не е за хоста, не е за airbnb дори, а отива при лицензирана фирма за ВЕРИФИКАЦИЯ. Никой не събира и не държи данни. Анализира се копието на документа за да се види дали е истинско и дали имената съвпадат - т. е. зад този профил наистина ли стои такова лице. Така хем не може да се правят безброй профила (което обезсмисля ревютата, защото в момента в който някой напише, че си бил лош гост и си правиш нов профил - чист като сълза), хем хоста има малко повече сигурност, че като приеме резервация това е наистина индивида, който ще дойде (обикновенно това е много важно за хора, които дават стаи в дома си).

Разбира се никой не може да принуди никого да се верифицира и това не е задължително. Но много хостове имат такова изискаване, особенно в Европа поради проблеми с нелегални имигранти и трафик на хора.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте ,

имам един лек въпрос . Имам травъл кредит на определена стойност до април месец . И ми предстои да си запазя 2 апартамента в различни градове. Вначалото и на двата ми даде намаление обаче като пиша на хоста и вече не ми се появява намалението ,а само крайната цена . Може ли да ми кажете каква е причината. Несмея да потвърдя резервацията за да не си изгърмя да не използвам кредита. 

Връзка към мнение

Стигайки до плащането под стойността на апартамента,таксата за почистване/ако има такава/ и таксата на сайта имаш Coupon.Натисни на него и си активирай отстъпката от травел кредита си.Не прави плащане преди да ти е дало отстъпка,защото после няма как да я добавиш.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Много е студено в апартамента, който наехме. Едно умряло парно и температура 16 градуса. Купихме духалка и вече живеем на 18.5 градуса :) Въпросът е има ли собственикът право да ни накаже за това?

Редактирано от Еmilia
Връзка към мнение

Много е студено в апартамента, който наехме. Едно умряло парно и температура 16 градуса. Купихме духалка и вече живеем на 18.5 градуса :) Въпросът е има ли собственикът право да ни накаже за това?

Ама как така ще ви накаже!?! Вие трябва да го наказвате! Първо помолихте ли го той да ви донесе духалка и оплакахте ли му се от студа? Търсете си правата хора!

Щом взима пари за нощувката, значи трябва да осигури подходящи условия. Случват се понякога застудявания, аварии, да речем не е знаел, че ще е толкова студено. Веднага му пишете съобщение и го молите да ви донесе духалка и каквото прецени за необходимо. При отказ си купувате духалка и не само че няма да ви накаже, ами след това в ревюто му пишете, че апартамента е бил ужасно студен - трябва да го знаят и други гости. Вие сте си в пълното право и никой не може да има никакви претенции. Но му пуснете едно съобщение, че жилището му е студено. И за всеки случай щракни една снимка на термометъра да се види колко е студено (ако се притеснявате от претенции от негова страна - от сайта виждат цялата кореспонденция и ако се стигне до претенции снимката би била от помощ).

 

Само като чета колко хора сами си купуват отоплителни тела и страдат от студ...а аз голям кахър бера - затоплям стаи, слагам духалки, подарявам топли чорапки...явно се престаравам.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Миналата пролет в Барселона и на нас ни беше студен апартамента. Писахме на хазаина и след половин час ни донесе газова печка. Като свърши газта пак му писахме и докато бяхме на разходка, донесе нова бутилка с газ. Само ни помоли, като излизаме за по дълго време да изключваме печката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има чувството, че в Италия е стандарт да у студено в жилищата. В Рим през лятото имаше надпис на газовия котел да се ползва само еди колко си часа за отопление, иначе гостите трябвало да да платят допълнително.

Тук пък (Милано) на централното парно на радиатора е застопорен регулатор, за да не се пуска повече. Има климатик, но панелът му за управление е залепени да не се отваря. Именно той показваше 16 градуса снощи. Телефонът ми също мери околната температура.

Може би довечера ще му пиша. Сега е едва 19 градуса, но се живее.

Самурайка, различни хора, различно отношение... В Германия например никога няма да оставят гостите да студуват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ей, не ме плаши, че след две седмици водя две деца и трима възрастни в Италия, остава да ги простудя...На такъв хазяин с удоволствие бих написала, че жилището му е много студено и е взел мерки да бъде студено.

Знам, че има хора които злоупотребяват и нагласят на 29 градуса денонощно (не гасят отоплението дори когато излизат по цял ден). Знам и че стари каменни сгради със стар тръбопровод и котли се топлят трудно. Но пък да принуждаваш хората да стоят на 16-18 градуса е прекалено. Не може да ви накаже с нищо, много правилно сте постъпили като сте си взели духалка. Но му пиши, да си знае (и да си чиста пред сайта, че ако му напишеш лошо ревю без да си се оплакала и да си му дала шанс да се поправи също е кофти).

Връзка към мнение

Взимам си думите назад - намерихме дистанционното на климатика. Явно е трябвало да пишем веднага. Само че взехме ключовете от едно кафе и никой нищо не ни обясни...

Но продължавам да твърдя, че в Италия имат култ към студените домове, влакове и т.н.

Връзка към мнение

Мои приятели пътуват за Париж след два дни,за да изкарат,един "незабравим" ден на влюбените във френската столица,обаче от няколко дни пишат съобщение на хоста/уточняваща информация за полет,евентуален час на пристигане и др./,а той не им отговаря.Преди това са си разменяли кореспонденция без проблеми. Пристигат късно вечерта и се притесняват,че могат да останат на улицата.Ако това стане как се процедира от там-нататък?

Казах им да си набележат хотел в района на настаняването за всеки случай,но те не искат и да си помислят за тази опция.Надяват се всичко да е ок.

Забравих да уточня,че това им е първото настаняване с Airbnb и са доста притеснени.

Има ли телефон на който могат да позвънят по всяко едно време?

Връзка към мнение

Мои приятели пътуват за Париж след два дни,за да изкарат,един "незабравим" ден на влюбените във френската столица,обаче от няколко дни пишат съобщение на хоста/уточняваща информация за полет,евентуален час на пристигане и др./,а той не им отговаря.Преди това са си разменяли кореспонденция без проблеми. Пристигат късно вечерта и се притесняват,че могат да останат на улицата.Ако това стане как се процедира от там-нататък?

Казах им да си набележат хотел в района на настаняването за всеки случай,но те не искат и да си помислят за тази опция.Надяват се всичко да е ок.

Забравих да уточня,че това им е първото настаняване с Airbnb и са доста притеснени.

Има ли телефон на който могат да позвънят по всяко едно време?

 

Краси, а опитаха ли се да звънят по телефона на хоста?

Иначе, ако отидат на място и не могат да ползват наетия имот трябва да уведомят сайта, за да могат в последствие да си получат парите обратно.

Мисля, че цялата тази информация я има в имейла за потвърждение на резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мои приятели пътуват за Париж след два дни,за да изкарат,един "незабравим" ден на влюбените във френската столица,обаче от няколко дни пишат съобщение на хоста/уточняваща информация за полет,евентуален час на пристигане и др./,а той не им отговаря.Преди това са си разменяли кореспонденция без проблеми. Пристигат късно вечерта и се притесняват,че могат да останат на улицата.Ако това стане как се процедира от там-нататък?

Казах им да си набележат хотел в района на настаняването за всеки случай,но те не искат и да си помислят за тази опция.Надяват се всичко да е ок.

Забравих да уточня,че това им е първото настаняване с Airbnb и са доста притеснени.

Има ли телефон на който могат да позвънят по всяко едно време?

Подобна случка имахме в Будапеща.Стресиращо е.Но няма какво да чакат до 14-ти.Непременно телефонен разговор с хоста,СМС,ако не отговаря-не знам.Може би не е зле да търсят от сега съдействие от AIRBNB.В нашия случай се оказа,че през периода хоста не е бил в обхват и после нямахме проблеми,но си е притеснително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Краси, а опитаха ли се да звънят по телефона на хоста?

Иначе, ако отидат на място и не могат да ползват наетия имот трябва да уведомят сайта, за да могат в последствие да си получат парите обратно.

Мисля, че цялата тази информация я има в имейла за потвърждение на резервацията.

 

Предал съм съветите и сега ще чакам развръзката и ще напиша след това какво е станало.

 

Подобна случка имахме в Будапеща.Стресиращо е.Но няма какво да чакат до 14-ти.Непременно телефонен разговор с хоста,СМС,ако не отговаря-не знам.Може би не е зле да търсят от сега съдействие от AIRBNB.В нашия случай се оказа,че през периода хоста не е бил в обхват и после нямахме проблеми,но си е притеснително.

 

Да наистина може хоста да има някакъв проблем и да не може да отговори на мейлите а  последствие всичко да е наред.Ще пишат смс-и и ще звънят и дано всичко да е наред.

 

Само да кажа,че взеха под внимание моите съвети и започнаха да търсят хотел в околността за всеки случай.

Връзка към мнение

Взимам си думите назад - намерихме дистанционното на климатика. Явно е трябвало да пишем веднага.

Много се радвам, че проблема е разрешен. Бие имате право на пълен комфорт. При проблем - веднага контактувате хоста, ако не отговори, откаже и т.н. тогава се действа по другите канали.

Също да допълня - казвайте на хостовете, ако нещо не работи! Те не живеят в тези жилища и не знаят пералнята и микровълновата наред ли са. Много гости ги е страх да кажат, за да не си помисли домакина, че те са повредили уреда, а не е правилно.

 

Красене, като си изпринтят режервацията (това го препоръчвам) има телефони за контакт със сайта. Ако има проблем, звънят там. Освен хотели в района, нека погледнат и за апартаментче наблизо, защото ако има проблем с настаняването от сайта ще ги помолят да си намерят друг апартамент с до 20% по-скъп и ще ги настанят там на същата сума. Но най-вероятно просто хоста е някъде в почивка, скоро ще отговори.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много се радвам, че проблема е разрешен. Бие имате право на пълен комфорт. При проблем - веднага контактувате хоста, ако не отговори, откаже и т.н. тогава се действа по другите канали.

Също да допълня - казвайте на хостовете, ако нещо не работи! Те не живеят в тези жилища и не знаят пералнята и микровълновата наред ли са. Много гости ги е страх да кажат, за да не си помисли домакина, че те са повредили уреда, а не е правилно.

 

 

Съгласна!

Не само, че всичко беше наред, ами и получихме съобщение от хоста, че сме най-добрите гости, които е имал. Е, нормално, както всеки би направил, поддържахме чисто, изхвърлихме си боклука на тръгване и му оставихме малък подарък (бонбони със забележителности от София).

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Забелязвам, че при използване на покана в различните държави има различен по размер бонус. Едно на ръка, че и самия бонус много шава. За сега най-атрактивното, което съм намерил е през швейцарския домейн, към момента е 40CHF. Иначе:

 

България: https://www.airbnb.com/c/gpenin 50лв (въпреки, че разширението е .com ако отваряте сайта от България сигурно ще ви даде, че бонуса е в лева)

Германия, Италия, Франция и въобще държавите от еврозоната: https://www.airbnb.com/c/gpenin 35€

Великобритания: https://www.airbnb.co.uk/c/gpenin 30 GBP

Швейцария: https://www.airbnb.ch/c/gpenin 40CHF

 

Информацията ще я кача и по-горе в инструкциите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.